הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום רביעי 19 דצמבר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   משמעויות לחדשות

 2009 בטכנולוגיה - מה היו החדשות המשמעותיות?
 
2009 בטכנולוגיה - מה היו החדשות המשמעותיות?
מערכת pCon - מפרספקטיבה של מעל 30 שנים, נראה כי שנת 2009, היתה אחת השנים המרתקות ביותר בעולם הטכנולוגי. לצד משבר כלכלי וניצני יציאה ממנו, ראינו שטף טכנולוגיות חדשות שכבר מתחילות לחלחל לארגונים. מי היו הבולטות שבהן?
31/12/2009

תגיות:   תשתיות |


שנת 2009, הנחתמת בשעות אלו ומפנה את מקומה לכניסתה של השנה החדשה, הייתה אחת מהסוערות והמשפיעות ביותר בעולם הטכנולוגיה. הייתה זו שנה רבת תהפוכות. חודשיה הראשונים עוד הושפעו מהמיתון הכלכלי העמוק ואחריתה חסתה דווקא בצילה של היציאה מהמיתון והחזרה לצמיחה. השינוי במצב הכלכלי יצר סינרגיה מעניינת בעולם הטכנולוגיה - המיתון הכלכלי הכבד הביא לפיתוחם של חידושים טכנולוגיים מרשימים שמאפשרים כיום לחסוך הרבה כסף ואילו היציאה ממנו גרמה לכך שהאימוץ של החידושים האלו נעשה מהיר ומואץ יותר.

אילולא שני הגורמים הללו בכלכלה העולמית (המיתון הכבד והיציאה ממנו), יכול להיות מאוד שהעולם הטכנולוגי היה נראה היום שונה למדי. מה מציע לנו כיום העולם הזה ואיך הוא משנה את חיינו?

במסגרת משמעויות לחדשות אנו בוחרים את החדשות המרכזיות בכל שבוע, מתמצתים את עיקריהן ונותנים המלצות אופרטביות במילים פשוטות. הפעם חזרנו לאחור אל החדשות שהתפרסמו במדור (ממאי 2009) ומתוכן אנו נותנים תמונה מעניינת על מה שקרה בשנה החולפת כמו גם מספר המלצות.

תשתיות - וירטואליזציה ומחשוב ענן על הגל

בתחום התשתיות המגמות הבולטות ביותר לדעתנו היו כניסתן של הוירטואליזציה וגישת המחשוב בענן ללב המיינסטרים. שתי הגישות האלו, מאפשרות, ביישום נכון שלהן, להשיג הרבה יותר בפחות שרתים וכסף. את המשמעות המעשית של שתי המגמות האלו ניתן היה לראות בנתוני מכירות השרתים שהציגו השנה, החברות גרטנר ו-IDC. לטענת גרטנר, ירד שיעור המכירות של השרתים ברבעון השני של 2009 ב-28%. לטענת IDC ירד שיעור המכירות ב-30.4% באותה תקופה.

בגישת המחשוב בענן מובילים כיום שלושה מודלים ליישום:

• מחשוב בענן ציבורי - כדוגמת Google Doc או EC2 של אמזון - בו המידע נשמר מחוץ לגבולות הארגון על ידי החברה המספקת את השירות.
• מחשוב בענן פרטי - בו הארגון עצמו בונה תשתית מחשוב בענן בתוך השרתים שבחסותו. משמעות הדבר היא שכל המידע הארגוני לא יוצא מגבולות הארגון. הפתרון המשותף של החברות סיסקו, EMC ו-VMware, המכונה Vblock, הוא דוגמא ליישום כזה. WebSphere CloudBurst Appliance של IBM הוא עוד דוגמא לפיתרון כזה.
• ענן היברידי - מודל המשלב בין הענן הציבורי לענן הפרטי. משימות שגרתיות יעשו דרך הענן הפרטי, ואילו משימות יוצאות דופן הדורשות כוח מחשוב גדול או זמני, יבוצעו דרך ספק חיצוני.

לכל גישה היתרונות והחסרונות שלה. הצפי הוא שרוב הארגונים יעדיפו בסופו של דבר להשתמש בענן היברידי, ברמה כזאת או אחרת. יחד עם זאת, כמו כל דבר בטכנולוגיה, אי אפשר עדין לדבר על לוחות זמנים ברורים, להבשלת הטכנולוגיה.

חומרה - חומרה אאוט - שירותים אין

המגמה הבולטת והמשפיעה ביותר בתחום החומרה, לדעתנו, היא ההוזלה במחירים. מתחילת שנת 2009 ועד היום ירדו מחיריהם של מוצרי חומרה רבים בעשרות אחוזים. מחירי הדיסקים הקשיחים ירדו ביותר מ-40% (פר GB), מחירי המחשבים הניידים צנחו בכ-35% לפחות ומחירי המסכים צנחו פלאים ועוד. הסיבה לירידה במחירים היא שהייצור של רכיבי החומרה מועבר כיום יותר ויותר לארצות המזרח הרחוק, כמו סין והודו, שם ניתן לייצר את רכיבי החומרה בעלות זולה במיוחד.

אחת מהתוצאות הבולטות של המגמה הזו היא כניסתם של מחשבי הנטבוק לחיינו. אלו הם מחשבים מיני ניידים המוצעים במחיר זול במיוחד, של מאות דולרים, אשר מציעים כוח מחשוב בסיסי. שיעור הצמיחה שלהם בשנה האחרונה עמד על יותר ממאה אחוזים (פי שניים לפחות - מ-15 מיליון יחידות שנמכרו בשנה שעבר לעומת 35 מיליון לפחות השנה).

עוד בלטה הירידה התלולה במכירות השרתים ומוצרי אחסון, שנבעה מצמצום התקציבים ויותר מכך מפתרונות וירטואליזציה שמציעים יותר בפחות.

כך אנו רואים חברות שמצטרפות לתחום התוכנה וגורמות להאצה בהוזלת רכיבי החומרה, מה שמצמצם את רווחיהן של היצרניות הבולטות. תופעה זו גורמת לכך שרבות מהן עוברות כיום לעסוק גם באספקת שירותי מחשוב ולא רק ברכיבי חומרה, על מנת ליצור מקורות הכנסה נוספים. כך למשל, HP רכשה בשנה שעברה את חברת EDS, המספקת שירותי מיקור חוץ, ואילו השנה, בין השאר, דל רכשה את Perot Systems, המספקת שירותי מחשוב, וזירוקס רכשה ACS. סכום הרכישות האלו מגיע ביחד לעשרות מיליארדי דולרים.

תוכנה - Windows 7 נכנסת


אחד האירועים המתוקשרים ביותר בעולם התוכנה היה שחרורה לשוק של מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט Windows 7. המערכת מספקת שלל שיפורים מעניינים, וביניהם ממשק משתמש נוח ושימושי יותר ותמיכה במסכי מגע, אבל מעל לכל, היא בעיקר מתקנת את מרבית הבעיות שהיו ב-Windows Vista, קודמתה בתפקיד. התוצאה: מערכת הפעלה טובה יותר, יציבה יותר וחדשנית יותר, ובשורה התחתונה, היא גם נמכרת הרבה יותר.

על פי סקר של חברת המחקר Net Applications נתח השוק של Windows 7 עבר בחודש הראשון את ה-5%. מדובר בהצלחה פנומנאלית. לשם השוואה, נתח השוק של Windows Vista לאחר חודש מהשקתה הגיע ל-1% בלבד. רק לאחר כחמישה חודשים הצליחה Windows Vista להגיע לנתח שוק של 4%.

תקשורת - iPhone ומלחמות בארץ הקודש

האירוע שזכה
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

לסיקור התקשרותי הגדול ביותר בתחום התקשורת הוא, ככל הנראה, השקת ה-iPhone בגרסה החדשה שלו, 3Gs. גרסה זו כוללת שיפורים רבים, בעיקר פנימיים. אלו כוללים: שיפור במהירות המכשיר, מצפן מובנה, מצלמה באיכות גבוהה יותר (3MP) ונפח אחסון גדול יותר (עד 32GB).

למרות שהמכשיר עצמו נולד לעולם לפני כשנתיים, לישראל הוא עלה רק השנה. ספקיות הסלולר הגדולות ליוו את עלייתו לארץ הקודש במסע פרסומי נרחב. מי שבדק את האפשרות לרכוש אותו גילה כי מעבר לתכונות המרשימות והיתרונות הרבים שלו נמצא גם חסרון לא קטן - המחיר. עלותו של מכשיר כזה בארץ מסתכמת באלפי שקלים ליחידה. בינתיים היינו ממליצים על המכשיר רק עבור מי שממש חשוב לו להיות תמיד בחזית הטכנולוגיה ומוכן לשלם על כך. עבור המשתמש הממוצע היינו ממליצים להמתין. קרוב לוודאי שנראה בחודשים הקרובים הוזלה במחירים של המכשירים האלה.

iPhone הוא רק קצה הקרחון לתופעה נרחבת הרבה יותר של כניסת הטלפונים הניידים החכמים לחיינו. טלפונים אלו מציעים כעת, בשונה מבעבר: מסכי מגע, תמיכה בגלישה באינטרנט, נגן מוזיקה מובנה, מערכת ניווט לוויינית GPS מובנית ועוד. מדובר בהתפתחות אדירה בתחום אשר מביא את כוח המחשוב הנייד לכל מקום.

אירוע נוסף, ולא פחות חשוב לדעתנו, הם השינויים המבניים המשמעותיים שמתרחשים בתעשיית התקשורת בישראל. בין השאר, שאול אלוביץ', הבעלים של חברת יורקום, המייבאת של מוצרי נוקיה בישראל, השתלט על חברת בזק באמצעות רכישה של כ-32% ממניותיה בשווי כולל של כשישה וחצי מיליארד שקלים. אילן בן דוב, השתלט על פרטנר באמצעות רכישה של 51.3% ממנויותיה, ואילו פטריק דרהי, המשקיע הצרפתי, רכש בשנה האחרונה את חברת מירס וכ-42% ממנויות הוט.

העובדה ששלושת הטייקונים האלו עוסקים בתחום התקשורת מזה שנים ומתמחים בו מבשרת טובות, לדעתנו, לשוק התקשורת. משמעותה עשויה להיות - יותר שירותים, יותר מקצועיות ותחרותיות גבוהה יותר. בשורה התחתונה - הצרכן עשוי להיות נשכר מכל העניין.

אינטרנט - רשתות חברתיות ושירותים ברשת

גולת הכותרת של השנה האחרונה בתחום התקשורת הייתה הרשתות החברתיות ועולם השיתופיות. רשתות חברתיות כמו פייסבוק וטוויטר הפכו לדבר הכי חם באינטרנט, ושיעור הצמיחה במספר המשתמשים בהן עלה בעשרות ואף מאות אחוזים מתחילת השנה. תחום לא פחות חשוב הוא השירותים המקוונים המוצעים ברשת. כיום, ניתן למצוא תחליף מקוון כמעט לכל תוכנה שנמצאת במחשב, החל מתוכנות משרדיות (Zoho למשל) ועד לתוכנות עריכה לתמונות וסרטים, תוכנות כיווץ ותוכנות ארגוניות.

מגמות אלו אומצו במהירות רבה על ידי המשתמשים הפרטיים וכעת גם ארגונים מתחילים להבין את היתרונות הגלומים בהן ומנסים ליישם אותן. כך למשל, יותר ויותר ארגונים משתמשים בפייסבוק ובטוויטר ככלי שיווקי וב-Google Doc ככלי פרודוקטיבי לעובדים.

אבטחה - יותר סכנות, יותר איומים, יותר תחכום


תחום אחד שמעיב על האווירה האופטימית הוא האבטחה. על פי ההערכות, בכל שלוש שניות נגנבת זהותו של גולש ברשת. שיעור הספאם הגיע בשנת 2009 לכ-87% מכלל תעבורת הדואר האלקטרוני, ובחודש מאי הוא אף הגיע לשיא של 95% (נתוני סימנטק). עוד נרשמה: עלייה של 14% בשיעור המחשבים בארגונים שנדבקו בתוכנות זדוניות, עלייה של 8% בהתקפות מניעת שירות (DoS), הכפלה במספר האתרים שהושחתו על ידי האקרים, גידול של פי שלושה במקרי הפישינג וגידול של פי שניים במעילות הפיננסיות בארגונים (נתוני המכון האמריקני לאבטחת מחשוב, CSI).

מגמות נוספות כוללות עלייה בהתקפות ברשתות חברתיות (כ-21% מהמשתמשים היו קורבנות לתוכנה זדונית ברשתות חברתיות, לפי חברת Sophos), עלייה במספר התקיפות כנגד מוצרי אדובי (בשנה הבאה הם יהפכו ליעד מספר אחת של האקרים, לפי מק'אפי), ועלייה במספר התקיפות כנגד טלפונים חכמים ושירותי רשת.

לכן מומלץ להתאים את מערך ההגנה בארגון בהתאם למגמות החדשות ולהיזהר בהתאם. מעבר לשימוש בפתרונות הגנה על מנת למנוע מקרי תקיפה, מומלץ להיערך גם ליום שאחרי, למקרה שהתקפות כאלה אכן יצליחו. בין השאר, על ידי ישום של פתרונות גיבוי והתאוששות מאסון.

ומה בעתיד? תחזית ורודה

בדו"ח שהוציא לאחרונה גולדמן זאקס, אחד מבנקי ההשקעות הגדולים בארצות הברית, הוא מציג את התחזית שלו לשנה הבאה. להערכתו, קצב הצמיחה בכלכלה העולמית בשנת 2010 צפוי לעמוד על 4.4% ובשנת 2011 על 4.5%. ההתאוששות הכלכלית מבשרת טובות גם לעולם ה-IT. להערכת גולדמן זאקס תקציבי ה-IT צפויים לצמוח בשנת 2010 ב-4%. זאת, לעומת ירידה של 8% בשנה הנוכחית.

מה בשורה התחתונה?

מנהלי מחשוב בארגונים צריכים לבחון את המגמות של השנה האחרונה והמגמות הצפויות לשנה הבאה ולהיערך בהתאם. תקציבי ה-IT, כאמור, הולכים להתרחב, ומומלץ לשקול בתבונה היכן להשקיע אותם. אפיקים אפשריים יכולים להיות בתחום הוירטואליזציה והמחשוב בענן, אשר ממשיכים לצבור תאוצה, בהיערכות לשיפור מערך האבטחה של תשתיות המחשוב, ובהטמעה נרחבת יותר של המכשירים הניידים בפעילות הארגונית.

רקע על המגמות העיקריות בעולם ה-IT

עוד הרחבות על החדשות השונות, כולל המלצות ספציפיות בתחומים השונים, ניתן למצוא באייטמים השונים שמופיעים בארכיון של "משמעויות לחדשות" בקישור זה.
  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  תגובות
  הוסף תגובתך
שם:
תגובה:
 הוסף
 נקה

2. Naty    11/2/2012 בשעה 20:50

As Charlie Sheen says, this artcile is `WINNING!`
1. Kaedn    2/2/2012 בשעה 9:22

Begun, the great internet eudctaion has.

  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד במשמעויות
התפרסם ב-24/12התפרסם ב-17/12התפרסם ב-10/12 לריכוז הארכיונים
אופיס ללא Word - מה זה אומר?וירוסים ספאם פשיעה - מה קורה? מה צפוי?iPhone - בעד? נגד? המלצות לארכיון המשמעויות

  פרסום בטקסט

  ארכיון העשרה מקצועית
ארכיון מחקרים מחדשים ארכיון מדווחים מארועים ארכיון גאדג'ט מושך ארכיון הבמה המקצועית
גרטנר: ההכנסות הכלל עולמיות ממוליכים למחצה גדלו באחוז אחד וצפויות להגיע ב-2011 ל- 302 מיליארד דולר. אינטל מובילה במקום הראשון זו השנה העשרים ברציפות, וב-2011 מציינת את נתח השוק הגבוה ביותר שלה אי-פעם - % 16.9 `סגן נשיא אינטל העולמית: חישוב-על הוא חלק משמעותי מאוד ביכולת אסטרטגית של מדינה`. Null מאיה קומרוב, מנכ`לית בלאט לפידות יישומים ארגוניים: `מהפכת הרשתות החברתיות בארגונים היא לא משהו שיקרה בעתיד, היא כאן ועכשיו`.
דרוג מחקרים מחדשים דרוג מדווחים מארועים דרוג גאדג'ט מושך דרוג הבמה המקצועית
  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
  מה מייחד את "משמעויות לחדשות" של pCon-line? כמה זמן השקעת כדי לנתח לעומק את המשמעויות וההשלכות הנסתרות, של מגמות חדשות ומהלכים מפתיעים בעולם המחשוב ובאינטרנט? (תן מספר מדויק). pCon-line מסביר ומנתח מדי שבוע חדשה או מהלך מרכזי שי לו השלכה מעשית למשתמשים במחשוב ומקבלי החלטות מחשוב והוא נותן המלצות אופרטיביות לפעולה. כך מספיקות דקות בודדות בשבוע כדי להבין את המשמעויות וההשלכות החשובות ורלוונטיות של 50 אירועי מפתח שהתרחשו השנה. לכן, הוסף עכשיו את "משמעויות לחדשות" למועדפים או ל-RSS, התעדכן בפייסבוק או בטוויטר.
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב