הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שישי 14 דצמבר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   משמעויות לחדשות

 וירוסים ספאם פשיעה - מה קורה? מה צפוי?
 
וירוסים ספאם פשיעה - מה קורה? מה צפוי?
מערכת pCon - איומי האבטחה על עולם המחשוב הולכים ומתרבים. מה היה ב-2009? מה צפוי לנו בקרוב? על אילו מגמות מדאיגות מצביעים הנתונים הסטטיסטיים? מה כל זה אומר באופן מעשי?
17/12/2009

תגיות:   אבטחה |


הפשיעה המקוונת מכניסה יותר מסמים! כך טוענת חברת סימנטק.

בכל שלוש שניות נגנבת הזהות של אחד הגולשים ברשת האינטרנט, כך לטענת סימנטק, בדו"ח מיוחד שהיא פרסמה לאחרונה לסיכום שנת 2009. היא ממשיכה ואומרת כי אחד מכל חמישה גולשים צפוי להפוך לקורבן לפשיעה מקוונת.

בשנת 2009 עמד בממוצע שיעור הספאם על כ-87% מכלל תעבורת הדואר האלקטרוני ברשת. בסוף מאי הגיע השיעור הזה לשיא של 95% מכלל הודעות הדואר האלקטרוני!

המגמות הנוספות עליהן מדווח הדו"ח של סימנטק כוללות, בין השאר, עלייה במספר תוכנות האבטחה המתחזות, פישוט משמעותי בתהליכים לייצור תוכנות נוזקה עד אפשרות לייצור מידי שלהן. עלייה בשימוש ברשתות בוט, עלייה בשימוש ברשתות חברתיות לצרכי ספאם ופגיעה במשתמשים, וכן ממדים מדאיגים של פריצה לנתונים ממוחשבים (כ-220 מיליון רשומות נחשפו ב-2009).

לא רק סימנטק

נתונים אלו מצטרפים נתוניהם של חברות אבטחה וגופי מחקר נוספים. בין השאר, פרסם לאחרונה Project Honey Pot - מכון המנטר את פעילות הספאם ברשת, מחקר המשווה בין נתוני הספאם ברשת בשנים האחרונות. לטענת המכון, מ-2004 חל גידול שנתי של כ-378% בממוצע במספר הודעות הספאם הנשלחות. כמו כן, אובחן גידול משמעותי ניכר בכמות המחשבים שמחזיקות רשתות הבוט, אותן מפעילים הספאמרים - מ-400 אלף מחשבים שהופעלו בכל יום ב-2004 לכמה מיליונים בכל יום בשנה הנוכחית.

דו"ח של המכון האמריקני לאבטחת מחשוב, CSI, חושף גידול של 14% בשיעור המחשבים שנדבקו בארגונים בתוכנות זדוניות - מ-50% בשנה שעברה ל-64% היום. נתונים נוספים בדו"ח שלו כוללים גידול בהתקפות מסוג מניעת שירות DoS, אשר הגיעו לשיעור של 29% (לעומת 21% בשנה שעברה), גידול בתופעת השחתת האתרים, אשר הגיע ל-13% (לעומת 6%), גידול של פי שלושה במספר תופעות הפישינג וגידול של כמעט פי שניים במעילות הפיננסיות בארגונים.

קספרסקי ממשיכים

מעבדת קספרסקי מוסיפה וחושפת את האיומים הצפויים למשתמשי האינטרנט במהלך 2010 כתוצאה מהתגברות הפשעים האינטרנטיים. לדברי מומחי החברה, בשנה הקרובה צפוי שינוי בסוגי המתקפות על המשתמש: ממתקפות דרך אתרים ואפליקציות, למתקפות שמקורן ברשתות לשיתוף קבצים מסוג peer2peer.

הירידה הניכרת בוירוסים טרויאנים בתחום המשחקים שלה היינו עדים ב-2009 תתרחש כל הנראה ב-2010 בתחום תוכנות האנטי-וירוס המזויפות. תוכנות אלו הופיעו לראשונה ב-2007, וב-2009 נרשם שיא בפעילותן ובמעורבותן במספר מגיפות עיקריות. לטענת קספרסקי, שוק תוכנות האנטי וירוס המזויפות הגיע לרוויה והרווחים שגרפו לכיסם פושעי האינטרנט צללו. יתרה מזאת, פעילות מסוג זה נבחנת מקרוב הן על ידי חברות האבטחה והן על ידי רשויות האכיפה, מה שמקשה מאוד על יצירה והפצה של תוכנות אנטי וירוס מזויפות.

עוד אומרים מומחי החברה כי כאשר מדובר במתקפות על שירותים אינטרנטיים, נראה כי Google Wave יעשה את הכותרות בשנת 2010. ההתקפות על השירות החדש של גוגל יבוצעו ללא ספק בדפוס קבוע: ראשית, משלוח דואר זבל, ולאחריו התקפות פישינג, ואז ניצול נקודות התורפה והפצת הנוזקות. ההשקה המתוכננת של Chrome OS מבוססת הרשת היא אירוע ראוי לציון, אולם המומחים בקספרסקי אינם צופים גילויי עניין מצד פושעי האינטרנט בפלטפורמה החדשה.

2010 תהיה שנה קשה לאייפון ולאנדרויד. התוכנות הזדוניות
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

הראשונות לפלטפורמות הניידות הללו הופיעו ב-2009, סימן בטוח לכך שהם עוררו עניין בקרב פושעי האינטרנט. מי שיאלצו להתמודד עם סיכוני אבטחה הם משתמשי האייפון המחזיקים במכשירים פרוצים, אלא שמצבו של האנדרויד חמור יותר, שכן כל משתמשי המכשיר חשופים להתקפות. הפופולאריות הגוברת של המכשירים הסלולריים מבוססי מערכת ההפעלה אנדרויד בסין, לצד היעדר בדיקות אפקטיביות שיבטיחו כי אפליקציות צד שלישי הן מאובטחות דיין, יובילו למספר התפרצויות של נוזקות בפרופיל גבוה.

וגם ברשתות החברתיות

אתר דה מרקר מדווח השבוע על מגמה מחריפה של ניצול לרעה של הרשתות החברתיות לפשיעה קיברנטית. תוכנות זדוניות שמשתלטות על מחשבי משתמשים מנצלות את הרשתות החברתיות על מנת לשלוח לחברים שלהם פרסומות ותרמיות מסוגים שונים. תוכנות אלו נכנסות לחשבון של המשתמש ומתחזות לו, מה שיוצר אמון רב יותר בקרב החברים שלו ברשת.

לטענת חברת האבטחה Sophos, כ-21% ממשתמשי האינטרנט היו קורבן לתוכנה זדונית ברשתות חברתיות. לטענת חברת קספרסקי, חלק גדול יחסית מהפעילות ברשתות כמו טוויטר ודומיה מבוצע על ידי גורמים זדוניים. כך למשל, בטוויטר יש ימים שבהם אחד מכל חמש מאות קישורים מוביל לדף זדוני שעשוי לפגוע במחשב המשתמש.

ויש גם קצת אופטימיות

יחד עם כל אלה, כדאי לציין גם את הצד האופטימי של המשוואה. למרות הגידול בהיקפי פשיעת המחשב, נראה כי הפגיעה הממשית לארגונים מהתופעה קטנה בשנה האחרונה. על פי CSI, ירד בשנה האחרונה הנזק הממוצע לארגון מפשיעת מחשב בכ-19% ל-235 אלף דולרים. אמנם הפשיעה עדיין יכולה לגרום לנזק כבד, אך יחד עם זאת, נראה כי ארגונים יודעים כיום טוב יותר איך להתגונן מפניה ולצמצם את נזקיה.

המסקנות המעשיות

פשיעת המחשוב הולכת ומתגברת וכדאי להיות מודעים לכך ולהתכונן בהתאם. מוכנות מתאימה ומודעות מספקת יכולים לצמצם משמעותית את הסיכוי לנזק לארגון והיקפו. הפשיעה העתידית הולכת ונהיית משוכללת והיא צפויה לנצל דווקא את המגמות המובילות בעולם המחשוב, כמו הרשתות החברתיות, הטלפונים הניידים החכמים, מחשוב הענן וכדומה, בהן מספר המשתמשים הוא הרב ביותר והפוטנציאל לנזק הוא הגדול ביותר.

חשוב לציין בעניין זה כי הפשיעה המקוונת כיום עושה הכול כדי למנף את רווחיה ומשתמשת בתחבולות מתחבולות שונות על מנת להשיג את המטרה. בשונה מהעבר, בו הרבה האקרים פרצו למחשבים והסבו נזק רק כדי לזכות בתהילה, כיום פשיעת האינטרנט קשורה בקשר הדוק עם עולם הפשע הפיזי.

בקביעת אסטרטגיית אבטחה לארגון כדאי להתחשב במניעים החדשים של פושעי האבטחה ולהתאים את מערך ההגנה בהתאם לכך (למשל, להגן בצורה מוגברת על נכסי מידע אסטרטגיים שעשויים לשמש כערובה לכופר על ידי האקר שגנב אותם, או לקבוע מראש מדיניות ברגע של דרישת כופר או איום על נכסי המידע בארגון).

ובשורה הסופית - משפט מסכם אחד - חשדנות, ערנות, זהירות וגיבוי, הם המרשם המעשי למניעת נזקים ו/או לצמצום נזקיהם למינימום.

רקע על אבטחת המחשוב בארגון

עוד הרחבות על אבטחת המחשוב בארגון, הכוללות בין היתר התייחסות לחידושים ולמגמות העיקריות בתחום זה, יישומים ופתרונות, היבטים כלכליים, דגשים חשובים והאתגרים בתחום, יש בתחקיר מקצועי של pCon, אשר מספר קטעים ממנו ניתן למצוא בתקציר: ה-IT על כוונת הפשע
  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  תגובות
  הוסף תגובתך
שם:
תגובה:
 הוסף
 נקה


  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד במשמעויות
התפרסם ב-10/12התפרסם ב-3/12התפרסם ב-26/11 לריכוז הארכיונים
iPhone - בעד? נגד? המלצותגולדמן זאקס - תחזית וורודה ל-ITלהתכונן לעולם חדש לארכיון המשמעויות

  פרסום בטקסט

  ארכיון העשרה מקצועית
ארכיון מחקרים מחדשים ארכיון מדווחים מארועים ארכיון גאדג'ט מושך ארכיון הבמה המקצועית
גרטנר: ההכנסות הכלל עולמיות ממוליכים למחצה גדלו באחוז אחד וצפויות להגיע ב-2011 ל- 302 מיליארד דולר. אינטל מובילה במקום הראשון זו השנה העשרים ברציפות, וב-2011 מציינת את נתח השוק הגבוה ביותר שלה אי-פעם - % 16.9 `סגן נשיא אינטל העולמית: חישוב-על הוא חלק משמעותי מאוד ביכולת אסטרטגית של מדינה`. Null מאיה קומרוב, מנכ`לית בלאט לפידות יישומים ארגוניים: `מהפכת הרשתות החברתיות בארגונים היא לא משהו שיקרה בעתיד, היא כאן ועכשיו`.
דרוג מחקרים מחדשים דרוג מדווחים מארועים דרוג גאדג'ט מושך דרוג הבמה המקצועית
  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
  מה מייחד את "משמעויות לחדשות" של pCon-line? כמה זמן השקעת כדי לנתח לעומק את המשמעויות וההשלכות הנסתרות, של מגמות חדשות ומהלכים מפתיעים בעולם המחשוב ובאינטרנט? (תן מספר מדויק). pCon-line מסביר ומנתח מדי שבוע חדשה או מהלך מרכזי שי לו השלכה מעשית למשתמשים במחשוב ומקבלי החלטות מחשוב והוא נותן המלצות אופרטיביות לפעולה. כך מספיקות דקות בודדות בשבוע כדי להבין את המשמעויות וההשלכות החשובות ורלוונטיות של 50 אירועי מפתח שהתרחשו השנה. לכן, הוסף עכשיו את "משמעויות לחדשות" למועדפים או ל-RSS, התעדכן בפייסבוק או בטוויטר.
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב