הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שני 17 דצמבר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   משמעויות לחדשות

 מה זה באמת ענן פרטי (Private Cloud)?
 
מה זה באמת ענן פרטי (Private Cloud)?
מערכת pCon - מחשוב בענן פרטי (Private Cloud) הוא נושא שעולה הרבה לכותרות. מה זה בדיוק Private Cloud ומה ההבדל בינו לבין מחשוב בענן רגיל? איך כל זה מתקשר לדטה סנטר? האם מדובר בבאז או ברעיון בעל ערך ממשי? כל התשובות מייד!
05/11/2009

תגיות:   תשתיות |


מחשוב בענן יהיה נושא שעימו יצטרך להתמודד בעתיד כל מנהל מחשוב, כך אמר השבוע קווין טרנר, מנהל התפעול הראשי של מיקרוסופט, בכנס שערכה החברה השבוע בנמל תל אביב. החברה נמצאת בימים אלו במסע השקות רחב היקף לפתרונות בתחום עבור השוק הארגוני. בין השאר, השיקה החברה את Microsoft Online Services - פלטפורמת יישומים לשוק הארגוני שכל כולה בענן.

פלטפורמת Microsoft Online Services החדשה מציעה מספר יישומים מעניינים, הכוללים בין השאר: שירותי אימייל, המספקים נפח אחסון של 5GB וכוללים גם שירות אנטי וירוס ושירות אנטי ספאם; שירות פורטל פנים ארגוני ושירותי תקשורת ארגוניים מתקדמים, הכוללים פתרונות לחדרי פגישות וירטואליים ושירותי קול ווידיאו.

בחזונו של טרנר ובמידה רבה בחזונה של מיקרוסופט, מצטיירים שלושה סוגי עננים. המחשוב בעננים המקובל, מחשוב בענן פרטי וענן משולב (הייברידי) שיאחד בין שני סוגי העננים.

מיקרוסופט לא לבד

מיקרוסופט לא פועלת בחלל ריק. במקביל אליה יש עוד חברות גדולות אשר עובדות כיום במרץ על פיתוח פתרונות לגישת המחשוב בענן. כך למשל, הכריזו השבוע ענקיות התוכנה סיסקו, EMC ו-VMware על קואליציה חדשה שתספק פתרון מקיף ומשולב למחשוב בענן. הפתרון, Vblock, מורכב מפתרונות אחסון של EMC, טכנולוגיות ניהול של סיסקו ופתרונות וירטואליזציה של VMware.

דוגמא נוספת לכך סיפקה השבוע רד האט, אשר השיקה את Red Hat Enterprise Virtualization for Servers - פלטפורמת וירטואליזציה חדשה עבור שרתים ורשתות מחשוב ענן הטרוגניות.

שתיהן מדברות על פתרונות לארגונים, תוך איזכור והדגשה של יישום המבוסס על תפיסת הענן.

מה זה מחשוב בענן?

תחום המחשוב בענן נמצא כיום תחת תשומת הלב של חברות וארגונים רבים, והוא מקבל ביטוי נרחב לכך בתקשורת. שתי מילות הבאז המוזכרות ביותר בתחום הן Private Cloud ו-Public Cloud. כדי לתהות ולהבין מה בדיוק משמעותן, צריך להבין קודם מהו מחשוב בענן (Cloud Computing) באופן כללי.

התשובה לכך היא גישה חדשה יחסית בתחום המחשוב, שבה עובר מרכז הכובד של המחשוב לשרת כלשהו ברשת, אי שם "בעננים" (הדימוי לקוח מציור רשת האינטרנט כענן, שלא ידוע מה בדיוק קורה בתוכו). מחשוב בענן יכול לספק דרך הרשת, קשת רחבה של יישומים, כולל אחסון, עיבוד, תוכנות ותשתיות.

במידה רבה מדובר ביצירת מציאות חדשה, שדומה לאספקת חשמל או מים. איננו יודעים מי מייצר אותם או מהיכן הוא מביא אותם. מה שאותנו מעניין כמשתמשים, זה לקבל אותם כאשר אנחנו זקוקים להם.

Google Doc הוא דוגמא מצוינת לשירות בשיטת מחשוב בענן. מדובר בחבילת תוכנות משרדיות, אשר לא מותקנת על מחשב המשתמש אלא מופעלת מתוך שרתי גוגל. ה-EC2 (ר"ת של Elastic Compute Cloud) של אמזון, הוא דוגמא אחרת למספר שירותי מחשוב מקיפים שמעניקה אמזון באמצעות שרתיה לכל מאן דבעי, בתמורה לתשלום עבור השימוש.

מה היתרונות שבמחשוב בענן?

למחשוב בענן ישנם כמה יתרונות חשובים. ביניהם ניתן למנות את הבאים:

1. גמישות - ניתן לרכוש שירותי מחשוב בעוצמה ובתדירות משתנה לפי הצורך הרגעי. בזמן של פרויקטים גדולים, ניתן לרכוש שירותי מחשוב בעוצמה גדולה, וכשהם מסתיימים אפשר להפסיק את השימוש בהם.
2. חסכון - היתרון של הגמישות מביא גם לחסכון. הארגון שוכר רק את מה שהוא צורך בפועל ולא משלם על חומרה ותוכנה שאינה נמצאת בשימוש, כמו בשיטת המחשוב הרגילה.
3. יעילות - ניתן לנצל את המשאבים באופן אופטימאלי ולמנוע בזבוז משאבים במקום אחד ומחסור במקום שני.
4. נוחות - מנהלי המחשוב אינם צריכים לדאוג לתשתיות, שכן יש מי שדואג לכל אלה במקומם. כך הם יכולים להתמקד בהוספת ערך לארגונם.

מה ההבדל בין מחשוב בענן פרטי למחשוב בענן ציבורי?

תחת נושא הגג הזה,
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

שנקרא מחשוב בענן, נמצאות כיום שתי גישות משנה, מחשוב בענן ציבורי, ומחשוב בענן פרטי. מחשוב בענן ציבורי, מציין כוח המחשוב מסופק על ידי חברה חיצונית, ומחשוב בענן פרטי הוא מצב שבו כוח המחשוב מסופק משרתי הארגון עצמו. Google Doc, שהזכרנו מקודם, הוא דוגמא למחשוב בענן ציבורי, ו-Vblock הוא דוגמא למחשוב בענן פרטי.

הפירוש המעשי של המושג ענן פרטי, הוא האחדה של משאבי המחשוב הארגונים, תוך שילוב עם פתרונות וירטואליים והוספת מערכות ניהול ובקרה מתקדמות או באופן מוחשי יותר, מעין דטה סנטר משוכלל.

"השאלת" המושג ענן נובעת מכך שכאשר יוצרים את הדטה סנטר המתקדם, נהנים מיתרונות דומים לאלה שיש בענן חיצוני, דהיינו: יותר גמישות, יעילות, ניהוליות משופרת וכמובן חיסכון, זאת לעומת המצב הקיים היום בארגונים רבים, שבהם חלק מהמערכות והמשאבים (כמו למשל האחסון) פועלים כ"איים נפרדים". כך למשל יתכן שבמערכות מסויימות יהיה עודף גדול של נפח אחסון ומערכות אחרות יהיה מחסור בנפח אחסון. במסגרת תפיסת הענן, מצבים מסוג זה, לא יתרחשו.

תפיסת הענן הפרטי, באה בעקבות הענן הציבורי כדי לענות על שתי בעיות מרכזיות שכיום מפחידות ארגונים. האחת היא בעית האבטחה של המידע, כאשר הוא יוצא מחוץ לארגון. הבעיה השניה היא מגבלה בשליטה במה שקורה למידע, כמו למשל בסיטואציה שבה צריך לשנות סדרי קדימויות במצבי חירום.

המחשוב בענן פרטי מבטיח שהמידע ממשיך להיות מנוהל מתוך תחומי תשתיות הארגון ובכך, פותר למעשה את הבעיות הללו. המחיר שהארגון משלם במקרה זה יתבטא בצמצום עוצמת התועלת שמספקת הגישה. הגמישות קטנה יותר (מספר השרתים בארגון מוגבל), ניהול התשתית חוזר לידי המנמ"ר, היעילות באופן כללי קטנה וכמובן שהיקף החיסכון יורד.

אם כך, נשאלת השאלה מדוע לעבור בכלל למחשוב בענן פרטי? התשובה היא שהוא עדיין מספק יתרונות רבים. ענן פרטי, כמו ענן ציבורי, מרכז את כל כוח המחשוב למקום אחד (השרתים), מה שהופך את הניהול לקל ואפקטיבי יותר ומעניק למנהל מערכות המידע שליטה טובה יותר על נכסי החומרה והתוכנה בארגון. כל זה עשוי להוביל לחסכון בעלויות ובעבודה. אם נוסיף לכך את היתרון שבאבטחה, הרי שמדובר בפתרון מבטיח.

איפה אנחנו נמצאים כיום?

מבחינת בשלות חשוב לציין כי יש הבדל בין ענן ציבורי לענן פרטי. בעוד שבענן הציבורי ישנם כבר פתרונות די מלאים ומוכנים לשימוש, הענן הפרטי נמצא עדיין בשלבי הבוסר שלו. מדובר בגישה שעדיין נמצאת בשלבי התפתחות מוקדמים. להערכתנו יקח עוד לפחות שנה שנתיים עד שנגיע לבשלות מספיקה, אשר תוכל להציע פתרונות מקיפים, שניתן יהיה להשתמש בהם באורח מספק.

מצד שני, למי שהכיוון והתפיסה נראים כמעניינים ומושכים, יש כבר מערכות זמינות, כפי שהזכרנו בהתחלה, שניתן להתחיל לנסות וללמוד באמצעותן באופן בלתי אמצעי, את מלוא המשמעויות של הגישה החדשה.

למי זה מתאים?

עבור ארגונים גדולים ותאגידים הרי שהענן הפרטי יכול בהחלט לספק מענה לרוב הבעיות (עם ההסתיגויות שהזכרנו). עבור ארגונים קטנים ובינוניים, הענן הציבורי, אשר אינו דורש השקעה רצינית בשדרוג תשתיות המחשוב, כנראה לפחות כיום, הוא בחירה המועדפת.

ומה בעתיד?

ארגונים קטנים ימשיכו, ככל הנראה, להעדיף את הענן הציבורי. בארגונים גדולים לעומת זאת ההערכה היא שנראה בעתיד יותר ויותר כאלה שישתמשו בפתרון היברידי שישלב בין הענן הציבורי לפרטי. משימות שגרתיות או קריטיות יסופקו דרך הענן הפרטי ואילו משימות יוצאות דופן, כמו פרויקטים גדולים וזמניים, כנראה שיעשו דרך הענן הציבורי, אשר מאפשר לספק בקלות את התשתית המתאימה לכך, במינימום עלויות.

רקע על מחשוב בענן

עוד הרחבות על מחשוב בענן, הכוללות בין היתר התייחסות לחידושים ולמגמות העיקריות בתחום זה, יישומים ופתרונות, היבטים כלכליים, דגשים חשובים והאתגרים בתחום, ניתן למצוא בתקציר: כמה הענן בטוח?


  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  תגובות
  הוסף תגובתך
שם:
תגובה:
 הוסף
 נקה

11. Abstrax    21/10/2015 בשעה 3:33

I cannot tell a lie, that really heledp.
10.    // בשעה :

9.    // בשעה :

8.    // בשעה :

7.    // בשעה :

6.    // בשעה :

5.    // בשעה :

4.    // בשעה :

3.    // בשעה :

2.    // בשעה :

1.    // בשעה :


  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד במשמעויות
התפרסם ב-29/10התפרסם ב-22/10התפרסם ב-15/10 לריכוז הארכיונים
מתחיל עידן הטייקונים בתקשורת?Scare Ware - זאב בעור של כבשהמידע אבד לנצח - מה זה אומר? לארכיון המשמעויות

  פרסום בטקסט

  ארכיון העשרה מקצועית
ארכיון מחקרים מחדשים ארכיון מדווחים מארועים ארכיון גאדג'ט מושך ארכיון הבמה המקצועית
גרטנר: ההכנסות הכלל עולמיות ממוליכים למחצה גדלו באחוז אחד וצפויות להגיע ב-2011 ל- 302 מיליארד דולר. אינטל מובילה במקום הראשון זו השנה העשרים ברציפות, וב-2011 מציינת את נתח השוק הגבוה ביותר שלה אי-פעם - % 16.9 `סגן נשיא אינטל העולמית: חישוב-על הוא חלק משמעותי מאוד ביכולת אסטרטגית של מדינה`. Null מאיה קומרוב, מנכ`לית בלאט לפידות יישומים ארגוניים: `מהפכת הרשתות החברתיות בארגונים היא לא משהו שיקרה בעתיד, היא כאן ועכשיו`.
דרוג מחקרים מחדשים דרוג מדווחים מארועים דרוג גאדג'ט מושך דרוג הבמה המקצועית
  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
  מה מייחד את "משמעויות לחדשות" של pCon-line? כמה זמן השקעת כדי לנתח לעומק את המשמעויות וההשלכות הנסתרות, של מגמות חדשות ומהלכים מפתיעים בעולם המחשוב ובאינטרנט? (תן מספר מדויק). pCon-line מסביר ומנתח מדי שבוע חדשה או מהלך מרכזי שי לו השלכה מעשית למשתמשים במחשוב ומקבלי החלטות מחשוב והוא נותן המלצות אופרטיביות לפעולה. כך מספיקות דקות בודדות בשבוע כדי להבין את המשמעויות וההשלכות החשובות ורלוונטיות של 50 אירועי מפתח שהתרחשו השנה. לכן, הוסף עכשיו את "משמעויות לחדשות" למועדפים או ל-RSS, התעדכן בפייסבוק או בטוויטר.
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב