הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
שבת 15 דצמבר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   משמעויות לחדשות

 אורקל + סאן - מה צפוי? מה יפתיע?
 
אורקל + סאן - מה צפוי? מה יפתיע?
מערכת pCon - אוראקל הודיעה השבוע על רכישתה של סאן מיקרוסיסטם בסכום עתק של 7.4 מיליארד דולר. מה ירוויחו הלקוחות? מה מרוויחה אורקל? איך ישתנה השוק ואילו עוד הפתעות צפויות?
23/04/2009

תגיות:   חומרה |


"רעידת אדמה בעולם ה-IT" - כך הגדירו השבוע מומחים שונים את רכישתה של סאן מיקרוסיסטם, אחת מחברות המפתח בעולם ה-IT, על ידי אורקל, המתמחה בתוכנות לעסקים. ההסכם אושר על ידי מנהלי שתי החברות יום אחד בלבד לאחר שהודיעה IBM, אשר התעניינה גם היא ברכישתה של סאן, על כשלון המשא ומתן עימה.

אורקל הסכימה לקנות את סאן בסכום של 7.4 מיליארד דולר. העסקה צריכה כמובן לעמוד בדרישות ריגולטוריות שונות, קודם יציאתה לפועל, כמו אישור בעלי המניות ואישור המפקח על ההגבלים העסקיים, אך על פי מה שמסתמן, אין שום מניע ממשי שיפריע לאישורה.

מה ירוויחו הלקוחות?

סאן מיקרוסיסטם נחשבת לאחת החברות המובילות כיום בעולם ה-IT. בין מוצרי הליבה של החברה ניתן למצוא את פלטפורמת התכנות JAVA, בסיס הנתונים MySQL, מערכת ההפעלה סולאריס, מבחר שרתים ומגוון מערכות אחסון לארגונים. למעשה, אין כיום כמעט ארגון גדול שלא משתמש באחת לפחות מהטכנולוגיות של סאן.

אורקל, מאידך, מספקת מגוון רחב של פתרונות תוכנה לעסקים. ביניהם ניתן למצוא תוכנות שרת, בסיס נתונים, פתרונות וירטואליזציה, פתרונות ניהול זהויות ועוד. רכישתה של סאן תאפשר לאורקל להעניק ללקוחות פתרונות מושלמים, המספקים מענה מקיף לכל צרכי הארגון, מהחומרה ועד התוכנה.

האפשרות לקבל מספק אחד את כל הפתרונות הנדרשים עשויה לחסוך בהוצאות ולמנוע בעיות של חוסר תאימות, אשר נגרמים לפעמים כאשר מנסים לשלב בין מספר פתרונות של מספר ספקים. זהו הרווח העיקרי שיכול להיות ללקוחות מעסקה זו.

מה מרוויחה אורקל?

מעבר לרווח הכספי מהרכישה, אשר אורקל צופה כי הוא יעמוד על 1.5 מיליארד דולר בשנה הראשונה ועל כ-2 מיליארד דולר בתוך כשנתיים, לאורקל יש בעסקה הנוכחית הישג אסטרטגי חשוב לא פחות. כיום, למרבית מתחרותיה (למשל, IBM וסאפ) יש פתרונות המתבססים על פלטפורמת Java של סאן. העברת השליטה על הפלטפורמה לידיה של אורקל עשויה להכניס את מתחרותיה לבעיה.

כך למשל, מבחינה תאורטית, אם תרצה אורקל, היא תוכל לשנות ולהגביל את כל פרויקט Java בהתאם לצרכיה ותוכניותיה העסקיות. משמעות הדבר היא פגיעה בפתרונותיהם של מתחרותיה ופתיחה ביתרון עליהם. מכאן, שניתן להבין מדוע רצתה IBM לשים את ידה גם היא על המפתחות העסקיים של סאן.

כיוון אפשרי נוסף שבו תוכל אורקל להשפיע, יהיה עיקוב או עצירה של MySQL, בסיס הנתונים בקוד פתוח, שמתחרה במידה רבה ב - 11G.

מבנה השוק החדש

לדעתנו ובטווח הרחוק יותר, נראה במקביל שתי מגמות מרכזיות שתשפענה על עולם ה-IT הארגוני - הגברת האינטגרטיביות והגברת התחרותיות. חברת אורקל מצטרפת במהלך האחרון לחברות IBM ו-HP עם יכולת לתת מענה תשתיתי רחב. יתרה מזאת, היותה חברה מוביל בתחום ה-ERP ובשנים האחרונות גם CRM, נותנים לה יתרונות של ממש והזדמנות לפרוץ ואולי בהמשך גם להוביל, את עולם המחשוב הארגוני. כדי למנוע זאת, יתכן שעוד זמן לא רב נראה את IBM או HP רוכשות את SAP ומציבות בכך מענה הולם.

מי שזוכר את ימי המיינפריים, רואה כי במידה מסוימת אנו חוזרים לאותה תקופה שבה ספק אחד נתן את הכול. דבר זה יאפשר לארגונים גם לחסוך כסף וגם להתמקד יותר בליבה העסקית. העובדה שיהיו לפחות שלושה ספקים שיציעו מכלול רחב של שירותים, תאפשר לכל ארגון לבחור את החלופה המתאימה לו.

במקביל ל-HP ו-IBM יש עוד מספר חברות שעלולות לראות עצמן מאוימות ולהגיב בהתאם. ראשונה היא מיקרוסופט שרואה בשוק הארגוני יעד אסטרטגי. היא עלולה למצוא עצמה עכשיו בעמדת נחיתות, במיוחד בתחום החומרה.
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.תגובות אפשרויות מצדה יכולות להיות רכישה או מיזוג עם השותפה הטבעית אינטל, שמרחיבה את פעילותה לתחומי החומרה והתקשורת, והידוק הקשר בין השתיים עשוי לקסום לרבים. חברה אחרת אליה עשויה מיקרוסופט ללטוש עיניים היא חברת דל, שגם לה נכסי חומרה ותשתית שישלימו את יכולתה של מיקרוסופט להיות ספק פתרונות מלא.

חברה אחרת שתצטרך גם כן להגיב היא חברת סאפ, שתאלץ להתמודד עם "הענקים" מעמדת נחיתות. לכן רכישה או מיזוג בין סאפ לדל, היא גם אופציה אפשרית ומעניינת.

גורם שלישי שעשוי להצטרף ל"חגיגה" היא חברת EMC שמכוונת יותר ויותר גבוה. רכישה של סאפ עם או בלי דל, כמענה למבנה החדש של השוק, יחד עם ההובלה שיש לה כיום בתחומי האחסון והוירטואליזציה, יכולים להזניק גם אותה לצמרת.

לפיכך מבנה שוק של ארבע חברות מובילות: IBM, HP, אורקל ומיקרוסופט הוא יותר מצפוי, והצטרפות של EMC לארבעתן, לא תפתיע.

תוכנת אופיס מקבילית?

כיוון מעניין אחר שבה יכולה הרכישה האחרונה להשפיע, הוא שוק היישומים הבסיסיים העתידי. בשנת 2005 החלה אינטל לשווק את המעבדים עם הליבות הכפולות. בשנה הבאה יכללו המעבדים 8 ליבות יותר. מעבדים חדשים עם ליבה אחת יהיו נדירים.

בפועל תוכנות אופיס הנוכחיות כמעט ואינן מנצלות את האפשרות לעיבוד מקבילי ולכן אנו מוצאים עצמנו שוב ושוב "תקועים" וממתינים ליישום שנתקע, עד שנוכל להמשיך לעבוד. עובדה זאת "מזמינה" שכתוב וכתיבה מחדש של סל היישומים הבסיסיים הקיימים. שיכתוב מחודש שינצל את העוצמה של המעבדים החדשים והיכולת להשתמש ב"נימות חישוביות" שאינן תלויות זו בזו, יתקבל בשוק בברכה.

המשאבים של אורקל, יחד עם תשתית הפיתוח של ג'ווה ותשתית הידע שנצברה בגרסת אופיס של סאן, יאפשרו לאורקל להיכנס לתחום זה מתוך עוצמה, ולהציע "חבילה משרדית" חדשה בקוד פתוח או כתוכנה קניינית, כזאת שמבוססת על עיבוד מקבילי אשר תציע זמני תגובה קצרים במאות אחוזים מאלה שאנחנו מכירים כיום. לכן גם לא קשה לנחש מה יקרה לתחרות בתחום זה.

האתגרים ומה לעשות?

יחד עם ה"דבש", רכישתה של סאן מציבה בפני אורקל אתגרים חדשים, ועבור לקוחותיה של סאן היא מזמינה הרבה חוסר ודאות. כך למשל, עד היום לא התעסקה אורקל בתחום החומרה, ולא ברור כיצד תקלוט את מחלקת החומרה של סאן. יתכן שהיא אף תחליט לסגור את המחלקה לגמרי ותעדיף שלא להיכנס לעסקים בתחום (וזו הערכתם של גורמים רבים בתעשייה). הדבר עשוי להציב בעיה עבור הלקוחות הקיימים של סאן שתכננו להמשיך ולרכוש מהחברה פתרונות חומרה משלמים.

חוסר הודאות עצמו של הלקוחות לגבי מצבה של סאן לאחר הרכישה מהווה בעיה נוספת. מצב זה מקשה על התכנון לטווח רחוק, וטוב יהיה אם אורקל תפרסם בהקדם את האסטרטגיה שלה בנושא.

כך או כך, שתי החברות נמצאות רק בשלבים הראשונים של העסקה ועדיין לא ברור כיצד היא תמומש בפועל. למנהלי המידע בארגונים אנו ממליצים שלא לבצע החלטות מהירות כבר כעת, ובמקום זאת, להמתין ולראות להיכן ינשבו הרוחות. בשלב זה אי אפשר לדעת עד כמה יהיה מוצלח המיזוג של סאן באורקל, וההערכות האפשריות כפי שהדגמנו הן רבות.

אנו מניחים כי בתוך חודשים ספורים כל הנושא יתבהר וניתן יהיה להחליט בצורה מושכלת יותר. בינתים אנו חושבים שכדאי לעקוב, לצפות ולחכות.

רקע על מהפכות המפתח במחשוב

עוד הרחבות על מהפכות המפתח במחשוב, הכוללות בין היתר התייחסות לחידושים ולמגמות העיקריות בתחום זה, יישומים ופתרונות, היבטים כלכליים, דגשים חשובים והאתגרים בתחום, ניתן למצוא בתקציר: מהפכות המפתח במחשוב.
  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  תגובות
  הוסף תגובתך
שם:
תגובה:
 הוסף
 נקה

1. Eel    24/11/2011 בשעה 9:19

Your website has to be the eltecronic Swiss army knife for this topic.

  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד במשמעויות
התפרסם ב-16/4התפרסם ב-8/4התפרסם ב-2/4 לריכוז הארכיונים
טוויטר - מה אומר גידול של 131% בחודש?באירופה פיירפוקס 3 על יותר מחשבים מ-IE 7הפשיעה ברשת גוברת - מה זה אומר? לארכיון המשמעויות

  פרסום בטקסט

  ארכיון העשרה מקצועית
ארכיון מחקרים מחדשים ארכיון מדווחים מארועים ארכיון גאדג'ט מושך ארכיון הבמה המקצועית
גרטנר: ההכנסות הכלל עולמיות ממוליכים למחצה גדלו באחוז אחד וצפויות להגיע ב-2011 ל- 302 מיליארד דולר. אינטל מובילה במקום הראשון זו השנה העשרים ברציפות, וב-2011 מציינת את נתח השוק הגבוה ביותר שלה אי-פעם - % 16.9 `סגן נשיא אינטל העולמית: חישוב-על הוא חלק משמעותי מאוד ביכולת אסטרטגית של מדינה`. Null מאיה קומרוב, מנכ`לית בלאט לפידות יישומים ארגוניים: `מהפכת הרשתות החברתיות בארגונים היא לא משהו שיקרה בעתיד, היא כאן ועכשיו`.
דרוג מחקרים מחדשים דרוג מדווחים מארועים דרוג גאדג'ט מושך דרוג הבמה המקצועית
  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
  מה מייחד את "משמעויות לחדשות" של pCon-line? כמה זמן השקעת כדי לנתח לעומק את המשמעויות וההשלכות הנסתרות, של מגמות חדשות ומהלכים מפתיעים בעולם המחשוב ובאינטרנט? (תן מספר מדויק). pCon-line מסביר ומנתח מדי שבוע חדשה או מהלך מרכזי שי לו השלכה מעשית למשתמשים במחשוב ומקבלי החלטות מחשוב והוא נותן המלצות אופרטיביות לפעולה. כך מספיקות דקות בודדות בשבוע כדי להבין את המשמעויות וההשלכות החשובות ורלוונטיות של 50 אירועי מפתח שהתרחשו השנה. לכן, הוסף עכשיו את "משמעויות לחדשות" למועדפים או ל-RSS, התעדכן בפייסבוק או בטוויטר.
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב