הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
שבת 24 אוקטובר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  דיווחים מארועים

מהן המגמות החדשות בתחום העובדים? מהן המגמות המרכזיות שמשפיעות על מערך המידע הארגוני? מה צפויה הממשלה לעשות בחצי השנה הקרובה? מה אומרים מנמ"רים על תחומי: הניידות, Social CRM, BI וענן, שמענו בכנס Smart CIO 2011 שנערך על ידי אנשים ומחשבים. מכנס Smart CIO 2011
 
מכנס Smart CIO 2011
מהן המגמות החדשות בתחום העובדים? מהן המגמות המרכזיות שמשפיעות על מערך המידע הארגוני? מה צפויה הממשלה לעשות בחצי השנה הקרובה? מה אומרים מנמ"רים על תחומי: הניידות, Social CRM, BI וענן, שמענו בכנס Smart CIO 2011 שנערך על ידי אנשים ומחשבים.
27/06/2011

תגיות:   תשתיות |


שורה של מרצים ופאנלים שמענו במסגרת כנס Smart CIO 2011 שנערך ב-26.6.11 באווניו לוד.

על הצפוי בתחום כוח האדם

"עולם התעסוקה עובר מעולם המעסיקים לעולם העובדים", כך אמר זיו מנדל מנכ"ל ג'ון ברייס הדרכה. תופעה ראשונה בולטת היא הגידול המשמעותי של גיוס עובדים על ידי שורה של חברות הייטק מהארץ ומהעולם. תופעה שנייה היא הגידול בגיוסים של חברות סטארט אפ רבות וחדשות שמגייסות גם הן עובדים רבים. תופעה אחרת שמשפיעה על שוק העבודה, היא של דור ה-Y, אשר מחפש קודם כל את העניין ונודד מחברה לחברה בקצב מהיר.

התחומים העיקריים שבהם נראה צורך גדל בעובדים יהיו: אנדרואיד, ג'ווה, ניידות ויישומי ענן. גם לקובול ולמיינפריים יהיה ביקוש גובר, עקב הידלדלות כוח האדם בנושא ואי כניסת דור חדש.

בשורה הסופית עבור המנמ"רים, אנו צפויים לראות בתקופה הקרובה ביקוש גובר לעובדים, עליית שכר וחוסר יציבות שילכו ויגדלו.

עלית מדרגה טכנולוגית עסקית

על התמורות בעולם המחשוב דיבר אבנר שטראוס מנכ"ל שטראוס אסטרטגיה. על מפת הראדאר של כל מנמ"ר הוא ממליץ לשים את הענן, הרשתות החברתיות, הניידות, השליטה במערך המחשוב ושמירה על יציבות המערכות בארגון.

בעולם החברתי הוא הדגיש כי יותר ויותר אנשים עוברים לעולם החברתי, מקדישים לכך יותר זמן והם מצפים לפרסונאליזאציה. אבנר הדגיש שורה של חברות דוגמת בנק הפועלים, הפניקס, מגדל, סלקום, קסטרו, שכולן מנהלות דיאלוג רחב ומתמשך עם הלקוחות, לאחר שמצאו כי מדובר במדיה שהשפעתה ממשית והיא הולכת וגדלה. אבנר גם הזכיר כי הרשתות החברתיות יכולות להיות חרב פיפיות, בעקבות פגיעה בשם החברה. הדרך לטפל ברשתות הוא הדגיש היא פעילות מתמשכת ולא שגר ושכח.

התנסות ניידת

אבנר המשיך ואמר כי ה-WWW הופך להיות – Wherever, whenever, whatever, שפירושו מידע זמין בכל מקום בכל זמן ובכל תחום. כך למשל, ה-iPAD מחולל מהפכה כבר היום בבנק הפועלים ובלאומי, בחברות השיווק ובחברות רבות נוספות, כאשר מה-iPAD ניתן להיכנס לסביבת הארגון כולל נושאי אינטגרציה ואבטחה. הדבר החשוב בתחום זה הוא ההפחתה הדרסטית בעלויות.

אבנר גם הדגיש את הרגישות למקום ולהקשר, וכן את נושא התשלומים האלקטרונים וכן את נושא המציאות הרבודה. מעשית, כדאי לחשוב בגישה רב ערוצית ובאופן מיוחד לחשוב על התפיסה הניידת. לשלב באסטרטגיה הארגונית, להתמקד בעולם האבטחה, להקשיב ללקוחות ולנקוט פעילות מתמשכת.

עוד המלצות

בתחום ניהול ה-IT הוא אומר שהמנמ"ר צריך להיות זה שיזום התייעלות מחד והוספה יזומה של ערך עסקי. באופן מיוחד הוא ממליץ להתמקד במדידות. רק כך ניתן לדעת מה עובד וכמה טוב, ובהתאם לכך להגיב ולשפר.
המסר המסכם של אבנר היה – העולם משתנה. התמודדות עם כזו עוצמה של שינוי מחייבת מנהיגות ואומץ ברמה שטרם חווינו – תעיזו לשנות!

על הצפוי בפעילויות הממשלה

טל הרמתי סגן בכיר לחשב הכללי, דיבר על תכניות הממשלה בחצי השני של השנה. לדבריו אלה יהיו פעילויות המפתח:

תהיה לממשלה רשות ממשלתית מרכזית.

תהיה תעודת זהות חכמה.

המכרז הממשלתי נכנס לפעולה ולאחר מספר מהמורות הוא הולך ומתייצב.
בתחום הסלולאר הממשלה הולכת ונכנסת לתחום באופן נרחב ואנו צפויים לראות יותר ויותר יישומים.

בעקבות פרסום דו"ח ממשל זמין, אפשר לראות כי הממשלה התקדמה בשורה של תחומים, לרבות בתחום הרשתות החברתיות.

בתחום הענן, הממשלה יצאה כבר למכרז ראשון בתחום חינוך ובקרוב נראה את הענן הפרטי הגדול בארץ יוצא לדרך, זאת תהיה הזדמנות ראשונה לראות איך זה עובד. במקביל הממשלה פרסמה RFI בדרך לענן גדול.
הממשלה גם נערכת למרכז גדול של DRP/BCM והמסמכים יצאו לפרסום בחודשיים הקרובים.

עוד מהלך גדול יהיה ניהול הרשומות, מהלך גדול שצפוי לקדם את שוק ה-ECM.

טל גם מינה ועדה לאיתור חלופות לשימוש בתוכנות מיקרוסופט, ברמת המשתמשים, במשרדי הממשלה. המלצות הועדה הונחו על שולחנו לפני כשבוע וממצאיה היו מעניינים למדי. את התוצאות של המלצות הועדה אנו צפויים לראות בחצי השנה הקרובה, כאשר לדבריו, יהיה כאמור מעניין מאד.

פאנל בנושא ניידות

במסגרת פאנל מנמ"רים בתחום הניידות, הביעו המשתתפים את המסר שאכן עולם האייפד והסמארטפון הוא עולם מבטיח, ובמרבית החברות בוחנים כיווני פעולה ליישומו. בין היתר שמענו את עופר וייסברג ממכבי שירותי בריאות, שאמר כי יכולת הצילום של המוצרים הניידים, היא כזאת שניתן כיום לצלם פצעים למשל, להעביר את הצילומים לרופא מרוחק לצורכי דיאגנוזה, ואז לתייק את הצילום בתיק החולה. זאת רק אחת היכולות האפשריות.
היכולת ליצור אינטגרציה בין הטאבלטים לבין היישומים הארגונים, היא כבר כיום קלה, והיא תהיה עוד יותר קלה, כך אמר יוסי פליישמן מנהל B2B בסמסונג. נאור מן, מנכ"ל ריל קומרס, המליץ למנמ"ר לתת דגש מיוחד לשימושיות ממשק המשתמש, שיהיה פשוט וקל
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

לאימוץ. כך יגדלו סיכויי אימוץ הטכנולוגיה כמו גם הורדת ה-TCO.

פאנל Social CRM

במסגרת הפאנל שמענו מספר דגשים. ישראל פיינברג מנמ"ר בי"ח וולפסון, אמר כי לא סביר יהיה להתנות את הטיפול בחולים במאפיינים חברתיים כאלה או אחרים. אבי עסיס מנכ"ל וויד לינק אמר כי הרעיונות של מתן הצעות והנחה ללקוחות שמתקרבים לעסק, לא הצליחו עד היום, שכן אנשים לא רוצים לתת יותר מדי מידע והם לא רוצים להיות מופרעים. אריה גליקמן מליעם One 1 הדגיש את היכולת לנתח את המידע שמצטבר בעקבות הקשר החברתי. יחיאל גפנר מנמ"ר שירותי בריאות כללית אמר כי לגבי הכניסה לעולם החברתי, הוא מזהה גישה שונה שמותנה בארגון. יש אומנם תורות לגבי ה-CRM בכל אחד מהעולמות העסקיים. הדבר לא נכון בקופות החולים הישראליות שהן בעלות מאפיינים ייחודיים, לכן הן צריכות להמציא את עצמן מחדש. לכן גם ברפואה הישראלית הן נמצאות אחרי העולם. בהקשר זה אבי עסיס ציין כי דווקא בעולם כן מתחיל להתפתח שיתוף בין אנשים שרוצים לשתף במחלות שלהם ולקבל משוב מחברים.

פאנל Predictive BI

במסגרת פאנל זה דנו בחידושים בעולם ה-BI כדי להגיע לניהול לתוצאות ולא לדוחות. נושא ה-BI מתחיל להתמקצע, הוא הולך ומתפשט. יש מחסור במנהלים ששולטים בבתחום זה. מבחינת כיווני ההתפתחות המרכזיים מדובר על קישור עולם ה-BI לעולם החברתי, קישור ה-BI לעולם הנייד וכמובן לענן.

רוני רוס מנכ"ל פנורמה דיברה על כלי חדש שפיתחה חברתה בשם Necto. ייחודו בחיבור ההדוק שבין ה-BI לרשתות החברתיות. כך למשל ניתן לזהות על סמך מידע שמגיע מהרשתות החברתיות, מי הם האנשים הרלוונטיים שכדאי לפנות אליהם בנושא נתון ולעשות זאת.

מיכל דביר מנמ"ר עירית חיפה אמרה כי מדובר בכלי אסטרטגי שמשרת את מנהלי הארגון ומאפשר לוודא כי הגורמים לעירייה מקבלים מענה. כך ה-BI מאפשר לפקח על כל זרימת המידע בעירייה ולשפר את השליטה.

לפי יחיאל גפנר, מנמ"ר שירותי בריאות כללית, 6000 איש משתמשים כיום במערכת BI על בסיס קבוע, למדידה פנימית של ביצועיהם. מעבר לכך הם עוברים לפעילות יוזמת שבהם מערכת ה-BI משמשת לחזות תהליכים רפואיים עוד לפני שהם קורים בבריאות של לקוחותיהם. למשל, במקרה של קשישים, המערכת מוציאה צפי על הידרדרות אפשרית במצבם הבריאותי של אנשים נוספים. התחזית מועברת לרופא המטפל, כאשר המערכת גם מעבירה לרופא המלצות לטיפול. המסר העיקרי שלו הוא פרסונאליזציה של המידע, ושימוש בו כבסיס להנעה לפעולה.

שלמה שמאי מהפניקס סיפר על הטמעת מערכת BI רחבה בכל הארגון, דבר שאפשר לקבל תמונה כוללת ואמינה, מה באמת קורה בארגון? היכן מרוויחים והיכן מפסידים? איזה סוכנים תורמים יותר וכדומה. כל אלה היו בין הגורמים לעלית המחזור בחברה בשנת 2010 ב-15%.

רן שלום מנמ"ר מעירית פתח תקוה דיבר על יישום נרחב של BI בעירייה, הן לצורכי מעקב על תקלות שמחייבות טיפול והן לצורך תהליכים היוריסטיים שיאפשרו לחזות מראש בעיות, ולהיערך להן.

פאנל Hybrid Cloud

יעקב בר חיים מאורבוטק אמר כי יש שני גורמים עיקריים לשינוי ה-IT בשנים הקרובות. הניידות מחד והענן מאידך. היתרון הגדול שהם רואים בענן הינו היכולת ליזום פעילויות חדשות ולהביא יותר עם תקציבים. יאיר פרנק ממשרד המשפטים, אמר כי נושא הענן בא בעיקר מהספקים ולא מהמנמ"רים. לדבריו, עד שלא יפתרו את בעיית אבטחת המידע, הוא אינו רואה את הענן מתקדם. פתרון אפשרי הוא תפיסה היברידית שבה את האפליקציות יצרכו מבחוץ ואילו הדטה ישבו בארגון.

אילן ינובסקי מנמ"ר הדואר אמר כי הרגולציה משפיעה במידה רבה על ההחלטות. נושא האבטחה הינו גם לדעתו המעכב הגדול של נושא הענן. גם יחיאל גפנר משירותי בריאות כללית אמר כי מדובר בבאז של ספקים ויש חריגה מפרופורציות. היישום גם הוא חשוב כי בעיות האבטחה הן רק הגדר הראשונה. רק לאחר שאלה תיפתרנה, יתחילו לבחון את הבעיות ברצינות ובעיקר את בעיית הכדאיות.

מצד הספקים שמענו את אילן שפיגלמן מנהל השיווק באורקל שאומר כי הופעת ההתקנים הניידים היא בעלת השלכה משמעותית לעולם הענן, שכן הדור הצעיר של היום צורך את כל המידע שלו לאייפד או לסמארטפון ושאלת גודל הדיסק היא דבר משני, כלומר כל הפרדיגמה של מחשב נייד תלך ותדעך לטובת התקנים שיהיו מחוברים לענן. יורם אסולין מנהל תשתיות החברה לאוטומציה אמר כי מספר רשויות דוגמת עירית באר שבע, חיפה ואחרות, כבר עברו לענן ומדובר למעשה על מציאות שכבר קיימת.

בסה"כ הרושם הכללי המצטבר מהפאנל היה כי בעיות אבטחת הענן כמו גם חוסר ראיית כדאיות מוכחת, הם כיום שני המחסומים העיקריים בדרך ליישום הענן בארגונים גדולים.
  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בדיווחים מארועים
התפרסם ב-22/5התפרסם ב-19/5התפרסם ב-5/4 לריכוז הארכיונים
מקוד פתוח לחברה פתוחה!3,000 משתתפים בבינת אקספו 2011פריצת דרך אינטל: טרנזיסטור תלת ממדי! לארכיון הדיווחים

  פרסום בטקסט

  ארכיון העשרה מקצועית
ארכיון משמעויות לחדשות ארכיון מחקרים מחדשים ארכיון מדווחים מארועים ארכיון הבמה המקצועית
סקר ועדת המדרוג לאינטרנט הישראלי חושף לראשונה את נתוני הרייטינג המהימנים ביותר עד כה של אתרי האינטרנט המובילים בישראל. מי נמצא בראש הרשימה? איך נמדדו הנתונים? ואיזה פיתרון קל ונוח אנחנו מציעים, כדי להגיע לכולם? גרטנר: ההכנסות הכלל עולמיות ממוליכים למחצה גדלו באחוז אחד וצפויות להגיע ב-2011 ל- 302 מיליארד דולר. אינטל מובילה במקום הראשון זו השנה העשרים ברציפות, וב-2011 מציינת את נתח השוק הגבוה ביותר שלה אי-פעם - % 16.9 `סגן נשיא אינטל העולמית: חישוב-על הוא חלק משמעותי מאוד ביכולת אסטרטגית של מדינה`. מאיה קומרוב, מנכ`לית בלאט לפידות יישומים ארגוניים: `מהפכת הרשתות החברתיות בארגונים היא לא משהו שיקרה בעתיד, היא כאן ועכשיו`.
דרוג משמעויות לחדשות דרוג מחקרים מחדשים דרוג מדווחים מארועים דרוג הבמה המקצועית
  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב