הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
שבת 8 אוגוסט 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  דיווחים מארועים

ביום חמישי ה- 16 ליוני 2011 התקיים הכנס השנתי להייטק בחברה הערבית, במרכז הקונגרסים חיפה. מה היה בו? מקוד פתוח לחברה פתוחה!
 
מקוד פתוח לחברה פתוחה!
ביום חמישי ה- 16 ליוני 2011 התקיים הכנס השנתי להייטק בחברה הערבית, במרכז הקונגרסים חיפה. מה היה בו?
22/05/2011

תגיות:   תשתיות |


ביום חמישי ה- 16 ליוני 2011 התקיים הכנס השנתי להייטק בחברה הערבית, במרכז הקונגרסים חיפה. זהו הכנס השנתי השני של צופן, אשר נערך השנה בסימן הקוד הפתוח והרשתות החברתיות. הכנס התקיים בשותפות עם חברת סיסקו, ופרויקט מענטק לקידום תעסוקת מהנדסים ערבים בהייטק, ובחסות של חברות הייטק כמו גוגל, אינטל, אלפא אומגה ובאבקום, ואיגוד האינטרנט הישראלי.

השעה הראשונה של הכנס, הוקצתה להצגת פרויקטים בטכנולוגית הקוד הפתוח מחברת Google , Saleforce והמפה הפתוחה.

דברי פתיחה נישאו על ידי סמי סעדי, מייסד שותף בצופן וזיקה אבצוק, מנהלת בכירה בפרוייקט אחריות חברתית בסיסקו.

סמי סעדי הדגיש את העובדה כי הכנס נועד להיות מקצועי – כדי ליצור גשר בין קהילת ההייטק היום ובעתיד לחברה הערבית בישראל. בעיניו, פעילותה של צופן היא פיילוט חשוב בפסיפס של בניית חברה משותפת שתהיה מנוף לשיפור החברה בישראל, הערבית והכללית. בדבריו ציטט את אחד הבוגרים של קורס צופן שאמר, לאחר שסיים את הקורס וקיבל עבודה – "אתם הגשמתם לי חלום".

הוא התייחס לאפשרות שאינטל תפתח מפעל בגליל ואמר "אנו ממליצים לאינטל לקבל את הצעת משרד התמ"ת ולבוא לגליל. החברה הערבית צמאה לפיתוח תעשיה מתקדמת. אם יבואו, מחכה להם קבלת פנים מצויינת – מבחינת הרשויות המקומיות והמועמדים. הרווח יהיה של כולנו." הוא דיבר על העובדה שרשויות מקומיות בגליל משלימות עם נוכחותה של תעשייה מזהמת, כגון מחצבות או מפעלי מתכת, משום שהן צמאות לתשלומי הארנונה של אותם מפעלים. הוא הביע את תקוותו כי כניסת אינטל לגליל תאפשר לרשויות המקומיות הללו להבנות ולהנות מנוכחות של תעשיה עתירת ידע בתחומן.

זיקה אבצוק, מסיסקו, שמובילה את פרוייקטי האחריות החברתית בEMEA אמרה כך: "סיסקו רוצה לעשות השקעה חברתית גדולה בישראל. כיום, למרות שערביי ישראל הם יותר מ 20% מהאוכולוסיה, פחות מחצי אחוז מתוכם עובדים בתעשיית ההייטק. המטרה שלנו היא להוביל סדרה של יוזמות ופרוייקטים כדי שאחוז ההעסקה שלהם בהיי-טק יהיה שווה לחלקם באוכלוסיה הכללית. הפרוייקט הראשון שלנו הוא מענטק."

אחריהם דיבר צ'רלס שוורץ, נציג השגרירות האמריקאית. הוא אמר כי לדעתו רב המשותף על השונה בין האוכולוסיה הערבית והאוכולוסיה היהודית, אשר מאופיינות שתיהן בחדשנות ובחושים עסקיים טובים.

יוסי ורדי אמר "אני רואה שמתחילים לעשות מעשים וזה טוב. במפגשים קודמים התחייבתי לחבר את אנשי המקצוע הערבים על ידי שיתופם בכנסים משותפים, כדי לשבור את המסורת של מציאת עבודה רק על ידי 'חבר מביא חבר'".

הוא המשיך ותיאר את פעילותו של דר ג'יהאד אל-סאנע מאוניברסיטת בן גוריון, שהשתתף באחד הפאנלים של הכנס, ותיאר את מחקריו בנושא augmented reality: "לפני 15 שנה אמר ג'יהאד (אל-סאנע) שהוא רוצה להקים תיכון מדעים לילדים מבריקים מהקהילה הבדואית. הייתי בבית הספר השבוע, שנבנה על ידי 32 מאנשי הקהילה, והוא בית ספר מדהים". ורדי ציין שהשלב המשמעותי הבא בהתפחות הטכנולוגית הוא הטלויזיה החברתית.

הפאנל הראשון היה בנושא התפתחות תוכן וטכנולוגיה בעולם המובייל.

את הפאנל פתחה סמדר נהב, מנכלית צופן. היא אמרה כי הכנס השנתי הוא גולת הכותרת של העשייה של צופן. "המיקוד המקצועי השנה היה קוד פתוח ורשתות חברתיות. שני התחומים האלה, שהם לא תלויי חברות גדולות, מהווים הזדמנות לקהילת המתכנתים לשלב עבודה מרתקת עם יכולת לשנות את המציאות. באותה מידה צופן רוצה לשנות את המציאות בישראל על ידי הכללת ערבים בהייטק."

רינה שאינסקי, שותפה כללית בכרמל ונצ'רס, אמרה כי בשנה האחרונה המובייל הופך להיות מיינסטרים ולא רק טרנד. היום, יותר מחשבי טאבלט וטלפונים חכמים נמכרים מאשר מחשבים ניידים או מחשבי PC נייחים, ובכך הופכים להיות הפלטפורמה החישובית המשמעותית יותר.
השימוש במיכשור נייד הולך ומתרחב, וכיום אי אפשר לדעת מה יגבר – האפליקציות או האינטנט הנייד. טרנד משמעותי חשוב אחר הוא העובדה כי חברות האנטרפרייז בעצמן
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

מתחילות לאפשר גישת מובייל. למובייל תהיה משמעות עצומה, במסחר מקוון, בתשלומים ואולי אפילו ביצירת או שינוי אמצעי התשלום.

דר גי'האד אל-סאנע מאוניברסיטת בן גוריון שבנגב – מרצה בכיר במחלקת למדעי המחשב הציג עבודות של סטודנטים בנושא augmented reality. אחת העבודות תורגמה לבסוף לחברת סטרט אפ שגייסה כ 3.5 מיליון דולר בנובמבר 2010.

רון פרי, ה CTO של חברת וורקלייט דיבר על HTML5 כטכנולוגיה המובילה לפיתוח מהיר של אפליקציות לכל המכשירים הניידים והאיץ במפתחים שבקהל להכנס לטכנולוגיה זו.

בפאנל השני דיברו יניב גולן מלול ונצ'רס אשר משקיע בחברות מבוססות קוד פתוח, מוחמד זחאלקה CTO של MITsoft, ווטן אל קאסם, מנכ"ל Lamsa media ובני דאון מן הסדנא לידע ציבורי. הם סקרו את הבסיס הטכנולוגי של הרשתות החברתיות. הדגש היה על המהות הדמוקרטית של הפיתוח שמשליכה על האפליקציות שהטכנולוגיה מייצרת. הן פייסבוק והן גוגל יוסדו על בסיס קוד פתוח. בין היתר דיברו על פרויקט "כנסת פתוחה" שמאפשר למפתחים מהשורה להוסיף אינפורמציה על חברי הכנסת והמפלגות שאינה זמינה במערכת הרשמית של הכנסת, כגון יצירת קשר בין מעמד סוציו אקונומי ומפלגות והצגת נתונים נוספים. יניב גולן סיכם את רוח הדברים באומרו למשתתפים: "עם ידע בטכנולוגיות קוד פתוח: תשפרו את האטרקטיביות שלכם למעסיקים; תקחו חלק בבנייה של דברים גדולים ..ואולי תשנו קצת את העולם". הפאנל כלל גם התייחסות לצד החברתי פוליטי, שבו תורמות הרשתות החברתיות חלק נכבד לאחרונה בעולם הערבי, ווטן אלקאסם הביא סקירה בנושא, כולל השימוש בפייסבוק במהפכות בטוניס ובמצרים.

בסוף הכנס הנחה גיא גרימלנד מדה-מרקר שיח חברות המשתתפות בפרוייקט מענטק שנושאו "מטכנולוגיה לגוון תרבותי". בשיח השתתפו יוסי שנקלר, מנכ"ל מרכזי הפיתוח של אינטל; זיקה אבצוק, מנהלת בכירה של תחום האחריות החברתית; אלי קמפו מנכ"ל לייב פרסון ונעמה אשקר מנכ"ל באבקום סופטוור.

אלי קמפו אמר כי כדי לאפשר גיוס של עובדים ערבים להייטק יש לגייס את הנהלת החברה בכללותה. לייב פרסון גייסה שבעה עובדים ערבים עד כה. הוא אמר "אם השינוי לא יבוא מלמעלה הוא לא יקרה – הנהלת החברה ואנשי משאבי האנוש צריכים לפעול יחדיו".

יוסי שנקלר אמר כי "אם יש אווירה עסקית ושוויונית והפוליטיקה נשארת בחוץ זה אפשרי. באינטל עובדים ערבים מרגישים שזה הבית שלהם ושהם שווים בין שווים. הבעיה באפליה שקיימת היא שאין מודעות לקיומה. בזה צריך לטפל על ידי העלאת הדבר למודעות, כדי לפתור את תהליך הקבלה לעבודה". אינטל היא אחת מחברות ההיטק הראשונות בארץ שהחלו לקדם ולקלוט ערבים. עובדת אינטל ערביה שהשתתפה במפגש אמרה "הלוואי שכל החברות היו כמו אינטל".

נעמה אשקר אמר כי היום קל יותר למצוא עבודה מאשר בשנות השמונים והתשעים, וכי יש הזדמנויות. למרות שלא תמיד קל למצוא עבודה, העצה הכי טובה שהוא יכול לתת למועמדים כיום היא לא להתייאש, כי בסוף ימצאו עבודה.

כנס צופן להייטק בחברה הערבית הוא אחד מעמודי התווך של הפעילות של צופן. במטרה לשלב את החברה הערבית בהייטק הישראלי – יש חשיבות עצומה לגיבוש של קהילת אנשי המקצוע הערבים. קהילה כזו מחזקת את הפרטים בה ומאפשרת הגדלה והעצמה של הקהילה ככלל. קהילה זו יכולה להוות את הרשת החברתית לפתוח של פרקטיקות של חבר מביא חבר ומודלים לחיקוי לעידוד צעירים נוספים להצטרף לתעשיה ולאקדמיה בתחומי ההייטק.

סמדר נהב, מנכ"לית צופן אמרה "הפרקטיקה של קוד פתוח, הממנפת דמוקרטיזציה של פתוח כדי ליצור מערכות תכנה מובילות, היא שיצרה את מוצר הדגל לחיבור בין אנשים – פייסבוק. פרקטיקה זו יכולה להוות מודל לחיקוי בהייטק – לפתיחתו לגוון אנושי ותרבותי ולדמוקרטיזציה של ההייטק בארץ ופתיחתו לחברה הערבית."

נותני החסות לכנס היו חברות גוגל, אינטל, אלפא אומגה, באבקום, בנק ירושלים, מענטק, איגוד האינטרנט הישראלי, ושגרירות ארצות הברית.

  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בדיווחים מארועים
התפרסם ב-19/5התפרסם ב-5/4התפרסם ב-4/4 לריכוז הארכיונים
3,000 משתתפים בבינת אקספו 2011פריצת דרך אינטל: טרנזיסטור תלת ממדי!2011 Com.vnetion - לאן הולכת האינטרנט? לארכיון הדיווחים

  פרסום בטקסט

  ארכיון העשרה מקצועית
ארכיון משמעויות לחדשות ארכיון מחקרים מחדשים ארכיון מדווחים מארועים ארכיון הבמה המקצועית
סקר ועדת המדרוג לאינטרנט הישראלי חושף לראשונה את נתוני הרייטינג המהימנים ביותר עד כה של אתרי האינטרנט המובילים בישראל. מי נמצא בראש הרשימה? איך נמדדו הנתונים? ואיזה פיתרון קל ונוח אנחנו מציעים, כדי להגיע לכולם? גרטנר: ההכנסות הכלל עולמיות ממוליכים למחצה גדלו באחוז אחד וצפויות להגיע ב-2011 ל- 302 מיליארד דולר. אינטל מובילה במקום הראשון זו השנה העשרים ברציפות, וב-2011 מציינת את נתח השוק הגבוה ביותר שלה אי-פעם - % 16.9 `סגן נשיא אינטל העולמית: חישוב-על הוא חלק משמעותי מאוד ביכולת אסטרטגית של מדינה`. מאיה קומרוב, מנכ`לית בלאט לפידות יישומים ארגוניים: `מהפכת הרשתות החברתיות בארגונים היא לא משהו שיקרה בעתיד, היא כאן ועכשיו`.
דרוג משמעויות לחדשות דרוג מחקרים מחדשים דרוג מדווחים מארועים דרוג הבמה המקצועית
  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב