הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
שבת 8 אוגוסט 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  דיווחים מארועים

במסיבת עיתונאים מקוונת שערכה השבוע הציגה אינטל אינטל טרנזיסטור חדש וייחודי עם מבנה תלת ממדי. מה היתרונות שבו ומדוע מדובר ברעיון מהפכני? פריצת דרך אינטל: טרנזיסטור תלת ממדי!
 
פריצת דרך אינטל: טרנזיסטור תלת ממדי!
במסיבת עיתונאים מקוונת שערכה השבוע הציגה אינטל אינטל טרנזיסטור חדש וייחודי עם מבנה תלת ממדי. מה היתרונות שבו ומדוע מדובר ברעיון מהפכני?
05/04/2011

תגיות:   תשתיות |


אינטל הכריזה על פריצת דרך משמעותית באבולוציה של הטרנזיסטור, אותה אבן בניין מיקרוסקופית של האלקטרוניקה המודרנית. לראשונה מאז המצאת טרנזיסטורי הסיליקון לפני יותר מ-50 שנה, טרנזיסטורים העושים שימוש במבנה תלת-ממדי ייכנסו לשימוש בייצור בנפח גבוה. אינטל תשלב את הטרנזיסטור התלת ממדי המהפכני החדש, הקרוי Tri-Gate, אשר חשפה לראשונה ב-2002, בייצור מסיבי בצומת ה-22 ננומטר בשבב של אינטל ששם הקוד שלו Ivy Bridge. ננומטר היא יחידת מידה השווה לאחד חלקי מיליארד של מטר.

טרנזיסטורי Tri-Gate התלת-ממדיים מייצגים נטישה של היסודות המישוריים הדו-ממדיים שלפיהם נבנו טרנזיסטורים עד היום, והניעו לא רק את כל המחשבים, הטלפונים הניידים ומוצרי הצריכה האלקטרוניים עד היום, אלא גם את לוחות הבקרה האלקטרוניים במכוניות, כלי טיס, מכשירי חשמל ביתיים, התקנים רפואיים, ולמעשה אלפי התקנים יומיומיים אחרים במשך עשרות שנים.


כבר זמן רב שהמדענים מכירים ביתרונות של מבנה תלת-ממדי כאמצעי שידביק את הקצב של חוק מור במקביל לממדיהם הפיזיים של ההתקנים ההולכים וקטנים עד שהם מהווים מכשול להמשך ההתקדמות. המפתח לפריצת הדרך שעליה הוכרז, היא יכולתה של אינטל לפרוס את המבנה התלת-ממדי של טרנזיסטורי Tri-Gate בייצור בנפח גבוה המאפשר כניסה לעידן הבא של חוק מוּר, ופותח את הדלת בפני דור חדש של חידושים בקשת רחבה של התקנים. חוק מוּר הוא תחזית לקצב ההתפתחות של טכנולוגיית הסיליקון, האומר שמדי שנתיים תוכפל צפיפות הטרנזיסטורים במקביל להגדלת הפונקציונליות והביצועים והפחתת העלויות. חוק מור הוא המודל העסקי הבסיסי של תעשיית המוליכים למחצה כבר יותר מ-40 שנה. 

חיסכון חסר תקדים באנרגיה ושיפור עצום בביצועים

טרנזיסטורי Tri-Gate התלת-ממדיים של אינטל מאפשרים לשבבים לפעול במתח חשמלי נמוך יותר ועם פחות זליגות ולספק שילוב חסר תקדים של ביצועים משופרים ויעילות אנרגטית בהשוואה לדורות הקודמים של טרנזיסטורים מתוחכמים. היכולות מעניקות למתכנני השבבים את הגמישות כדי לבחור בשבבים המיועדים לביצועים חסכוניים באנרגיה או לביצועים גבוהים, בהתאם ליישום שעבורו הם מפתחים.

טרנזיסטורי 22 ננומטר Tri-Gate התלת-ממדיים מספקים גידול של עד 37 אחוזים בביצועים במתח נמוך בהשוואה לטרנזיסטורי 32 ננומטר המישוריים של אינטל. המשמעות של גידול עצום זה היא שהם אידיאליים לשימוש בהתקנים נישאים קטנים הפועלים תוך ניצול אנרגיה פחותה כאשר הם עוברים "הלוך ושוב" ממשימה למשימה. או במלים אחרות, הטרנזיסטורים החדשים צורכים פחות ממחצית החשמל באותה רמת ביצועים כמו טרנזיסטורים מישוריים דו-ממדיים על גבי שבבי 32 ננומטר.

"השיפור בביצועים והחיסכון באנרגיה שמציעים טרנזיסטורי Tri-Gate התלת-ממדיים הייחודיים של אינטל אינו דומה לשום חידוש שהיינו עדים לו בעבר," אמר מארק בוהר, עמית בכיר באינטל. "אבן דרך זו עולה בהרבה על עוד חידוש המאפשר להמשיך את חוק מוּר. יתרונות החיסכון באנרגיה עולים בהרבה על היתרונות שהורגלנו לראות במעבר מדור תהליכי אחד לבא אחריו. פריצת הדרך הזו תספק למתכננים שלנו את הגמישות ליצור
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

התקנים חדשים הרבה יותר חכמים ותאפשר התקנים שטרם התאפשרו עד היום. אנו מאמינים שפריצת הדרך תחזק עוד את מנהיגותה של אינטל בתעשיית המוליכים למחצה."

ממשיכים את קצב החדשנות – חוק מוּר

הטרנזיסטורים הולכים וקטנים, וגם נעשים זולים וחסכוניים יותר באנרגיה בהתאם לחוק מור, הקרוי כך על שמו של גורדון מוּר, ממייסדי אינטל. זו הסיבה שאינטל הצליחה לאורך השנים לחדש, לשלב, ולהוסיף עוד תכונות וליבות מחשוב לכל שבב ובכך להגדיל את הביצועים ולהפחית את עלות הייצור של כל טרנזיסטור.

האתגר של הדבקת הקצב של חוק מור נעשה מורכב יותר בדור ה-22 ננומטר. אינטל חזתה את הקושי החדש וב-2002 המציאו מדעני המחקר שלה את טרנזיסטור Tri-Gate, שנקרא כך על שם שלושת הצדדים של השער. ההכרזה של אינטל השבוע באה בעקבות שנות פיתוח נוספות ומאמץ מתואם של המחקר, הפיתוח והייצור בחברה. זהו היישום של עבודת הפיתוח לקראת ייצור בנפח גבוה.

טרנזיסטורי Tri-Gate התלת ממדיים ממציאים מחדש את הטרנזיסטור. השער המסורתי הינו "שטוח", כלומר מישורי ודו ממדי. כעת, הוא מוחלף בסנפיר סיליקון תלת ממדי ודקיק ביותר המתרומם באופן אנכי מאמצע הסיליקון. בקרת הזרם מושגת באמצעות התקנת שער בכל אחד משלושת צידיו של הסנפיר – שניים מכל צד ואחד מלמעלה, במקום רק אחד מלמעלה, כפי שנעשה בטרנזיסטורים המישוריים הדו-ממדיים. הבקרה הנוספת מאפשרת לכמות זרם מרבית לזרום כאשר הטרנזיסטור במצב "ON" (כדי לבצע), וקרוב לאפס כאשר הוא במצב "OFF" (צמצום צריכת האנרגיה), ומאפשרת לטרנזיסטור לעבור במהירות רבה ביותר ממצב למצב (שוב, כדי לספק ביצועים משופרים).

בדיוק כפי שגורדי שחקים אפשרו לאדריכלי הערים למטב את ניצול המרחב הקיים באמצעות בנייה לגובה, טרנזיסטורי Tri-Gate התלת-ממדיים של אינטל מספקים דרך לניהול צפיפות. מאחר והסנפירים אנכיים באופיים, ניתן לצופף קרוב יותר את הטרנזיסטורים עליהם ולהשיג את המרכיב הקריטי להשגת יתרונות טכנולוגיים וכלכליים, כמו גם לשמר את חוק מור. בדורות הבאים יוכלו המתכננים להמשיך ול"בנות לגובה" את הסנפירים על מנת להוסיף עוד ביצועים וחיסכון באנרגיה.

"במשך שנים ניצבנו בפני המגבלות על הקוטן של הטרנזיסטורים," אמר מוּר. "שינוי המבנה הבסיסי מייצג גישה מהפכנית באמת אשר תאפשר לחוק מור ולקצב החדשנות ההיסטורי להמשיך באין מפריע."

ההדגמה הראשונה בעולם של טרנזיסטורי 22 ננומטר Tri-Gate תלת-ממדיים
טרנזיסטורי Tri-Gate התלת-ממדיים ייושמו בתהליך הייצור החדש של החברה, הקרוי 22nm node, בהתאם לגודל של כל טרנזיסטור. לשם המחשה, הנקודה שבסוף המשפט הזה יכולה להכיל יותר משישה מיליון טרנזיסטורי 22 ננומטר Tri-Gate.אינטל הדגימה את המיקרו מעבד 22 ננומטר הראשון בעולם, ששם הקוד שלו Ivy Bridge בעת פעולה במחשב נייד, שרת ומחשב שולחני. משפחת המעבדים המבוססים על משפחת המעבדים Ivy Bridge-based Intel Core family processors יהיו המעבדים הראשונים בייצור עתיר נפח שיעשו שימוש בטרנזיסטורים Tri-Gate תלת-ממדיים. Ivy Bridge מתוכנן להיכנס לייצור בנפח גבוה בסוף השנה.

פריצת הדרך הזו בטכנולוגיית הסיליקון גם תסייע לייצור מוצרים מבוססי מעבדי Intel Atom עם אינטגרציה הדוקה יותר, וירחיבו את הביצועים, הפונקציונליות ותאימות התוכנה של הארכיטקטורה של אינטל תוך עמידה בדרישות האנרגיה, העלות והגודל עבור הצרכים המגוונים של מגזרי השוק השונים.

  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בדיווחים מארועים
התפרסם ב-4/4התפרסם ב-31/3התפרסם ב-30/3 לריכוז הארכיונים
2011 Com.vnetion - לאן הולכת האינטרנט?מכנס CloudConמכנס SmartBI לארכיון הדיווחים

  פרסום בטקסט

  ארכיון העשרה מקצועית
ארכיון משמעויות לחדשות ארכיון מחקרים מחדשים ארכיון מדווחים מארועים ארכיון הבמה המקצועית
סקר ועדת המדרוג לאינטרנט הישראלי חושף לראשונה את נתוני הרייטינג המהימנים ביותר עד כה של אתרי האינטרנט המובילים בישראל. מי נמצא בראש הרשימה? איך נמדדו הנתונים? ואיזה פיתרון קל ונוח אנחנו מציעים, כדי להגיע לכולם? גרטנר: ההכנסות הכלל עולמיות ממוליכים למחצה גדלו באחוז אחד וצפויות להגיע ב-2011 ל- 302 מיליארד דולר. אינטל מובילה במקום הראשון זו השנה העשרים ברציפות, וב-2011 מציינת את נתח השוק הגבוה ביותר שלה אי-פעם - % 16.9 `סגן נשיא אינטל העולמית: חישוב-על הוא חלק משמעותי מאוד ביכולת אסטרטגית של מדינה`. מאיה קומרוב, מנכ`לית בלאט לפידות יישומים ארגוניים: `מהפכת הרשתות החברתיות בארגונים היא לא משהו שיקרה בעתיד, היא כאן ועכשיו`.
דרוג משמעויות לחדשות דרוג מחקרים מחדשים דרוג מדווחים מארועים דרוג הבמה המקצועית
  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב