הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
שבת 24 אוקטובר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  דיווחים מארועים

יש כיום קשת רחבה של ספקים בארץ, שמציעים פתרונות זמינים לעולם הענן בצורותיו השונות. מהן התפיסות השונות והכיוונים השונים של פתרונות אלה? מי מציע פתרונות שמותאמים יותר למשתמש בישראל? תשובות מכנס CloudCon בסקירה בהמשך. מכנס CloudCon
 
מכנס CloudCon
יש כיום קשת רחבה של ספקים בארץ, שמציעים פתרונות זמינים לעולם הענן בצורותיו השונות. מהן התפיסות השונות והכיוונים השונים של פתרונות אלה? מי מציע פתרונות שמותאמים יותר למשתמש בישראל? תשובות מכנס CloudCon בסקירה בהמשך.
31/03/2011

תגיות:   תשתיות |


במסגרת כנס CloudCon שנערך באווניו לוד ב-30.3.11 ביוזמת אנשים ומחשבים, שמענו את עיקרי הבשורות של שורה ארוכה של ספקיות. בהמשך קיבלנו תמונה של הצד השני של המטבע, מאבי שלום נציג גרטנר. אלה בתמצות, עיקרי המסרים שהעבירו המרצים השונים:

CA

ד"ר איתן הדר מנהל המחקר ב-CA ישראל, דיבר על הדרך ליצור אופטימיזציה של שרשרת האספקה של מערך המחשוב הארגוני. הרעיון שלהם הוא להציע תפיסה של יישומים משולבים שיספקו לארגון מעין מערכת ארגונית, שתדע להפעיל אפליקציות בכל מקום שהן ירוצו.

גוגל

ברק רגב מנהל אזורי לשוק הארגוני בגוגל דיבר על פעילות גוגל לארגונים. לדבריו יש היום ארבע מגמות שמשפיעות על ארגונים: חדשנות, שיתופיות, צרכנות, ניידות. הסמארטפונים הם כנראה המגמה הבולטת ביותר שתשנה את חיינו. לדבריו, השוק הישראלי הוא השוק החדשני ביותר ויש סיכוי טוב שדווקא אנחנו נהיה המובילים באימוץ הגישה של 100% בענן. הכוונה של גוגל היא להציע לארגונים בארץ פתרון נוח לתקשורת ושיתופיות. בנוסף יש היום לגוגל חנות אפליקציות לענן, כאשר כוונתה להיות גורם מתווך שיאפשר להציע יישומים מוכנים לארגונים.

סימנטק

איג'ניו קורנטי מנהל קידום מכירות בכיר בסימנטק אירופה, דיבר על פעילות חברתו בתחום. היא כוללת ניהול עננים פנימיים יחד עם ניצול עננים ציבוריים, כדי למנף את תועלות הענן לטובת הארגון. בהסתמך על ניסיונה של החברה כספק ה-IaaS הגדול ביותר בתחום האבטחה, סימנטק מציעה כיום שירותים שכוללים אבטחה וניהול מיילים כמו גם אבטחת יחידות הקצה.

יבמ

מיכאל אורן מיחידת הטכנולוגיה הגלובלית של יבמ אמר כי הפוטנציאל הכולל של תחום הענן ב-5 השנים הקרובות יעמוד על 181 מיליארד דולר, כאשר יבמ רואה בתחום זה את אחד התחומים העיקרים לפעילותה. את הפעילות הכוללת ניתן לחלק לשלושה תחומי משנה: תחום הענן הפנימי, תחום שעומד כיום על 23 מיליארד דולר והוא יגדל ל-67 מיליארד דולר. תחום התשתיות ושירותי פלטפורמות ששווה כיום 16 מיליארד והוא יגדל ל-55 מיליארד, והתחום השלישי הוא פתרונות עסקיים שכוללים יישומים. תחום זה יגדל מ-22 מיליארד כיום ל-67 מיליארד בחמש השנים הבאות. מבחינת גישה, יבמ מתכוונת לפעול דרך שותפים עסקיים במתכונות שונות, שיספקו תמהילים שונים של פתרונות, מתוך סל הפתרונות שהיא מציעה.

בזק בינלאומי

גל עופרי מנהל פיתוח עסקי בבזק בינלאומי, אמר כי בעקבות הזכייה במכרז של משרד החינוך בשווי 45 מיליון ₪, בזק בינלאומי הפכה להיות לספק פתרון מחשוב הענן הגדול בישראל. על הפרויקט הוא סיפר כי מדובר בפרוייקט שיהיה פרוס ב-4,000 אתרים אשר יציע מעל 30 אפליקציות ל-18,000 עמדות קצה (VDI).

טריפל C

רמי נחום מנכ"ל טריפל C אמר כי ענן פרטי אינו ענן אלא אם כן אתה נותן ללקוחות הפנים ארגוניים לשלם לפי הצריכה. לדבריו, ענן ציבורי צריך לספק מגוון תשתיות ואפליקציות במגוון רחב של תחומים. ההתקשרות עם ספק הענן לא צריכה להיות כמו בחוזה רגיל, אלא יש לאפשר לכל לקוח לצרוך בהתאם לצרכיו, להתנתק בכל עת וללא כל מחויבות. המתקן של טריפל C הוא מתקן יחידי מסוגו, מדובר במתקן שנועד לשרת 25 אלף שרתים. בטריפל C ההתקשרות נעשית על ידי הלקוח בעצמו והוא יכול להתחבר ולהתנתק בכל זמן שהוא רוצה ולהיות מחויב רק על מה שיצרוך. המאפיינים שמייחדים את חברתו, הם העובדה שמדובר בענן שנמצא בישראל וכן העובדה שניתנת ללקוחות תמיכה טלפונית ובעברית. הוא גם ציין כי כיום יש להם 246 פתרונות, 58 שירותי תקשורת, 40 שירותי תוכנה ו-116 שירותי שרתים. הדבר החשוב ביותר לדעתו שמצדיק לעבור לענן הוא בסופו של דבר השיקול הכספי שיאפשר לארגונים להיות יותר תחרותיים.

מטריקס

שי עובדיה CTO מחברת מטריקס סיפר על הפתרון של BMC אותה מייצגת מטריקס. BMC עוסקת משנת 2003 ב-BSM או Business Services Management דהיינו לאפשר לגורמי ה-IT לפשט ולעשות לאוטומטי את ניהול המחשוב, מתוך כוונה לאפשר ליחידת המידע בארגון להציע לגורמים השונים בארגונים קטלוג עם שירותים, שבו יהיה ברור איזה שירות הם מקבלים, מה תהיה רמת השירות ומה יהיה התשלום בעד שירות זה. את העקרונות האלה BMC העתיקה לעולם הענן, כאשר היא עובדת עם ספקי תשתיות שונים ומציעה פתרון כולל לניהול מחזור החיים של הענן. החל מבחירת השירותים שהוא רוצה ורמת השירות שהוא רוצה לקבל, ומוכן לשלם בעד זה, דרך הפעלה שוטפת ועד שליטה ובקרה כוללת על הפעילויות
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

השונות. המשתמש מקבל פורטל בקרה שבו הוא יכול לראות במדויק איזה שירותים הוא קנה, מה הוא צורך ובאיזה מידה הוא מנצל את המשאבים שהוא משלם בעדם.

מיקרוסופט

על Windows Azure ו-Sql Azure דיבר אמיר שבט מנהל תחום Azure. לדבריו, למיקרוסופט יש היום 8 מרכזי מידע שפרוסים בכולם כשבכל אחד מהם 350 אלף שירותים. כך מיקרוסופט מציעה את פלטפורמת הענן המקיפה ביותר. בהתבסס על סביבות הפיתוח המוכרות של מיקרוסופט כמו גם כל פלטפורמות פיתוח מוכרות אחרות, מיקרוסופט מציעה את ה-IT As a Service כאשר מיקרוסופט מטפלת בכל היבטי התפעול. אמיר הדגיש כי על ידי שימוש במאיצים התקצרו זמני התגובה של הענן שלהם והם מציעים זמני תגובה דומים לאחסון בארץ. בנוסף יש בארץ צוות תמיכה גדול שמסייע בעברית ללקוחות הישראליים. בשורה הסופית, אזור היא פלטפורמה בינלאומית מקיפה עם שירותי אחסון, תחזוקה ושירותי IT של מיקרוסופט, כולל תמיכה וליווי בישראל.

אמאזון
דן פלד נציג אמזון בישראל, דיבר על התפיסה הייחודית של אמזון. לתת את כל הברזלים עד רמת מערכת ההפעלה, דהיינו מיקוד בחומרה שתהיה מחוץ לארגון. מכאן והלאה כל הטיפול עובר לרשות הארגון. כך השליטה על השרת זהה לשליטה על שרת שיושב בארגון. דהיינו אמזון אחראית על התקשורת, האבטחה, התפעול כאילו הם יושבים פיזית בארגון, כל היתר נתון לאחריות הארגון. דן הדגיש כי יש בענן הרבה מאד היבטים כמו אבטחה, רגולציה ושורה של היבטים אחרים שיש לדאוג להם. יותר מזה, אמזון עובדת עם כל יצרני התוכנה הגדולים בעולם, כך שמנהלים לא יתקלו בבעיה שבה יצרני התוכנה יטענו כי החומרה של הארגון אינה נתמכת על ידם, נקודה חשובה שיש להיות מודע לה. באמזון ההתחייבות והתשלום נעשה ברמה של שעה בודדת, כך אתה צורך ומשלם כל הזמן בדיוק לפי מה שאתה משתמש ואינך צריך לשלם בגין יתירות גבוהה או/ו השקעה רבה שנדרשת להרחבת המשאבים.

WE

שלומי פאנן מחברת WE אמר כי החברה מטפלת בוירטואליזציה משנת 2003 ועד היום היא יצרה מעל 100,000 שרתים וירטואליים. את הניסיון שהיא צברה ב ארגונים רבים היא מעבירה לענן. לדבריו, תהליך המעבר צריך להיות שקוף למשתמש, כאשר במהלך המעבר יש לבחון כיצד לשדרג את התשתיות, למשל, על ידי שדרוג ה-DRP, זמני התגובה וכדומה. עוד נקודה חשובה שהעלה שלומי, הייתה העובדה כי חברת We מוכנה במקרים מסוימים לרכוש ציוד חומרה קיים בארגון, במקרה של התקשרות.

מחשוב הענן, לאן? הצד השני של המטבע...

את הצד השני הציג אבי שלום מחברת גרטנר. לדבריו, כיום טכנולוגיות הענן נמצאות בשלב ההתפכחות. לפי גרטנר 70% מהארגונים עם מעל 1000 עובדים, טרם התחילו ביוזמות ענן. הוא הדגיש כי ממחקר אישי עם חברה כזאת בארץ וחברה דומה בעולם, הם הגיעו למסקנה כי מדובר על תהליך שייקח לפחות שנתיים. אבי מסכים עם התועלות הכלכליות, אולם היכולת של ארגונים להתארגן לסיטואציה החדשה, תיקח זמן.

המסר של גרטנר לספקים הוא לא רק להסתכל מה הם יכולים להציע, אלא גם להסתכל על מכלול ההיבטים שישפיעו על הארגון בעקבות המעבר, למשל, מה יעשה המנמ"ר בעידן החדש? בגרטנר רואים שהחששות מהמציאות החדשה רק הולכים וגדלים ויש שורה ארוכה של בעיות ארגוניות שיש לטפל בהן.

בין החששות העיקריים שמעלים בארגונים הוא מדגיש את התלות בספק, גישה של אנשים לא מורשים למידע הארגוני, חשיפה של מידע פרטיו, איך מבצעים אינטגרציה בין השירותים במרכזי המחשוב לענן ובאיזה מודל מנהלים את הרישיונות?

אבי הדגיש כי הם רואים באופן ברור נטייה להתחיל בענן פרטי, כאשר המעבר לענן ציבורי הוא תהליך שייקח שנים. בתחומים מסוימים כמו למשל הבנקים, יצטרכו לעשות זאת באופן מתוחכם ונראה מודלים רבים של היבריד. כל תהליך המעבר מחייב תכנון מדוקדק ולא כל דבר מתאים לענן. לארגון גדול, אין אפשרות לעשות מעבר מהיר, אלא יש להסתכל גם על ההיבטים העסקיים מסחריים ולקחת זאת בחשבון.

אבי סיכם ואמר כי מה שקורה באופן מעשי זה מעבר מהמצב הנוכחי שבו ארגונים נמצאים מחוץ לענן, יש את ההייפ כאילו הכול פשוט ומידי ויש את המציאות שתיקח כחמש שנים שבה יהיה מעבר הדרגתי לענן תוך שילוב היברידי במינון שישתנה עם הזמן.

הערות המבקר

נדגיש כי מרבית החברות מציעות כיום תהליכי הערכה ובדיקת צרכים, שנועדו לסייע למנהלי מידע לבחון את הפוטנציאל וההזדמנויות לשלב ענן בארגונם ואת המשמעויות וההשלכות שנגזרות מכך.
  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בדיווחים מארועים
התפרסם ב-30/3התפרסם ב-29/3התפרסם ב-21/3 לריכוז הארכיונים
מכנס SmartBIמכנס 2011 STKIמכנס -ThinkNext 2011 לארכיון הדיווחים

  פרסום בטקסט

  ארכיון העשרה מקצועית
ארכיון משמעויות לחדשות ארכיון מחקרים מחדשים ארכיון מדווחים מארועים ארכיון הבמה המקצועית
סקר ועדת המדרוג לאינטרנט הישראלי חושף לראשונה את נתוני הרייטינג המהימנים ביותר עד כה של אתרי האינטרנט המובילים בישראל. מי נמצא בראש הרשימה? איך נמדדו הנתונים? ואיזה פיתרון קל ונוח אנחנו מציעים, כדי להגיע לכולם? גרטנר: ההכנסות הכלל עולמיות ממוליכים למחצה גדלו  באחוז אחד וצפויות להגיע ב-2011 ל- 302 מיליארד דולר. אינטל מובילה במקום הראשון זו השנה העשרים ברציפות, וב-2011 מציינת את נתח השוק הגבוה ביותר שלה אי-פעם -  % 16.9 `סגן נשיא אינטל העולמית: חישוב-על הוא חלק משמעותי מאוד ביכולת אסטרטגית של מדינה`. מאיה קומרוב, מנכ`לית בלאט לפידות יישומים ארגוניים: `מהפכת הרשתות החברתיות בארגונים היא לא משהו שיקרה בעתיד, היא כאן ועכשיו`.
דרוג משמעויות לחדשות דרוג מחקרים מחדשים דרוג מדווחים מארועים דרוג הבמה המקצועית
  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

  • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
  • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
  • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


  • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
    תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


    הצטרף ל-pConTip

    ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

    ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

    הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "    דוא"ל
    שם
      המלץ לחבר
    ואהבת לרעך כמוך...

    אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


      
     pConTop
    המלצות למנהלי מידע
    הכי מעניין וחשוב במחשוב
    פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


    כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
    דוא"ל:
    שם:

    כן ,שלחו הגיליון
    *לא נעביר המייל לגורם אחר!
    **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
     משרות הייטק בשיתוף AllJobs
     pConTip
    הטיפים והסרטונים
    הכי טובים שיש!
    המלצות * חידושים * קיצורי דרך


    חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

    דוא"ל:
    שם:

    כן ,שלחו הגיליון
    *לא נעביר המייל לגורם אחר!
    **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

       תוכן לפי נושא
     
        אבטחה
        אינטרנט
        חומרה
        יישומים
        ניהול
        סלולר
        עובדים
        עסקים
        שירותים
        תוכנה
        תקשורת
        תשתיות
     מודעות דרושים
     איך להתעדכן וליצור קשר
    RSS התעדכן ב-RSS
    RSS התעדכן ב-Google+
    FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
    in התעדכן בלינקדין
    TWITTER להתעדכן ביוטיוב
    TWITTER התעדכן בטוויטר
    TWITTER צור קשר במייל
     לתשומת ליבך
     
    ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
    לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב