הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שישי 7 אוגוסט 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  דיווחים מארועים

מהן המגמות החדשות בעולם ה-BI ואיך הן משפיעות על הדור החדש של הפתרונות? מה מציעים הספקים המובילים כיום? מה רוצים הלקוחות ואיך מטמיעים מערכת גדולה בארגון? על כל אלה ועוד אנו מדווחים מתוך כנס SmartBI מכנס SmartBI
 
מכנס SmartBI
מהן המגמות החדשות בעולם ה-BI ואיך הן משפיעות על הדור החדש של הפתרונות? מה מציעים הספקים המובילים כיום? מה רוצים הלקוחות ואיך מטמיעים מערכת גדולה בארגון? על כל אלה ועוד אנו מדווחים מתוך כנס SmartBI
30/03/2011

תגיות:   יישומים |


"כיום הארגונים הופכים לחכמים יותר והמשתמשים הופכים להיות חכמים יותר", כך אמרה פלורה לוין, בהרצאה על המגמות והכיוונים העיקריים בעולם ה-BI, במסגרת כנס SmartrBI שנערך באווניו לוד, ב-29.3.11, ביוזמת אנשים ומחשבים.

לדבריה, המגמה הראשונה היא הגידול העצום במידע. המגמה השנייה היא הענן אשר לפי גרטנר יגדל ב-30% לשנה. ההיבט השלישי הוא הרשתות החברתיות שמשפיעות על ה-BI במספר תחומים, יש הרבה מידע מהלקוחות על רצונות, בקשות, תגובות, מידע שמתייחס למוצרי הארגון שלנו ועלינו לפעול כדי להשיגו ולשלב אותו בתוך המערכות שלנו. הדבר השני, הוא השינוי שחל בהרגלי השימוש שלנו שבו אנחנו רגילים לעשות Like, רגילים שמזמינים אותנו, רגילים להגיב וכל אלה משפיעים גם על מערכות ה-BI.המגמה הרביעית היא הטלפונים החכמים שעושים את המידע לזמין בכל מקום וזמן, דבר שמזמין את ספקי ה-BI לתת פתרונות חכמים למשתמשים הניידים, באופן שיאפשר להם לצרוך אותו ולהגיב, מכל מקום שהם נמצאים.

מידע זמין בבנק דיסקונט

שלמה גלעד, ראש אגף אסטרטגיה בבנק דיסקונט, הציג את צד הלקוח של הנושא. שלמה סיפר על האתגרים שעמדו בפני הבנק שפועל כיום להטמיע מערכת BI רחבה בבנק. בשלב הראשון נעשה גיבוש חזון ברור ומשותף לכל המעורבים. הדבר השני, היה לשמור על קשר קבוע עם המשתמשים. החזון היה כך שהמידע הנכון תמיד יהיה זמין בקצות האצבעות. מידע נכון הוא מידע אינטגרטיבי, אמין, זמין ומותאם למשתמש ולצרכיו. מידע כזה מאפשר למשתמשים להתמקד במשמעויות. במקביל, נדרש שינוי בתרבות הארגונית, שיביא באופן מעשי ויום יומי לשימוש במידע זה.

התוצרים שהיום הם מספקים כוללים בין היתר: ניהול ביצועים ארגוני, תמונת לקוח כוללת, תמונת מצב כוללת, ניהול סיכונים וכדומה. למרות שמדובר באותה מערכת, מנכ"ל הבנק והפקיד המשתמש, יראו תמונה אחרת שמותאמת לתפקידם. במקביל הנתונים במערכת מותאמים באופן מלא לספרי הבנק. המעורבות של מנכ"ל הבנק אחת לרבעון וצוות סמנכ"לים ומשתמשים אחת לחודשיים, מבטיחים גיבוי ותמיכה בפרויקט, עד להטמעתו המלאה בתרבות הארגונית.

הדור הבא של ה-BI

רוני רוס מנכ"ל פנורמה, סיפרה על פיתוח חדש של חברתה שיוכרז במאי השנה. במסגרתו יוצע פתרון חדש לקחת את התובנות שאנו מפיקים מתוך מערכת ההקשרים שלנו ובמיוחד הקשרים החברתיים שלנו ולשלב אותן בתוך המערכת. המערכת החדשה בשם Necto כוללת בין היתר – המלצות על אנשים שאתה נמצא איתם בקשר, שאותם כדאי לשתף בפרויקט שאתה עובד עליו עכשיו, כדי להפיק תוצרים מוצלחים יותר. הדבר השני שיש במערכת הוא לתת המלצות: איזה עוד דוחות, מדדים או תכנים יכולים להיות רלוונטיים למה שאתה עושה, זאת בדומה למערכת ההמלצות של אמזון. החלק השלישי הוא ממשק משתמש נוח לשימוש. בסה"כ מדובר על שילוב נתונים, הקשרים ותובנות, שמופיעים מעל מערכת ה-BI ומאפשרים לקחת את כל תחום ה-BI לדור השלישי.

המערכת החדשה של סייבס

על איך לבנות מחסני נתונים מנצחים – לקחים מהארמדה הספרדית, סיפר יובל מלחי מנספרו, נציגת סייבס סבישראל. יובל התחיל בסיפור התבוסה של הארמדה הספרדית מול האנגלים והביא
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

זאת כהמחשה לשאלה עקרונית איזה סוג BI יש לך? כמו של הספרדים - מסורבלת, כבדה, איטית או מערכת מהירה שמותאמת לדרישות העדכניות. המערכת החדשה של סייבס, מאפשרת לדבריו, טעינות מהירות של עד מיליארדי רשומות בשעה, היא עובדת מול מידע מובנה או לא מובנה, תומכת בבסיסי מידע של עשרות טרהבייט ויש לה כבר אלפי לקוחות שמעידים על השימושיות שבה.

SAP In-Memory Computing

על SAP HANA (או High performance Analytics Appliance) סיפרו שמוליק מחברת SAP ובועז גודביץ ממנהלת תחום SAP בחברת מטריקס. מדובר על התקן/שרת ייעודי שעליו מוטענת מראש התוכנה של סאפ. היתרון הייחודי שלו הוא ביכולת לקחת כל דטה בייס (לרבות אורקל ומתחרים אחרים) ולהכניס אותו לארכיטקטורה של In-Memory. בכך ניתן להאיץ את הביצועים וזמני התגובה לקצבים מדהימים. כך למשל אפליקציה שרצה במשך 77 דקות, לאחר ההרצה עם HANA הצטמצם זמן הביצוע ל-13 שניות או פי 356.

cLIBI

על כלי חדש בשם cLiBi שפותח בליבי טכנולוגיות ונועד לתת יותר יכולות תחקור למשתמשים, סיפר צביקה גולדרייך סמנכ"ל פרויקטים בליבי טכנולוגיות. הכלי נוצר כמענה לדרישות לקוחות שבאו מהשטח, השיקול השני היה לפתח כלי שמוכר לכלים המוכרים, והדבר השלישי היה מיקוד במידע ספציפי שמעניין את הלקוחות, דהיינו לתת במסך אחד את כל מה שמעניין את המשתמש. המערכת מבוססת ג'ווה סקריפט והמנוע של קוגנוס 10.

על העצמת המשתמש העסקי

ינאי מילשטיין מחברת אמן מחשבים הציג פתרון של חברת אינפורמטיקה תוך מתן דגש לכמה מיכולותיה הייחודיות. טיוב נתונים - כיום יש בארגונים מידע רב שברור כי מדובר במידע שגוי, 110,891 חשבונות שבהם סכום הנטו גדול מהברוטו, 7 הגדרות שונות להגדרת המין של אנשים וכדומה. מצב זה מעלה צורך גדל לקבל נתונים אמיתיים, אמיניים ואחידים בכל המערכות, כאשר יכולת זאת היא אחת היכולות הבולטות במערכת של אינפורמטיקה. כיוון אחר הוא היכולת לעשות Impact Analysis שנועד לגלות מי או מה משפיע על מה? תכונה זאת וכן תכונה נוספת בשם Data Federatio הן עוד שתי תכונות מפתח ייחודיות, שבהן מצטיינת המערכת של אינפורמטיקה.

אל תהיה טיפש נוסף עם כלי BI

אלעד ישראלי מייסד SiSense סיפר על פתרון חדש של BI לשימוש עצמי. הרעיון הוא להציע מערכת פשוטה שנועדה לאפשר פתרון פשוט ונוח שנמכר דרך אינטרנט, לכל דורש. למרות שמדובר בחברת סטארט אפ יש לה מאות לקוחות ואלפי משתמשים. מאחר ו-BI מגדיר בגדול את היכולת להשתמש בכלי שמסייע לך לשאול שאלות ולקבל תשובות רלוונטיות שעליהן תוכל לקבל החלטות, זאת הייתה המהות העיקרית שאליה מכוון הכלי החדש.

הערת המבקר

בעוד שהיה מעניין לראות את הגידול במספר המשתתפים, במיוחד לאור העניין המוגבל שהנושא עורר בעבר, נראה כי עדיין גם כלי ה-BI החדשים אינם נותנים מענה רחב מספיק למגמות החדשות שאותן ציינה פלורה לוין בהרצאתה. מצד שני המשך הדחיפה מצד מנהלי המידע ודרישה מהשוק, סביר שיביעו לשורה של התפתחויות בתחומים אלה, בשנה הקרובה.
  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בדיווחים מארועים
התפרסם ב-29/3התפרסם ב-21/3התפרסם ב-15/3 לריכוז הארכיונים
מכנס 2011 STKIמכנס -ThinkNext 2011מכנס מנתחי המערכות 2011 לארכיון הדיווחים

  פרסום בטקסט

  ארכיון העשרה מקצועית
ארכיון משמעויות לחדשות ארכיון מחקרים מחדשים ארכיון מדווחים מארועים ארכיון הבמה המקצועית
סקר ועדת המדרוג לאינטרנט הישראלי חושף לראשונה את נתוני הרייטינג המהימנים ביותר עד כה של אתרי האינטרנט המובילים בישראל. מי נמצא בראש הרשימה? איך נמדדו הנתונים? ואיזה פיתרון קל ונוח אנחנו מציעים, כדי להגיע לכולם? גרטנר: ההכנסות הכלל עולמיות ממוליכים למחצה גדלו באחוז אחד וצפויות להגיע ב-2011 ל- 302 מיליארד דולר. אינטל מובילה במקום הראשון זו השנה העשרים ברציפות, וב-2011 מציינת את נתח השוק הגבוה ביותר שלה אי-פעם - % 16.9 `סגן נשיא אינטל העולמית: חישוב-על הוא חלק משמעותי מאוד ביכולת אסטרטגית של מדינה`. מאיה קומרוב, מנכ`לית בלאט לפידות יישומים ארגוניים: `מהפכת הרשתות החברתיות בארגונים היא לא משהו שיקרה בעתיד, היא כאן ועכשיו`.
דרוג משמעויות לחדשות דרוג מחקרים מחדשים דרוג מדווחים מארועים דרוג הבמה המקצועית
  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב