הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שלישי 22 ספטמבר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  דיווחים מארועים

עד כמה דרמטי המהפך שעובר עולם המידע? מי הם שני גורמי המפתח שבהם צריך לתמוך גף המחשוב? מהן התמורות הבולטות שמשפיעות על עולם המידע החדש? מי היא חברת ה-IT הגדולה בישראל? תשובות לכל אלה ועוד, שמענו בכנס השנתי האחרון של STKI מכנס 2011 STKI
 
מכנס 2011 STKI
עד כמה דרמטי המהפך שעובר עולם המידע? מי הם שני גורמי המפתח שבהם צריך לתמוך גף המחשוב? מהן התמורות הבולטות שמשפיעות על עולם המידע החדש? מי היא חברת ה-IT הגדולה בישראל? תשובות לכל אלה ועוד, שמענו בכנס השנתי האחרון של STKI
29/03/2011

תגיות:   שירותים |


מבט כולל על שוק ה-IT הישראלי, הציגה חברת STKI בכנס השנתי שלה, שנערך בתל אביב ב-28.3.11 תחת המסר - מנהלים IT בסביבה מבוזרת.

"אנחנו נמצאים לפני שינוי ענק שניתן להשוותו לשינוי שהביא קופרניקוס", כך אמר ג'ימי שוורצקופף, מנכ"ל STKI, במסגרת ההרצאה המרכזית. הבעיה אינה הטכנולוגיה אלא המנמ"רים שאומרים כל הזמן לא. בשנות השמונים הייתה זו מהפכת ה-PC שהמנמ"רים אמרו לה לא ובכל זאת ה-PC נכנס לארגון תוך מספר שנים, אחרי זה הגיע ה-WEB ושוב אמרו לא, והווב בכל זאת תפס. כיום נכנסים לעידן הניידות והרשתות ושוב המנמ"רים אומרים לא, וכנראה שגם אלה יכנסו לארגון.

על המנמ"רים לשנות את נקודת הגישה ולהיות אלה שמאיצים ומקדמים את הטכנולוגיה ולא בולמים אותה. באופן מיוחד עליהם לכוון את פעילותם לתמוך יותר ויותר בגף השיווק ולהביא לקוחות חדשים. התחום השני שאותו עליהם לקדם הוא תחום החדשנות. כל יתר הפעילויות הינן למעשה תמיכה בפעילויות מרכזיות אלה. כך, על המנמ"ר להיות מעורב יותר בפעילות העסקית ויש לשנות את תפקיד המנמ"ר מ-CIO ל-CBTO - Chief Business Technology Officer.

בהמשך הדברים הוא מנה שורה ארוכה של תמורות שמשנות את כללי המשחק. ביניהן: הקונסיומריזאציה ומות העולם הישן של האסטרטגיות, במקום לעבוד בעולם האינטרנט וה-URL אנו עוברים לעולם האפליקציות, העולם החברתי והעולם הנייד יוצרים עולם חדש שלא הכרנו, סנסורים חכמים, בנקאות שמתרחשת רובה ככולה באינטרנט, כולן מגמות שפועלות בו זמנית והן יעצבו בשנים הקרובות, מציאות חדשה, שתשפיע באופן מהותי ודרמטי על כל עולם המידע.

בחלק השני של הרצאתו סקר ג'ימי את שוק ה-IT הישראלי. בין היתר הוא ציין כי שוק ה-IT בישראל מהווה כ-9% משוק העבודה, כאשר תרומת הערך המוסף הכולל של ה-IT למגזר העסקי, עומדת של 15.94%. בשנת 2010 צמח שוק ה-IT הישראלי בקרוב ל-20% ל-4,872 מליון דולר והוא צפוי לצמוח ב-9%, 13%, ושוב 9%, בשנים 2011 – 2013 בהתאמה.החברות הגדולות בתחום ה-IT בישראל הן כיום: HP, מלם-תים, יבמ, מטריקס ו-One1

מבט על עולם המטה IT

"כיום יותר ויותר ארגונים פונים לאיתור טכנולוגיות חדשות. בנוסף, השאיפה להתייעלות ובקרת סיכונים, הם הנושאים במרכז תשומת הלב של מנהלי המידע, כך אמרה גלית פיין, סגנית נשיא ואנליסטית בכירה, בפתח הרצאתה על מגמות ועדכונים בעולם המטה IT. לעומת אנליסטים רבים בחו"ל שצופים כי המגמות החדשות כמו וירטואליזציה ומחשוב ענן יביאו לצמצום מערך המחשוב הארגוני, ב-STKI חושבים כי יקרה דבר הפוך. שכן, הצורך להכיר ולהטמיע טכנולוגיות חדשות, לטפל בהיבטי הרגולציה, ניהול סיכונים וכדומה יביאו דווקא לצורך להגדיל את מערך ה-IT.

בהמשך הרצאתה סקרה גלית שורה של טכנולוגיות. לדבריה תחום ניהול הפרויקטים בעולם יוצא מאחריות המנמ"ר למחלקות העסקיות. בארץ לעומת זאת המנמ"רים עדיין נוטים להחזיק את ניהול הפרויקטים אצלם. במקביל אנחנו רואים דרישה מהאגפים העסקיים לקבל את ה-IT כשירות, אולם המנמ"רים מתקשים לספק זאת, בגלל פיזור המידע והשירותים השונים. עוד מגמה שנראית בארגונים היא לתמחר את עלויות ה-IT ולהשוותם לשירותי הענן. גם אם קשה לתמחר כל דבר ולהציג תג מחיר מדויק, האפשרויות לתמחר בענן שירותים מרכזיים, מאפשרים לתת אומדן וסדר גדול לעלויות ה-IT
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

לעובד. לכן על המנמ"רים להתחיל לחשוב כיצד לתמחר את העלויות הנוכחיות שלהם ולהיות תחרותיים.
בתחום הפיתוח היא אמרה כי מתברר כי קשה להעריך את העלות האמתית של הפרויקטים כאשר 40% מהמנהלים טוענים כי טעו באופן משמעותי. הסיבה העיקרית היא הצורך להתמודד עם השינויים התכופים. אחת הדרכים להתמודד מול סטיות אלה, היא להשתמש בקטלוג עלויות הפיתוח, שבו ניתן להגדיר מראש את העלויות שיש להשקיע בתחומי פעילויות שונים כמו התצוגה, שאילתה וכדומה. קטלוג כזה מאפשר לשפר את הערכות ולעשותן ריאליות יותר.

גלית גם דיברה על משרד המנמ"ר שנראה כהולך מתמסד. ניתן לראות בארגונים מסוימים את הדור החדש של משרד המנמ"ר 2 שעוסק בשליטה רחבה יותר בפעילויות ה-IT, כמו גם קידום טכנולוגיות חדשות.

מבחינת תשתיות, הרי שלענן, העולם החברתי ולטכנולוגיות הניידות ובעיקר הסמארטפונים והטאבלטים, יש כבר היום, ותהיה עוד יותר בעתיד, השפעה שתלך ותגדל על פעילות גף המחשוב הארגוני. על מנהלי המידע להכיר בכך ולבחון כיצד הם נערכים לקדם את המגמות החדשות במסגרת ארגונם.

בעולם היישומים

"הנושא המרכזי המאפיין כיום את עולם המחשוב הארגוני הוא התבזרות ה-IT להרבה תחומים. דבר זה גורם לאיבוד שליטה", כך פתחה את הרצאתה עינת שמעוני, סגנית נשיא ואנליסטית בכירה שהרצתה על יישומים ארגוניים.

לדבריה, המגמות המרכזיות כיום הן השאיפה להחזיר את השליטה למנהלי המידע. במקביל מתחולל קונפליקט מתעצם בין גוף ה-IT לאגפים העסקיים. עוד מגמות בולטות הן השאיפה מתעצמת לעשות דברים פשוטים ומהירים ומתן מענה לעבודה בסביבה ניידת.

בתחומי היישומים בענן אנו רואים את ה-SaaS כמוביל באופן ניכר, לאחריו ה-IaaS וה-PaaS כאשר כ-17% ממנהלי המידע לא מתכננים להיכנס לתחום בשלב זה. הסיבות העיקריות להיכנס לענן הן: הפצה מהירה, זמינות בכל מקום ובכל זמן, ושיקולי תפעול לעומת פיתוח שהם טובים יותר. גורמים שמעקבים זאת הם שיקולי אבטחה והקושי לעשות אינטגרציה עם היישומים בארגון.

עוד מגמה מעניינת היא מגמת ה-Industry In A Box - לתת חבילה של מרכיב הענן בקופסא אחת. היתרונות הן בפשטות, ביצועים, חווית שימוש נוחה וקלה, אולם ה"מחיר" העיקרי שלה הוא, שקשה לשלב את הקופסא עם אלמנטים חיצוניים ותלות גדלה בספק. ניתן להתמודד עם זה בעיקר בזמן החוזה, על ידי הגדרות מפורטות ומלאות בזמן החתימה של החוזה.

בתחום הרשתות החברתיות היא הדגישה את החשיבות המתעצמת של התחום, כאשר על גף המחשוב לתת שירותים לגורמי השיווק. בפועל הימנעות מלעשות זאת יוצרת מצב דה פאקטו שבו אנשי השיווק פונים לגורמי חוץ ועוקפים את המחשוב. עינת גם הדגישה את תחום ה-Social CRM שתופס תאוצה כמו גם Social Banking. בשניהם מדובר על שילוב מתרחב והדוק של פעילות חברתית עם פעילויות עסקיות.

בהמשך דבריה היא התייחסה לתחום ה-BI, Analytics ו-MDM. באופן מיוחד היא הדגישה כי כיום אנו מגיעים לעידן של ביג דאטה כאשר יש יותר מדי מידע והמנהלים לא יודעים מה בדיוק לעשות איתו. התפוצצות המידע היא אקספוננציאלית וארגונים צריכים להיות מסוגלים להתעסק בכמויות גדולות יותר של מידע. במקביל יש לנו איי מידע של משתמשים שצריכים לפתור בעיות מקומיות ומתחילה להתפתח מגמה של כלים עצמאיים שהמשתמשים העסקיים רוכשים לעצמם. מצב זה יוצר בעיה של חוסר אינטגרטיביות וקוהרנטיות של המידע.

  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בדיווחים מארועים
התפרסם ב-21/3התפרסם ב-15/3התפרסם ב-3/3 לריכוז הארכיונים
מכנס -ThinkNext 2011מכנס מנתחי המערכות 2011מסביט 2011 לארכיון הדיווחים

  פרסום בטקסט

  ארכיון העשרה מקצועית
ארכיון משמעויות לחדשות ארכיון מחקרים מחדשים ארכיון מדווחים מארועים ארכיון הבמה המקצועית
סקר ועדת המדרוג לאינטרנט הישראלי חושף לראשונה את נתוני הרייטינג המהימנים ביותר עד כה של אתרי האינטרנט המובילים בישראל. מי נמצא בראש הרשימה? איך נמדדו הנתונים? ואיזה פיתרון קל ונוח אנחנו מציעים, כדי להגיע לכולם? גרטנר: ההכנסות הכלל עולמיות ממוליכים למחצה גדלו באחוז אחד וצפויות להגיע ב-2011 ל- 302 מיליארד דולר. אינטל מובילה במקום הראשון זו השנה העשרים ברציפות, וב-2011 מציינת את נתח השוק הגבוה ביותר שלה אי-פעם - % 16.9 `סגן נשיא אינטל העולמית: חישוב-על הוא חלק משמעותי מאוד ביכולת אסטרטגית של מדינה`. מאיה קומרוב, מנכ`לית בלאט לפידות יישומים ארגוניים: `מהפכת הרשתות החברתיות בארגונים היא לא משהו שיקרה בעתיד, היא כאן ועכשיו`.
דרוג משמעויות לחדשות דרוג מחקרים מחדשים דרוג מדווחים מארועים דרוג הבמה המקצועית
  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב