הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום חמישי 1 אוקטובר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  דיווחים מארועים

הצצות לקורה בארץ בעולם ה-BI והדטה סנטר החדש, קיבלנו בכנס מנמ"רים חצי שנתי שנערך ביוזמת אנשים ומחשבים. בעוד ש-BI הוא מציאות קיימת שהולכת ומתרחבת, נושא שילוב הענן בדטה שנטר, עדיין רק בתחילת הדרך. עוד דגשים ואבחנות מהכנס, בהמשך. מכנס המנמ"רים של אנשים ומחשבים
 
מכנס המנמ"רים של אנשים ומחשבים
הצצות לקורה בארץ בעולם ה-BI והדטה סנטר החדש, קיבלנו בכנס מנמ"רים חצי שנתי שנערך ביוזמת אנשים ומחשבים. בעוד ש-BI הוא מציאות קיימת שהולכת ומתרחבת, נושא שילוב הענן בדטה שנטר, עדיין רק בתחילת הדרך. עוד דגשים ואבחנות מהכנס, בהמשך.
19/07/2010

תגיות:   תוכנה |


שני נושאי מפתח נסקרו בכנס מנהלי המחשוב החצי שנתי של אנשים ומחשבים, שנערך בלוד ב-19.7.10. הכנס בהנחיית פלי פלד ויהודה קונפורטס, עורכי אנשים ומחשבים, עסק ב-BI החדש שכולל אנליזה עסקית וחיזוי אנליטי. הנושא השני היה הדטה סנטר החדש, שכולל את הפלטפורמות הוירטואליות ומחשוב ענן.

טל הרמתי המשנה לחשב הכללי במשרד האוצר, סיפר על התוכניות הקרובות של הממשלה בתחומי ה-IT. לדבריו, הממשלה עומדת למנות מנהל מידע ממשלתי עם סמכויות נרחבות ומצד שני עם שורה ארוכה של משימות. צעד זה יהיה שדרוג משמעותי של התייחסות הממשלה למידע. ועדה בנושא, כבר עוסקת בכך בימים אלה והחלטות יתקבלו בקרוב.

באשר לנשוא הענן, הרי שהממשלה כבר יצאה בפעילות יזומה להקמה וקידום של ענן החינוך, מתוך כוונה לפתח ולחזק את בתי הספר ובעיקר בתי הספר החלשים. הבסיס יהיה ענן פרטי שיכלול שני מרכזי מידע. נושא הוירטואליזציה, נמצא בכל משרדי הממשלה, עם קדימות שניתנת לוירטואליזציה ברמת תחנות הקצה - VDI. תחום אחר הינו ה-DRP שבו יש כוונה לרכז באתר אחד או שניים, אפשרות ליצור גיבוי לצורכי התאוששות, של כל משרדי הממשלה.

פרויקט אחר הוא פרויקט תעודת הזהות החכמה שעומד לצאת לדרך בקרוב. נכון להיום המפעל ליצור התעודות הושלם והוא התחיל כבר לייצר את התעודות בשבוע שעבר. במקביל, לפני שבועיים אושר בכנסת לממשלה להיות גורם מאשר. לפיכך, התעודות אמורות להיות מונפקות במחצית הראשונה של 2011 ובעקבותיהן כל נושא הקשר עם הממשלה יהיה קל ופשוט, באמצעות תעודה זאת.

על עולם הענן

דן זייצ'ק, סמנכ"ל פתרונות לעסקים בבזק בינלאומי, אמר כי שאלת הענן הפסיקה להיות שאלה של האם נלך לכיוון זה והפכה לשאלה, מתי נעשה זאת? בעולם הענן יש כיום לא מעט חששות. מצד שני יש גם לא מעט יתרונות: יעילות כספית, גמישות והתאמה לנסיבות משתנות. לדבריו, ניתן להתאים את הארגון לנסיבות כלכליות משתנות ובמיוחד, אפשרות להצטמצם בנסיבות של מיתון ולהתרחב במהירות, בזמן מעבר לצמיחה.

החברה מציעה כיום IT as a Service שמציע את מכלול שירותי ה-IT המוכרים והוא מאפשר לכל ארגון לבחור את הפתרונות שיתאימו לו. מבחינת פתרונות, החברה עשתה הבחנה בין ארגונים קטנים לארגונים גדולים. ברמה הבסיסית היא מציעה On-Line Service לארגונים קטנים, תחת המוטו שבשביל לשתות כוס חלב לא צריך לקנות פרה. לארגונים גדולים היא מציעה שירותים מתקדמים יותר ובסדרי גודל גדולים. בשורה הסופית מודל הענן הוא עובדה קיימת וכדאי לכל ארגון לשקול זאת.

איך להראות כסף מהמידע?

על חדשנות ומידע לשיפור ביצועים עסקיים, דיבר גל רמון, מנס גילון. לדבריו השאלה הגדולה שארגונים שואלים כיום היא איך להראות כסף ממערכות המידע.

בדרך כלל ארגונים טובים בלעשות ניתוחים ותוכניות, כאשר הבעיה הגדולה היא לתרגם את התוכניות לפעולה מעשית. הפיתרון צריך להיות לחבר את המעגל האסטרטגי עם המעגל התפעולי, כאשר ה-BI החדש שואף להגשים זאת. כיום קיימים מודלים לניתוח ומתן תגובה בזמן אמיתי. פתרונות אלה מציעים אינטגרציה מתקדמת, שמתייחסת לכל מאפייני הלקוח, בשלבי החיים השוטפים. בדרך זאת ניתן להביא לתועלת ולתמורה אמיתית.

מבחינת מגמות בתחום בולטות במיוחד המגמות של מעבר מ-BI פאסיבי לאקטיבי, תאום בין אסטרטגיה לפעולה, BIלהמונים, אינטגרציית מידע מתרחבת, התייחסות למגמות חברתיות, אפליקציות ייעודיות ואסטרטגיית מידע והקמת BICC (ר"ת BI Contact Center).

על אחסון חסכוני

ינון ווטשר מנהל שותפים עסקיים בנטאפ, דיבר על יעילות האחסון. המסר שלו היה: אם תישאר סקפטי ושמרן, בסוף תישאר קירח. כדי להימנע מכך, הוא הציע שורה של כיוונים להגדלת יעילות האחסון של ארגונים.

לדבריו התחומים העיקריים שבהם ניתן לחסוך כיום
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

הם קודם כל מניעת כפילויות. תחום מבטיח שני הוא צמצום העתקים מיותרים. במסגרת זאת הוא הראה דוגמא של לקוח שאחסן 21 העתקים בני 3 טרה בייט. לאחר שדרוג הגיבוי, הצטמצם הנפח מ-66 טרה ל-4 טרה בלבד, וזאת על ידי שמירת העותק המקורי והשינויים. תחום שלישי הוא שימוש ב-SSD שמאפשר להאיץ את ביצועי הגישה והאחסון. בנטאפ משתמשים ברכיבים כאלה כחלק מהזיכרון, וניתן בעזרתם לנצל טוב יותר את הדיסקים ולהוריד את זמני הגישה. התחום הרביעי שהוצג היה RAID חכם שמאפשר להיות מוגן וגם חסכן.

המלך מת, יחי המלך הישן!!

צבי צוויג, מנכ"ל מיה מחשבים נציגת SAS אמר שנושא ה-BI הוא נושא שקיים למעשה כבר 36 שנים. מצד שני, לאחרונה הוא עולה יותר ויותר לסדר הקדימויות של ארגונים ומנהלי המידע. כך למשל, אנו רואים כי בשנת 2010 ה-Business Analytics קיבל מקום שני לפי גרטנר (אחרי מחשוב הענן) מבחינת החשיבות בעיני המנמ"רים.

יישומי BI כוללים זיהוי וחיזוי דפוסי התנהגות, מגמות ואופטימיזציה. הדגש העיקרי כיום הוא על הרחבת השימוש בהם ומתן יכולת לקבל תשובות מהירות, לבעיות מורכבות שדורשות עיבוד מהיר של כמויות מידע גדולות.

להיזהר מכווית ה-CORE

יואל יסקרוביץ מנהל העסקים הראשי של טלדור, הזכיר שני נושאים שהטרידו את המנמ"רים לפני כחצי שנה היו: האם יצאנו מהמיתון ושאלת מעמדו של המנמ"ר. לפי טלדור המגמות העיקריות כיום הן: יציאה מהמיתון, משקיעים בעיקר בתשתיות, מכרזי ענק מתקופת השפל מתקדמים בעצלתיים ובעיקר מה שמחפשים כיום זה "הצלחות מהירות" ומניעת הסתבכויות.

בטלדור רואים הרבה פרויקטי שירות עצמי, כמו למשל פעילות הבנקים בתחומי המובייל. יותר פרויקטי וירטואליזציה, יותר פרויקטי SAAS, מובייל ופרויקטי BI, כחלק מיישום פתרונות נרחב.

ביחד עם כל זה, הוא אומר כי ככה לא בונים IT. כולם לקוחים את מה שיש ומוסיפים עוד ועוד דברים, מעין "מתיחות פנים". בטלדור פיתחו מתודה כוללת לביצוע פרויקטי CORE שיטתיים, שיבטיחו לקדם את מטרות הארגון, מבלי לקבל כוויות.

פאנל בכירים בנושא ה-BI

במסגרת פאנל בכירים בהנחייתה של פלורה לוין, נתנו מספר מנהלים בכירים את נקודת ראותם על יישומי BI בארגונם.

שמעון הרץ מנהל המידע של פלאפון אמר כי ב-BI אין הצלחות מהירות ויש לבנות מתודות שיטתיות. ה-BI בפלאפון כולל מצד אחד את ה-BI השוטף. במקביל הם מפתחים מערכי BI חדשים, לתחומים ספציפיים בארגון, שבהם מתעורר הצורך.

עצמון מינס סמנכ"ל מערכות מידע באגד סיפר על ה-BI באגד. לדבריו כל תנועה של אוטובוס וכל ניקוב נרשם ונאגר. כך נאגר מאגר עצום של מידע שיש לנתח אותו ולהפיק ממנו לקחים ומאפשר לחוסך בהוצאות. יתרה מזאת, הם הגיעו למסקנה כי ה-BI המסורתי אינו מספיק ויש היום להרחיב את היקף ה-BI לתחום הטקטי, שמאפשר לדעת ולהגיב במהירות למידע השוטף המגיע מהשטח, כמו למשל שמירת נושא הבטיחות של תנועת האוטובוסים.

רז הייפרמו סמנכ"ל מערכות מידע אמר שנושא ה-BI חשוב כמו הסביבה התפעולית והוא מסייע בתפעול השוטף כמו גם בניתוחי עומק. בין היתר הוא מאפשר לתמחר מוצרים בצורה תחרותית ומושכת.

נתן הרשקוביץ, מנמ"ר הבורסה אמר כי כגוף רגולטורי, תפקידו לאתר חריגות והפרות רגולציות. באמצעות מאגר מידע של נתוני שוק ההון, מערכות ה-BI מאפשרות לקבל אינדיקציות ולזהות מצבים חריגים שמחייבים התייחסות.

אילן שפיגלמן סמנכ"ל שיווק בחברת אורקל, אמר כי בחברה עושים מעקב אחר השתתפות של אנשים באירועים של החברה: מספר האירועים, סוג האירועים וכדומה. כך הם יכולים לאתר את תחומי העניין של לקוחות פוטנציאליים ולצפות את הזמן שבו כדאי יהיה ליזום מפגש מכירות.
  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בדיווחים מארועים
התפרסם ב-8/7התפרסם ב-22/6התפרסם ב-8/6 לריכוז הארכיונים
מכנס גרטנר 2010מכנס Storageמכנס אינפוסק 2010 לארכיון הדיווחים

  פרסום בטקסט

  ארכיון העשרה מקצועית
ארכיון משמעויות לחדשות ארכיון מחקרים מחדשים ארכיון מדווחים מארועים ארכיון הבמה המקצועית
סקר ועדת המדרוג לאינטרנט הישראלי חושף לראשונה את נתוני הרייטינג המהימנים ביותר עד כה של אתרי האינטרנט המובילים בישראל. מי נמצא בראש הרשימה? איך נמדדו הנתונים? ואיזה פיתרון קל ונוח אנחנו מציעים, כדי להגיע לכולם? גרטנר: ההכנסות הכלל עולמיות ממוליכים למחצה גדלו באחוז אחד וצפויות להגיע ב-2011 ל- 302 מיליארד דולר. אינטל מובילה במקום הראשון זו השנה העשרים ברציפות, וב-2011 מציינת את נתח השוק הגבוה ביותר שלה אי-פעם - % 16.9 `סגן נשיא אינטל העולמית: חישוב-על הוא חלק משמעותי מאוד ביכולת אסטרטגית של מדינה`. מאיה קומרוב, מנכ`לית בלאט לפידות יישומים ארגוניים: `מהפכת הרשתות החברתיות בארגונים היא לא משהו שיקרה בעתיד, היא כאן ועכשיו`.
דרוג משמעויות לחדשות דרוג מחקרים מחדשים דרוג מדווחים מארועים דרוג הבמה המקצועית
  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב