הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
שבת 15 אוגוסט 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  דיווחים מארועים

עולם האחסון נערך בהדרגה לגידול המתמיד בהיקפי המידע, על ידי מגוון רחב של פתרונות. חלק מהם מהווים פריצת דרך שתאפשר להתמודד עם הגידול במידע כמעט מבלי לשלם. על פתרונות בולטים ופתרונות חדשניים, בדיווח הבא. מכנס Storage
 
מכנס Storage
עולם האחסון נערך בהדרגה לגידול המתמיד בהיקפי המידע, על ידי מגוון רחב של פתרונות. חלק מהם מהווים פריצת דרך שתאפשר להתמודד עם הגידול במידע כמעט מבלי לשלם. על פתרונות בולטים ופתרונות חדשניים, בדיווח הבא.
22/06/2010

תגיות:   חומרה |


על קשת רחבה של פתרונות אחסון שמענו בכנס Storage שנערך ב-21.6.10 באווניו לוד, ביוזמת אנשים ומחשבים. במסגרת הכנס הציגו שורה של יצרנים בולטים את החידושים בענף, כמו גם את חזית הטכנולוגיה בתחומי האחסון.

בין המגמות והתפיסות החדשות, שמענו הרצאות של הספקים הבאים:

בין דיאטה לניהול האחסון

על שינוי המסע האישי שלו להרזיה, כאנלוגיה לטיפול באחסון המידע, סיפר חיים סניור, יועץ טכנולוגי בכיר ב-NetApp.

לדבריו, הדרך לטפל בבעיית המידע, כמו גם בדיאטה, היא קודם כל מודעות - עלינו להבין כי המידע כל הזמן גדל, ולא פחות להכיר בעובדה שרוב הזמן איננו ידועים היכן בדיוק נמצא המידע.

בשלב השני עלינו לתכנן. לתכנן מה נאכל ואיזה פעילות לשמירת גופנית נעשה כדי לרזות. באנלוגיה, עלינו להחליט מה לאחסן והיכן, ולהחליט על SLA לסוגי המידע השונים. חשוב גם להגדיר רמות שונות של חשיבות המידע: כסף, זהב, פלטיניום, ומעבר לזה, עלינו לאפיין מי ייגש למידע ומאיפה.

מבחינת המלצות הוא הדגיש שורה של פעילויות חשובות שצריכות לכלול: אחסון המידע בתהליך אחד, להשתמש ב-RAID 6 שמצטיין ביעילות, להשתמש בהקצאה רזה (Thin Provisioning), למנוע כפילויות ולהרבות בצילומי מצב Snapshot. יעילות נבנית רק על ידי שילוב של כל המרכיבים האלה.

מעבר לתכנון, עלינו גם לדאוג לתפעול השוטף שיכלול בין היתר הגדרת רמות ה-SLA לסוגי המידע השונים, לדעת מתי צריכים יותר ומתי צריכים פחות. למשל, לנייד משאבים בזמנים "מתים" כמו שעות הלילה וסופי שבוע. עוד יש להגדיר מדיניות וסטנדרטים וכן לקבל את תמיכה ההנהלה לכל הפעילויות.

בשלב האחרון, ושוב, כמו בדיאטה שבה עלינו לדאוג לבקרה ושליטה במשקל החדש, כך גם בתחום ניהול המידע, עלינו לדואג לניהול ושליטה שוטפים, לראות מה נכנס ומה יוצא, ולדאוג לאיזון בין הדברים. בסך הכול יש לדאוג למערכת בקרה טובה, לכלל השירותים בארגון, להגדיר ולתפעל אוטומציה מבוססת מדיניות.

תרומת האחסון לעולם חכם

על Storage for Smarter Planet דיבר אלן זגורי, דירקטור ב-IBM-XIV. לדבריו, בתחום האחסון, הבעיה מספר אחת היא הגידול בהיקף האחסון, שנע לדעת הערכות שונות, בין 30% ל-60% בשנה. יותר מזה קשה היום לחזות מה קורה בתחום, ולכן מנהלי האחסון נמצאים כל הזמן בלחץ להורדת עלויות, לדאוג לגיבוי ולהוריד את המרוכבות של המערכות.

שני נתונים חשובים נוספים הם הירידה בזמני הגישה וכמו גם הירידה בעלויות האחסון לכל GB1. הוא גם הדגיש כי ימי הטייפ עדיין לא עברו, ולו מהסיבה הפשוטה, שכאשר הטייפ לא עובד הוא אינו צורך הספק.

טכנולוגיה מרכזית שנכנסת לתחום היא טכנולוגית הפלאש. כאשר מסתכלים קדימה, רואים יותר ויותר מערכות פלאש משתלבות כ-cache וכן במסגרת השרתים. עדיין יש פערי מחירים גדולים ולכן לדיסקים יש עוד זמן רב. באופן מיוחד הוא הדגיש את זמני הגישה של הפלאש מתחילים ב-9ms
והם יורדים ל-ms2.

IBM רכשה את חברת XIV הישראלית, בגלל העובדה שמדובר בתפיסה של הדור הבא של מערכות אחסון. דור זה יודע לתמוך באופן גמיש בצורכי הגידול של הלקוחות. המערכת כוללת שורה ארוכה של מנגנונים שנועדו להבטיח תפעול וניצול אופטימאלי של המידע תוך שמירה על רמות הביצועים לאורך זמן, וזאת מבלי להוסיף לסיבוך המערכות. החדשנות של מערכות אלה הביאו למכירה של מעל 2000 מערכות, מהן למעלה מ-700 לקוחות חדשים.

באשר לטכנולוגיות הטייפ העתידיות, הם רואים שילוב של הטייפים עם הדיסקים בצורה חכמה תוך ישום של מניעת כפילויות. כך אפשר יהיה לתת גובי מהיר ובו זמנית לשמור את המידע לטווח רחוק.

בשורה הסופית - יבמ מביאה פיתרון לעולם החכם, בגישה שמשתלבת עם הראיה הכוללת של האחסון כמרכיב מרכזי שאוגר את המידע, והופך אותו לזמין באופן גמיש ולאורך זמן.

היבטים על ניהול האחסון

על ניהול משאבי האחסון בסביבה מעורבת וטיפול באתגרי שליטה ובקרה, דיבר שלמה נשגב, ארכיטקט מערכות ראשי באמת מחשוב. לדבריו השאלה הראשונה, היא מדוע להשקיע בניהול המידע, כאשר מחיר הדיסקים כל כך זול, ופשוט נוח ופשוט יותר לרכוש עוד דיסקים?

התשובה טמונה בעובדה שמשנת 2002 קצב הגידול של הדיסקים, נמוך יותר מקצב הגידול של המידע המצטבר בארגון. לכן אנחנו צריכים לרכוש יותר דיסקים ולהוציא יותר כסף. היום גם המשתמשים דורשים לאחסן סוגי מידע מגוונים יותר, שמחייבים התייחסות שונה לטיפול במידע.

ניתן כיום לשפר את נצילות האחסון על ידי אחסון יעיל יותר של השטחים והקטנת התקורות. הקצאה רזה למשל, לא בהכרח תביא לחיסכון. היא תסייע רק עם אם יהיה תיאום לאפליקציה.

כדי לנהל את המידע יש לטפל בין היתר בגורמים הבאים: במערך האחסון המבוזר שכולל מחיצות ומארזים של גורמים שונים, האחסון המדורג, הגיבוי והתאוששות מתקלות, יש לדאוג לבקרה, תמחור ודיווח למשתמשים, התאמה לדרישות העסקיות ולניהול רשת האחסון.

באופן מיוחד, יש לתת דגש לגמישות האחסון, בהיבטי גידול מודולארי לביצועים, גידול מודולארי לנפח ויכולות שדרוג שצריכות להיות און-ליין.

בין אתגרי הניהול יש להדגיש את הצורך בשילוב טכנולוגיות, מפתוח הקבצים, ארכוב ואחזור המידע, מניעת אחסון כפול, דחיסת המידע, הצפנת המידע וניהול המפתחות.

עוד יש להזכיר את אבטחת המידע, שבה יש כמובן לדאוג למתן גישה למשתמשים מורשים, פיקוח ובקרה ושמירה על
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

שלימות המידע ואי פגיעה בו.

נערכים לאחסון בענן

על עולמות ה-Cloud והוירטואליזציה דיבר יניב גיאת מחברת HP. לדבריו הדור הבא של האחסון יהיה הענן הפרטי, שיאפשר לארגון את הגמישות והיכולת לתת תשובות מהירות לצרכים העסקיים. במיוחד כאשר נידרש ליצור תשתית גמישה, שניתן לנהל אותה באופן אוטומטי ומהיר.

התפיסה של HP היא לספק תשתיות אחודות בכל השכבות: בשרתים, באחסון, ברשתות, כך שניתן יהיה להקצותן באופן גמיש, בהתאם לצרכים העדכניים של הארגון.

עולמות האחסון החדישים יהיו מבוססים על מודולים גמישים שניתנים להוספה, כאשר הם יוצרים מכלול אחיד שהולך וגדל, תוך מתן אפשרות גישה גמישה. על מערך זה "ינצח" מערך ניהול מתוחכם שיאפשר שליטה ובקרה מתקדמים ורחבים.

לדברי יניב, HP מציע כיום מערך רחב ביותר של פתרונות. ביניהם בולט במיוחד ה-XP enterprise Storage שמאפשר האצלת סמכויות, מימוש רמות אחסון שונות, ניהול מרכזי, Partitioning שיועיל לחלוקה לוגית לפי היישומים, Thin Provisioning ו-Auto Lun – היכולת לעשות מיגרציה ממערך אחד לאחר או משכבת אחסון אחת לשכבה אחרת.

מוצר מעניין אחר הוא SVSP - Virtualization Storage. מדובר בפיתרון שנועד לשלוט ונהל מערך אחסון שמבוסס על ריבוי פתרונות של ספקי אחסון שונים. היתרון הגדול במערכת זאת הוא ביכולת ליצור שפה אחידה שתאפשר לנהל ולטפל את כל המערכות, כאילו היו ישות אחת.

לדחוס הרבה ובזמן אמיתי

על צמצום נפחי האחסון – Data Reduction הרצה אסף צור מחברת StorWize. לדברי, התפתחות של אופטימיזצת האחסון התחילה לפני כעשר שנים, במסגרת המאמצים לצמצם את נפחי המידע לגיבוי. השלב הבא היה ה-WAN optimization שנועד לטפל באופטימיזצית אחסון דרך ה-Wan. לאחריו נעשתה פעילות למניעת הכפילויות וכיום הגישה היא של דחיסת המידע בזמן אמיתי.

כדי להבין זאת הוא הציע לשאול "מה אם?"... יכולנו להקטין את היקפי המידע המאוחסנים, להקטין את הזמן הנדרש לטיפול בהם, להיות גמישים באחסון והכול בזמן אמיתי בלי כמעט לשלם על המצב החדש. פיתרון כזה מספק ה- Real-time Compression שבו ניתן לא רק לדחוס את המידע אלא גם לעבוד על המידע הדחוס ולגשת לכל מרכיב שבו באופן מיידי וישיר. דהיינו אנחנו יכולים לדחוס דטה בייס של GB1 ל-MB 200 ולגשת לכל רשומה באופן מיידי וישיר. כך ניתן לחסוך בכמויות המידע, ובו זמנית להאיץ את זמני הגישה למידע.

השיפור בביצועים מושג לדבריו על ידי התקן שיושב לפני המידע המאוחסן, שיודע לנהל את ההקצאה והאחסון באופן יעיל יותר, כך שזמן העיבוד שדורשת המערכת של StorWize, הוא קטן יותר באופן משמעותי יחסית לזמני הגישה לדיסק ולכן במבט כולל, מתקבלת יעילות גבוהה יותר. באופן דומה גם מניעת כפילויות נעשית ברמת על, ולכן היא מהירה יותר. בסה"כ מדובר על מערכת שמבוססת על 35 פטנטים ומהווה פריצת דרך חדשה.

את האפליקציות של StorWize ניתן לנצל בכל המערכת המוכרות, לרבות בפתרונות וירטואליזציה, ובסה"כ ניתן לחוסך בתקציבי האחסון באופן משמעותי וניכר.

היתרון הייחודי של Storwize הוא באופטימיזציה ללא פשרות – דהיינו היא היחידה שיש לה תהליך דחיסה בזמן אמיתי, שמאפשר לחסוך באחסון ובלי לשלם כמעט בביצועים.

לא להתפשר באחסון

עינת גלעדי, ארכיטקטית בכירה בהיטאצ'י דטה סיסטמס, דיברה על השבחה כלכלית של מערכות האחסון. לדבריה, כל החברות מציעות בגדול אותם פתרונות, והשאלה הגדולה היא איך אנחנו מוודאים שאנחנו לא מתפשרים. באופן ספציפי עלינו לוודא כי איננו מתפשרים על: שימור ההשקעה הקיימת, ניהול אחיד, טיפול בנפח הגדל וביכולת לתת מענה לכל הצרכים.

מה שהיטאצ'י מספקת היא מערכת אחת שמאפשרת לעשות קונסולידציה של כלל המידע, כדי להגדיל את הניצולת ולהקטין את הבזבוז. כיום היא מאפשרת להגיע ל-247 פטהבייט. על ידי ראיה כוללת, ניתן לשלב את המערכות הקיימות, לרבות מערכות ישנות, כחלק אינטגראלי מהמערכת הקיימת. במקביל, ניהול חיי המידע ביעילות, במהלך העבודה השוטפת, מאפשר את המעבר והמשך התפעול השוטף בלי לפגוע בעבודה השוטפת.

ברגע שיוצרים תשתית חזקה וכוללת שאינה מתפשרת על ביצועים ואמינות, ניתן ליצור איתה שכבות אחסון שונות בכל עולמות התוכן. כמו כן ניתן לתמוך בשרתים פיזיים ווירטואליים, VTL – Virtual Tape Library, Content Archived לרבות של מידע בלתי מובנה וכמובן פתרונות NAS שיודעים לתת מענה לצרכים השונים. עוד יתרון הוא להשתמש באותה תשתית ולפתוח אותה לצרכנים פנימיים או חיצוניים כפיתרון ענן.

האחסון המאוחד של אורקל ו-SUN

אריאל לס מנהל תחום אחסון וגיבוי בחברת SUN ORACLE הרצה על פיתרון אחיד מקצה לקצה של אורקל ו-SUN. לדבריו לאחסון יש חשיבות רבה בפיתרון הכולל של אורקל. שינוי משמעותי בולט בתחום האחסון מתבטא בגידול משמעותי בהיקף ה-R&D ובאופן מיוחד במספר המהנדסים שעוסקים בנושא.

המוצר המוביל של SUN הוא כיום סדרת S7000, שמצטיינת ביעילות, ביצועים וחיסכון. הסדרה ממנפת אבני בניין שמתבססים על אחסון פתוח ומספקת פיתרון כולל שנוגע גם להיבטי החישוב והרשתות. היא מתבססת על מרכיבים של SUN מקצה לקצה.

היתרונות הבולטים בדבריו למערכת שהוא מציע, טמון בתמורה לכל דולר, שהוא גבוה במיוחד, במיוחד לאור החיסכון בחיסכון בחשמל, השטח הנדרש והתוכנות למכונה שניתנת בחינם, כך שהיא ניתנת להשבחה מתמדת, ללא תוספת תשלום.


  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בדיווחים מארועים
התפרסם ב-8/6התפרסם ב-2/6התפרסם ב-11/5 לריכוז הארכיונים
מכנס אינפוסק 201020% מהעסקים יבחרו בענן עד 2012מכנס בינת אקספו 2010 לארכיון הדיווחים

  פרסום בטקסט

  ארכיון העשרה מקצועית
ארכיון משמעויות לחדשות ארכיון מחקרים מחדשים ארכיון מדווחים מארועים ארכיון הבמה המקצועית
סקר ועדת המדרוג לאינטרנט הישראלי חושף לראשונה את נתוני הרייטינג המהימנים ביותר עד כה של אתרי האינטרנט המובילים בישראל. מי נמצא בראש הרשימה? איך נמדדו הנתונים? ואיזה פיתרון קל ונוח אנחנו מציעים, כדי להגיע לכולם? גרטנר: ההכנסות הכלל עולמיות ממוליכים למחצה גדלו באחוז אחד וצפויות להגיע ב-2011 ל- 302 מיליארד דולר. אינטל מובילה במקום הראשון זו השנה העשרים ברציפות, וב-2011 מציינת את נתח השוק הגבוה ביותר שלה אי-פעם - % 16.9 `סגן נשיא אינטל העולמית: חישוב-על הוא חלק משמעותי מאוד ביכולת אסטרטגית של מדינה`. מאיה קומרוב, מנכ`לית בלאט לפידות יישומים ארגוניים: `מהפכת הרשתות החברתיות בארגונים היא לא משהו שיקרה בעתיד, היא כאן ועכשיו`.
דרוג משמעויות לחדשות דרוג מחקרים מחדשים דרוג מדווחים מארועים דרוג הבמה המקצועית
  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב