הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שלישי 27 אוקטובר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  דיווחים מארועים

לקראת העשור השני של המילניום" היה הנושא המרכזי, בכנס השנתי של לשכת מנתחי המערכות. על תרומת תשתיות דינמיות לכלכלה, מה קורה ברשתות החברתיות? ועל יישומי אינטרנט סלולאריים, אנו מביאים מסרים מהכנס. מכנס מנתחי המערכות 2010
 
מכנס מנתחי המערכות 2010
לקראת העשור השני של המילניום" היה הנושא המרכזי, בכנס השנתי של לשכת מנתחי המערכות. על תרומת תשתיות דינמיות לכלכלה, מה קורה ברשתות החברתיות? ועל יישומי אינטרנט סלולאריים, אנו מביאים מסרים מהכנס.
23/03/2010

תגיות:   חומרה |


"האתגרים של עולם המחר מחייבים היערכות לתשתיות IT דינמיות", היה המסר המרכזי של יצחק במבג'י, מנהל החטיבה לשירותים טכנולוגיים של IBM ישראל, במסגרת ההרצאה המרכזית של כנס מנתחי המערכות בישראל שנערך ב-22.3.2010 בכפר המכבייה ברמת גן.

לדבריו, ההתייחסות לתשתיות צריכה להיות כשירות ולא כמוצר, ויותר מזה, התשתיות יכולות לתמוך במידע ולספק שירותי ערך מוסף.

יצחק סיפר כי ביבמ חסכו 4.1 מיליארד דולר, בין השנים 2003 ל-2007, על ידי תהליכי התייעלות בתוך החברה, שבהם יושמו העקרונות של תשתית גמישה. הוא גם סיפר כי בסין מתוכננים 11 פארקים תעשייתיים שישרתו מאות חברות ומאות אלפי אנשי הייטק, שיתבססו על תשתית ענן של יבמ ויחסכו לאותן חברות את הצורך להקים תשתית IT עצמאית. פרויקט אחר של יבמ וגוגל לחיבור 40 אוניברסיטאות בארה"ב, הביא לקידום סטנדרטים אחידים ומודל פתוח, מבוסס ענן.

בסיום דבריו הוא קרא לממשלה לפעול להקמת תשתית לאומית מבוססת ענן שתפעל בשלושה תחומים: תשתית שתשרת את ענף ההיי-טק, תשתית לארגוני SMB ותשתית למוסדות החינוך. "ה-IT מאפשר ליצור מציאות אחרת ויש לדאוג לתשתיות דינאמיות עכשיו".

בהמשך נערכו במסגרת הכנס מושבים רבים שכללו את הנושאים: ניהול סיכונים, מתודולוגיות, ניהול ידע, רשתות חברתיות, זיהוי ביומטרי, ERP, מחשוב ענן, CRM, המשכיות עסקית, אבטחת מידע, יישומי אינטרנט בסלולאר וניהול פרויקטים.

מה קורה ברשתות החברתיות?

את המושב על הרשתות החברתיות הנחה פרופ' שיזף רפאלי מאוניברסיטת חיפה. לדבריו, אנו נמצאים בדור שלישי של תקשורת בין אישי, כאשר הרשתות החברתיות קיימות כבר 15 שנים. לפי דו"ח מיוחד שפרסם האקונומיסט לפני 3 שבועות בשם World of connections, עולה כי הרשתות החברתיות משנות את הדרך שבה אנשים מתקשרים. פייסבוק הגיעה כבר ל- 430 מיליון שמות משתמשים, כאשר גם אם נוריד את כל מקדמי ההגזמה, עדיין מדובר בעשרות רבות של מיליוני אדם שעושים שימוש שוטף ברשתות אלה.

מבחינת מספר שעות שימוש לנפש, באוסטרליה מגיעים ל-7 שעות בשבוע. ביפן מגיע ל-4 שעות בשבוע. אם מדובר בשעות העבודה זהו מספר מדאיג ויש לשאול מי משלם בעד זה? שאלות נוספות שיש לשאול הן: האם מדובר בבזבוז זמן המוני שכולנו צריכים לרסן אותו? באיזה מידה מדובר באמת בשיתוף במידע? האם הכלים האלה של שיתוף מידע באמת מביאים תועלת כלכלית?

לפי האקונומי סט, מדובר על בזבוז לארגונים בהיקף של 2.3 מיליארד ליש"ט בשנה. אם יחסמו את הרשתות החברתיות, ניתן לשפר את הפרודוקטיביות הארגונית ב- 15%!

באשר למודל העסקי, הוא ציין כי כבר היום מגיעים להכנסות של 500 מיליון דולר בשנה ועד 2013 סכום זה יוכפל ויותר.

כיוון אחר שמעורר בעיות הוא שאלת הפרטיות. האם מה שאנו כותבים ברשת, יכול לשמש לרעתנו כשנחפש עובדה או בן זוג. שאלות אחרות הן מי בכלל אמר שמגיע לנו פרטיות? מה אנחנו מקבלים במקום? האם הפרטיות גדולה או מתכווצת?

מומחים לרשתות

במסגרת פאנל מומחים לנושא, אמר גל מור עורך חורים ברשת, כי הוא העלה את העובדה שהוא עומד להרצות בכנס, בשורה של רשתות שבהם הוא חבר, לסך הכול לעשרת אלפים איש. בדרך זאת הוא מדווח לקרובים לו על יכולתו, על מיקומו וכן אולי גם לגרום לאנשים להזמין אותו להרצאות בעתיד. הדבר מראה על הפוטנציאל הכלכלי בפעילות כזאת. ביחד עם זה, רוב המאזינים בהרצאה לא היו עושים זאת לדעתו, בגלל הפער הבין דורי. הוא הוסיף ואמר כי בעצם הפרטיות לא תהיה קיימת יותר. מה שנשאר זה מקח וממכר על השליטה במידע.

פרופ' ראובן אביב מהאוניברסיטה הפתוחה ומכללת תל חי אמר כי לדעתו הרשתות החברתיות המקוונות הן למעשה הרחבה של הרשת החברתית הלא מקוונת שבה הוא חי. לגבי הסכנות ברשת הוא אמר שהתקשורת באינטרנט בכלל מדאיגה אותו, בגלל הנוזקות למיניהן. האקרים מתחברים לאנשים דרך הרשתות החברתיות, מתיידדים איתם ויוצרים אמון ולפי ההמלצות שלהם עלולים אותם אנשים להוריד בהמשך נוזקה, למחשבים האישיים שלהם. לגבי פרטיות הוא אמר שיש היום מצלמות בכול מקום וצריך לשאול עד כמה אני באמת רוצה פרטיות?

אסתי פפר מנכ"ל STC אמרה כי אין לה בעיה עם פרטיות והדבר תלוי במידה רבה במידע שאתה שם על עצמך. לגבי המודל העסקי, היא רואה יותר ויותר חברות שמשתמשות בכלי זה לקידום מכירות ואירועים. היא המליצה להסתכל על הרשת ולשאול איך ממנפים את הקשרים בין אנשים?

לגבי הסכנות היא רואה בעיה בכך שהדור הצעיר אינו ער
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

מספיק לגבי ההשלכות על העתיד שלו עקב המידע או פעילותו ברשתות החברתיות, כולל תיקים פליליים שנפתחים לנערים ונערות על דברים שהם לא מעלים על דעתם. לכן יש לעורר מודעות לנושא זה. כמו כן יתכן שצריך לפתח כללים לשימוש ברשתות החברתיות.

על יישומי הסלולאר ברשת

את מושב יישומי האינטרנט בסלולאר, הנחה מיקי ברקאי, מנכ"ל ברקאי קום. לדבריו עברנו עד היום 5 מהפכות כאשר כיום אנו מגיעים למהפכת האינטרנט הנייד.

את המסר של העתיד כבר כאן וגישות לפיתוח אסטרטגיה ויישומים לטלפונים סלולאריים, העביר בועז דולב מנכ"ל eVision. הוא אמר כי בארץ היקפי קהל היעד של טלפונים חכמים יעמוד על 700,000 ב-2010 והוא יגיע ועד 2012 ל- 2,800,000 משתמשים. הטלפונים החכמים מוגדרים על ידו ככאלה שיכולים להציע גלישה נוחה באינטרנט.

שחקני המפתח בזירה הם: אפל (iPhone), גוגל (עם google phone) ומיקרוסופט עם Win phone 7 שבה נעשה פיתוח חדש לחלוטין של כל מערכת ההפעלה, ביחס למערכות הקודמות. מיקרוסופט תוכל לדעתו לפתח יישומי כתיבה ויישומים שיתממשקו ליישומיה האחרים ובכך יקנו לה יתרונות תחרותיים. נוקיה לדעתו היא בחזקת "מתה" שכן אין לה היום שום בשורה בולטת. בלקברי מציעה היום את הפיתרון היחידי שמאפשר לקרוא מייל בכל מקום בעולם. מצד שני, החלטה של אפל, גוגל או מיקרוסופט לספק יישום דומה יכולה "להרוג" את בלקברי.

בועז הוסיף ואמר כי הטלפן החכם נמצא איתנו כל הזמן, יש לו 60% מהיכולות של מחשב נישא, יש לו מצלמה, GPS, קל להחזיקו ולנופף בו ויש לו סלולה ארוכה. לאור כל אלה יש לו פוטנציאל עתידי גדול.

הפלטפורמות אפשריות לפיתוח סלולר הן ה-SMS, ה-WAP, גלישת HTML, פיתוח אפליקציות ייעודיות. לדעתו, ברגע שיהיו הטלפונים המתקדמים יותר, קיומם של הפורטלים של חברות הסלולאר יגיע לקיצו.

בועז סקר את הפוטנציאל האפשרי ליישומי סלולר פנים ארגוניים והוא ציין בין היתר את היישומים הבאים: דואר אלקטרוני מאובטח, דיווחי שעות, החתמה על כרטיס עבודה, הזדהות חזקה וחתימה אלקטרונית, מילוי טפסים, פייסבוק /טוויטר בארגון ויישומים חדשים. הוא הוסיף ואמר כי אנשי ה-IT בארגון, צריכים להיות הראשונים שיקבלו את הטלפונים הכי מתקדמים שיש כדי להתנסות ולגלות את הפוטנציאל לפיתוח יישומים.

האתגר של מנהלי המידע הוא לדבריו: להגדיר אסטרטגיה, להבין את המדיה ולהיערך לשינוי, לבחון את המצב בעולם, להגדיר קהלי היעד (פנימיים, חיצוניים, אזרחים, עסקים), להכין פלטפורמה מרכזית, לאבטח את המידע ולדאוג למעקב ובקרה.

"אנחנו חיים בעולם מרתק ומשתנה. היכולת לעלות על העגלה ולייצר שינוי תלויים רק בנו ואנו צריכים לעשות זאת" הוא סיכם את דבריו.

המבט של סלקום

ליפא אוגמן סמנכ"ל לטכנולוגיה בחברת סלקום התמקד בצד התשתיתי. לדעתו כל נושא הטלפונים החכמים עדיין רק נמצא בתחילת הדרך, והוא ישנה את הדרך שבה ארגונים עושים ביזנס ויותר מזה גם את עצם המבנה של הארגונים.

ליפא ציין כי כיום אפשר לגלוש בכול יום בכל שעה ובכל מקום ואפשר להשלים את העבודה בחו"ל ולא לצבור משימות בכל נסיעה לחו"ל. בהמשך הוא מנה שורה של יישומים שנראה בעתיד. אלה כוללים: שליטה ובקרה, שירותים מבוססי מיקום, POS, שירותי משרד נייד, אבטחה בוידאו, שירותי ערך מוסף, ניהול כ"א נייד, VPN לגישה עסקית ועוד.

לגבי העתיד הוא הביא נתונים מחקרים שמדברים על 1.8 מיליארד משתמשים ב-2012. דור 3.75 יביא לנו קצבים של Mbps 80 בעוד כשנה, ודור 4 יביא 160 Mbps בעוד כשנתיים. ביחד עם זה הוא הדגיש כי מדובר בקצבים תיאורטיים שכן הקצב האפקטיבי יהיה מושפע במידה רבה ממספר המשתמשים בזמן נתון, בכל תא גיאוגרפי. כך למשל, לא נראה לו שנראה סרטים באורך מלא דרך הטלפון הסלולארי.

עוד מסרים מהכנס

בפאנל מנהלים שדן בנושא ה-IT לקראת העשור השני של המילניום, הייתה הסכמה כי שנת 2009 הייתה שנה לא פשוטה, שהביאה גם להתייעלות בארגונים ועסקים. לגבי שנת 2010, מרבית הדוברים דיברו באופטימיות זהירה על צעדים ראשונים של התאוששות.

איציק מלאך סמנכ"ל בכיר וראש מערך תפעול ומינהלה בלאומי, דיבר על המעבר מ-IT ל-BT (ר"ת Business Technology). הוא סיפר כי בבלל, עברו מתפעול הביזנס לבניית העסק. בעבר ה-IT היה בעיקר מוטה טכנולוגיות, היום תחומי האחריות של מנהל המחשוב הם לייצר ערך עסקי. כך גם מדידת ביצועי ה-IT השתנתה, מבחינת תחום הפעילות, אופק הזמן וכדומה, כאשר כיום חטיבת המחשוב מובילה בשורה של תחומים לקידום הארגון.
  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בדיווחים מארועים
התפרסם ב-17/3התפרסם ב-23/2התפרסם ב-18/2 לריכוז הארכיונים
מכנס STKI 2010מכנס האינטרנט הישראלי Web'10מה היה ב-KickOff 2010? לארכיון הדיווחים

  פרסום בטקסט

  ארכיון העשרה מקצועית
ארכיון משמעויות לחדשות ארכיון מחקרים מחדשים ארכיון מדווחים מארועים ארכיון הבמה המקצועית
סקר ועדת המדרוג לאינטרנט הישראלי חושף לראשונה את נתוני הרייטינג המהימנים ביותר עד כה של אתרי האינטרנט המובילים בישראל. מי נמצא בראש הרשימה? איך נמדדו הנתונים? ואיזה פיתרון קל ונוח אנחנו מציעים, כדי להגיע לכולם? גרטנר: ההכנסות הכלל עולמיות ממוליכים למחצה גדלו באחוז אחד וצפויות להגיע ב-2011 ל- 302 מיליארד דולר. אינטל מובילה במקום הראשון זו השנה העשרים ברציפות, וב-2011 מציינת את נתח השוק הגבוה ביותר שלה אי-פעם - % 16.9 `סגן נשיא אינטל העולמית: חישוב-על הוא חלק משמעותי מאוד ביכולת אסטרטגית של מדינה`. מאיה קומרוב, מנכ`לית בלאט לפידות יישומים ארגוניים: `מהפכת הרשתות החברתיות בארגונים היא לא משהו שיקרה בעתיד, היא כאן ועכשיו`.
דרוג משמעויות לחדשות דרוג מחקרים מחדשים דרוג מדווחים מארועים דרוג הבמה המקצועית
  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב