הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
שבת 24 אוקטובר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  דיווחים מארועים

"התקשורת בכלל ותקשורת להתקנים ניידים, יהיו כוחות מרכזיים שידחפו את הצמיחה העסקית של ארגונים בשנים הקרובות", היה המסר המרכזי של חברת גרטנר בכנס על התקשורת, שערכה החברה. מהן ההמלצות המעשיות שלה למנהלי המידע? המלצות של גרטנר בתקשורת, ניידות ו-Wireless
 
המלצות של גרטנר בתקשורת, ניידות ו-Wireless
"התקשורת בכלל ותקשורת להתקנים ניידים, יהיו כוחות מרכזיים שידחפו את הצמיחה העסקית של ארגונים בשנים הקרובות", היה המסר המרכזי של חברת גרטנר בכנס על התקשורת, שערכה החברה. מהן ההמלצות המעשיות שלה למנהלי המידע?
13/12/2009

תגיות:   תקשורת |


"התאוששות הכלכלה העולמית והמקומית תניע את צמיחת ה-ICT בשנה הקרובה", כך אמרה שלומית הארט,סגנית נשיא אזורית של חברת גרטנר, במסגרת הרצאת מבוא לכנס התקשורת, מובייל ואלחוט, שנערכה בתל אביב ב-9.12.09. בשנת 2009 היה ה-GDP העולמי 2.2%- ובישראל 1.1%-. בשנת 2010 צפוי ה-GDP העולמי להיות 2%+ ובישראל 2.5%+, ואלה ישפיעו על ה-ICT.

בשנת 2008 ראינו בשוק ה-ICT גידול בכל התחומים, בשנת 2009 הייתה ירידה בכל התחומים ובראשה שוק החומרה שירד ב-%16.3 ושוק התקשורת ירד ב-4%. בשנת 2010 מצפים לצמיחה חוזרת בכל התחומים. העדיפויות העיקריות מבחינת המנמ"רים ב-2010 יהיו: וירטואליזציה, מחשוב ענן ויישומים ארגוניים (ERP, CRM), מחשוב נייד ורשתות קול ונתונים, יהיו חמשת הנושאים המובילים.

עתיד התקשורת

"הרשתות מניעות ארגונים והן מאחדות, מחברות ומניעות את הפעילות העסקית", כך אמר לייף-אולוף וואלין, סגן נשיא ואנליסט בכיר, שהיה המרצה המרכזי בכנס. לדבריו על מנהלי המחשוב להקשיב לבוס ולהקשיב לעסקים, שכן היעדים העיקריים בטווח הקצר יהיו להתייעל, ובאופן מיוחד לשפר את התהליכים העסקיים, להפחית את עלויות הארגון ולשפר את היעילות של כוח העבודה הארגוני. בטווח הארוך יותר תשתנה המגמה לכיוון של חדשנות, כאשר לקראת 2012 יצירת מוצרים ושירותים חדשים, תהיה הקדימות הראשונית ברמת הארגונים.

תרומת התקשורת לאופטימיזצית העסק

אנו רואים כיום מגמה ברורה של תקשורת אחודה ושיתופי פעולה בין המשתמשים שמפעילים היום שורה של מדיות בו זמנית: קול, מסרים, ועידות ויישומים ייעודיים. תופעות הניידות והאלחוט הן מגמות מפתח שילכו ויתחזקו בשנים הקרובות. באופן מיוחד נראה התפתחות מהירה של ההתקנים, הפחתת השימוש בתקשורת קווית, מכונות אלחוטיות אינטליגנטיות, מעבר בסלולארי לדור הרביעי ומגמת הקונסיומריזציה שתלך ותתחזק.

אם נסתכל לאופק הרחוק יותר של 2015, הגורם המניע והמאחד את התפתחות ה-ICT שיתבטא בתהליכים, בסביבה, בקהילה ובזהות של אנשים יהיה ההקשר של המידע, כאשר הוא הציג מושג חדש – WYNIWYG שפירושו – What you Need Is what You Get. משמעות הדברים היא שנוכל לממש את רצונותינו באמצעות מידע שיגיע מהתהליכים שאנו עושים, מהסביבה והקהילה שבה אנחנו חיים, וממאפייני הזהות שלנו.

לייף-אולוף הציע להשקיע יותר בניידות, כאשר לדבריו כבר היום יש ל-84% מהארגונים כוח עבודה נייד. בתחום אחר, הווידאו נראה גם כן הגדלת היקף השימוש. יש הצדקות טובות לשימוש מוגבר בווידאו, ובמיוחד בהקשר של תחליף לועידות ופגישות מרוחקות.

הדרך לאופטימיזצית התשתיות והתפעול

אולין מציע להשקיע יותר ברשתות ולקצץ בתחומי IT אחרים. באופן מיוחד הוא מציע ליצור רשת וירטואלית שתשלב את מתגי הדטה סנטר. עוד הוא אומר כי תשתיות הענן ישפיעו על הרשת יותר ויותר. תשתיות של גורמי צד שלישי מתפתחות במהירות והן יהיו המיינסטרים ב-2014. באופן מיוחד יבלטו יישומי האחסון. ברמת הענן הפרטי נראה בעיקר את המיזוג של נתונים ואחסון.

כיצד להפחית את הוצאות?

עלויות הרשתות ימשיכו לרדת. באופן מיוחד נראה יותר ויותר שירותי ניטור מרוחקים, כאשר בשנת 2012 ההוצאות לטלפוניית IP ירדו ב-50% והוצאות ניהול ה-WAN ירדו ב-66%.

עוד הוא מציע לחסוך על ידי התאמת הזמינות של המערכות לצרכים. הורדת "9" אחת מרמת הזמינות הנדרשת, יכולה לחסוך 30% בהוצאות. לא בהכרח צריכים רמת זמינות A של 99.999% כאשר התאמת הזמינות פירושה לחסוך הרבה כסף.

הוצאות ניהול הטלקום יוכלו לרדת על ידי העברת הטיפול השוטף לספקי התקשרות. האחדת חוזים, תסייע לשלוט ולקצץ בהוצאות.

מכיוון אחר הוא מציע ליצור סגמנטים, לנתח וליצור סטנדרטיזציה של מרכיבי התקשורת, שישתלבו במסגרת ארכיטקטורה של שכבות. באופן מיוחד כדאי לתכנן למסגרת זמן של 5 שנים, תוך התבססות על הדרישות האמיתיות של השנתיים הקרובות.

עוד הוא ממליץ לנהל סל של השקעות בתקשורת. במסגרתו כדאי להשקיע פחות: ברוחב סרט, בגיגהביט אתרנט, בטלפוני IP עם מסך או בנסיעות. מצד שני כדאי להשקיע יותר: בתקשורת אחודה, ניידות, WLAN, אופטימיזציה WAN ווידאו.

מעשית כדאי לבנות מערך תקשורת אחודה, לאמץ מודל אמץ יישומי וידאו, לאחד את ארכיטקטורת הדטה סנטר, ליצור סטנדרטיזציה ולאמץ ניהול שוטף של הוצאות התקשורת.

תסריט הניידות והאלחוט

בתחום רשתות האלחוט אנו רואים כיום שורה של טכנולוגיות חדשות. בולטות ביניהן ה-NFC – Near Field Communication (תחום חדש של תקשורת לטווחים קצרים, כמו למשל העברת תגים, כרטיסי אשראי בסופרמרקט וכדומה) בתחום התחתון, ומצד שני את הטכנולוגיות הסלולאריות המתקדמות של ה-HSPA וכמובן ה-LTE של הדור הרביעי. נוקיה, סמסונג ו-LG מובילות כיום את שוק המכשירים. במערכות ההפעלה עומדות בראש Symbian ו-RIM.

טכנולוגיות שכדאי לעקוב אחריהן בשנים הקרובות הן: ממשקי המשתמש, טכנולוגיות מבוססות מיקום, בלוטוס' 3.0 והסטנדרט החדש של האלחוט – 802.11n. עוד טכנולוגיות הן: Pico Projector שיאפשרו להקרין תמונות מהסלולארי על מסך
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

גדול, ווידג'ט ניידים לווב ולמוביל, והסטנדרטים החדשים לתקשורת סלולארית - HSUPA ו-LTE.

הבלאקברי של RIM הינו מוצר נחשק מאד ברמה ארגונית בגלל היבטי האבטחה שלו. מנקודת ראות של מערכות ההפעלה ב-Windows Mobile רואים את הארגונים בעדיפות העליונה, לעומת אפל שמכוונת בעיקר לצרכנים.

ברמת הצרכנים השירותים הנדרשים ביותר כיום הם: הרינגטונים, TV/Video, בנקאות וחיפוש. ברמת הארגונים אנו רואים כי אין מוצר אחד שעונה לכל צורכי המשתמשים הארגוניים, כך שאנו רואים את המשתמשים הארגוניים, משתמשים במספר התקנים ומצב זה צפוי להימשך גם בשנים הקרובות. בכל מקרה שימוש של מחשב נייד יחד עם טלפון סלולארי מתקדם, יהיה בהם כדי לענות על כל הצרכים.

באשר לעתיד נראה כי כל עובד יהיה נייד במידה מסוימת. השיקולים שצריכים להנחות את הארגון בבחירת הפתרונות יהיו: היבטי הניידות, סוג העבודה ומתן אוטונומיה לעובד לבחור את הפיתרון שמתאים לטעמו האישי.

עוד נראה נוף חדש של יישומים שיצמח מספקי הפתרונות לשוק הצרכני, ביניהם: פייסבוק, אפל, יאהו, נוקיה, מיקרוסופט וגוגל.

כאשר משווים הצעות ההשקעה בפתרונות מובייל, יש להתייחס לשיקולים אלה: התאמה אסטרטגית לצורכי הארגון, ההחזר הישיר, ההשפעה על התהליכים העסקיים, הארכיטקטורה הטכנית והסיכונים.

המלצה בולטת שלהם היא להעריך את התקני המובייל, הכלים וההתקנים, בראיה של עבודה שיתופית ויכולתם לתמוך בהיבטי תקשורת, קהילות, הכוונה ואינטראקציות חברתיות.

גרטנר גם ממליצה לקשר בין ההשקעות העסקיות במובייל, ליעדים העסקיים כמו למשל: הגידול בהכנסות, נאמנות לקוחות והפחתת הוצאות.

החברה גם מזהירה מלהילחם עם מגמת הקונסיומריזציה. פעילות זאת לא רק שתיכשל, אלא שהיא גם תעצור את החדשנות. מצד שני יש לעשות את ההתקנים הפרטיים של העובדים לבטוחים יותר, על ידי בקרות גישה, התקני ופעולות אבטחה, יישום מודל לקוח רזה וכדומה.

מבחינת הקשר הנייד בין הארגון לעובדים, הם מציעים לשים דגש על היבטי גמישות, הוצאות זריזות וסיכונים פוטנציאליים. ההמלצות שלהם להיום: לצפות שכל עובד יהיה נייד יותר ולהתמקד בבקרת הוצאות הסלולארי.

בטווח של שנה קדימה הם ממליצים ליצור אמצעי אבטחה וגישה להתקנים האישיים של העובדים, לארגן ולעודד תקשורת ושיתופיות ניידת, להתחיל להשתמש ביישומים זמינים מחנויות יישומים ולקשר את ה-IT, התקשורת והפונקציות העסקיות. באשר לטווח הרחוק, הם ממליצים לפתח מדיניות ניידות עם אוריינטציה שפונה להקשרים ולנסיבות, ולטרנספורמציה עסקית מוטת ניידות.

UCC - תסריט התקשורת והשיתופיות המאוחדות

לפי לייף-אולוף, איחוד התקשורת והשיתופיות צמח משני שווקים נפרדים, שוק התקשורת והטלפוניה מצד אחד ואמצעי השיתופיות כמו המייל והמסנג'רים מצד שני. כיום, רואים את הווידאו שהופך לגורם מפתח, כאשר הכוחות שדוחפים אותו הם דרישות המשתמשים. אלה "נעצרות" בדרך כלל, בגלל יכולת הרשת והיבטי עלויות.

את טכנולוגיות ה-UCC אנו רואים באה לידי ביטוי בתחומי שירותי התקשורת, במודלים של תשתיות, באינטגרציה של יישומים עסקיים, ניהול וניתוח מידע, והוספת ערך או מודלים עסקיים חדשים. ההשפעה שלהם באה לידי ביטוי בסוגי ההתקנים, ביישומי ווב ומאגרים מוכללים של פתרונות.

בעתיד נראה מצב חדש שבו במקום פניה לאפליקציות ארגוניות נפרדות כמו ה-ERP, CRM, Back Office וכדומה, יהיה מערך אחיד של Communication-Enabled Business Processes (CEBP). מערך זה יאפשר תמיכה בכל היישומים הארגוניים שתעשה באופן נוח ומהיר יותר, כאשר למשתמשים תהיה גישה נוחה ממקום אחיד, לכל היישומים.

שלוש חברות דוחפות כיום את שוק ה-UCC והן כוללות את: מיקרוסופט, יבמ וסיסקו. לכל אחת יתרונות בתחומים אחרים, אולם ביחד הן דוחפות שת השוק כולו. עד 2011, גרטנר טוענת כי ארגונים ישלמו עד 50% יותר על פתרונות UCC ולכן היא ממליצה לבחור גישות ל-UCC, שיענו לצרכים האמיתיים של הארגון.

הערך העסקי של ה-UCC ברמת הארגון טמון בשיפור ביצועים ברמת הארגון הכולל וברמת המחלקות. ברמת השיתופיות הוא תומך בפעילות של קבוצות ומביא להגברת האפקטיביות של עבודת צוות. ברמה האישית הוא מגביר פרודוקטיביות ומאפשר השגה קלה ומהירה יותר, של משימות היחיד.

בין היתרונות שכבר נראים בתחום: הגברת השיתוף בין העובדים, הגברת פרודוקטיביות העובדים, הגברת התקשורת לאתרים מרוחקים, שיפור הקשר ללקוחות, זמינות יישומים והפחתת ה-TCO.

באשר לעתיד, גרטנר מבחינה בין 3 גישות לאימוץ הטכנולוגיה. גישה של המתנה, ניצול הזדמנויות ויישום אגרסיבי. לקבוצה הראשונה היא מציעה לא לעשות כלום בשלב זה. למנצלי ההזדמנויות היא ממליצה לאמן את המשתמשים באמצעים שכבר קיימים בארגון, ואילו לאחרונים היא מציעה להפיץ את הגרסאות האחרונות של הפתרונות המתקדמים ביותר שיש.

מבחינה פרקטית החברה מציעה לנצל את ה-UCC באופן הבא: לצפות את גישת הארגון והספקים לתחום זה ולהחליט איך לטפל בהם. להחליט באופן ברור מה אתה רוצה ואתה יכול להשתמש בו ולא לתת לספקים להוליך אותך, להשתמש בתכונות החדשות כדרך להצדיק או למשוך משתמשים לשימוש מוגבר ביישומים ובמיוחד להיזהר מספקים קיימים שנכנסים לתחומים חדשים.

  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בדיווחים מארועים
התפרסם ב-10/12התפרסם ב-3/12התפרסם ב-25/10 לריכוז הארכיונים
אריקסון מציעה סלולארי ב-160Mbps - מתי?עוברים מהגריד לענןחזון האינטרנט הבטוחה של קספרסקי לארכיון הדיווחים

  פרסום בטקסט

  ארכיון העשרה מקצועית
ארכיון משמעויות לחדשות ארכיון מחקרים מחדשים ארכיון מדווחים מארועים ארכיון הבמה המקצועית
סקר ועדת המדרוג לאינטרנט הישראלי חושף לראשונה את נתוני הרייטינג המהימנים ביותר עד כה של אתרי האינטרנט המובילים בישראל. מי נמצא בראש הרשימה? איך נמדדו הנתונים? ואיזה פיתרון קל ונוח אנחנו מציעים, כדי להגיע לכולם? גרטנר: ההכנסות הכלל עולמיות ממוליכים למחצה גדלו באחוז אחד וצפויות להגיע ב-2011 ל- 302 מיליארד דולר. אינטל מובילה במקום הראשון זו השנה העשרים ברציפות, וב-2011 מציינת את נתח השוק הגבוה ביותר שלה אי-פעם - % 16.9 `סגן נשיא אינטל העולמית: חישוב-על הוא חלק משמעותי מאוד ביכולת אסטרטגית של מדינה`. מאיה קומרוב, מנכ`לית בלאט לפידות יישומים ארגוניים: `מהפכת הרשתות החברתיות בארגונים היא לא משהו שיקרה בעתיד, היא כאן ועכשיו`.
דרוג משמעויות לחדשות דרוג מחקרים מחדשים דרוג מדווחים מארועים דרוג הבמה המקצועית
  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב