הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום רביעי 1 אפריל 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  דיווחים מארועים

ישראל מובילה בחדשנות אך אין מספיק השקעות, ויש צורך במדיניות ממשלתית יותר מכסף ממשלתי - אלה רק חלק מהמסקנות מכנס רעננה שהתקיים שלשום ועסק בעתיד התעשייה עתירת הידע בישראל. עתיד התעשייה עתירת הידע בישראל
 
עתיד התעשייה עתירת הידע בישראל
ישראל מובילה בחדשנות אך אין מספיק השקעות, ויש צורך במדיניות ממשלתית יותר מכסף ממשלתי - אלה רק חלק מהמסקנות מכנס רעננה שהתקיים שלשום ועסק בעתיד התעשייה עתירת הידע בישראל.
26/06/2008

תגיות:   עסקים |


נקודות עיקריות

במושב כיוונים ויעדים לתעשיות עתירות הידע בישראל בכנס רעננה למדיניות הייטק לאומית:

• רות אלון, פיטנגו: "בעוד אנו עומדים במקום גבוה בעולם ברמת החדשנות, הרי היקפי ההשקעה הכספית קטנים".

• ד"ר מיקי רודה, יבמ: " להקים מרכז מחשבים מבוסס אנרגיה סולארית ליד עיר הבה"דים החדשה בנגב, כתשתית לשירות בתחום טכנולוגיית מידע" .

• ד"ר עמית מור, אקו אנרג'י: "יש כסף זר וכסף מקומי שמחפש טכנולוגיות. צריך מדיניות ממשלתית, יותר מאשר כסף ממשלתי".

• פרופ' עוזי דה האן, הטכניון: "לאור העובדה כי שירותים הופכים למרכיב גבוה מהתוצר בארצות רבות, עד 70 אחוז, פעילות offshore יכולה להיות מנוע לצמיחה חדשה".

• תא"ל (מיל.) יעקב נגל, מפא"ת: "בישראל הפיתוח הביטחוני הנו מרכיב מאוד חשוב. ויש לתאם הדדית את הפעילות בין מערכת הביטחון והמערכת האזרחית, תוך מינוף ההשקעות וההכוונה של מערכת הביטחון".

• ד"ר אלי אופר, המדען הראשי במשרד התמ"ת: "יש מספיק כסף להעביר לפריפריה ולא על חשבון ההייטק במרכז. התחרות של מדינת ישראל היא עם העולם, ולא בין תל אביב לבאר שבע" .

מעצבים את תעשיית ההייטק

מאות אנשי תעשיית הייטק, קהילת הון הסיכון וההשקעות ואנשי חינוך, השתתפו היום (24 ביוני 2008) בכנס רעננה למדיניות ההייטק הלאומית, שהתכנס זו השנה השנייה ועסק בהרחבה בדמותה ובעתידה של התעשייה עתירת הידע בישראל.

הכנס התקיים במשכן למוסיקה ואומנויות בקריית החינוך ע"ש רבין ברעננה, ובמסגרתו התקיימו דיונים מעמיקים בנושאים המעצבים את תעשיית ההייטק הישראלית, כולל טכנולוגיות, חינוך, מקורות מימון ובריחת מוחות, מתוך מטרה להתוות את המדיניות הלאומית בתחומים אלה על מנת לשמר ולפתח את יתרונה היחסי של ישראל בזירה הגלובלית.

במושב הראשון של הכנס, שכותרתו "כיוונים ויעדים לתעשיות עתירות הידע בישראל", בראשותו של ד"ר גיורא ירון, יו"ר אקסנט, יו"ר חברת ישום האוניברסיטה העברית; השתתפו ד"ר אלי אופר, המדען הראשי במשרד התמ"ת; רופ' עוזי דה האן, הטכניון, לשעבר מייסד ומנכ"ל פיליפס בישראל; ד"ר מיקי רודה, סגן נשיא לפרויקטי צמיחה ביבמ; ד"ר עמית מור, מנכ"ל משותף אקו אנרג'י; רות אלון, מנהלת שותפה בקרן פיטנגו; ותא"ל (מיל.) יעקב נגל, סגן יו"ר מפא"ת במשרד הביטחון.

מובילים בפטנטים

רות אלון מקרן פיטנגו אמרה כי בישראל יש יותר מ-900 חברות בתחום מדעי החיים, מעבר לחברות הגדולות כמו טבע, מתוכן כ-500 בתחום מיכשור רפואי, 180 חברות ביוטכנולוגיה, והשאר חברות פרמה, כאשר 70 חברות מתווספות כל שנה. היא ציינה כי ישראל מדורגת במקום הראשון בעולם במספר פטנטים רשומים בתחום מיכשור רפואי, בהשוואה להיקף האוכלוסיה; אך במקביל יש מספר בעיות גדולות במבט קדימה: תשתיות, בתחום הפרמה איננו באווירה כמו באירופה וארה"ב ויש צורך למצוא ממי ללמוד. הרגולציה בתחום מאוד כבדה. יותר ויותר קשה לעבור את תהליכי ה-FDA. בעוד שלפני בעבר נדרשו 20-40 מיליון דולר לתקופה של 5-7 שנים כדי להביא לשוק מוצר מיכשור רפואי חדשני, היום צריך 50-70 מיליון דולר לתקופה של 7-10 שנים.

"המצב הולך ומידרדר", אמרה רות אלון. "התעשייה צריכה 500 מיליון דולר בשנה. רוב הכסף בא מה-VCs, שהמנדט שלהן הוא להחזיר את הכסף למשקיעים. לכן מטרידה המחשבה איך תוכל התעשייה בישראל לפרוח. בעוד אנו עומדים במקום גבוה בעולם ברמת החדשנות, הרי היקפי ההשקעה הכספית קטנים".

חשיבות שיתוף הפעולה

ד"ר מיקי רודה מיבמ דיבר על ההיערכות לקידום חדשנות, ואמר כי כל אי-חלוקה של ידע וקניין רוחני - מחלישה את היעילות כמערכת כוללנית שמייצרת חדשנות ומוצרים. יש יתרון לאשכול של חברות סביב רעיון לעומת חברה בודדת. לכן כדאי ליצור מספר אשכולות בארץ – ללא חשיבות לנושא בו עוסקים.

לדבריו, ברמת הפרט תואר ראשון הוא קומודיטי - הכרחי אך לא מספיק. "נדרשת מקצוענות, כולל הסמכה לאומית ליצירת בידול של אנשי הייטק ישראלים בעולם, וכן רמה אתית גבוהה מול תרבות של דיווחים לא מדויקים ואי עמידה בלו"ז. "זו סכנה חמורה מאוד", אמר ד"ר רודה, שציין כי אין הכרה מספיקה בעולם לעלית המקצועית בישראל, ובמקביל אמר יש צורך ברב תרבותיות – פתיחות לשת"פ בינלאומי.

הוא הציג מודל לבניית חברה מיני-רב לאומית, ואמר כי מאחר שמרכיב השירותים (services) בהייטק הולך וגדל, יש להקים תשתית שירותים כפרויקט לאומי, ולהפוך למס' 1 בעולם בתחום. כדוגמה העלה ד"ר רודה הצעה להקמת מרכז מחשבים
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

מבוסס אנרגיה סולארית ליד עיר הבה"דים החדשה בנגב, כתשתית לשירות בתחום טכנולוגיית מידע.

אנרגיות מתחדשות

ד"ר עמית מור מאקו אנאג'י, הציג את אתגרי השקעה בקלינטק ואנרגיות מתחדשות, המהוות בסך הכול שני אחוזים מכלל האנרגיה בעולם: שמש, רוח, מים, גלי ים.

מור אמר כי בישראל הנושא החל בשנות ה-40-50 עם המצאת דוד השמש ע"י ד"ר צבי תבור והצוות שלו, כאשר הממשלה מימנה את המו"פ בתחום, ובהמשך קמו חברות כמו אורמת ולוז (היום סולל) הפועלות בכל העולם.
"קביעת מדיניות תמריצית להקמת מערכות אנרגיה חליפית צריכה להיות ספינת הדגל בפעילות ממשלת ישראל. מיישום מדיניות סביב הקמת מפעלים סולאריים יגיע הרבה כסף לחברות", אמר ד"ר מור. "יש כסף זר וכסף מקומי שמחפש טכנולוגיות. צריך מדיניות ממשלתית, יותר מאשר כסף ממשלתי".

שלושת עמודי ההייטק

פרופ' עוזי דה האן מהטכניון, אמר כי שלושת העמודים של ההייטק בישראל הם: חברות סטארט-אפ, חברות רב לאומיות, וחברות סטארט-אפ שהופכות לחברות עצמאיות (שליש מהסארטאפים).

" יש לנו יתרון תחרותי בסטארטאפים המספקים טכנולוגיות חדשניות. חברות גדולות לא טובות בזה. אנחנו מאוד טובים בפתרונות טכנולוגיים, ולכן חשוב מאוד לשמור על הסטארטאפים. שני שליש מהסטארטאפים נרכשים ע"י חברות גדולות. יש יתרון בכך, מפני שהחברות הבינלאומיות נשארות בארץ. זה מביא תעסוקה, הרבה ידע בשיווק, פתיחת שווקים, וגם ידע טכנולוגי".

פרופ' דה האן ציין כי לעתיד תעשיית ההייטק חשובה זרימת חדשנות פתוחה בין חברות, מאוניברסיטאות, מצה"ל וכו' – ויש לשמור על כך. נושא נוסף אליו התייחס דה האן הוא הגלובליזציה: "יש לנו חסרון, אנחנו קטנים. אין לנו שוק פנימי. ולכן חשובה מאוד הראייה הגלובלית והבאת חברות רב לאומיות לישראל, ובמקביל להמשיך לפתח ולטפח ולשמור חברות בארץ ". לדבריו, לאור העובדה כי שירותים הופכים למרכיב גבוה מהתוצר בארצות רבות, עד 70 אחוז, פעילות offshore יכולה להיות מנוע לצמיחה חדשה.

התחום הביטחוני

תא"ל (מיל.) יעקב נגל ממפא"ת, אמר כי התחום הביטחוני מקיים יחס גומלין הדוקים עם האקדמיה והשוק האזרחי, ויש תחומים עם ממשק קרוב בין הצרכנים הביטחוניים ותעשיית ההייטק.

בנושא איזרוח טכנולוגיות צבאיות אמר נגל כי יש שלושה מוקדים עיקריים של פיתוח במשרד הביטחון וצה"ל: טכנולוגיות מפיתוח פנימי בצבא – בעיקר חיל מודיעין, ופחות בחיל אויר וחיל התקשוב. לדבריו, אזרוח טכנולוגיות כאלה בעייתי מאוד, אך ניתן לאזרח את המפתחים עצמם בהמשך הקריירה שלהם בתעשייה ובאקדמיה.

תא"ל (מיל.) נגל אמר כי משרד הביטחון מעודד למסחר ידע שנוצר אפילו במימון צבאי. התנאים: שמירת הביטחון, השארת הידע ללא תמורה לשימוש משרד הביטחון, והשתתפות ברווחים. לאחרונה נחתמו הסכמים כאלה עם מכון ויצמן, אוניברסיטת ת"א, חלק מתעשיות הביטחון ועוד'.

הוא אמר כי תעשייה ביטחונית אינה בנויה למסחר ידע ביטחוני , והדבר צריך להיעשות בחברות שזו ההתמחות שלהן, והידע יועבר אליהן דרך מערכת הביטחון, בתנאים אותם ציין.

"בישראל הפיתוח הביטחוני הנו מרכיב מאוד חשוב, ויש לתאם הדדית את הפעילות בין מערכת הביטחון והמערכת האזרחית, תוך מינוף ההשקעות וההכוונה של מערכת הביטחון", אמר נגל.

חשיבות ההשקעה במו"פ

ד"ר אלי אופר, המדען הראשי במשרד התמ"ת, אמר כי ההשקעה במו"פ היא הדבר הכדאי ביותר עם תשואה ללא אח ורע. לדבריו, יש לגשר על הפער בין האקדמיה והתעשייה, והנושא יותר רחב מאשר העברת טכנולוגיות וכולל הפיכתן לתעשייה ומסחורן. גם ד"ר אופר דיבר על פתיחות החדשנות ללא חומות, ואמר כי יש להפוך את הנכס הנקרא מדע ישראלי לתעשייה וכלכלה.
המדען הראשי אמר כי יש לקבוע תחומים מועדפים ולקבוע מתי להתערב ברמת המדינה ומתי לא. "מדינת ישראל צריכה להתערב בתחומים מיוחדים, כמו דגש על ביוטכנולוגיה. כדי שתהיה לנו תעשיית ביוטכנולוגיה מפוארת, אם המדינה לא תתערב באופן חיובי – זה לא יקרה".

"המדינה צריכה לעודד הרבה יותר ביוטכנולוגיה וננוטכנולוגיה", אמר ד"ר אופר. "ההייטק הסטנדרטי – ICT – מתקדם לבד, והמדינה צריכה להשקיע הרבה יותר בתחומים אלה, וגם בטכנולוגיה בתעשיות מסורתיות ובקלינטק".
על נושא התקציב אמר המדען הראשי: "לא חסר כסף במדינת ישראל – השאלה היא לאן הכסף הולך. צריך להילחם על התקציבים. אנחנו תלויים במצוינות. יש מספיק כסף להעביר כספים לפריפריה ולא על חשבון ההייטק במרכז. התחרות של מדינת ישראל היא עם העולם, ולא בין תל אביב לבאר שבע".
  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בדיווחים מארועים
התפרסם ב-19/6התפרסם ב-25/5התפרסם ב-22/5 לריכוז הארכיונים
10 הטכנולוגיות המתפרצות הבולטותעל רוח ורווחסטיב באלמר בישראל לארכיון הדיווחים

  פרסום בטקסט

  ארכיון העשרה מקצועית
ארכיון משמעויות לחדשות ארכיון מחקרים מחדשים ארכיון מדווחים מארועים ארכיון הבמה המקצועית
סקר ועדת המדרוג לאינטרנט הישראלי חושף לראשונה את נתוני הרייטינג המהימנים ביותר עד כה של אתרי האינטרנט המובילים בישראל. מי נמצא בראש הרשימה? איך נמדדו הנתונים? ואיזה פיתרון קל ונוח אנחנו מציעים, כדי להגיע לכולם? גרטנר: ההכנסות הכלל עולמיות ממוליכים למחצה גדלו באחוז אחד וצפויות להגיע ב-2011 ל- 302 מיליארד דולר. אינטל מובילה במקום הראשון זו השנה העשרים ברציפות, וב-2011 מציינת את נתח השוק הגבוה ביותר שלה אי-פעם - % 16.9 `סגן נשיא אינטל העולמית: חישוב-על הוא חלק משמעותי מאוד ביכולת אסטרטגית של מדינה`. מאיה קומרוב, מנכ`לית בלאט לפידות יישומים ארגוניים: `מהפכת הרשתות החברתיות בארגונים היא לא משהו שיקרה בעתיד, היא כאן ועכשיו`.
דרוג משמעויות לחדשות דרוג מחקרים מחדשים דרוג מדווחים מארועים דרוג הבמה המקצועית
  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב