הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום רביעי 13 נובמבר 2019  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  דיווחים מארועים

מנהלי מחשוב, מנהלי פיתוח ומנכ"לים של חברות סטארט-אפ, השתתפו ביום חמישי, ה- 2 לאוגוסט, בכנס, אשר יזם האיגוד הישראלי לטכנולוגיות גריד (www.grid.org.il) על טכנולוגיות גריד במגזר הפיננסי. חברת HP אירחה את האירוע.
 המגזר הפיננסי לא יכול בלי גריד
 
המגזר הפיננסי לא יכול בלי גריד
מנהלי מחשוב, מנהלי פיתוח ומנכ"לים של חברות סטארט-אפ, השתתפו ביום חמישי, ה- 2 לאוגוסט, בכנס, אשר יזם האיגוד הישראלי לטכנולוגיות גריד (www.grid.org.il) על טכנולוגיות גריד במגזר הפיננסי. חברת HP אירחה את האירוע.
12/08/2007

תגיות:   תשתיות |


המרצה המרכזי בכנס היה ג'ון דיוויס (John Davies). דיוויס הינו ארכיטקט טכנולוגי בכיר, יועץ לבתי ההשקעות הגדולים בעולם כדוגמת דלוייט-טוש, גולדמן זאקס וכו', מחברם של ספרים בתחום ומרצה מבוקש בכנסים הטכנולוגיים הגדולים בעולם.

הכנס דן במהפכת הגריד והוירטואליזציה, שעובר עולם המחשוב הארגוני בכלל והמגזר הפיננסי בפרט. זאת כתוצאה מהצרכים המאפיינים את המגזר הפיננסי, אשר לכל עיקוב קטן בהעברת נתונים, עשויה להיות משמעות כספית כבדה. בין יתרונות הגריד, היא היכולת להתאים במהירות את עוצמת המחשוב לפי צורכי הארגון בכל זמן נתון (Scalability), ויכולת התאוששות מתקלות.

גידול פנומנאלי בכמויות המידע

לדברי דיוויס כמות המידע במגזר הפיננסי גודלת פי שניים-שלושה בכל שנה. ארכיטקטורת המחשוב הותיקה המבוססת על מודל של שרת-לקוח, אינה יכולה להתמודד ביעילות עם הצרכים של הבנקים ובתי ההשקעות הגדולים. על כן אימצו כל הגופים הפיננסיים הגדולים בעולם ארכיטקטורת גריד, המאפשרת לנצל ביעילות את משאבי המחשוב הארגוניים.

דיוויס אמר כי אם בעבר הגדילה המתמדת ביכולת העיבוד של המחשבים, (כפי שבאה לידי ביטוי ב"חוק מור" הקובע כי מדי שנה וחצי מוכפל מספר הטרנזיסטורים בשבב בודד) הייתה גדולה יותר מקצב העלייה בנפחי המידע שיש לעבד, הרי שלפני כשלוש שנים התהפכה המגמה. כמויות המידע שיש לעבד כיום כה גדולות, שגם מגזר שמרני ביסודו כמו המגזר הפיננסי היה חייב לאמץ ארכיטקטורת גריד יעילה, המאפשרת ניצול משאבים מקסימאלי.

ניצול מקסימאלי של משאבי המחשוב

דיוויס הסביר כי בעבר הוקצה כל שרת לאפליקציה מסוימת, מה שהביא לניצול ממוצע של פחות מ- 20% מעוצמת השרת. בזכות הוירטואליזציה ברשת הרשת, שהיא התכונה המרכזית בגריד, ניתן להפוך את הפאן הפיזי של משאבי המחשוב לשקוף מבחינת האפליקציות והמשתמשים עצמם. הדבר מתאפשר באמצעות מיפוי המשאבים הפיזיים לייצוגים לוגים, ללא קשר ל"שייכותם" הפיזית לרכיב כזה או אחר. "כאשר ניתן להריץ 150 מכונות על גבי 50 שרתים, רמת הנצילות של משאבי המחשוב עולה באופן ניכר" אמר.

הוירטואליזציה מאפשרת ניוד עומסים וחלוקת עבודה בין משאבי הרשת, לשיפור ניצולת וביצועים וכן הוספה והסרה דינאמית של משאבים לרשת. משמעות היכולת להוסיף משאבים לרשת, הינה יכולת גדילה ועוצמת חישוב ואחסון, בלתי מוגבלים. מבחינה כלכלית, מאפשרת יכולת זו, קצב גידול אופטימלי, בכל נקודת זמן.

מי שלא נערך כיאות יצא מהמשחק

"הצורך בארכיטקטורת גריד גמישה המסוגלת להתמודד עם עליה דרמטית בנפח המידע, נעשה ברור כאשר יש תנודות בשוק כפי שארע השבוע" אמר דיוויס. לדבריו, כאשר יש תנודות חריגות בשוק, כשהשוק עולה או יורד בחדות, נפח המסחר מוכפל ואף משולש. הדבר מביא לכך שבתי השקעות שלא נערכו כיאות למצב זה, הפסיקו עקב כך לתפקד השבוע למשך מספר שעות.

זה לא שמערכות המחשב קרסו, הסביר דיוויס, אלא שמהירות
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

קבלת הנתונים הואטה. במצב זה עדיף לבית ההשקעות להפסיק את הפעילות מאשר לפעול על בסיס מידע שמגיע אליו מאוחר יותר מאשר למתחרים, אפילו כשמדובר על שברירי שניה ("מיליסקנדס"). התחרות בין בתי ההשקעות ואופי הפעילות בשוק הפיננסי כה דינאמיים, שגם עיכוב של כמה שברירי שנייה מעמיד את בית ההשקעות בעמדת נחיתות מול מתחרים, שמערכות המחשב שלהן יודעות להתמודד עם העומס הנוסף מבלי לעכב את מהירות קבלת הנתונים.

החברות הישראליות נמצאות על המסלול הנכון

דיוויס התייחס גם לחברות ישראליות החברות באיגוד הגריד. אימוץ הגריד על ידי ארגונים בכלל ובמגזר הפיננסי בפרט, השפיע על החברות הפועלות בתחום. בניהן על חברות כמו גיגהספייסס, חברת תוכנה ישראלית המספקת פתרונות מבוססי גריד, למערכות מחשוב המשרתות אפליקציות גדולות הדורשות ביצועים וכושר גידול רב.

עוד התייחס דיוויס לתחום האינפיניבנד (סטנדרט ארכיטקטורת מיחשוב להאצת תעבורת נתונים מרובות I/O ו-Low Latency בין רכיבי מחשב), שמובל בעולם על ידי החברות הישראליות מלנוקס ו- וולטייר. וולטייר עלתה לכותרות בעיתונות הכלכלית, לאחר שהונפקה לפני כשבוע בנסד"ק לפי שווי של 184 מיליון דולר. לדבריו הפוטנציאל בתחום האינפיניבנד רב, לאור הגידול הפנומנאלי באימוץ גריד בשנים האחרונות על ידי הגופים הפיננסיים הגדולים.

למרות הטמעת ארכיטקטורת גריד בארגונים אלה, בחרו חלקם עדין להישאר עם טכנולוגיות וותיקות, דוגמת Etherent, במקום אינפיניבנד. אולם התחרות בין הגופים בשוק, מאלצת גם את הגופים השמרנים יותר לחשוב שוב על אימוץ טכנולוגיות חדשות כמו אינפיניבנד, מה משאיר לחברות העוסקות בתחום הרבה מקום להתרחבות.

שינוי טכנולוגי נוסף, שהגופים הפיננסיים נאלצים לאמץ, הוא בתחום מסדי הנתונים הרלאציונים. לדברי דיוויס מסדי נתונים המוכרים לנו, הם זן הולך ונעלם במגזר הפיננסי מאחר והם לא מסוגלים להתמודד עם עיבוד בזמן אמת של כמויות המידע הגדלות והולכות. על כן, חודרת תפיסת הגריד, שמסורתית נתפסה כמאיצה של עוצמת המחשוב, גם לתחום זה. מה שבא לידי ביטוי באימוץ מערכות מסדי נתונים מבוזרים, המספקים גמישות ויכולת גדילה גבוהים.

כולם מכירים כיום בחשיבות הגריד

לסיכום, אמר דיוויס, כי ארכיטקטורת גריד הפכה לעובדה בכל הגופים הפיננסיים הגדולים בעולם. אם למישהו היה ספק בחשיבות הגריד לעולם הפיננסי, הרי שהתנודות בשוק בשבוע האחרון, הכפלת נפח המסחר כתוצאה מכך והקושי של חלק מבתי ההשקעות להתמודד עם שינוי זה, הוכיחו שוב את חשיבותו של הגריד.

חלק מהארגונים הפיננסיים, על אף שעברו לגריד, מתקשים עדיין לאמץ טכנולוגיות חדשות, כמו אינפיניבנד, או שמתקשים להיפרד מהתפיסה המסורתית של מסדי נתונים ייעודיים, אולם התחרות בשוק דוחפת אותם לשנות את החשיבה השמרנית ולהבין את הקשר ההדוק בין אימוץ טכנולוגיות חדשות ליכולת התחרותית בשוק. מה שמבשר טובות לחברות המפתחות טכנולוגיות חדשות בתחום זה, בהן לישראל יש נוכחות מרשימה.
  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בדיווחים מארועים
התפרסם ב-28/6התפרסם ב-4/6התפרסם ב-30/5 לריכוז הארכיונים
תכנים ירודים ועיתונות נחותהגבולות והזדמנויות חדשים ב-ITהתנסויות חדשות הופכות אפשריות לארכיון הדיווחים

  פרסום בטקסט

  ארכיון העשרה מקצועית
ארכיון משמעויות לחדשות ארכיון מחקרים מחדשים ארכיון מדווחים מארועים ארכיון הבמה המקצועית
סקר ועדת המדרוג לאינטרנט הישראלי חושף לראשונה את נתוני הרייטינג המהימנים ביותר עד כה של אתרי האינטרנט המובילים בישראל. מי נמצא בראש הרשימה? איך נמדדו הנתונים? ואיזה פיתרון קל ונוח אנחנו מציעים, כדי להגיע לכולם? גרטנר: ההכנסות הכלל עולמיות ממוליכים למחצה גדלו באחוז אחד וצפויות להגיע ב-2011 ל- 302 מיליארד דולר. אינטל מובילה במקום הראשון זו השנה העשרים ברציפות, וב-2011 מציינת את נתח השוק הגבוה ביותר שלה אי-פעם - % 16.9 `סגן נשיא אינטל העולמית: חישוב-על הוא חלק משמעותי מאוד ביכולת אסטרטגית של מדינה`. מאיה קומרוב, מנכ`לית בלאט לפידות יישומים ארגוניים: `מהפכת הרשתות החברתיות בארגונים היא לא משהו שיקרה בעתיד, היא כאן ועכשיו`.
דרוג משמעויות לחדשות דרוג מחקרים מחדשים דרוג מדווחים מארועים דרוג הבמה המקצועית
  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב