הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום רביעי 1 אפריל 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  דיווחים מארועים

התכנים הירודים, העתקות של יצירות וניצול האנונימיות 
הם המרכיבים את הצד האפל של האופנה החולפת Web 2.0. הציבור מתייחס לאתרי חלטורה כאל גורם רשמי.
 תכנים ירודים ועיתונות נחותה
 
תכנים ירודים ועיתונות נחותה
התכנים הירודים, העתקות של יצירות וניצול האנונימיות הם המרכיבים את הצד האפל של האופנה החולפת Web 2.0. הציבור מתייחס לאתרי חלטורה כאל גורם רשמי.
28/06/2007

תגיות:   אינטרנט |


אנשי אקדמיה, אנשי כלכלה ואנשי מקצוע מתחום האינטרנט השתתפו השבוע בכנס השנתי לדפוס אינטרנט וקהילה אשר יזמו מטח (המרכז לטכנולוגיה חינוכית), מרכז בורדה והמרכז לחקר חברת המידע. הכנס, שכותרתו "מה נלכד ברשת הקהילתית? קהילה כמודל עסקי לתוכן ברשת", התקיים השנה לראשונה.

הכנס דן בהיבטים כלכליים הנובעים מהתנהלותן של קהילות מקוונות: קהילות המבוססות על תחומי עניין משותפים, קהילות הדוברות שפה מעוטת משתמשים, וקהילות המתפתחות סביב עולם הספרים והעיתונים. בנוסף, הכנס עסק בקהילה כמנוע צמיחה כלכלי ובסוגיה האם הפלא הקהילתי יכול לפעול בקהילות מעוטות דוברים, וידון בקהילות בין סביבות של תוכן חופשי לסביבות של תוכן סגור.

גילה בן-הר, מנכ"לית מטח אמרה בכנס כי מעניין שדווקא מלכ"רים הם שיזמו את הכנס במטרה לבדוק כיצד יוצרים מודלים כלכליים. "הגידול העצום בשימוש באינטרנט מעלה צורך לבדיקה של הנושא, וחשיבה על המודלים שיאפשרו מתן מידע רב ואיכותי לציבור, ובמקביל חשיבה מהם אותם מודלים כלכליים שיכוונו את המפתחים ליצור סביבות ידידותיות לקורא, תוך יצירת הכנסות שיאפשרו תחזוקת והמשך פיתוח של מאגרי המידע. האם נצליח ליצור מאגרים חינם לציבור ורק ברגע הורדת המסמך או הפרק יידרש הקורא לשלם? - ברור כי אין עדיין מודלים ברורים למעט פרסומות ומנויים. מטח עושה כל מאמץ להעמיק בנושא ולבנות את המודלים שמחד יקלו על הקורא במציאת התוכן הנדרש, ובמקביל יקבעו מתי וכיצד יידרש הקורא לתשלום.

השאלות המהותיות

לדברי פרופ' שיזף רפאלי, יו"ר המרכז לחקר המידע באוניברסיטת חיפה, יש שלוש שאלות שאפשר לשאול על דפוס, אינטרנט וקהילה. "שתיים מהן פחות מעניינות: אפשר לשאול את השאלה של איך האינטרנט מחליף את הדפוס. אבל זו שאלה לא מעניינת, כי זה לא בדיוק מה שקורה. זה הרבה יותר מורכב. אפשר גם לשאול מהו המודל העסקי שעל פיו יעבדו אתרי תוכן של אינטרנט בעתיד, אלה שמתיימרים להחליף את הדפוס. גם זו שאלה פחות מעניינת".

"אבל השאלה היותר מעניינת", אמר פרופ' רפאלי, "וזה הנושא שבו עסק הכנס, הוא האופן שבו הקהילה משפיעה על היחסים בין הדפוס לאינטרנט ומעצבת את האופנים שבהם האינטרנט יעצב מחדש את שוק התוכן ויעמיד את הדפוס במקום אחר".

הצד האפל של ה-Web 2.0

דב אלפון, עורך ראשי של הוצאת "כנרת, זמורה-ביתן, דביר" ומחלוצי האינטרנט בישראל, אמר בכנס כי התכנים הירודים, העתקות של יצירות וטקסטים וניצול האנונימיות של הרשת לביצוע מעשים פליליים - כל אלה מרכיבים את הצד האפל של האופנה החולפת המכונה "Web 2.0".

"ה-Web 2.0 יעלם לדעתי עוד שנה", אמר אלפון, "ויקיפדיה הם כנראה היחידים שישרדו את המשבר הגדול, אך לצידה, ואולי אף מעליה, יצעד ה-Google Online Access. אם תקישו בגוגל את הביטוי, תגיעו לעמוד "סתום", מכיוון שמדובר בפרויקט שכמעט ולא מדברים עליו. אך המשמעות של זה היא שבשלב כלשהו, אולי עוד השנה, צרכנים יוכלו להוריד ספרים מהאינטרנט תמורת תשלום. התוכנית של גוגל מהווה דוגמא לכך שהעתיד שייך לרשת מקבילה, אנינה וסלקטיבית".

עתיד הספר בעולם הדיגיטלי

העיתונאי והבלוגר הותיק דן גילמור, מנכ"ל The Center for citizen media, אמר בכנס שבעידן הדיגיטלי, סופרים ומוציאים לאור צריכים לחשוב על ספרים לא כעל מוצר שמסתיים בהוצאה לאור ומכירות, אלא כעל יצירת שיח. "בעידן הדיגיטלי, המדיום הופך מהרצאה לשיחה, והכלל הראשון של הקשבה זה שיחה".

גילמור סיפר על ההתנסות שהייתה לו כאשר החליט לבקש מקוראי הבלוג שלו
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

עזרה במידע לספר שכתב. "אנשים הגיבו עם חומרים מעולים. זה היה תהליך מדהים שהפך את הספר שלי לטוב יותר".

אזרחים יוצרים חדשות?

אחת השאלות שעלו בכנס היא האם אזרחים יכולים לעשות חדשות והאם קרב סופו של מקצוע העיתונות. את הדיון על אתר סקופ ועל השאלה האם אזרחים יכולים לעשות חדשות, הנחה ד"ר צבי רייך, מהמחלקה לתקשורת באוניברסיטת בן גוריון ועיתונאי לשעבר, והשתתפו בו מיכאל וייס, מייסד משותף ומנכ"ל אתר סקופ (אתר חדשות הגולשים של ישראל); מרים דרמוני-שרביט, מנהלת המחלקה לחינוך אזרחי ודמוקרטי במטח; ד"ר אורן מאיירס, מהחוג לתקשורת באוניברסיטת חיפה; וגד ליאור, עיתונאי ותיק בידיעות אחרונות.

העיתונאי גד ליאור התייחס בכנס לאתרי חדשות של גולשים ואמר: "מילים יכולות להרוג, ומילים כבר גרמו להתאבדויות ולתביעות משפטיות. הציבור מתייחס לאתרי חלטורה כגורם רשמי. אלה לא אתרים שליליים, אך צריך להבין שמדובר בחובבנים שמכניסים נתונים, בלי לקבל תגובות ובלי ראייה כוללת. אני מציע לאתרים אלו לקרוא לעצמם אתרים סיפוריים, כי זו לא עיתונות".

"יש פה התפרעות נטולת רסן, ואנשים לא יודעים איך להתמודד עם זה", אמר ליאור והתייחס גם לתופעת החינמונים: "מי שרואה את עיתון "ישראלי" חושב שיש לו עיתון ביד, אבל הכל מועתק, אין שם איכות".

הקץ לעיתונאות?

ד"ר אורן מאיירס מהחוג לתקשורת באוניברסיטת חיפה אמר בכנס שאנו נמצאים בתוך מצב מתמיד של כרסום במקצוע העיתונאות. "התופעה של אתרי גולשים היא רק אחת מהסיבות. יש כמות מצומצמת של משפחות ששולטות בגופי התקשורת, יש חוזים אישיים ששברו את האתוס העיתונאי ומעט עיתונאים שעובדים בעיתון אחד".

"לאתר סקופ יש פן חיובי, אבל מה שמטריד הוא מי יעשה את העבודה של המקצוענות העיתונאית", אמר ד"ר מאיירס, "מעניין שלאתר "סקופ" קוראים סקופ. אם יש משהו שמבטא את הבעייתיות של העיתונות זה הריצה אחרי הסקופ, ובעקבות כך חוסר יכולת לחשוף רעיונות עמוקים יותר. השאלה היא האם אתרים כמו סקופ יכולים לתפקד אחרת מעיתונות קונבנציונלית".

מרים דרמוני-שרביט התייחסה לפן הדמוקרטי על עיתונות האזרחים ואמרה כי הדמוקרטיה מעמידה במרכז ההוויה את ההשתתפות של האזרחים. "האינטרנט והעיתונות האזרחית פתחו ערוץ חדש, אחר. מה שמעניין באתר סקופ זה שמתפרסמים שם סיפורים אחרים שלא מוצאים מקום בעיתונות המסורתית, בעיקר כי הם לא מספיק צהובים ולא יספקו רייטינג. הרבה פעמים דווקא לאזרח שמתעניין בסוגייה מסוימת, יש מה לומר ממקום רציני יותר ונכונות להביא זווית ראייה אחרת, כי זה בנפשו".

דרמוני-שרביט הוסיפה ואמרה שהעמדה הדיכוטומית של עיתונות מקצועית מול עיתונות אזרחים היא בעייתית, ושבעיתונות האזרחים יש מקום לבטא את מה שהעיתונות המסורתית לא יכולה.

מיכאל וייס הגיב ואמר שחדשות זה סיפורים, ומי קבע שרק עיתונאים יכולים לכתוב חדשות. "החיים שלנו יוצרים חוויות עיתונאיות כל הזמן, ואתר סקופ הוא פלטפורמה טכנולוגית שמאפשרת לאנשים לכתוב את סיפורי החיים שלהם. אפשר לדבר על חובבנות, אך זה לא מעניין. מעניין מה הציבור רוצה לקרוא, וזה מה שמופיע בסקופ".

ד"ר מאיירס אמר בתגובה שהשאלה היא לא מה הציבור רוצה, אלא מה הציבור צריך, והציבור צריך תחקירים על הבולענים בים המלח ועל מלחמת לבנון, ורק גוף תקשורת גדול מסוגל לעשות תחקירים כאלה לעומק.

ד"ר מאיירס סיכם ואמר כי האיום הגדול על מקצוע העיתונות הוא לא מבחוץ כי אם מבפנים. "כשעיתונאים לא יכולים להתפרנס ולחיות בכבוד, וכל עוד עיתונאים מועסקים בחוזים אישיים – לא תהיה מקצוענות עיתונאית".
  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בדיווחים מארועים
התפרסם ב-4/6התפרסם ב-30/5התפרסם ב-22/5 לריכוז הארכיונים
גבולות והזדמנויות חדשים ב-ITהתנסויות חדשות הופכות אפשריותקידום אתרים למביני עניין לארכיון הדיווחים

  פרסום בטקסט

  ארכיון העשרה מקצועית
ארכיון משמעויות לחדשות ארכיון מחקרים מחדשים ארכיון מדווחים מארועים ארכיון הבמה המקצועית
סקר ועדת המדרוג לאינטרנט הישראלי חושף לראשונה את נתוני הרייטינג המהימנים ביותר עד כה של אתרי האינטרנט המובילים בישראל. מי נמצא בראש הרשימה? איך נמדדו הנתונים? ואיזה פיתרון קל ונוח אנחנו מציעים, כדי להגיע לכולם? גרטנר: ההכנסות הכלל עולמיות ממוליכים למחצה גדלו באחוז אחד וצפויות להגיע ב-2011 ל- 302 מיליארד דולר. אינטל מובילה במקום הראשון זו השנה העשרים ברציפות, וב-2011 מציינת את נתח השוק הגבוה ביותר שלה אי-פעם - % 16.9 `סגן נשיא אינטל העולמית: חישוב-על הוא חלק משמעותי מאוד ביכולת אסטרטגית של מדינה`. מאיה קומרוב, מנכ`לית בלאט לפידות יישומים ארגוניים: `מהפכת הרשתות החברתיות בארגונים היא לא משהו שיקרה בעתיד, היא כאן ועכשיו`.
דרוג משמעויות לחדשות דרוג מחקרים מחדשים דרוג מדווחים מארועים דרוג הבמה המקצועית
  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב