הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום חמישי 9 אפריל 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  מדברי מומחים
חומרה

המגמה כיום היא להכניס את תחום המדפסות לשליטה ובקרה אוטומטיים, בעזרת תוכנות יעודיות לצורך זה. הדבר חשוב, מאחר ולא תמיד ניתן לשים לב למצב המדפסת כאשר ישנן בעיות שונות, כגון מדפסת לא פעילה.

בין המגמות, רואים כעת את מגמת הקונוסולידציה, בדמות צמצום מספר המדפסות. בשטח מתחילים לראות סימנים לשימוש במדפסות לייזר צבעוניות, מאחר ומחיריהן ירדו במידה ניכרת. 

ישנה הזנחה באבטחת המידע בארגונים בתחום ההדפסה ובחלק מהארגונים אין פיקוח על מה שמודפס בהם. הגדרת סיסמה אישית למשתמש תתרום בנושא זה, מאחר שההדפסה תבוצע רק עם הקשת סיסמת המשתמש על גבי לוח המקשים של המדפסת. ארגונים צריכים לתת את הדעת גם על ההדפסות שלא קשורות לעבודת הארגון, כגון הדפסות פרטיות של המשתמש והדפסות מיותרות, היכולות להחסך.
הדרוג הנוכחי

שליטה, בקרה ואבטחה

המגמה כיום היא להכניס את תחום המדפסות לשליטה ובקרה אוטומטיים, בעזרת תוכנות יעודיות לצורך זה. הדבר חשוב, מאחר ולא תמיד ניתן לשים לב למצב המדפסת כאשר ישנן בעיות שונות, כגון מדפסת לא ...

   דרגו - 1222,  הדרוג - 7.06

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
חברת הוט הודיעה אתמול לבורסה כי היא הגישה בקשה לפריסת כבל תת-ימי ובכך היא מצטרפת לחברת בזק שכבר החלה בפריסה כבל משלה. כיצד הצרכן הישראלי ירוויח מכך ומי הם המתחרים של הוט?מחפש מידע וחדשות עדכניות על מערכות bi? רוצה לדעת יותר על כל הנעשה בתחום? האתר הנבחר שלנו להיום מספק מענה.טלמפ משיקה גרסה חדשה ל-iphone עם מידע משופר על עומסי תנועה. הגרסה החדשה כבר זמינה ב-app store למשתמשי 3 מפעילות הסלולר (אורנג`, פלאפון וסלקום) והיא כוללת קופונים למסעדות למימוש מיידי, שילוב תחנות תל-אופן, פנגו חנייה סלולרית ואינטגרציה עם facebook.פריצות מוצלחות לאתרי ה-cia, המוסד ושירות הביון הבריטי (mi6) הוכיחו שאין אתר חסין. משיקולי מגבלות תקציב וידע, קשה ואולי ג
בדרך לאינטרנט מהיר וזול?BeyeNETWORK - מידע על BIגרסה חדשה של טלמפ לאייפוןהגנה על אתר הארגון

  50 המובילים
יישומים

ללא כלי BAM הארגון אינו יכול לחזות לאיזה כיוון הוא פונה מבחינה עסקית. בלי כלי BAM הארגון לא יכול לשפר תהליכים מכיוון שהוא אינו מודד ומנטר אותם. לאחר המדידה נכנסים כלי אוטומציה רבים, אם זה אפשרי, כדי לשפר את התהליכים. בנוסף הארגונים מכניסים מערכות Provision המסוגלים לייצר יכולות נוספות ואופטימיזציה למערכות המידע כדי להקצות משאבים באופן דינאמי. הרצון היום הוא לייצר מעגל קסמים של משוב ושיפור בכל התהליכים העסקיים. כל הדברים האלו משתלבים במגמה בשם BAO (אוBusiness Analytics Optimization) המאפשרת לארגון לעבור ממצב ראקטיבי למצב פרואקטיבי. כדי לעשות זאת יש כמובן להתחיל במדידת תהליכים כאשר ניתן למדוד כמעט כל תהליך עסקי שרץ על מחשב וכמובן תהליכים, בהם מעורב גורם אנושי. זה לא בהכרח קל, מכיוון שבהטמעת BAM לא מעורבים רק אנשי המחשוב, אלא מדובר בפעילות שחוצה גבולות ארגוניים. זה צריך להתחיל עם ההנהלה שתבין איזה סט תהליכים מתבצע בארגון ואז לתעד אותם. הגורם הטכנולוגי הוא לרוב החוליה הקלה בשרשרת, מכיוון שלספקים יש ניסיון רב בתחום. החוליה החלשה הם העובדים הרואים במערכות אלו כלים הבולשים אחריהם ולכן הטמעת כלי BAM מצריכה גם את תמיכת העובדים.
מקום 1

מעגל קסמים של משוב ושיפור

ללא כלי BAM הארגון אינו יכול לחזות לאיזה כיוון הוא פונה מבחינה עסקית. בלי כלי BAM הארגון לא יכול לשפר תהליכים מכיוון שהוא אינו מודד ומנטר אותם. לאחר המדידה נכנסים כלי אוטומציה רבים...

   דרגו - 1324,  הדרוג - 7.45
עסקים

אריה דיבר איתנו על הבעיות שיש למכרזים בארץ. מכרזים רבים נמשכים זמן רב, סובלים מדחיות חוזרות ונשנות, דורשים בירורים שגם הם אורכים זמן, ונתונים באיום מתמיד לעתירות ותביעות, מצד ספקים שהפסידו במכרז. 

מה שקורה בחלק ניכר מהמכרזים, אומר אריה, הוא שהמכרז כלל לא יוצא לפועל או לא מגיע לכדי סיום. דוגמא טובה לכך, היא מכרז תעודות הזהות החכמות. לרוב הבעיות הללו אין פתרון קסם, אך חייבים למצוא שיטה טובה יותר לסינון מוקדם של הספקים. 

כרגע, מה שקורה בפועל הוא שכל שלב ושלב דורש התחייבות נוספת מהספקים, כל מכרז דורש הגשת מכרז בפורמט אחר או בנוסח מסויים שקבע הלקוח, וחשוב לזכור כי גם הכנת המכרז עולה לספק כסף ואורכת זמן. לכן רבים מהמכרזים מגיעים לבית המשפט; מדובר בכמעט נורמה, אומר אריה, כאשר ספקים רבים רואים את הפנייה לבית המשפט, ממש כחלק מהתהליך - אם יש להם אפשרות לפנות לבית המשפט רובם יעשו זאת, על כל עילה שלא תהיה, בגלל ההפסד הכספי, הנוסף על עלות הכנת המכרז.
מקום 2

מכרזים - בדרך לבית המשפט

אריה דיבר איתנו על הבעיות שיש למכרזים בארץ. מכרזים רבים נמשכים זמן רב, סובלים מדחיות חוזרות ונשנות, דורשים בירורים שגם הם אורכים זמן, ונתונים באיום מתמיד לעתירות ותביעות, מצד ספקים...

   דרגו - 1099,  הדרוג - 7.35
תקשורת

NGN הינו הפתרון שבזק מציעה לארגון הסובל מפגיעה בביצועי הרשת בשעות העומס. יוסי מסביר כי אמנם NGN מיועדת במקור למגזר הפרטי, אבל הוא רואה התלהבות גם בשוק הארגוני (כ-1,000 לקוחות עסקיים ב-3 חודשים). ה-NGN של בזק עסקים מציע 1Gbps סימטרי בתצורת FTTP (Fiber To The Premises) מדובר בחיבור סיב אופטי עד ל-LAN של הלקוח, באמצעות מתג או נתב מתקדם וזאת באמצעות פלטפורמה הנקראת "מטרו" שמבוססת על קישוריות Ethernet המנוהלת מקצה לקצה והמאפשרת רוחב פס מובטח בעת השימוש ועורקי גיבוי וזמני התאוששות רשתיים קצרים (Msec50). מעל לתשתית זו, בזק מספקת שירותים כגון אינטרנט מהיר לעסקים, Data Center, טלפוניה מבוססת IP (IP Centrex) באיכות קול גבוהה (HD), פקס למייל, העברת קבצים מהירה (PAX, סריקות MRI) ועוד שירותי ערך מוסף. 

המגמה העתידית היא להגיע לרוחב פס בלתי מוגבל - לדבר בג
מקום 3

רוחב פס בלתי מוגבל

NGN הינו הפתרון שבזק מציעה לארגון הסובל מפגיעה בביצועי הרשת בשעות העומס. יוסי מסביר כי אמנם NGN מיועדת במקור למגזר הפרטי, אבל הוא רואה התלהבות גם בשוק הארגוני (כ-1,000 לקוחות עסקיי...

   דרגו - 1006,  הדרוג - 7.31

  פרסום בטקסט


אבטחה

אתרים ישראלים מותקפים יותר מאתרים הולנדיים וקצת פחות מאתרים אמריקאיים, זה נובע מהנסיבות ומהמעמד הפוליטי של ישראל. חברות מותקפות בעולם על-בסיס מוצאם הלאומי ולא לפי מצבן הכללי. רוב התקיפות לא מבוצעות כלל לצורך כספים אלא לצורך ונדאליזם. זה רוב גדול - לאו דווקא תוקפים גורמים ממלכתיים, אלא מספיק לתקוף בי"ס למחשבים, רק בגלל שהוא בישראל.

השיטות לביצוע התקפות הן רבות. DOS, re-facing, יש כ-30 וקטורים של התקפה, כשמתקדמים בתקיפה ורוצים להגיע לנקודה במערכת עושים את זה בשלבים, עושים כמה פעולות בשביל לתקוף יעד. בסופו של דבר כובשים את היעד. השיטות מתחלקות לתקיפת אפליקציה, תקיפה של system ותקיפה של web. אחרי זה יש חלוקה אם תוקפים שרתים או שתוקפים את ה-clients. יש בתחום מונח שנקרה traffic redirection - שם יש 4 שיטות שונות - העברת תמסורת מידע בין מקום א
מקום 4

תקיפות על-בסיס לאומני

אתרים ישראלים מותקפים יותר מאתרים הולנדיים וקצת פחות מאתרים אמריקאיים, זה נובע מהנסיבות ומהמעמד הפוליטי של ישראל. חברות מותקפות בעולם על-בסיס מוצאם הלאומי ולא לפי מצבן הכללי. רוב ה...

   דרגו - 1671,  הדרוג - 7.30
אבטחה

המקרים אשר התפרסמו בארץ בהקשר לסחיטה על ידי איום או פריצה למערכות מידע, ספורים, אך אין להקיש מן המקרים אשר "התפרסמו" על מימדיי התופעה, ועל כך רחבה בהמשך. להלן תיאור של שניים מבין המפורסמים שבהם:
א: מקרה א
מקום 5

יש יותר סחיטות ממה שמתפרסם

המקרים אשר התפרסמו בארץ בהקשר לסחיטה על ידי איום או פריצה למערכות מידע, ספורים, אך אין להקיש מן המקרים אשר "התפרסמו" על מימדיי התופעה, ועל כך רחבה בהמשך. להלן תיאור של שניים מבין ה...

   דרגו - 993,  הדרוג - 7.29
יישומים

תהליך השדרוג, גם בארגונים מסודרים, הוא תהליך כואב. ראשית, יש השפעה גדולה מאוד על משתמשי המערכות, אשר עלולים לסבול מירידה ברמת זמינות המערכות, תהליך הטמעה מורכב ובנוסף, רמת שירות שנפגעת. שנית, יש השפעה תקציבית לא פשוטה, מכיוון ששדרוג מערכות מצריך השקעה כלכלית ראשונית, התארגנות בכוח אדם נוסף להטמעה ונזקים עקיפים, כתוצאה מבעיות בתהליך השדרוג. השפעה שלישית, היא על אגף מערכות המידע, אשר צריך להוביל את המהלך המורכב. המנמ"ר צריך להתכונן היטב לשדרוג. כל שדרוג מצריך תוכנית שונה וחשוב שהתכנון יעשה על-ידי אנשים שמכירים הן את הטכנולוגיה החדשה והן את תהליכי הארגון וצרכיו. יש להכין את הארגון היטב לקראת השדרוג תוך ביצוע נסיונות מעבדה וסימולציות. 

כיוון ששדרוג כרוך בפגיעה במשתמשים רבים, חשוב להבין, שלשדרוג יש לא רק היבט טכנולוגי, אלא בעיקר היבט ארגוני. עובדי הארגון והנהלתו, לא תמיד רואים את הצרכים והיתרונות של שדרוג מערכת מסויימת. כיום מסתמן פתרון חדש של מחשוב ענן, שהוא "הדבר החם" בטכנולוגיה. הפתרון יכול לספק חלופות טכנולוגיות לשדרוג חלק מהמערכות, מכיוון שהמערכות עוברות מהדאטה סנטר הפנימי של הארגון לעבר ענן חיצוני וכך הארגון פטור מדאגה לשדרוג תוכנות ותשתיות.
מקום 6

תהליך לא פשוט

תהליך השדרוג, גם בארגונים מסודרים, הוא תהליך כואב. ראשית, יש השפעה גדולה מאוד על משתמשי המערכות, אשר עלולים לסבול מירידה ברמת זמינות המערכות, תהליך הטמעה מורכב ובנוסף, רמת שירות ש...

   דרגו - 806,  הדרוג - 7.26
ניהול

שוק ה-ECM עבר שינויים רבים בשנה האחרונה, וארגונים רבים, בעיקר ארגונים בינוניים, מוכנים כעת להשקיע זמן ומשאבים בניהול תכנים. 

יסמין ממליצה לארגונים לקבל החלטות מהירות בכל הקשור לניהול תכנים, וזאת לאור הגידול המשמעותי בכמות המידע. 

העניין הגובר במערכות ECM נובע לא רק מעלייה בכמות המידע והתכנים שעמם נאלץ הארגון להתמודד, אלא גם עקב הדרישה הגוברת לציות לחוקים ותקנות, המובילה לצורך במציאת פתרון הולם לניהול התכנים בהתאם לתקנות הללו. 

יסמין מציעה לבצע הטמעה איטית למערכות ECM, ולעשות זאת רק לאחר הגדרת צורכי הארגון. הטמעה נכונה מובילה, ברוב המקרים, ל-ROI גבוה ומהיר (שנה-שנה וחצי), בעיקר בגלל החיסכון בזמן ובכוח אדם.
מקום 7

לקבל החלטות במהירות

שוק ה-ECM עבר שינויים רבים בשנה האחרונה, וארגונים רבים, בעיקר ארגונים בינוניים, מוכנים כעת להשקיע זמן ומשאבים בניהול תכנים. יסמין ממליצה לארגונים לקבל החלטות מהירות בכל הקשור ל...

   דרגו - 1279,  הדרוג - 7.26
ניהול

סבורה בתחום הטכנולוגי קצת חוטאים בכך שמתייחסים המון למקצועיות הטכנית וקצת פחות לניהול האנושי. עם זאת, המודעות לנושא זה מתחילה לעלות בשנה - שנה וחצי האחרונות. היא נובעת מכך שכשאין מיומנויות ניהול מתאימות, זה מתבטא בביצועי העובדים ואחרי שהביצועים נפגעים ואין תפוקה אופטימלית, יש גם נטישת עובדים. יש מספיק הוכחות בשוק המקומי שהתפוקה עולה כשמשקיעים בעובדים. הכוונה למימוש פוטנציאל העובד, עבודה איתו לרכישת מיומנויות לקידום עתידי, קורסי העשרה וכן הלאה. 

בתהליך כזה, המנהלים הם חוד החנית והם אלו שצריכים להניע תהליכים אלה. הם יוכלו לעשות זאת רק באמצעות הדרכה מסודרת והבנת תפקידם וכוחם כמנהלים. כח זה אינו מתחיל ונגמר בידע טכנולוגי מקצועי, אלא הוא הרבה יותר עמוק מזה. ענת ממליצה לעצור רגע ולנסות לראות את העובד שלך לא רק כעובד מחשוב אלא כאדם. חשוב על רצונו לממש את עצמו ולהתקדם וקח בחשבון את דעתו.
מקום 8

חשיבות הניהול האנושי

סבורה בתחום הטכנולוגי קצת חוטאים בכך שמתייחסים המון למקצועיות הטכנית וקצת פחות לניהול האנושי. עם זאת, המודעות לנושא זה מתחילה לעלות בשנה - שנה וחצי האחרונות. היא נובעת מכך שכשאין מ...

   דרגו - 1097,  הדרוג - 7.25
תקשורת

ישנן התפתחויות בתחום ה-Wireless, שמחזקות את המעבר המתבקש, מרשתות קוויות לאלחוטיות. לדוגמה מערכת ניהול מרכזית, אשר קל מאוד לנהל ממנה את הרשת ולשלוט על כל המרכיבים, כולל האבטחה. מצד שני ישנה התפתחות בביצועים ובשירותים, והרשת בתקן 802.11n, שמתקרבת ביכולותיה לרשת קווית. 

Location Services מאפשרים לעשות Tagging לציוד יקר וכך למנוע גנבות. ניתן אף לקבל לוג של מיקום הציוד, שמוצג בצורה וויזואלית על מפה. האבטחה ברשתות אלחוטיות כבר הגיעה לרמה של הרשתות הקוויות. קיימת היום טכנולוגיה שבה מציבים "זקיפים", שהם חיישני WiFi שמנתחים את התשדורת האלחוטית ברדיוס הקליטה. אם הם מזהים פעילות בלתי חוקית - כגון תקיפות DOS וניסיונות פריצה למיניהם, הם מבטלים כליל את האיום, על ידי שינוי גלי התשדורת עצמם. כל הטכנולוגיות הנ"ל קיימות כבר כשלוש שנים, והן בשלות לשימוש מסחרי.
מקום 9

המעבר המתבקש

ישנן התפתחויות בתחום ה-Wireless, שמחזקות את המעבר המתבקש, מרשתות קוויות לאלחוטיות. לדוגמה מערכת ניהול מרכזית, אשר קל מאוד לנהל ממנה את הרשת ולשלוט על כל המרכיבים, כולל האבטחה. מצד ...

   דרגו - 916,  הדרוג - 7.24
שירותים

ג
מקום 10

ההווה והעתיד של Cloud Computing

ג'ימי שוחח איתנו על העבר, ההווה והעתיד של מחשוב Cloud. הטרמינולוגיה לא הייתה קיימת לפני ספטמבר 2007, אשר אז טבעה את המונח גוגל, למרות שהרעיון הכללי היה קיים. כעת, מאמין ג'ימי, מחשו...

   דרגו - 1156,  הדרוג - 7.25

  פרסום בטקסט
תחקיר pCon-מפתח מוכח להצלחה במחשוב + 120 תחקירים חינם!
אתר pCon-line-10 שירותים ייחודים ומושכים למתעניינים במחשוב
TipCon-טיפים מהירים והפניות לגימיקים הטובים באינטרנט
הרצאה-המהות המעשית של המחשוב והטכנולוגיה


אבטחה

ברוב הארגונים קיימת נטייה לדחות פרויקטים שאינם מוגדרים כקריטיים לתפקוד הארגון. מצד שני, קיימת תשתית תפעולית של פתרונות אבטחה, שמחייבת עדכון שוטף. הימנעות מעדכון של אנטי וירוס, עלולה לגרום לנזק גדול הרבה יותר, מהימנעות מעדכון מודול ERP, למשל. מגמה חזקה שרואים, היא בחינה עמוקה של כלל נושא התחזוקה והשירות. במידה ורואים פיתרון אבטחתי יקר לתחזוקה ושירות, הצורך בו נבחן מחדש בעין ביקורתית מאי פעם. מכיוון שאבטחת מידע היא יחידה נותנת שירות, נדרשת תשומת אבטחה כזו או אחרת, בכל פרוייקט וההשקעה באבטחת המידע, מתכווצת וגדלה בהתאם לפרויקטים בארגון.

קיימים שני כיוונים מרכזיים בהיבט האיומים: איומים מחוץ לארגון, בהם רמת התיחכום גבוהה יותר מאי פעם והרקע לרוב כלכלי (למעט איומים על רקע לאומני, שמוכרים מאוד בארץ). הכיוון השני, הוא איומים מתוך הארגון, שמקבלים משנה תוקף בזמני משבר ופיטורים. איום מתוך הארגון קשה יותר לזיהוי וההתמודדות איתו יכולה להעשות דרך הפעלת כלי ניטור, בקרה והרבה חינוך והרתעה. 

צריך לשים לב גם לוירוסים האחרונים שהולכים ונעשים מרושעים במיוחד. בהתקפה הגדולה האחרונה בינואר, הותקפו עשרות חברות ישראליות, עם וירוס שזכה למאות מוטציות. מקרה זה, הוכיח שכל ארגון חייב לדאוג למנגנון מסודר ומהיר של עדכוני אבטחה, כמדיניות ארגונית.
מקום 11

כיצד מתמודדים

ברוב הארגונים קיימת נטייה לדחות פרויקטים שאינם מוגדרים כקריטיים לתפקוד הארגון. מצד שני, קיימת תשתית תפעולית של פתרונות אבטחה, שמחייבת עדכון שוטף. הימנעות מעדכון של אנטי וירוס, עלול...

   דרגו - 979,  הדרוג - 7.23
עובדים

ניר סיפר לנו כי שיטות הגיוס החדשות, דוגמת גיוס בשיטת "חבר מביא חבר" ורשתות חברתיות, שואבות מעולם השיווק. בד בבד, לפי ניר, מחקרים רבים שהתמקדו בשיטות המיון, מצאו כי רוב השיטות הפופולאריות בקרב מנהלי משאבי אנוש מצטיירות כבעייתיות בבואן למיין ולאתר את המועמד המתאים; לפי מחקרים אלה, בעזרת ביצוע ראיון ניתן לנבא אם המועמד המרואיין מתאים למשרה המבוקשת, רק ב-7% דיוק. שימוש במבחנים הנהוגים במכוני מיון, מניב דיוק ניבוי של 10%-25% ופוליגרף - 0%! 

מה שמומלץ, הוא להשתמש במרכזי הערכה, שם נבדקת יכולת המועמד להתמודד עם מצבים ספציפיים, הדומים לאלה עמם יצטרך להתמודד בתפקיד העתידי, וכן לבצע ראיונות חצי-מובנים. חשוב לזכור שהראיון הוא כלי סובייקטיבי, ושהמראיין מושפע מגורמים שונים, החל מצבע עור המרואיין ועד לתחומי עניין משותפים, ולכן יש להיזהר מאד בשימוש בראיון רגיל. בנוסף, חשוב לזכור כי התשובות המתקבלות ממכוני מיון אינן בודקות תמיד את הכישורים הקריטיים להצלחת המועמד והן עלולות להיות בעייתיות, מאחר ומתבצע כיום שימוש נרחב במבחני תרגול, כהכנה למבחנים אלה.
מקום 12

איך לגייס את העובד הנכון

ניר סיפר לנו כי שיטות הגיוס החדשות, דוגמת גיוס בשיטת "חבר מביא חבר" ורשתות חברתיות, שואבות מעולם השיווק. בד בבד, לפי ניר, מחקרים רבים שהתמקדו בשיטות המיון, מצאו כי רוב השיטות הפופו...

   דרגו - 1115,  הדרוג - 7.23
תקשורת

כיום רשתות IP הפכו כבר לחלק מחיינו, הן בעולם הפרטי (אינטרנט) והן בעולם העסקי. היישומים הראשוניים שהעברנו ל-IP בשנות ה-90 במאה הקודמת היו יישומי נתונים – דואר אלקטרוני, קטלוג והצגת מידע (web). אחרי התייצבותן והתרחבותן, רשתות ה-IP הפכו בתחילת שנות האלפיים לתשתית ליישומי Voice באמצעות טכנולוגיות VoIP. וכיום התוכן הבא שעולה על גל ה-IP הינו Video over IP במגוון צורותיו – Video Streaming, Web Streaming,IPTV, Video conferencing, E-learning וכו
מקום 13

וידיאו ב-IP

כיום רשתות IP הפכו כבר לחלק מחיינו, הן בעולם הפרטי (אינטרנט) והן בעולם העסקי. היישומים הראשוניים שהעברנו ל-IP בשנות ה-90 במאה הקודמת היו יישומי נתונים – דואר אלקטרוני, קטלוג והצגת ...

   דרגו - 1366,  הדרוג - 7.22
חומרה

בניגוד לכל הציפיות לגבי הדפסות (ביל גייטס הכריז בזמנו שהמשרד הארגוני לא יצטרך יותר להשתמש בנייר, בעקבות פיתוח Windows 3.11), השימוש במדפסות רק עולה. פקסים, טיוטות שונות, פרוספקטים וכדומה, עדיין מודפסים בארגון, למרות היקף השימוש באימייל, מאחר ולמרבית האנשים עדיין נוח יותר לקרוא את הכתוב מדף מודפס ולא ממסך. 

המגמה הכללית היא לעבור ולרכז את ההדפסות במדפסות משולבות. כמו כן, ישנה התפתחות טכנולוגית במהירות מדפסות הזרקת הדיו ובקרוב יוכלו משתמשים להדפיס במהירות של 160 דפים לדקה.

התאמה נכונה של המדפסת צריכה להתבסס על הערכת כמות ההדפסות שתבוצע בה. מדפסות המבוססות על הזרקת דיו עשויות להתאים יותר לביצוע הדפסות בודדות ולא להדפסות בכמויות גדולות, למרות מחירן הזול.
מקום 14

משרד בלי נייר?

בניגוד לכל הציפיות לגבי הדפסות (ביל גייטס הכריז בזמנו שהמשרד הארגוני לא יצטרך יותר להשתמש בנייר, בעקבות פיתוח Windows 3.11), השימוש במדפסות רק עולה. פקסים, טיוטות שונות, פרוספקטים ...

   דרגו - 990,  הדרוג - 7.22
תשתיות

מגמה עיקרית שניתן לזהות בתחום זה הינו מעבר מאסיבי לוירטואליציה, בכל הקשור לשרתים, רשתות תקשורת, מערכות אחסון ועוד. כך, לדוגמא, מעבר לשרתים וירטואליים מנתק את הקשר בין השרת הפיזי לאפליקציה וכך מתאפשרת העברת שרת וירטואלי, במקרה של תקלה, לכל שרת פיזי אחר. 

כמו כן, מעבר לשרתי להב מקדם זמינות מערכות, תודות ליתירות שמובנית במוצר כזה, בכל הקשור לחשמל, חיבוריות רשת ואחסון, אוורור ועוד. 

חידוש מרכזי בתחום זה הינו Fault Tolerance - תכונה חדשה במערכת VSphere של VMware. תכונה זו מאפשרת במצב תקלה העברת אפליקציה משרת אחד לאחר וזאת ללא אובדן טרנזקציות. בעבר, העברת אפליקציה משרת לשרת בזמן תקלה הייתה כרוכה בהשבתה (אפילו של מספר שניות), קרי, אובדן מידע מסוים. כיום, אין יותר אובדן מידע ומעבר נעשה בזמן אמת. 

מומלץ להטמיע מערכת אחסון, רצוי כזאת שמשלבת יכולות NAS ו-SAN תחת מערכת הפעלה אחת ומערכת ניהול אחת. ריכוז כלל המידע במערכת האחסון, יאפשר לנתק את הקשר בין המידע לשרת מסוים וכך תשתפר זמינות המערכת.
מקום 15

מעבר מאסיבי לוירטואליציה

מגמה עיקרית שניתן לזהות בתחום זה הינו מעבר מאסיבי לוירטואליציה, בכל הקשור לשרתים, רשתות תקשורת, מערכות אחסון ועוד. כך, לדוגמא, מעבר לשרתים וירטואליים מנתק את הקשר בין השרת הפיזי לא...

   דרגו - 849,  הדרוג - 7.23
תשתיות

מגמה חשובה, היא התפיסה של פתרון רשתי כולל - להיות מסוגלים לתת ללקוח פתרון לכל הרשת הארגונית, ועד כמה שאפשר לעשות קונסולידציה של הפתרונות. המגמה כוללת שילוב האצת היישומים לתוך הפתרונות הקיימים כבר בתחום, כך שהלקוח מקבל במארז אחד פתרון לניתוב, פיירוול והאצת היישומים וגם אין לו צורך לדאוג לגבי האבטחה, מה שגורם ליתרון תפעולי משמעותי. הפתרון לא בא במקום, אלא בנוסף לפתרונות שבאים לבד (Stand Alone) ומאפשר לנהל ולשלוט בצורה קלה יותר על היישומים ביחד, מאחר והכל נמצא על אותו מוצר. 

מגמה נוספת היא האצת יישומים לקליינט נייד. מעכשיו משתמשים יכולים להיות מחוברים לרשת הארגונית ממחשבם האישי, והאצת היישומים תעבוד מרחוק גם לעובד שיושב בסניף מרוחק של הארגון, וגם לעובד שיושב בבית קפה או בבית מלון. למערכות אלה יש ROI מהיר. הנסיון מראה, שברגע שהלקוח התקין חומרה של האצת יישומים על השרתים שלו, קשה לו להסתדר בלעדיה, ובדרך כלל מתרגלים למהירות ולנוחות שהפתרון מספק. העניין נכון בעיקר לגבי מהנדסים שעובדים עם תוכנות כבדות וקבצים כבדים, ושנושא מהירות הרשת, חשוב להם ביותר.
מקום 16

פתרון כולל

מגמה חשובה, היא התפיסה של פתרון רשתי כולל - להיות מסוגלים לתת ללקוח פתרון לכל הרשת הארגונית, ועד כמה שאפשר לעשות קונסולידציה של הפתרונות. המגמה כוללת שילוב האצת היישומים לתוך הפתרו...

   דרגו - 960,  הדרוג - 7.23
עובדים

רנית מתייחסת לתפקיד ה-CIO כאל אחראי על הכוונת ההשקעות ב-IT לפי האסטרטגיה הארגונית, במקביל להיותו אחראי לתכנון, ניהול ותפעול מערכות המידע. 

בגלל התלות הקיימת ברוב הארגונים במערכות המידע, הפך ה-CIO לדמות מאד מעורבת עסקית, ולכן גם בעלת מעמד פוליטי ייחודי. רמת השירות, הדרך בה מתפקד הארגון, ותרומת מערכות המידע "לשורה התחתונה", מהווים עמודי תווך בתפקיד. 

רנית מתייחסת גם לפיצול שחל בתפקיד, ל-CIO ול-CTO, שמוריד כעת עומס מה-CIO. כך, ניתן לראות היום רבים יותר מהם עם תכונות ניהול והנהגה. הם מבינים גם את חשיבות הפוליטיקה הארגונית, ואינם מנותקים מההנהלה, כאשר הפיצול מאפשר גם הוא ל-CIO להתקדם מעלה.
מקום 17

ה-CIO בדרך למעלה

רנית מתייחסת לתפקיד ה-CIO כאל אחראי על הכוונת ההשקעות ב-IT לפי האסטרטגיה הארגונית, במקביל להיותו אחראי לתכנון, ניהול ותפעול מערכות המידע. בגלל התלות הקיימת ברוב הארגונים במערכו...

   דרגו - 880,  הדרוג - 7.21
יישומים

החידוש הבולט בטכנולוגיית Augmented Reality הוא הסינרגיה של המציאות והעולם הווירטואלי ליצירת מציאות מוגברת / מועשרת. ההצלחה העצומה של רשתות המדיה החברתית והפופולאריות הגדלה של אמצעי המחשוב הנייד הביאו לפיתוח רשתות חברתיות מבוססות מיקום, כגון foursquare - מעין פייסבוק של Augmented Reality. באמצעות טכנולוגיות מיקום ואיתור, משתמש בפייסבוק יכול לדעת היכן נמצאים חבריו בכל רגע נתון. 

כמו כן, לטכנולוגיית Augmented Reality ישנם שימושים עסקיים פוטנציאליים רבים. למשל, חברות יכולות לדעת שאדם מתקרב לקניון ולהציג בפניו הנחות ומבצעים. מאידך, התחום עודנו בראשיתו והוא ימשיך להתפתח בשנים הקרובות, כשהאתגר המרכזי הוא לשלב את העולם הווירטואלי החברתי, כגון פייסבוק, עם שירותי מיקום, כגון Google Earth, באופן כלל-עולמי.
מקום 18

סינרגיה של המציאותי והווירטואלי

החידוש הבולט בטכנולוגיית Augmented Reality הוא הסינרגיה של המציאות והעולם הווירטואלי ליצירת מציאות מוגברת / מועשרת. ההצלחה העצומה של רשתות המדיה החברתית והפופולאריות הגדלה של אמצעי...

   דרגו - 846,  הדרוג - 7.21
תוכנה

איריס מציעה לארגונים להתחיל להתייחס לוירטואליזציה בכובד ראש ובהקדם. Xen נהנית משיתופי פעולה ותמיכה של חברות רבות, וזו הסיבה שהאימוץ שלה הופך פופולארי. 

חשוב לזכור כי Xen ו-XenSource עדיין צעירות, ובכל זאת השיגו לא מעט בתקופה קצרה. הפתרונות בשוק רבים, אך כדאי להתעמק במה שיש ל-XenSource להציע, מאחר ומדובר בתוכנת קוד פתוח המשתפרת כל הזמן. 

VMware אמנם מובילה ושולטת בחלק ניכר מהשוק, אבל מדובר בנתח גדול משוק שרובו עדיין לא מנוצל, כך שיש מקום לעוד שחקנים רבים. 

עכשיו כשארגונים רבים מתחילים להבין את חשיבות הוירטואליזציה, יותר ארגונים מחפשים פתרונות, ול-Xen יתרונות רבים בתחום זה.
מקום 19

יתרונות ה-Xen

איריס מציעה לארגונים להתחיל להתייחס לוירטואליזציה בכובד ראש ובהקדם. Xen נהנית משיתופי פעולה ותמיכה של חברות רבות, וזו הסיבה שהאימוץ שלה הופך פופולארי. חשוב לזכור כי Xen ו-XenSo...

   דרגו - 948,  הדרוג - 7.20
עובדים

רוני מספרת, שאצל לקוח מקומי גדול יישמו מערכת CRM למחלקת השירות וגילו מתוך דו"חות השימוש בה, שרק כ-1% מכלל עובדי המחלקה עובדים איתה ושם מיקדו את ההדרכה. בתאריך הסיום להדרכה, הוציאו דו"חות שימוש נוספים, ובחנו את ההבדל. המספרים גדלו לכדי 80% שימוש בקרב עובדי המחלקה ולהם התווספו משתמשי הנהלה חדשים. כיום, הכלי הפך להיות חלק בלתי נפרד מאופן העבודה במחלקה ומרכיב מכריע בקבלת החלטות השירות בארגון. מאוד חשוב לאפיין כבר בהתחלה את קהלי היעד, אופן ההדרכה ותכנית ההטמעה, למקד את מטרת ההטמעה ולקבוע מדדים להצלחת הפרויקט. רוני מאוד מאמינה בהדרכה והטמעה נכונים וייחודיים לכל ארגון ומערכת, כולל אפיון נכון מראש. במקרים רבים קורה, שארגונים פונים אליהם לאחר שהמערכת עלתה לאויר או שבכדי לחסוך בתקציב, מבצעים העברת ידע למשתמשים הסופיים, שלא על ידי אנשי מקצוע. לעתים קרובות, עושים בכך יותר נזק מתועלת. לכן, מומחי ההטמעה מתחילים לעתים לא "מאפס", אלא "ממינוס" (עקב הרגלים לא נכונים של המשתמשים). 

בגרסאות אופיס2003 , שימוש "משתמשי העל" בתוכנות הגיע לכ-11% מכלל יכולות התוכנה וזאת בשל ריבוי בתפריטי מערכת. עם המעבר לאופיס 2007 המבוסס רצועת כלים וממשק מונחה משימה, לאחר הדרכה, דיווחו יותר מ-60% מהמשתמשים שהם העלו באופן ניכר את הפרודוקטיביות במערכות. למרות שרבים חושבים שהם כבר יודעים את כל מה שדרוש להם, לפעמים "אתה לא יודע שאתה לא יודע". הקשיים הבולטים בהטמעת מערכות באופן יעיל בארגונים נובעים בעיקר מחוסר בתקציב, במחוייבות הארגון ופחד משינוי הרגלים וטכנולוגיה. בניגוד לדעה הרווחת, אין לדעתה הבדל משמעותי בין דורות שונים של משתמשים וזה רק עניין של צורך (כל אחד לומד, אם הוא באמת צריך זאת).
מקום 20

מתחילים ממינוס

רוני מספרת, שאצל לקוח מקומי גדול יישמו מערכת CRM למחלקת השירות וגילו מתוך דו"חות השימוש בה, שרק כ-1% מכלל עובדי המחלקה עובדים איתה ושם מיקדו את ההדרכה. בתאריך הסיום להדרכה, הוציאו ...

   דרגו - 629,  הדרוג - 7.21
ניהול

ניהול מסמכים מפנה מקומו לניהול תוכן ותהליכים, כלומר מציאת פתרון כוללני יותר, אשר בא לענות על מגוון צרכים רחב יותר. 

ארגונים מחפשים בעיקר פתרונות מוגמרים למחלקות ספציפיות, עקב צורך עולה ליותר שירותים בזמנים מהירים יותר, וזאת עם קישוריות למערכות תפעוליות אחרות בארגון. 

גם נושא הרגולציות (בעיקר SOX) והתאימות חשוב, מאחר ולאורן מתבצעים כעת התהליכים הללו; מדובר במגמה חזקה מאד באירופה ובארצות הברית, אשר הולכת ומתחזקת גם בישראל, למציאת פתרון כולל לניהול המסמכים בהתאם לתקנות. 

לארגונים המעונינים לשלב מערכת לניהול מסמכים כדאי להתמקד לא רק בצד הטכנולוגי גרידא, אלא לשלב גם את הצד העסקי, כלומר להחליט מה הם האתגרים של החברה, ולאור זה להתאים את המערכת, כך שגם המשתמש הסופי, שהוא לעיתים גם הלקוח, יוכל ליהנות ממנה. 

ההטמעה אמורה להתבצע לאט ובזהירות, על מנת לספק תמיכה ופתרון בעיות. כאשר ההטמעה מתבצעת כראוי, ה-ROI מהיר (אם כי תלוי באופי פעילות הארגון), הצלחת הפרוייקט גבוהה, ואחוז העובדים המשתמשים בפתרון בארגון גבוה.
מקום 21

ממסמכים לתוכן

ניהול מסמכים מפנה מקומו לניהול תוכן ותהליכים, כלומר מציאת פתרון כוללני יותר, אשר בא לענות על מגוון צרכים רחב יותר. ארגונים מחפשים בעיקר פתרונות מוגמרים למחלקות ספציפיות, עקב צו...

   דרגו - 1145,  הדרוג - 7.20
עסקים

רוני מדגיש את חשיבות שלושת הצלעות של ליבת הפעילות השיווקית ברשת: 

אתר שבנוי נכון, מאפשר למבקר לדעת במהירות, מה התועלת שמציע עבורו הדף הנוכחי. האתר צריך לאפשר לאנשים שונים לצרוך את המידע בצורות שונות ועדיין להיות מובנה ומסודר. 

צריך להביא לאתר תנועה איכותית רלבנטית, שתעודד יצירת קשר עם הארגון. התנועה הטובה ביותר, מגיעה ממנועי החיפוש ולכן הכלי השיווקי החשוב ביותר, הוא שיפור המיקום בתוצאות החיפוש. ביטויי החיפוש הם המפתח, בחירה קפדנית שלהם קריטית להשגת התנועה האיכותית ביותר ויש לבנות את האתר בהתאם. מודעות ממומנות הן מקור נוסף לתנועה באתר וגם כאן חשוב לבחור נכון את מילות המפתח. לדעתו, קמפיין באנרים הוא יקר למדי ובדרך כלל לא מוצלח במיוחד. הוא משמש יותר לחיזוק המכירות והמודעות למותג ולא להבאת לקוחות. 

הצלע השלישית הקריטית, היא הדיוור האלקטרוני. מי שמגיע לאתר עדיין לא בשל לעיסקה וצריך לגרום לו לשמור על קשר. 

רוני מציין, שמבחינה שיווקית, הפעילות במעגל השני של הרשת - ווב 2 - היא עדיין לא בעלת משמעות רבה.
מקום 22

שלושת צלעות הליבה

רוני מדגיש את חשיבות שלושת הצלעות של ליבת הפעילות השיווקית ברשת: אתר שבנוי נכון, מאפשר למבקר לדעת במהירות, מה התועלת שמציע עבורו הדף הנוכחי. האתר צריך לאפשר לאנשים שונים לצרוך ...

   דרגו - 986,  הדרוג - 7.19
יישומים

אחת ממטרותיה של גוגל, בדומה לאפל, היא לשחרר את העובד מהמנמ"ר ואת זה, לא נעים למנמ"רים לשמוע. שתיהן הולכות על גישה פתוחה, שמנוגדת לגישה של רוב המנמ"רים בישראל. אם למשל, המנמ"ר אוסר על שימוש בפייסבוק ויוטיוב, עובד יכול לגשת אליהם דרך מכשיר כמו האייפון. זו לא טכנולוגיה חדשה, אלא תרבות חדשה. אנדרואיד עוקף את כל מערכת המחשוב הארגוני. גוגל דוקס מוצע בחינם בווב ומשנה את התמונה בתחום האופיס. באמצעותChrome OS , ניתן יהיה להשתמש רק במה שצריך ולא לקנות פרה שלמה עבור כוס חלב, כמו שמיקרוסופט מציעה. 

מתוך ההיצע של גוגל, המוצרים הגמורים, איתם כדאי להתחיל, הם אנדרואיד, Docs, נקסוס ו-GMail. עם זאת, הכי חשוב לדעתו הוא Wave, שיכריח ארגונים להתחיל לנטר ברציפות את כל מה שקורה עם לקוחותיהם בטוויטר, בפייסבוק ובבלוגים. הוא יאפשר לעובדים וגם ללקוחות, להשתתף בשיחה אחת.
מקום 23

לשחרר את העובד מהמנמ"ר

אחת ממטרותיה של גוגל, בדומה לאפל, היא לשחרר את העובד מהמנמ"ר ואת זה, לא נעים למנמ"רים לשמוע. שתיהן הולכות על גישה פתוחה, שמנוגדת לגישה של רוב המנמ"רים בישראל. אם למשל, המנמ"ר אוסר ...

   דרגו - 805,  הדרוג - 7.19
יישומים

ארגונים בארץ לא תמיד רואים את התועלת העתידית שטמונה בגיבוי . בנוסף, קיימת היום מגמה בקרב ארגונים, להשתמש באתר הגיבוי לעוד מטרות מלבד גיבוי, כגון סביבת ניסוי זמנית, הרצת דו"חות וכדו
מקום 24

תועלות כלכליות

ארגונים בארץ לא תמיד רואים את התועלת העתידית שטמונה בגיבוי . בנוסף, קיימת היום מגמה בקרב ארגונים, להשתמש באתר הגיבוי לעוד מטרות מלבד גיבוי, כגון סביבת ניסוי זמנית, הרצת דו"חות וכדו...

   דרגו - 816,  הדרוג - 7.20
יישומים

העתידן אשר עידן אומר שבישראל לא רואים שינוי או עניין בנושא זה, כמעט בכלל, וארגונים לא מבינים, שצריך להרפות קצת מהשליטה, בכדי להגיע לשיתופיות גבוהה. 

להערכתו, ארגונים לא יגלו בכך עניין בחמש השנים הקרובות (לפי בדיקה עם כ-20 ארגונים גדולים בארץ), למרות שבעולם כן מגלים בכך עניין. הסיבה העיקרית לכך שארגונים בארץ לא נלהבים לשלב Mashups, היא תפישה ניהולית כללית המעוניינת לשמור על כמה שיותר שליטה, בעוד Mashups, מבחינתם, עלולים לעודד איבוד שליטה. 

מנמ"רים עסוקים פחות בהעלאת ערך עבור בעלי מניות, במקביל להתנגדותם ל- Mashupsבגלל פחד מאובדן שליטה וחשש מבעיות אבטחה.
מקום 25

מה ארגונים לא יודעים על Mashups?

העתידן אשר עידן אומר שבישראל לא רואים שינוי או עניין בנושא זה, כמעט בכלל, וארגונים לא מבינים, שצריך להרפות קצת מהשליטה, בכדי להגיע לשיתופיות גבוהה. להערכתו, ארגונים לא יגלו בכך...

   דרגו - 977,  הדרוג - 7.19
אבטחה

קיימת סכנה ברורה ומיידית לדליפת מידע מ-4 סיבות עיקריות: 1. טעות אנוש. 2. הוצאת מידע לעבודה מהבית תוך כיפוף מדיניות הארגון. 3. התנהגות רשלנית. 4. פגיעה מכוונת - כנקמה על פיטורים או מתאוות בצע - זו נדירה יותר, אבל ממוקדת ומזיקה יותר. 

מניעת דלף מידע (DLP) כוללת ניטור כל התעבורה היוצאת בכל הצורות, הגבלת פעולות העתקה של מידע מסווג, ושליטה על מיקום המידע המסווג, כך שאפשר, למשל, למנוע את הוצאתו על מחשב נייד. אידיאלית, הפתרון מתחיל מסיווג ותיוג המידע. פתרון יעיל, כולל יכולת מובנית לזיהוי סוגים שונים של מידע רגיש (כגון פרטים אישיים, כרטיסי אשראי, מידע משפטי או פיננסי, קוד מקור וכד
מקום 26

אתגר ה-DLP

קיימת סכנה ברורה ומיידית לדליפת מידע מ-4 סיבות עיקריות: 1. טעות אנוש. 2. הוצאת מידע לעבודה מהבית תוך כיפוף מדיניות הארגון. 3. התנהגות רשלנית. 4. פגיעה מכוונת - כנקמה על פיטורים או ...

   דרגו - 862,  הדרוג - 7.18
יישומים

עדי דיבר איתנו על חזון חברת מיקרוסופט בהקשר למודל התוכנה כשרות (SaaS); חברות אחרות מאמינות כי בבוא היום כל השירותים יהיו ברשת, וה-desktop יהיה מעין מכונה טיפשה שרק תדע להתחבר לרשת. לעומת זאת, במיקרוסופט מאמינים בגישה מעט שונה, שאנו מכנים Software Plus Services, במקום SaaS. 

כלומר, גם שירותי רשת וגם תוכנות על ה-desktop, כאשר הגדולה של מיקרוסופט, תהיה ביכולת לחבר בין השניים. כך לדוגמא, בימים אלה נשיק את חבילת השירותים Windows Live, המממשת אסטרטגיה זו, הלכה למעשה. 

בכל הנוגע לשירותים מקוונים המנסים להתחרות באופיס של מיקרוסופט, טוען עדי כי יישומים אלה רחוקים מאד ברמתם מזו של אופיס, שנמצאת כאן על מנת להישאר עוד שנים רבות. 

בשורה התחתונה, גוגל מתמחה בחיפוש ובפרסומות, ואין ממש תחרות בינה לבין מיקרוסופט בכל הנוגע לשירותים ותוכנות לארגונים. 

מעבר לכך, החזון של מיקרוסופט הוא רחב יריעה וכולל כניסה למגוון תחומים, כולל ERP, אבטחה, בידור ועוד.
מקום 27

תוכנה פלוס שירותים

עדי דיבר איתנו על חזון חברת מיקרוסופט בהקשר למודל התוכנה כשרות (SaaS); חברות אחרות מאמינות כי בבוא היום כל השירותים יהיו ברשת, וה-desktop יהיה מעין מכונה טיפשה שרק תדע להתחבר לרשת....

   דרגו - 982,  הדרוג - 7.18
תשתיות

כיום יש בארגונים הסתכלות חדשה על המידע. מתיחסים לכלל המידע, מובנה ובלתי מובנה, כמאגר לחיפוש. החיפושים יותר מורכבים, ולכן צריך ל"אנדקס" גם תכנים חשובים מהמידע המובנה. בחיפוש טקסטואלי במידע בלתי מובנה ללא אינדקסים, יש חוסר ודאות גדול לגבי התוצאות שנקבל, בגלל משמעויות תלויות הקשר ושיבושי שפה וכתיב ("רעשים"). נדרש מנוע חיפוש משוכלל, כמענה לסוג בעיות שונה לגמרי. 

בנוסף ל"אינדוקס" כל מילה בתוכן, יש מנגנונים לניקוי "רעשים", אחרת לא מקבלים מידע חד משמעי. לכן הפתרונות "כבדים" יחסית, מנועי חיפוש ארגוניים עולים עשרות אלפי דולרים ומעטים תומכים בעברית. עפר ממליץ לארגון ללמוד את הנושא בצורה מסודרת בעזרת יועץ, ולהעזר באתר SIGTRS, שכולל הפנייה למסמך קריטריונים, ורשימה מפורטת לבחירת מנועי חיפוש. 

יש התפתחות גם בטיפול במולטי-מדיה, ב-3 גישות. הגישה המעשית, כוללת תיוג מילולי של התוכן בעבודה ידנית גוזלת זמן. גישה מתקדמת יותר, מנתחת את תוכן הכיתוב הנלווה לתמונות. הגישה האקדמית-מחקרית, חותרת להבנת תמונה על פי מאפיינים משותפים או זוויות מאפיינות של מושגי מפתח.
מקום 28

הסתכלות חדשה על המידע

כיום יש בארגונים הסתכלות חדשה על המידע. מתיחסים לכלל המידע, מובנה ובלתי מובנה, כמאגר לחיפוש. החיפושים יותר מורכבים, ולכן צריך ל"אנדקס" גם תכנים חשובים מהמידע המובנה. בחיפוש טקסטואל...

   דרגו - 1488,  הדרוג - 7.18
אבטחה

יש מספר דרכים נוספות לגניבת זהות, בהן שינוי כתובת דואר לשם יירוט מכתבים ללקוחות ממוסדות פיננסיים ו-Skimming - שיטה לגניבת פרטי כרטיסי אשראי ממכונות השכרת וידיאו וכספומטים. 

לרוב, מטרת גניבת הזהות היא השגת אמצעי תשלום השייך לאדם אחר. לעיתים מדובר בהונאות מסובכות יותר, לדוגמה שוד ה-"ברינקס" שבו התחזה השודד לעובד לגיטימי באמצעות גניבת זהות השייכת לאדם אחר וכך התקבל לעבודה רגישה זו, מבלי לעורר חשד. 

הבסיס להתגוננות מפני התופעה הוא זיהוי משתמש טוב יותר. כאן אמצעים כגוןMulti Factor Authentication בהם המשתמש נאלץ לספק אמצעים פיזיים או ביומטריים מעבר לסיסמה ושם משתמש, מקשים מאוד על גניבת הזהות, שכן ללא גניבת ה-Factor הפיזי או הביומטרי, לא ניתן לגנוב זהות משתמש. חשוב להבין שגם שימוש בכרטיסים חכמים, או הזדהות באמצעות טביעת אצבע ללא ניהול נכון של התהליך הארגוני מסביב לנושא לא יביא לשיפור משמעותי מכיוון שמקרים כגון איבוד כרטיס חכם על-ידי עובד ללא תהליך מתאים שידווח על הנושא ויביא לביטול תוקף הכרטיס בפרק זמן קצר - מבטלים את אפקטיביות הפתרון. 

כדי לבחון האם יש צורך ביישום מערכת לניהול זהויות בארגון מומלץ לבצע לאפיון באופן ראשוני תהליכים עסקיים הנוגעים בזהויות בארגון - קליטת משתמש לארגון, ביטול משתמש, שינוי ארגוני הקשור בעובדים. מאפיון תהליכים אלו בארגון ורמת המורכבות שלהם ניתן להסיק לגבי התועלת שיפיק הארגון מיישום מערכת שכזאת.
מקום 29

הפתרון - בשיפור הזיהוי

יש מספר דרכים נוספות לגניבת זהות, בהן שינוי כתובת דואר לשם יירוט מכתבים ללקוחות ממוסדות פיננסיים ו-Skimming - שיטה לגניבת פרטי כרטיסי אשראי ממכונות השכרת וידיאו וכספומטים. לרוב...

   דרגו - 1047,  הדרוג - 7.18
תקשורת

פרוטוקול IP הפך את כל עולם התקשורת לפשוט יותר. ברגע שכולם מדברים באותה שפה הרבה יותר קל לחבר בין מערכות שונות ואמצעי תקשורת שונים. 
אם בעבר דיברנו על Voice ו-Video ש"רוכבים" על רשת ה-Data, היום כבר ניתן לדבר על כך ש-Voice, Video ו-Data מחוברים יחדיו ומספקים שירותים משולבים. אחת הבעיות הגדולות בסביבה העסקית היא ריבוי אמצעי התקשורת שיש לכל אחת ואחד מאיתנו: טלפון במשרד, טלפון נייד, דואר קולי, פקס, אי-מייל, תכנת מסרים מידיים (Chat) ואמצעים נוספים. מערכת Unified Communications מחברת בין כל האמצעים הללו ויוצרת סביבה תקשורת פשוטה שהופכת את היום יום ליעיל יותר. אני יכול להתחיל לתקשר ב-Chat ובלחיצת כפתור לעבור לשיחת טלפון במשרד. 
ברגע שרשת התקשרות משמשת כפלטפורמה מאוחדת לכל השירותים, הארגון הופך לגמיש יותר ויעיל יותר. הרבה יותר קל ליישם אפליקציות חדשות ולבצע שינויים.
מקום 30

ארגון גמיש ויעיל

פרוטוקול IP הפך את כל עולם התקשורת לפשוט יותר. ברגע שכולם מדברים באותה שפה הרבה יותר קל לחבר בין מערכות שונות ואמצעי תקשורת שונים. אם בעבר דיברנו על Voice ו-Video ש"רוכבים" על רש...

   דרגו - 1059,  הדרוג - 7.17
יישומים

השוק הישראלי שמרן אבל מצד שני גם די מנסה לעקוב אחרי השוק האמריקאי. בשנים האחרונות, הרבה מאוד ארגונים בארה"ב לא רק שוקלים, אלא גם מכניסים בצורה מאוד רחבה, את מערכת ההפעלה של אפל. האימפקט הכי גדול יהיה מתחום הדסקטופ. 

היופי הוא, שאפל מסתדרת מזמן עם חלונות ופעמים רבות היא סטנדרטית יותר מ-PC. למשל: התחברות לשרת אקסצי
מקום 31

מק מסתדר עם כולם

השוק הישראלי שמרן אבל מצד שני גם די מנסה לעקוב אחרי השוק האמריקאי. בשנים האחרונות, הרבה מאוד ארגונים בארה"ב לא רק שוקלים, אלא גם מכניסים בצורה מאוד רחבה, את מערכת ההפעלה של אפל. הא...

   דרגו - 829,  הדרוג - 7.18
עובדים

נתן היה מעורב כיוזם, חוקר ומפתח של שיטת העבודה מהבית באינטל ישראל, המבוססת על יום בשבוע. לדבריו, הייתה תקופה בה אינטל התרחבה מאוד ואז אושר לחלק מהאנשים בארה"ב לעבוד חמישה ימים בשבוע. עם הזמן, הסתבר שזה לא רעיון טוב, מאחר והוא פגע בעבודת הצוות ויישום בהיקף זה, מצטמצם כיום באינטל. מבחינת אינטל, עבודה מהבית מספקת לארגון ולעובד גמישות ואיזון בין העבודה לפנאי. מבחינת גמישות הארגון, בזמן מלחמת לבנון השניה, עובדי אינטל בחיפה עבדו בקלות ממקומות אחרים, כולל ממקלטים ומהבית. 

כיום, הטכנולוגיה מסוגלת לתת לעבודה מהבית פתרונות מספקים לחלוטין והשאלה מבחינת המנמ"ר איננה איך ליישם זאת טכנולוגית אלא איך הטכנולוגיה תשתלב בפתרון הכולל של הארגון לעבודה מהבית. מבחינה זו, חייבת להיות שותפות בין גף המחשוב לבין גורמים רבים אחרים, כמו גף משאבי האנוש והגף המשפטי. נתן מזכיר שבארגון ממוצע עובדים מרחוק במילא, כך שהמנמ"ר אמור להיות כבר ערוך לחינוך העובדים ולטיפול בנושאים כאבטחת צורת עבודה זו, גם במקרה של עבודה מהבית. חשוב לעשות זאת עם העובדים המתאימים, לתפקידים המתאימים ובצורה ממושמעת, מאחר ומדובר במסגרת ולא בפריקת מסגרות. ולסיום - העובדה שאתה סומך על אדם שעובד מהבית, "עושה לו משהו" מבחינה פסיכולוגית ואם מנהלים ועובדים מסוגלים לעכל זאת, זה רק יעשה להם טוב.
מקום 32

איך הטכנולוגיה תשתלב

נתן היה מעורב כיוזם, חוקר ומפתח של שיטת העבודה מהבית באינטל ישראל, המבוססת על יום בשבוע. לדבריו, הייתה תקופה בה אינטל התרחבה מאוד ואז אושר לחלק מהאנשים בארה"ב לעבוד חמישה ימים בשבו...

   דרגו - 1108,  הדרוג - 7.16
ניהול

לפי גלית, אחד הנושאים שהעסיקו ארגונים בשנה האחרונה היה ה-Web 2.0, אך לפי סקר STKI רק 58% מהארגונים הגדולים בארץ משתמשים בכלים אלה - כלומר כמעט מחצית עדיין לא. עם זאת, רוב הארגונים דיווחו כי ב-2009 יקבלו כלי Web 2.0 התייחסות בתקציב. 

בתחום ה-SaaS מדובר בשינוי מחשבתי, וגישה זו הולכת ונכנסת הרבה יותר, ומסיבה ברורה: הוזלת עלויות והקלה על עבודת הארגון. ניתן כבר היום לראות פתרונות CRM, Help Desk ניהול פרוייקטים וכדומה, במודל SaaS. גלית ממליצה לארגונים לא להתעלם מהמגמה הברורה של התחזקות אתרי העולמות הוירטואליים. בקרוב, ניתן יהיה להיכנס לסניפי בנק וירטואליים, לבחור ספרים בחנויות ספרים ולדבר עם קונים אחרים, ולרכוש כל מוצר ושירות דרך אתרים אלה. 

זה הזמן לבדוק זאת! החידושים והמהפכות ישנו את תפקיד המנמ"ר, כאשר גף המחשוב (ולא ההנהלה העסקית), יהיה זה שבא ומציע רעיונות חדשניים להנהלה.
מקום 33

הזמן לבדוק מה יש ל-web 2.0 להציע

לפי גלית, אחד הנושאים שהעסיקו ארגונים בשנה האחרונה היה ה-Web 2.0, אך לפי סקר STKI רק 58% מהארגונים הגדולים בארץ משתמשים בכלים אלה - כלומר כמעט מחצית עדיין לא. עם זאת, רוב הארגונים ...

   דרגו - 1068,  הדרוג - 7.16
תקשורת

חזון ה-All Wireless Office מסתכם בינתיים ברוב הארגונים בנקודות גישה לאינטרנט לאורחים, ומכאן ועד לפריסת רשת אלחוטית בכל הארגון, יש עוד זמן. לכן, הרשת הקווית עדיין נמצאת בשימוש מרכזי בארגונים הגדולים. 

קיימים שימושים נוספים לרשת אלחוטית, כגון שימוש כרשת גיבוי או תחליף לרשת הסלולר, אך ללא ספק הכיוון הכללי הוא התקדמות לכיוון האלחוטי. באבטחת רשתות אלחוטיות ניתן אמנם להגיע לרמות הצפנה גבוהות, אך הן תמיד יהיו רגישות יותר לפריצה, עקב אלמנט הנגישות הקלה - מספיק להימצא ברדיוס הקליטה של הרשת, על מנת להיות מסוגל לגרום נזק. 

לגבי הפן הכלכלי, עלויות רכיבי הרשתות האלחוטיות נמצאות בירידה מתמדת, אך לגבי הכדאיות ניתן להתווכח, מאחר ובדרך כלל הרשת האלחוטית לא תהיה במקום הפתרון הקיים, אלא בנוסף אליו.
מקום 34

פתרון משלים

חזון ה-All Wireless Office מסתכם בינתיים ברוב הארגונים בנקודות גישה לאינטרנט לאורחים, ומכאן ועד לפריסת רשת אלחוטית בכל הארגון, יש עוד זמן. לכן, הרשת הקווית עדיין נמצאת בשימוש מרכזי...

   דרגו - 703,  הדרוג - 7.16
תקשורת

אם מתייחסים למערכות שו"ב באופן כללי אז הבסיס היה ונשאר הפרוטוקול- SNMP (Simple network management protocol) זה הבסיס לרוב מערכות השו"ב. היות והיום, ה-Agent של ה-SNMP מוטמע בכל חומרה ותוכנה שיצרני התקשורת והמערכות נותנים, החל מכרטיסי הרשת הפשוטים ביותר ב-2 דולר לכרטיס ועד לציוד היקר ביותר, כולם מיישמים SNMP agents. הבעייתיות בסוכן הזה היא שהוא יודע לדווח רק מה שאמרו לו. לכן, אלו הם תקנים בסיסיים מאוד, ואם היצרן רוצה לתת משהו משלו, הוא צריך לתת משהו Unique, ללכת לכיוון ה-Enterprise ולא לעובד עם ה-Standard SNMP agent. לכן הסוכנים הם הצוואר בקבוק. זוהי שפה סטנדרטית, כל אחד יכול לדווח מה אחוז ה-CPU שתפוס. אבל אם רוצים לשאול את ה-Agent משהו שקשור יותר ספציפית לקופסא. למשל, לשאול את המדפסת אם יש לה נייר. זה כבר לא standard SNMP, אלא היצרן משתמש בפרוטוקול SNMP לדווח את מה שהוא רוצה. היצרן, צריך לתת איזשהו קומפוננט שנקרא management information base ולהכניס את זה למערכת השו"ב בשביל שזה ידע לדבר בשפת אם עם המדפסת. זה המצב כבר יותר מ-20 שנה. חלום אחרית הימים של כל מתכנן מערכת שו"ב זה שידע מה שקורה בלי להפיץ agents, יצרני המערכות הגדולים מגיעים עם agents וזה מה שנותן את הערך המוסף של האפליקציה. יש יצרנים שחותמים על הסכמים עם חברות שיתנו את ה-agent יחד עם מערת ההפעלה. אם מנסים לנתח את העתיד לבוא - להערכתי, כל הטרנד היום הוא לכיוון ה-agentless, זה לא פשוט כי צריך למצוא את הממשקים הסטנדרטיים. הניהול עובר לממשק הוובי. כל נושא הניהול והשליטה לא מחייבים את התוכנות המותקנות על המחשבים, אלא הכל מתבצע דרך הממשקים הווביים.

Asset Management

כשמדברים על מערכת NMS מתקדמת, זה לא רק בקרת רשת, הרכיבים היקרים ביותר זה ה-asset management. אם היום מנהל רשת בגוף עם 1000 עמדות רוצה לקבל תשובה לשאלה כמה מחשבים אצלו מוכנים לשדרוג ל-Vista. אם קניתי מערכת שו"ב ללא יכולות Asset Management, צריך לעבוד קשה בשביל לקבל תשובה לשאלה כזאת. יש שני רכיבים מרכזיים, עלות האפליקציה והרישוי. זה בסביבות ה-12,000 דולר (למשהו בסיסי), הכסף הגדול הוא ההטמעה, וזה הרבה יותר. הטעות הגדולה של המנמ"רים זה שהם חושבים שמערכת כזאת תפתור להם את כל בעיות השו"ב. שוכחים שצריך להשקיע הרבה מאמץ בלהטמיע אותה.

בלי לזלזל ב-Open Source, אין ארוחות צהריים חינם. הקטע של המחיר לא משחק תפקיד ב-Open Source. אבל יש בעיה בשאר בפרמטרים, אין תמיכה וזמינות. הטמעה - זה לא פשוט להטמיע open Source. יש קושי בהטמעה. היתרון הוא הגמישות ויכולת ה-customization. נושא התמיכה והשירות ל-Open Source הוא רק בחיתוליו. 

גובה ההשקעה

המגבלות זה שמערכות NMS מחייבות השקעה מאוד גדולה בהטמעה. זה לא משהו שקונים ובשתי קליקים יפתור כל הבעיות. זה מדווח, את הפעילות עצמה עדיין צריך לעשות. המערכות המתחכמות יודעות גם לתקן. דרך אגב, אחד הרכיבים היקרים ביותר זה מערכות ה-Patch Management שזה מהאתגרים הטכנולוגיים הכי גדולים שיש ונושא הפצת התוכנה.
מקום 35

הבסיס לכל מערכות השו"ב היה ונשאר פרוטוקול SNMP

אם מתייחסים למערכות שו"ב באופן כללי אז הבסיס היה ונשאר הפרוטוקול- SNMP (Simple network management protocol) זה הבסיס לרוב מערכות השו"ב. היות והיום, ה-Agent של ה-SNMP מוטמע בכל חומר...

   דרגו - 1228,  הדרוג - 7.16
ניהול

גל הורביץ, מנכ"ל פנמ, מתייחס לכך שה-ITG צבר תאוצה בשנים האחרונות, עקב השינוי בסביבה; התחרות גברה, וה-IT נאלץ להתאים עצמו למצב. הוא מאמין כי נראה תהליך התכנסות בכל התחומים הנוגעים ל-ITG ולרגולציות וכי אין טעם להמשיך להתייחס לכל תחום בנפרד, ולהמשיך בתהליך "כיבוי השריפות" בכל פעם שתקנה חדשה מופיעה. 

בנוסף, גל מאמין בשקיפות, ובשילוב בין שיפור תהליכים עסקיים (BPI אוBusiness Process Improvement) לבין ITG, כשהמטרה היא להגיע לשקיפות, אשר תאפשר התייחסות פשוטה לשינויים בתחום. גל מתריע כי בשלב הראשוני יש לצפות לשינויים ולבעיות, וממליץ לפנות לייעוץ, וליישם את התהליך בשלבים. המטרה היא לבנות פלטפורמה שלתוכה ניתן להוסיף שינויים ללא השפעה משמעותית על הארגון. כאשר נוצר סדר, כל תוספת היא קלה ופשוטה.
מקום 36

קודם כל סדר

גל הורביץ, מנכ"ל פנמ, מתייחס לכך שה-ITG צבר תאוצה בשנים האחרונות, עקב השינוי בסביבה; התחרות גברה, וה-IT נאלץ להתאים עצמו למצב. הוא מאמין כי נראה תהליך התכנסות בכל התחומים הנוגעים ל...

   דרגו - 1150,  הדרוג - 7.16
סלולר