הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
שבת 19 ספטמבר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   
  בדברי המומחים

היישומים לארגונים משתייכים ל-3 קבוצות: הראשונה: וויקי ובלוגים לתקשורת ושיתוף פעולה. השניה: מנגנוני סינון כמוGoogle , Digg וחיזוי שווקים לצורך סינון מידע ודירוגו, למטרות הערכת המידע וקבלת החלטות. השלישית: מיפוי רשתות חברתיות פנים ארגוניות ליצירת גרף חברתי - רשת של הקשרים בין משתמשים, לצורך שיתופיות.

המוטו "ידע הוא כוח" מתחלף עכשיו בהכרזה "שיתוף הוא כוח". ד"ר עידן מדגיש את משמעות החיבור שנוצר כעת בין ווב 2 מ-2005 למחשוב ענן מ-2008, כשהדגש הוא על שקיפות ושיתופיות. 

מחשוב ענן הופך לתשתית להמשך פיתוח ווב 2 עד לווב 3 - אינטליגנציה מלאכותית שיתופית. המשמעות המעשית היא שכמו שאנו קונים חשמל מתחנת כוח ומשלמים על קילוואט לשעה, כך נוכל בשנים הקרובות לקנות כוח מחשוב מהרשת, ולשלם עבור מגהבייט לשעה, כאשר הענן הוא תחנת הכוח. מיקרוסופט, Google ואמאזון, כמו גם סיסקו ו-HP מפתחות מערכות שיאפשרו זאת. האנדרואיד של Google היא מערכת ההפעלה המובילה את החיבור בין מחשוב ענן לווב 2. המשתמש לא צריך דיסק קשיח ואפילו לא מערכת הפעלה. הכל יושב בענן, וכל משתמש מוריד רק אותם 10% מהמודולים שהוא צריך. כל מסוף Notebook, iPhone או בלקברי מאפשר לו להפעיל מחשב-על, לעבוד כל הזמן בתוך הענן ולאחסן בו את כל עולמו.
24/4/2009
שיתוף הוא כוח

היישומים לארגונים משתייכים ל-3 קבוצות: הראשונה: וויקי ובלוגים לתקשורת ושיתוף פעולה. השניה: מנגנוני סינון כמוGoogle , Digg וחיזוי שווקים לצורך סינון מידע ודירוגו, למטרות הערכת המידע וקבלת החלטות. השלישית: מיפוי

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
גוגל השיקה שירות ניסיוני חדש בשם google similar images המציע מנוע חיפוש תמונות משודרג. מה הם החידושים במנוע המשודרג? אילו כלים הוא מציע שאין במנועי חיפוש אחרים?לא צריך לשלם כסף כדי לבלות - אתר האינטרנט all4free מציע מגוון רחב של מקומות ואתרי בילוי מהנים ליחידים ולמשפחות המוצעים כולם בחינם. מה כלול במקומות האלו?בזק בינלאומי משיקה מוצר אבטחה חדש: etoken - כלי לניהול סיסמאות במחשב. איך הכלי פועל? כמה הוא עולה?פריצות מוצלחות לאתרי ה-cia, המוסד ושירות הביון הבריטי (mi6) הוכיחו שאין אתר חסין. משיקולי מגבלות תקציב וידע, קשה ואולי ג
גוגל - חיפוש תמונות דומותאיך לבלות בחינם?בזק בינלאומי- כלי לניהול סיסמאות במחשבהגנה על אתר הארגון

  כתבות נוספות

תחום העולמות הוירטואליים עדיין לא בשל, ומאופיין ברמת רלוונטיות נמוכה. בשורה התחתונה, מבחינת יישום בארגונים ובשיווק, הנושא עתידי מאד ולא רלוונטי, במיוחד בארץ. יישומו דורש עוצמת מחשוב גדולה מאד, אינו עובר את חומות הפיירוול, ואין לו תמיכה טובה בעברית. יש פער בין החזון הגדול של שילוב עולמי לבין יישום בהווה.

מצד שני, במידה ואתם חברה טכנולוגית או חברת מוצרים, רצוי מאוד שתראו כיצד שילוב העולם הוירטואלי, יכול להוות עבורכם מנוף, בטווח של 3-5 שנים. לעומת תחום זה, התחום של יישומי ווב 2, ובעיקר יישומי ענן, הוא רציני ומשמעותי ביותר, ויש לו אימפקט מיידי על ארגונים - הוא יכול להביא לחסכון בעלויות כבר היום. 

Google Apps מהווה דוגמה לשרות יעיל וטוב שעובד בעברית, ומאפשר לארגון לבצע את כל עיבוד התמלילים מרחוק, תוך שיתוף פעולה פנים אירגוני. אפשר להעביר גם את כל הדוא"ל הארגוני ל-Gmail, תוך קביעת הדומיינים וניהול עצמי מלא. ד"ר סיון מציין שגם טוויטר ראוי לבדיקה בארגונים. הוא פשוט, עובד, ומבליט את החדשות.
24/4/2009
מה עובד?

תחום העולמות הוירטואליים עדיין לא בשל, ומאופיין ברמת רלוונטיות נמוכה. בשורה התחתונה, מבחינת יישום בארגונים ובשיווק, הנושא עתידי מאד ולא רלוונטי, במיוחד בארץ. יישומו דורש עוצמת מחשוב גדולה מאד, אינו עובר את חומו

לכל מודל יישום יש יתרונות, חסרונות וייעוד, שנובעים מאופי היישום, כאשר כל מודל מתאים לדפוסי שימוש שונים. גישת ה-client-hosted מאפשרת ניידות רבה ומשחררת מהתלות בחיבוריות. גישת ה-server-hosted מקבעת את המשתמש לרשת הארגונית, אך מקנה יתרונות, בנושאים כמו ניהול מרכזי, אבטחה וניצול משאבי המיחשוב. יישום בגישת ה-cloud-hosted הוא למעשה מיקור-חוץ, שיוצר תלות באיכות השירות מצד ספק השרות. 

מבחינת ההשקעה הדרושה, פתרונות VDI, השייכים למשפחת ה-server-hosted, הם לרוב פרוייקטים כבדים ומסובכים יותר, הדורשים השקעה בתשתית שרתים. בהשוואה אליהם, יישומי client-hosted עדיין פחות בשלים, אך הם מאפשרים כניסה קלה יותר, וניתן להתחיל ליישם אותם בקטן ובפשטות יחסית.
17/4/2009
מבט כולל על התחום

לכל מודל יישום יש יתרונות, חסרונות וייעוד, שנובעים מאופי היישום, כאשר כל מודל מתאים לדפוסי שימוש שונים. גישת ה-client-hosted מאפשרת ניידות רבה ומשחררת מהתלות בחיבוריות. גישת ה-server-hosted מקבעת את המשתמש לרשת

VDI מאפשר לחזור לשליטה מרכזית, אבל כרוך בלא מעט בעיות. הצלחת פיילוט בהיקף קטן, אינה משקפת את העומס בהיקף גדול. בארגונים גדולים ובינוניים, נוצר עומס כבד על השרתים ועל הניהול, האבטחה והרגולציה. שדרוג התשתיות הנדרש יקר מאד, ולכן לא צפוי ROI לפחות למשך 3 שנים. בנוסף, נדרשים שינויים ארגוניים, באשר למי שמנהל ומקצה משאבים, והתנגדות משתמשים, שרגילים לזמני תגובה טובים, ועוצמת מחשב גדולה בתחנת הקצה. 

בשונה מ-Desktop Virtualization, Client Virtualization יכול לנצל את זמינותם של PC קיימים וליישם את הוירטואליזציה, היישר עליהם (Client virtualization Bare metal type 1). בדרך זו, הארגון יכול להריץ ריבוי מערכות וירטואליות, על PC אחד, תוך מינוף כח המחשוב של נקודת הקצה, לשימוש בכל הארגון ותוך ניהול מרכזי של תחנות הקצה, כתחנות וירטואליות. 

אם לארגון יישומים חזקים ומשתמשי ידע / עוצמה, Client Virtualization היא הגישה הנכונה. שני יישומיה העיקריים, הם הפרדת הרשת הפנימית מהחיצונית והפרדת  Imageארגוני נעול מסביבת המשתמש האישית. עלות ומורכבות של ניהול ואבטחת PC, מושפעים מכך דרמטית, בהפחתת לפחות 40% מתקציב המחשוב, שמיועד לניהול תחנות הקצה. יתרון נוסף, הוא שהיישום המקומי לא "נוגע" במערכת ההפעלה, אלא יוצר עבורה מעטפת מוגנת (Container).
17/4/2009
לחזור לשליטה מרכזית

VDI מאפשר לחזור לשליטה מרכזית, אבל כרוך בלא מעט בעיות. הצלחת פיילוט בהיקף קטן, אינה משקפת את העומס בהיקף גדול. בארגונים גדולים ובינוניים, נוצר עומס כבד על השרתים ועל הניהול, האבטחה והרגולציה. שדרוג התשתיות הנדר

המודעות בארגונים לטלפונים סלולאריים חכמים מאוד גבוהה. כשמדברים על פרודוקטיביות, עצם הקישוריות שמספקים הסלולאריים לתוך הארגון ושיתוף הקבצים מכל מקום, הם כלים שערכם לא יסולא בפז. מדובר בכלי, שפותח הרבה מאוד אפשרויות ושאיתו, החיים הופכים לקלים יותר ויותר. טלפונים אלה מסוגלים לבצע את מרבית הדברים שה-PDA עושה, כאשר מערכת הפעלה פתוחה כסימביאן, מביאה לכך, שיש עבורם יישומים רבים למשתמש העסקי. 

אנשים רבים מסתובבים כיום עם יותר ממכשיר אחד. רואים בשוק צורך במכשיר יחיד, שיספק פלטפורמה אחודה, שתיתן מענה גם לפתרונות ייעודיים לארגונים. 

בנוסף, יש גם פעילות נסיונית עם טכנולוגיית Near Field Communication, שמאפשר תקשורת עם הסלולאר, כשנמצאים ליד מכשיר תואם. למשל, תשלום באמצעות טלפון הנייד, שמתאפשר כשמתקרבים איתו לעמדת מכירה.

מצד שני, יש עדיין דאגות של מנהלי מחשוב בנושא חסיון המידע, במקרה בו המכשיר הולך לאיבוד. איך מוחקים זאת מרחוק? איך דואגים שלא יעשה בו שימוש לרעה? גם לכך, מתחילים להיות יותר ויותר פתרונות.
10/4/2009
פותחים אפשרויות

המודעות בארגונים לטלפונים סלולאריים חכמים מאוד גבוהה. כשמדברים על פרודוקטיביות, עצם הקישוריות שמספקים הסלולאריים לתוך הארגון ושיתוף הקבצים מכל מקום, הם כלים שערכם לא יסולא בפז. מדובר בכלי, שפותח הרבה מאוד אפשרו

ארגונים מתחילים להיות מודעים יותר ויותר לתמורות. הרעיונות סביב הטלפונים הסלולאריים החכמים, לא חדשים. מה שחדש, הוא שהטכנולוגיה משתפרת, כולל אבטחת המידע. לכן, יישומי הדור החדש של הטלפונים החכמים, מתחילים לגעת בהמון תחומים בחיינו. זאת, בגלל שדווקא אנחנו, כצרכנים, מאמצים אותם ומשתמשים בהם לצרכי עבודה. בעקבות זאת, מתחילים גם לצפות מהארגון לתמוך בכך. 

כיום, מדובר במלחמת הישרדות. חייבים יותר מאי פעם לתת ערך ללקוח, ולמצוא דרכים חדשות להגיע אליו ושרותים ללקוח בסלולאר, הם מבדל תחרותי חזק מאוד. מבחינת היצע הפתרונות, רוב הספקים הגדולים בישראל רכשו או מייצגים איזו טכנולוגיה בתחום הסלולאר, כך שיש הרבה יותר נציגויות מקומיות. אתה לא יכול להרשות לעצמך לאבד יתרון תחרותי וחדשנות עסקית, אם, למשל, המתחרה שלך יציע שרות כזה. גם במצב בו פרוייקטים נעצרים ומאוד זהירים עם ההוצאות, כדאי  לבחון את השימוש בטלפונים הסלולאריים. 

גלית מוסיפה, שעוד גורם שמניע את השימוש בהם, הוא ה-GPS. השיווק הרבה יותר ממוקד, בעזרת שרותים מבוססי מיקום. בעזרתם, טכנאי הארגון יכולים להפוך גם לאנשי מכירות בשטח ואפילו למכור ללקוח במקום. תפיסה זו אמנם לא חדשה, אבל יישומה עם מסופונים, יקר יותר.
10/4/2009
לתת ערך ללקוח

ארגונים מתחילים להיות מודעים יותר ויותר לתמורות. הרעיונות סביב הטלפונים הסלולאריים החכמים, לא חדשים. מה שחדש, הוא שהטכנולוגיה משתפרת, כולל אבטחת המידע. לכן, יישומי הדור החדש של הטלפונים החכמים, מתחילים לגעת בהמ

בעולם, תחום מיקור החוץ הולך להיות "חסין מיתון" ואף לעלות בהיקפו, בעיקר בזכות האופשור. שוק מיקור החוץ בארץ יהיה השנה בגודל 417 מיליון דולר, לעומת 405 מיליון דולר ב-2009. כלומר, יראה בו דווקא גידול, שיינבע בעיקר מהרחבת עסקאות קיימות. זאת, למרות שהיקף עסקאות מיקור החוץ הצטמצם ב-2008. לפתוח או לעצור חוזה מיקור חוץ, מאוד מאוד קשה, חוזים כאלה נסגרים, לכמה שנים מראש. לכן, רוב שוק המחשוב בישראל ירד ומיקור החוץ דווקא עולה. בישראל לא אוהבים להוציא עבודה לאופשור, אם כי סניפים מקומיים של חברות בינלאומיות, פחות מהססים לעשות זאת. בארץ, גם כמעט ולא רואים עסקאות Back Sourcing (חזרה ממיקור חוץ, ליישום פנים ארגוני). גלית מציינת, שישנה דעה קדומה לא חיובית סביב נושא מיקור החוץ. בין השאר, בעקבות שמיעה על עסקאות שהתפוצצו, וההבנה, שמיקור חוץ לא בהכרח חוסך כסף. 

מומלץ לבחון זאת בארגון, לגבי נושאים שלא נותנים לנו יתרון תחרותי - דברים שגם המתחרים עושים אותו דבר. לדעתה, ייתכן שנראה היווצרות מודלים עסקיים חדשים, בעקבות מגמת מחשוב הענן, שאולי יהווה אלטרנטיבה למיקור חוץ. יתרונו ביחס למיקור חוץ, הוא בהרבה יותר גמישות וסקלביליות.
3/4/2009
שוק חסין מיתון

בעולם, תחום מיקור החוץ הולך להיות "חסין מיתון" ואף לעלות בהיקפו, בעיקר בזכות האופשור. שוק מיקור החוץ בארץ יהיה השנה בגודל 417 מיליון דולר, לעומת 405 מיליון דולר ב-2009. כלומר, יראה בו דווקא גידול, שיינבע בעיקר

זו היא תקופת הזדמנויות, מאחר שמיקור חוץ, בהגדרה, מסייע להוזיל עלויות. לכן, רואים די הרבה תהליכי בחינה של נושא זה, מצד לקוחות פוטנציאליים. לקוחות שכבר מיישמים זאת, מחפשים הוזלה במחירי מיקור החוץ עצמו. 

בין המגמות שרואים כיום בנושא זה, בולטת יציאה לפרוייקטי מיקור חוץ מלאים (לקיחת אחריות מלאה על כל תחומי המחשוב, על ידי ספק אחד). עוד רואים, תהליך שבו ארגונים מקומיים שנרכשו על ידי ארגונים מחו"ל, נדרשים ליישם מיקור חוץ, בכדי לעמוד בסטנדרטים שדורש הגוף הרוכש. מיקור חוץ מיושם כיום בעיקר ברמת הפרוייקט (למשל בתחומי הבדיקות או הפיתוח), היכן שלא מעוניינים בסבב פיטורים, בסוף הפרוייקט. עם זאת, יש כיום אפשרות למיקור חוץ, כמעט בכל תחום של המחשוב. 

גיא מזכיר עקרון ידוע, האומרDo what you do best, and outsource the rest. טיפ לסיום: בבחינת פתרון כזה, כדאי לבחון ולהציף את כל "המקומות האפורים" ברמת החוזה ולסגור זאת, כבר בהתחלה.
3/4/2009
תקופת הזדמנויות

זו היא תקופת הזדמנויות, מאחר שמיקור חוץ, בהגדרה, מסייע להוזיל עלויות. לכן, רואים די הרבה תהליכי בחינה של נושא זה, מצד לקוחות פוטנציאליים. לקוחות שכבר מיישמים זאת, מחפשים הוזלה במחירי מיקור החוץ עצמו. בין המ

  פרסום בטקסט

  כתבות לפי חודש
2011
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2010
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2009
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2008
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2007
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר


רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


הצטרף ל-pConTip

ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "דוא"ל
שם
 
 pConTop
המלצות למנהלי מידע
הכי מעניין וחשוב במחשוב
פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

 ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
 משרות הייטק בשיתוף AllJobs
 pConTip
הטיפים והסרטונים
הכי טובים שיש!
המלצות * חידושים * קיצורי דרך


חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   תוכן לפי נושא
 
    אבטחה
    אינטרנט
    חומרה
    יישומים
    ניהול
    סלולר
    עובדים
    עסקים
    שירותים
    תוכנה
    תקשורת
    תשתיות
 מודעות דרושים
 איך להתעדכן וליצור קשר
RSS התעדכן ב-RSS
RSS התעדכן ב-Google+
FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
in התעדכן בלינקדין
TWITTER להתעדכן ביוטיוב
TWITTER התעדכן בטוויטר
TWITTER צור קשר במייל
 
©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב