הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
שבת 19 ספטמבר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   
  בדברי המומחים

השוק הולך היום לכיוונים מאוד ברורים. הכיוון הראשון, הוא מעבר ל-High Definition. למרות שהמערכות הישנות עדיין נמכרות, הדרישה למערכות HD הולכת וגדלה.

הכיוון השני, הוא כניסת מערכות ה-Telepresence, שהיא תפיסה מדהימה ויקרה מאוד (בין 100-300 אלף דולר למערכת). התחושה שבשימוש במערכת כזו, היא של פגישה חיה ממש - המשתתפים יושבים בצידו האחד של שולחן חצי עגול, כשמולם מסכים. המסכים "משלימים" את חציו השני של השולחן העגול, עם וידאו של המשתתפים המרוחקים, בגודל טבעי ובסאונד מושלם. ארגונים גדולים וגלובליים כבר עברו להשתמש במערכות כאלה ואין ספק שרמת ועידות הוידאו השתדרגה מאוד הודות לכך. 

הכיוון השלישי, הוא מעבר למצלמות רשת באבטחה. ניתן לקחת מצלמות אנלוגיות ישנות ולהתקין עליהן Encoders ובכך להפוך אותן למצלמות רשת לכל דבר. יישום זה נותן גמישות גדולה באפשרויות המעקב והשליטה, כמו גם אפשרויות של ניתוח החומר והקלטתו. בכלל, כל הכיוון הוא של מעבר לרשתות, מאחר והתשתיות כבר קיימות ועובדות, וצריך רק לנצל זאת.
30/1/2009
שלושה כיוונים

השוק הולך היום לכיוונים מאוד ברורים. הכיוון הראשון, הוא מעבר ל-High Definition. למרות שהמערכות הישנות עדיין נמכרות, הדרישה למערכות HD הולכת וגדלה. הכיוון השני, הוא כניסת מערכות ה-Telepresence, שהיא תפיסה מדה

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
גוגל הודיעה על כלי חדש ל-gmail שיאפשר להשתמש בשירות הדואר שלה גם במצב בלתי מקוון. הכלי, הנמצא כרגע בשלב ניסיוני, יהיה זמין בימים הקרובים רק לחלק מהמשתמשים. מי יוכל להוריד אותו ומהיכן?האתר הנבחר של היום מוקדש כל כולו לסדרות הקלאסיות שכולנו אהבנו וצפינו בהן, מהילדות ועד לבגרות. אלי מקביל, איים אבודים, צער גידול בנות, החבובות - אלו רק חלק מהסדרות עליהן תוכלו למצוא מידע באתר.hp מציגה לראשונה בעולם מחשב נייד עם מסך מגע multi touch המאפשר שליטה וגלישה באמצעות מספר נקודות מגע בו זמנית. מהו מחירו וכיצד קשורים הישראלים לפיתוחו?פריצות מוצלחות לאתרי ה-cia, המוסד ושירות הביון הבריטי (mi6) הוכיחו שאין אתר חסין. משיקולי מגבלות תקציב וידע, קשה ואולי ג
גוגל משיקה Offline Gmail סדרות קלאסיות HP - מחשב נייד עם מסך מגעהגנה על אתר הארגון

  כתבות נוספות

האמינות בתשתיות חשובה ביותר, כאשר מדובר בשידור בזמן אמת כגון וידאו וקול. שידור בזמן אמת אינו סובל עיכובים ושגיאות, לעומת שידור נתונים, שם עניין המהירות פחות חשוב. כאשר יש שגיאות ועיכובים בתקשורת, כמעט בלתי אפשרי לנהל שיחה קולית ובוודאי שלא שיחות וידאו, שם הרגישות היא גבוהה ביותר. לכן, מנמ"ר שרוצה לשלב וידאו בארגון, חייב לתת את דעתו על רוחב הפס ולהקדיש מחשבה עמוקה מאוד, לססטיסטיקה של מצבי הקיצון. כלומר, להסתכל כמה שיותר קדימה ולבנות את התשתית בהתאם, תוך התייחסות מירבית, עד כמה שניתן מבחינה תקציבית, למצבי הקצה. זאת, בכדי למנוע מצב של שינויים תכופים ברשת, שבסופו של דבר יעלו לארגון יותר. 

במבט קדימה, אפשר לראות את המשך מגמת הגידול ברוחב הפס. אם בעבר היינו מדברים על 100Mbit/s והיום על 1Gbit/s, בעתיד הלא רחוק נראה רוחב פס של 10Gbit/s, כאשר בניסויים שונים, כבר מדובר על 100Gbit/s.
30/1/2009
האמינות בתשתיות

האמינות בתשתיות חשובה ביותר, כאשר מדובר בשידור בזמן אמת כגון וידאו וקול. שידור בזמן אמת אינו סובל עיכובים ושגיאות, לעומת שידור נתונים, שם עניין המהירות פחות חשוב. כאשר יש שגיאות ועיכובים בתקשורת, כמעט בלתי אפשר

נכנסנו למיתון כבר מתחילת 2008, ולראשונה אחרי הרבה שנים, תקציבי המחשוב לא גדלו. גם הדולר היה מאוד נמוך וזה פגע בחלק מהספקים. בשנה זו, הייתה גם תחלופה גדולה מאוד של מנהלי מחשוב. זאת, כנראה בגלל שישראל נכנסה למיתון באמצע השנה ולכן היו חילופים רבים בהנהלות, כולל חילופי מנמ"רים. לדעתו, החלפה זו הייתה מאוד טובה ובריאה לשוק והיא הכניסה "דם חדש", כשמנמ"רים עברו בין ארגונים מסוגים שונים. בשוק נשאר כסף רב והדבר הראשון שעשו ויעשו בו ב-2009, יהיה פרוייקטי קונסולידציה ווירטואליזציה. 

אנחנו נראה מהר מאוד, שקודם כל מטפלים בתשתיות - אם התשתיות בסדר, הכל בסדר. אחד הדברים החשובים ביותר ב-2009, יהיה לאפשר גידול (Scaling Up) בהמשך השנה (כשיהיה עוד כסף), על ידי בניית תשתית טובה עכשיו. היום מודדים הכל וכבר לא נכון לחשוב, שאם יש לך תקציב השקעות, קל יותר להוציא כסף - כל זה נגמר. לגבי מחשוב ענן, מה שחשוב הוא האפשרות לעברת התקציבים מתקציב השקעות לתקציב שוטף. הכי חשוב - לא לאבד את הפרופורציות - תקציב של יחידת מחשוב הוא רק כ-1.6%-1.4% מתקציבי הארגונים, בממוצע. זה אומר שחשוב הרבה יותר, להראות להנהלה מה אפשר לתת בשביל להגדיל הכנסות או לצמצם את הוצאות הארגון כולו בעזרת המחשוב. ואחרון - לא לדחוף ספקים לקיר, מבחינת המחירים.
23/1/2009
לא לאבד את הפרופורציות

נכנסנו למיתון כבר מתחילת 2008, ולראשונה אחרי הרבה שנים, תקציבי המחשוב לא גדלו. גם הדולר היה מאוד נמוך וזה פגע בחלק מהספקים. בשנה זו, הייתה גם תחלופה גדולה מאוד של מנהלי מחשוב. זאת, כנראה בגלל שישראל נכנסה למיתו

2009 תהיה שנה קשה, כי בה אנשים יתחילו לקלוט כמה עמוק וארוך המשבר. הוא לא יהיה בר חלוף כמו שרבים רוצים להאמין ויימשך לפחות עשור שלם. לקראת 2011-2012 תראה התאוששות, אבל לאחר מכן הוא יחמיר, כי הכלים הפיננסיים שמפתחים כיום כמענה עבורו, לא יעמדו בציפיות. 

לקראת השנה הקרובה, הנטבוקס הולכים לתפוס נתח שוק גדול. הם הופכים לזולים, נגישים מאוד ובעוצמה מספיקה וארגונים יעדיפו להשקיע במכשירים זולים כאלה. אחד מצווארי הבקבוק הקשים ביותר של ארגונים לגבי מחשוב נייד, הוא אורך חיי הבטריות, הקטן מאוד, כאשר בכל יום עבודה, עובד נדרש לטעון את הסלולאר פעמיים ושלוש ולהטעין את המחשב הנייד. אחת המגמות המעניינות בהקשר זה, היא של מכשירים נלווים, שטוענים התקני מחשוב נייד תוך כדי העבודה, במשך היום. הטלפונים החכמים די מיצו  עצמם והם גמרו את תקופת הזוהר. כיום, אנשים מחפשים דברים פשוטים, שנותנים להם קשר לרשת, בלי צורך לטעון אותם כל הזמן. 

הרבה מאוד טכנולוגים יוצרים באזז סביב טכנולוגיות בהן הם משקיעים אבל לוקח זמן עד שרואים אם זה נותן מענה לצרכים אותנטיים. מרביתן לא נותנות מענה כזה. לרוב, לוקח לטכנולוגיה 5-10 שנים עד שהיא מבשילה והופכת שימושית. לפני כן, היא תמיד עוברת תקופה של אכזבה מרה. כיום, גל הרישות החברתי מתחיל את שלב האכזבה שלו. עם זאת, מי שיש לו אתרים כאלה והוא יחזיק מעמד וידע להשתמש בהם בזהירות, יש סיכוי שאתרים אלה יהפכו מאוד מבוקשים בהמשך. העיקר - לא להשקיע בתכונות שעולות הון עתק, אלא להתמקד במענה לצורך אותנטי באמת.
23/1/2009
במבט לעתיד

2009 תהיה שנה קשה, כי בה אנשים יתחילו לקלוט כמה עמוק וארוך המשבר. הוא לא יהיה בר חלוף כמו שרבים רוצים להאמין ויימשך לפחות עשור שלם. לקראת 2011-2012 תראה התאוששות, אבל לאחר מכן הוא יחמיר, כי הכלים הפיננסיים שמפת

יש להיזהר מסעיפי שימוש בחינם למיניהם או לפחות להקפיד ולוודא שההסכם אינו מאפשר שינוי במדיניות הספק, כך שאותן תוכנות המוצעות בחינם אכן יישארו בחינם. שנית, כדאי להוסיף סעיף להסכם לפיו החוזה ותנאיו יישארו בתוקף, גם אם הספק יימכר. שלישית, כל הסכם חייב להיבדק על ידי עורכי דין, וחשוב לזכור כי גם סעיפים קבועים הנחשבים כביכול לבלתי ניתנים לשינוי, יכולים להיות פתוחים למשא ומתן. לבסוף, ממליץ פיני לערב גם את הגורמים העסקיים בארגון בכל נושא הרכש, כך שיהיו שותפים לאיומים ולהזדמנויות בכל מצב של חידוש או הפסקת התקשרות לספק תוכנה. 

נושא נוסף שיש לתת עליו את הדעת, הוא נושא התחזוקה. תחזוקת תוכנה כוללת תיקונים (patches),help desk, ושימוש בגרסאות חדשות המופיעות כחלק מההסכם. יש לשים לב לכך, שהתחייבות הספק לתיקונים תוך זמן מסויים, מהווה את אחד הסעיפים המורכבים במשא ומתן. ברוב המקרים, מחירי התחזוקה הם בין 15% ל-25% לשנה מעלות הרכש.
16/1/2009
לשים לב במשא ומתן

יש להיזהר מסעיפי שימוש בחינם למיניהם או לפחות להקפיד ולוודא שההסכם אינו מאפשר שינוי במדיניות הספק, כך שאותן תוכנות המוצעות בחינם אכן יישארו בחינם. שנית, כדאי להוסיף סעיף להסכם לפיו החוזה ותנאיו יישארו בתוקף, גם

בתחום המודלים לרישוי תוכנות, ניתן לראות כעת בארץ מגמה לכיוון פתרונות ליסינג ו-SaaS. מגמות אלה צוברות תאוצה בקרב ארגונים רבים, מה גם שהפתרונות מוצעים במגוון גדול, כולל פתרונות בתחום אבטחת המידע, גיבוי וכו
16/1/2009
התמונה המקומית

בתחום המודלים לרישוי תוכנות, ניתן לראות כעת בארץ מגמה לכיוון פתרונות ליסינג ו-SaaS. מגמות אלה צוברות תאוצה בקרב ארגונים רבים, מה גם שהפתרונות מוצעים במגוון גדול, כולל פתרונות בתחום אבטחת המידע, גיבוי וכו'. עם ז

ממליץ למנהלי מיחשוב לבדוק את האפשרות הזו לפני הרכישה הבאה. לדבריו, אחת הבעיות היא שמנהלי מיחשוב אינם מכירים מספיק את התחום, שהוא עדיין  חדש וזר להם. 

הנטבוקים מתאימים למגוון רחב של משתמשים עסקיים ופרטיים, כולל אנשי עסקים, שצריכים מחשב שני או שלישי לנסיעות והם נקלטו בארץ באופן מדהים, עם 10,000 נטבוקים שנמכרו, בתקופה של כחצי שנה. 

מאז חדירת הנטבוקים לשוק לפני כשנה, מכירות הנטבוקים נגסו במכירות הנוטבוקים ומשכו את מחירי הנוטבוקים כלפי מטה. הנטבוקים מתאימים ליישום בארגונים בעידן של קיצוצים ומיתון כשיש  צורך לחסוך בעלויות מיחשוב. ניתן לקנות נטבוק במקום נוטבוק בחסכון של 500-1,000 ש"ח, ובנוסף לחסכון כספי, להרוויח נוחות ומשקל קל.
9/1/2009
לבדוק רכישת נטבוקס

ממליץ למנהלי מיחשוב לבדוק את האפשרות הזו לפני הרכישה הבאה. לדבריו, אחת הבעיות היא שמנהלי מיחשוב אינם מכירים מספיק את התחום, שהוא עדיין חדש וזר להם. הנטבוקים מתאימים למגוון רחב של משתמשים עסקיים ופרטיים, כו

הצרכנים בארץ מאוד רגישים לשינויים במחיר ושמחים לאמץ מוצרים חדשים, דבר שהשפיע וישפיע לטובה על שוק הנטבוקים. מחשבים אלה חדרו לשוק הישראלי בתחילת 2008 בעקבות המבצע של ASUS ובזק, בו נמכרו אלפי נטבוקים. אנשים קנו את הנטבוק בעיקר בגלל המחיר הנמוך והאטרקטיבי, ולא בטוח שכל הצרכנים הבינו שזה אמנם מחשב נייד, אך יכולותיו הרבה יותר נמוכות.

ב-IDC רואים בנטבוק מוצר שמתאים בעיקר לשוק הביתי, עבור אנשים שרוצים מחשב נייד זול, אך הוא יכול לשמש גם כמחשב שני לעובדים, במגזר העסקי. בתקופה של פיטורים ומיתון, מוצר זה יענה על צורך של אנשים, שפוטרו ממשרות בהן היה להם נייד ממקום העבודה ולאחר הפיטורים הם מחפשים חלופה זולה. 

מחירי המחשבים הנייחים והניידים מתקרבים אחד לשני ובכל מקרה נמצאים במגמת ירידה וזו היא מגמה כללית שאינה קשורה למחירי הנטבוקים. 

ב-IDC צופים שמכירות הנטבוקים יעלו ב-20% בשנת 2009, ושהיקף הנטבוקים הנמכרים בארץ בשנה זו לכ-52,000 מכשירים. נתח השוק שלהם, כחלק מהניידים הנמכרים בארץ, יהיה כ-15% ב-2009 וכ-14% ב-2010.
9/1/2009
רגישים למחיר ושמחים לחדש

הצרכנים בארץ מאוד רגישים לשינויים במחיר ושמחים לאמץ מוצרים חדשים, דבר שהשפיע וישפיע לטובה על שוק הנטבוקים. מחשבים אלה חדרו לשוק הישראלי בתחילת 2008 בעקבות המבצע של ASUS ובזק, בו נמכרו אלפי נטבוקים. אנשים קנו את

  פרסום בטקסט

  כתבות לפי חודש
2011
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2010
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2009
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2008
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2007
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר


רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


הצטרף ל-pConTip

ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "דוא"ל
שם
 
 pConTop
המלצות למנהלי מידע
הכי מעניין וחשוב במחשוב
פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

 ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
 משרות הייטק בשיתוף AllJobs
 pConTip
הטיפים והסרטונים
הכי טובים שיש!
המלצות * חידושים * קיצורי דרך


חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   תוכן לפי נושא
 
    אבטחה
    אינטרנט
    חומרה
    יישומים
    ניהול
    סלולר
    עובדים
    עסקים
    שירותים
    תוכנה
    תקשורת
    תשתיות
 מודעות דרושים
 איך להתעדכן וליצור קשר
RSS התעדכן ב-RSS
RSS התעדכן ב-Google+
FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
in התעדכן בלינקדין
TWITTER להתעדכן ביוטיוב
TWITTER התעדכן בטוויטר
TWITTER צור קשר במייל
 
©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב