הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
שבת 26 ספטמבר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   
  בדברי המומחים

לפי ישראל, מדובר בתופעה שנכנסה חזק לארגונים בישראל, עם תוכניות תמריצים בכל סוגי הארגונים (כולל מלכ"רים!), מלבד ארגונים "מסורתיים" וקטנים, בהם העובדים זוכים לשכר קרוב לשכר המינימום. בתוכניות תמריצים יש חשיבות גבוהה להתאמת התמריץ לעובד, בעיקר כאשר מדובר בעבודת צוות שקשה לכמת בה את העבודה והתפוקה האישית של כל עובד. כאן נכנסים כלי EIM מתקדמים לתמונה, וכדאי לנצלם. 

מומלץ לשתף את העובדים בתוכניות, לאפשר להם לעקוב אחרי מצבם בתוכנית, לבדוק כמה הרוויחו עד כה וכמה עוד הם צפויים להרוויח בהתאם לתפקודם, וגם לתת להם הזדמנות להציע הצעות לגבי סוג התמריצים.
29/8/2008
תוכניות תמריצים בכל הארגונים

לפי ישראל, מדובר בתופעה שנכנסה חזק לארגונים בישראל, עם תוכניות תמריצים בכל סוגי הארגונים (כולל מלכ"רים!), מלבד ארגונים "מסורתיים" וקטנים, בהם העובדים זוכים לשכר קרוב לשכר המינימום. בתוכניות תמריצים יש חשיבות גב

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
שני אנשי אבטחת מידע הדגימו לעולם בכנס defcon כיצד ניתן לצותת, לשנות וליירט מידע המועבר ברשת. איך זה עובד? מה אפשר לעשות נגד זה? והאם יש פתרון באופק?אתר thefilter ``מסנן`` עבורך את עולם הבידור ומתאים אותו יותר לטעם שלך. מעדיף פאנק או פופ? מערבונים או סרטי אימה? ואיזה להקות כדאי לך להכיר שעוד לא הכרת?נובל משיקה את ה-zenworks configuration management, אשר מרחיבה את הפלטפורמות הנתמכות ואת הסקלביליות.פריצות מוצלחות לאתרי ה-cia, המוסד ושירות הביון הבריטי (mi6) הוכיחו שאין אתר חסין. משיקולי מגבלות תקציב וידע, קשה ואולי ג
ציתות ברשת בעזרת פרצת אבטחההפילטרנובל מכריזה על ZENworksהגנה על אתר הארגון

  כתבות נוספות

לפי טל, הסביבה התחרותית בשוק העסקי היום מחייבת ארגונים לחפש אחר כלי מחשוב חדשים, על מנת לשרוד בתחרות ולהגיב במהירות לתנאים המשתנים. בעזרת כלי EIM ניתן להיערך לתחרות בעזרת מתן התמריצים הנכונים, לפי מדדי הארגון וההזדמנויות בשוק. 

טל סיפר לנו כי ישראל היא שוק מוטה מבצעים שיווקיים, ומאחר ובכל מבצע שיווקי יש צורך במדדים ובתמריצים המתאימים לו ספציפית, נאלצים ארגונים להתמודד עם מספר רב של תוכניות תמריצים. כלי EIM מאפשרים לעקוב אחר כל התוכניות, לקבל החלטות במהירות, להתאים תוכניות תמריצים לעובדים באופן אישי, ובסופו של דבר ליהנות מרווחים. עם זאת, ארגונים הנוטים לבצע שינויים תכופים בתוכניות, צריכים להיזהר משינויים תדירים מדי, מאחר וככל שתדירות העדכונים עולה, כך נפגעת אמינות התוכנית, כמו גם המוטיבציה של העובדים.
29/8/2008
תמריצים - עוד דרך להתחרות

לפי טל, הסביבה התחרותית בשוק העסקי היום מחייבת ארגונים לחפש אחר כלי מחשוב חדשים, על מנת לשרוד בתחרות ולהגיב במהירות לתנאים המשתנים. בעזרת כלי EIM ניתן להיערך לתחרות בעזרת מתן התמריצים הנכונים, לפי מדדי הארגון ו

עם חן שוחחנו על מכרזים מקוונים. בשנתיים האחרונות נושא המכרזים המקוונים צובר תאוצה. מכרזים אלה עובדים בצורה הדומה למכירה פומבית, רק ההיפך - הספקים הם אלה המבצעים את המשא ומתן. לשיטה זו יתרונות רבים, כולל עלויות נמוכות יותר (לפי חן, מדובר בעלות הנמוכה ב-15% בהשוואה לשיטות אחרות), משא ומתן שיכול להסתיים תוך שעות ספורות, תהליך מובנה ושקיפות גבוהה. 

עם זאת, חשוב לזכור כי החוק לא מתייחס במפורש למכרזים מקוונים במוסדות ממשלתיים, אבל מוסדות רבים (כולל אלה הממשלתיים) גיבשו תהליכים/נהלים לביצוע מכרזים מקוונים, מבלי לסתור את החוק.
22/8/2008
מכרזים מקוונים - הדור הבא?

עם חן שוחחנו על מכרזים מקוונים. בשנתיים האחרונות נושא המכרזים המקוונים צובר תאוצה. מכרזים אלה עובדים בצורה הדומה למכירה פומבית, רק ההיפך - הספקים הם אלה המבצעים את המשא ומתן. לשיטה זו יתרונות רבים, כולל עלויות

אריה דיבר איתנו על הבעיות שיש למכרזים בארץ. מכרזים רבים נמשכים זמן רב, סובלים מדחיות חוזרות ונשנות, דורשים בירורים שגם הם אורכים זמן, ונתונים באיום מתמיד לעתירות ותביעות, מצד ספקים שהפסידו במכרז. 

מה שקורה בחלק ניכר מהמכרזים, אומר אריה, הוא שהמכרז כלל לא יוצא לפועל או לא מגיע לכדי סיום. דוגמא טובה לכך, היא מכרז תעודות הזהות החכמות. לרוב הבעיות הללו אין פתרון קסם, אך חייבים למצוא שיטה טובה יותר לסינון מוקדם של הספקים. 

כרגע, מה שקורה בפועל הוא שכל שלב ושלב דורש התחייבות נוספת מהספקים, כל מכרז דורש הגשת מכרז בפורמט אחר או בנוסח מסויים שקבע הלקוח, וחשוב לזכור כי גם הכנת המכרז עולה לספק כסף ואורכת זמן. לכן רבים מהמכרזים מגיעים לבית המשפט; מדובר בכמעט נורמה, אומר אריה, כאשר ספקים רבים רואים את הפנייה לבית המשפט, ממש כחלק מהתהליך - אם יש להם אפשרות לפנות לבית המשפט רובם יעשו זאת, על כל עילה שלא תהיה, בגלל ההפסד הכספי, הנוסף על עלות הכנת המכרז.
22/8/2008
מכרזים - בדרך לבית המשפט

אריה דיבר איתנו על הבעיות שיש למכרזים בארץ. מכרזים רבים נמשכים זמן רב, סובלים מדחיות חוזרות ונשנות, דורשים בירורים שגם הם אורכים זמן, ונתונים באיום מתמיד לעתירות ותביעות, מצד ספקים שהפסידו במכרז. מה שקורה ב

לפי דב, התובנה המרכזית היא לנהל את המכרז בצורה נכונה ומסודרת. אם תתעד את התהליכים, תוציא סיכומי דיון וכן הלאה, הדבר ימנע ממך בהמשך ויכוחים עם ספקים ועיכובים במכרז. זו היא התובנה המרכזית. 

הסוכנות היהודית נמצאת בימים אלה בתהליך קידום שני מכרזים גדולים מאוד: יישום מודול HR באורקל אפליקיישנס, בהיקף 4 מיליון דולר ופרוייקט Storage DRP, בהיקף מאות אלפי דולרים. פרוייקטים אלה מנוהלים לפי חוק חובת המכרזים, גם מבחינת הכנת המכרז וגם מבחינת בחירת הספק, למרות שהסוכנות איננה מחוייבת לניהול מכרזים לפי חוק זה. זאת, מאחר ומדובר במסגרת הנחיות, שמפשטת את העניינים מבחינת בירוקרטיה פנימית בארגון.
22/8/2008
לנהל מכרז בצורה מסודרת

לפי דב, התובנה המרכזית היא לנהל את המכרז בצורה נכונה ומסודרת. אם תתעד את התהליכים, תוציא סיכומי דיון וכן הלאה, הדבר ימנע ממך בהמשך ויכוחים עם ספקים ועיכובים במכרז. זו היא התובנה המרכזית. הסוכנות היהודית נמצ

בניגוד לכל הציפיות לגבי הדפסות (ביל גייטס הכריז בזמנו שהמשרד הארגוני לא יצטרך יותר להשתמש בנייר, בעקבות פיתוח Windows 3.11), השימוש במדפסות רק עולה. פקסים, טיוטות שונות, פרוספקטים וכדומה, עדיין מודפסים בארגון, למרות היקף השימוש באימייל, מאחר ולמרבית האנשים עדיין נוח יותר לקרוא את הכתוב מדף מודפס ולא ממסך. 

המגמה הכללית היא לעבור ולרכז את ההדפסות במדפסות משולבות. כמו כן, ישנה התפתחות טכנולוגית במהירות מדפסות הזרקת הדיו ובקרוב יוכלו משתמשים להדפיס במהירות של 160 דפים לדקה.

התאמה נכונה של המדפסת צריכה להתבסס על הערכת כמות ההדפסות שתבוצע בה. מדפסות המבוססות על הזרקת דיו עשויות להתאים יותר לביצוע הדפסות בודדות ולא להדפסות בכמויות גדולות, למרות מחירן הזול.
15/8/2008
משרד בלי נייר?

בניגוד לכל הציפיות לגבי הדפסות (ביל גייטס הכריז בזמנו שהמשרד הארגוני לא יצטרך יותר להשתמש בנייר, בעקבות פיתוח Windows 3.11), השימוש במדפסות רק עולה. פקסים, טיוטות שונות, פרוספקטים וכדומה, עדיין מודפסים בארגון,

המגמה כיום היא להכניס את תחום המדפסות לשליטה ובקרה אוטומטיים, בעזרת תוכנות יעודיות לצורך זה. הדבר חשוב, מאחר ולא תמיד ניתן לשים לב למצב המדפסת כאשר ישנן בעיות שונות, כגון מדפסת לא פעילה.

בין המגמות, רואים כעת את מגמת הקונוסולידציה, בדמות צמצום מספר המדפסות. בשטח מתחילים לראות סימנים לשימוש במדפסות לייזר צבעוניות, מאחר ומחיריהן ירדו במידה ניכרת. 

ישנה הזנחה באבטחת המידע בארגונים בתחום ההדפסה ובחלק מהארגונים אין פיקוח על מה שמודפס בהם. הגדרת סיסמה אישית למשתמש תתרום בנושא זה, מאחר שההדפסה תבוצע רק עם הקשת סיסמת המשתמש על גבי לוח המקשים של המדפסת. ארגונים צריכים לתת את הדעת גם על ההדפסות שלא קשורות לעבודת הארגון, כגון הדפסות פרטיות של המשתמש והדפסות מיותרות, היכולות להחסך.
15/8/2008
שליטה, בקרה ואבטחה

המגמה כיום היא להכניס את תחום המדפסות לשליטה ובקרה אוטומטיים, בעזרת תוכנות יעודיות לצורך זה. הדבר חשוב, מאחר ולא תמיד ניתן לשים לב למצב המדפסת כאשר ישנן בעיות שונות, כגון מדפסת לא פעילה. בין המגמות, רואים כע

לפי אבנר, מחשוב ה-Cloud יצליח, בזכות הפיתרון הכלכלי שהוא מביא, להוזלת עלויות המיחשוב. זאת, באמצעות המודל של תשלום לפי שימוש (Pay-per-use), עבור שירותי מיחשוב לפי דרישה (On-demand). מודל זה, גם נותן פיתרון לצורך בכושר גידול דינמי של משאבי המיחשוב (On-Demand Scalability) בזמינות גבוהה; המודל כולו, מתבסס על פילוסופיית הגריד, שבאה מעולם רשתות החשמל, שם החשמל זמין לכל אחד והתשלום הוא לפי שימוש (ארגונים לא מייצרים חשמל לעצמם). 

אבנר מאמין, כי אנחנו בפתחה של מהפכה בעולם ה-IT, בעיקר היכן שה-IT אינו התחום העסקי של הארגון (כלומר, במרבית הארגונים). כל זאת, בהנחה שהאינטרנט תישאר אמינה ומהירה, ללא נפילות מיותרות. בנוגע לחשש בנושא האבטחה, לספקיות המציעות פתרונות Cloud יש אבטחה ברמה גבוהה יותר מרוב הארגונים. אבנר מאמין, כי גף המחשוב בארגונים יילך וייעלם עם הזמן, למרות שיש נושאים שתמיד יישארו בתוך הארגון, כמו למשל טיפול במידע פרטי על לקוחות בבנקים, אשר מבחינה משפטית אסור להוציאו מחוץ לארגון.
8/8/2008
ה-Cloud מציע פתרון כלכלי

לפי אבנר, מחשוב ה-Cloud יצליח, בזכות הפיתרון הכלכלי שהוא מביא, להוזלת עלויות המיחשוב. זאת, באמצעות המודל של תשלום לפי שימוש (Pay-per-use), עבור שירותי מיחשוב לפי דרישה (On-demand). מודל זה, גם נותן פיתרון לצורך

ג
8/8/2008
ההווה והעתיד של Cloud Computing

ג'ימי שוחח איתנו על העבר, ההווה והעתיד של מחשוב Cloud. הטרמינולוגיה לא הייתה קיימת לפני ספטמבר 2007, אשר אז טבעה את המונח גוגל, למרות שהרעיון הכללי היה קיים. כעת, מאמין ג'ימי, מחשוב ה-Cloud מציע פתרונות שרוב הא

לפי גלית, בעוד שבעולם ה-COBIT כבר קיים ואומץ זה מכבר על ידי ארגונים כמתודולוגיה הרשמית (ולא רק ל-IT), הרי שבארץ התחילו ארגונים לדבר עליו רק בחצי שנה-שנה האחרונות. כרגע, קיימת בעיקר אי-הבנה לגבי הנושא, והארגון הישראלי הממוצע חש מבולבל ומוצף ברגולציות, תקנים, סטנדרטים ומתודולוגיות, אשר COBIT  הוא רק אחד מהם. 

ל-COBIT יש חשיבות רבה, מאחר והמבקרים החיצוניים יעבדו לפי "צ
1/8/2008
COBIT - צ'ק ליסט לניהול יעיל

לפי גלית, בעוד שבעולם ה-COBIT כבר קיים ואומץ זה מכבר על ידי ארגונים כמתודולוגיה הרשמית (ולא רק ל-IT), הרי שבארץ התחילו ארגונים לדבר עליו רק בחצי שנה-שנה האחרונות. כרגע, קיימת בעיקר אי-הבנה לגבי הנושא, והארגון ה

מירון שמענו על חשיבות התקנים ומודלים כמו ה-COBIT במינוף תהליכים ומשאבים, באופן שיעזור להוציא לפועל תוכניות של גף המחשוב. כתוצאה מכך, יתורגמו תוכניות אלה לכל חלקי הארגון ויביאו אותו להשגת היעדים העסקיים. ה-COBIT מאפשר למנמ"ר ולמנהלים אחרים בארגון, לוודא כי הכל מתנהל כראוי ו"לפי הספר", ולמצוא דרכים לשפר תהליכים שאינם פועלים באופן מיטבי. 

יתרון ה-COBIT, הוא שניתן להתאימו לכל ארגון. בנוסף, ה-COBIT מסייע בשילוב ההנהלה בתהליך הפיקוח והבקרה על מערכות המידע, באמצעות הכלים להערכה עצמית המשמשים את המנמ"ר. ירון ממליץ להשתמש בכלי ממוכן לניהול ה-COBIT בכדי לייעל את ההתמודדות עם המסגרת ולאפשר ניהול ובקרה אפקטיביים. עוד מומלץ, ליישם את המסגרת באופן הדרגתי - להתחיל בתהליכים מרכזיים בהם נדרש שיפור וסדר ולהמשיך וליישם בהדרגה תהליכים נוספים.
1/8/2008
מינוף תהליכים ומשאבים

מירון שמענו על חשיבות התקנים ומודלים כמו ה-COBIT במינוף תהליכים ומשאבים, באופן שיעזור להוציא לפועל תוכניות של גף המחשוב. כתוצאה מכך, יתורגמו תוכניות אלה לכל חלקי הארגון ויביאו אותו להשגת היעדים העסקיים. ה-COBIT

  פרסום בטקסט

  כתבות לפי חודש
2011
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2010
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2009
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2008
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2007
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר


רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


הצטרף ל-pConTip

ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "דוא"ל
שם
 
 pConTop
המלצות למנהלי מידע
הכי מעניין וחשוב במחשוב
פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

 ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
 משרות הייטק בשיתוף AllJobs
 pConTip
הטיפים והסרטונים
הכי טובים שיש!
המלצות * חידושים * קיצורי דרך


חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   תוכן לפי נושא
 
    אבטחה
    אינטרנט
    חומרה
    יישומים
    ניהול
    סלולר
    עובדים
    עסקים
    שירותים
    תוכנה
    תקשורת
    תשתיות
 מודעות דרושים
 איך להתעדכן וליצור קשר
RSS התעדכן ב-RSS
RSS התעדכן ב-Google+
FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
in התעדכן בלינקדין
TWITTER להתעדכן ביוטיוב
TWITTER התעדכן בטוויטר
TWITTER צור קשר במייל
 
©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב