הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
שבת 19 ספטמבר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   
  בדברי המומחים

עו"ד נעמי אסיא שוחחה איתנו על הנושא מההיבט המשפטי. החוק לא מדבר במפורש על נושא הפרטיות בדוא"ל או באינטרנט, אם כי ברור כי כל עובד זכאי לפרטיות וכן לשימוש במחשב לצרכיו הפרטיים, כל עוד הם בהיקף סביר. 

בגלל הבעיה בחקיקה, עד עכשיו, למרות שהמחשב והתכנים עליו נחשבים לרכוש המעביד, בית המשפט לא תמיד קיבל זאת, והוא נטה יותר להגן על פרטיות העובד. גם אין עדיין פסיקה לגבי תוכנות מעקב שונות, העוקבות אחר העובד כשהוא גולש באינטרנט. 

בכל מקרה, מומלץ להקדים ולהחתים את העובדים על הסכמה למעקב אחר דוא"ל וגלישה, להבהיר להם היטב את הנהלים, ולאזן בין האינטרסים של הארגון לבין שמירה על פרטיות עובדיו.
25/7/2008
פרטיות מההיבט המשפטי

עו"ד נעמי אסיא שוחחה איתנו על הנושא מההיבט המשפטי. החוק לא מדבר במפורש על נושא הפרטיות בדוא"ל או באינטרנט, אם כי ברור כי כל עובד זכאי לפרטיות וכן לשימוש במחשב לצרכיו הפרטיים, כל עוד הם בהיקף סביר. בגלל הבעי

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
שנה קשה עוברת על amd, אך ייתכן וכעת יש סיכוי לשינוי. לאחר החלפת המנכ`ל, מתכננים ב-amd להציע בקרוב את ה-bobcat, מעבד קטן וחסכוני שאמור להתחרות ב-atom מבית אינטל. ומה עושים בינתיים באינטל?אתר atraf הוא אתר ישראלי המציע לכם מידע על חיי הלילה. מה קורה ביום שישי ב-v-bar? איזו מוזיקה משמיעים ב-vika? ולאילו גילאים מיועדת כל מסיבה? הוציאו את היומנים!zetes משיקה את 3iv crystal, פתרון זיהוי קולי חדש מתוצרתה, ובכך מרחיבה את האפשרויות בתחום. אלו יתרונות מספק הפתרון החדש? למי הוא מתאים?פריצות מוצלחות לאתרי ה-cia, המוסד ושירות הביון הבריטי (mi6) הוכיחו שאין אתר חסין. משיקולי מגבלות תקציב וידע, קשה ואולי ג
AMD מפתחת מעבד שיתחרה ב-Atomאטרף ישראליאפשרויות חדשות בזיהוי קוליהגנה על אתר הארגון

  כתבות נוספות

לפי צביה, טעויות אנוש וחוסר ידע הם בדרך כלל הגורם העיקרי לחדירה לפרטיות, החל משימוש באופציית "reply all" בדוא"ל, החושפת כתובות ורישות חברתי, וכלה בתכנים נשלחים, שמגיעים לעיתים למי שלא היית רוצה שיקבלם. מבחינה טכנולוגית יש התרעה על שליחת מיילים לרשימות תפוצה גדולות, אך חשוב שהארגון ייצור נהלים, מאחר ומדובר בעניין אתי. 

באינטרנט קשה להתגונן, ולמעשה אין דרך ממשית לשמור על פרטיות; מי שרוצה להשיג פרטים או לברר כתובת IP יוכל לעקוף את כל השיטות המנסות למנוע זאת. עם זאת, אין להיות היסטריים בכל הנוגע לאינטרנט, כל עוד לא חושפים פרטים מיותרים, וחשוב ללמוד כיצד להצניע מידע באתרי הרשתות החברתיות. בנוגע לרשתות חברתיות, 20% מהאנשים שנרשמו בעבר בישראל לפייסבוק כבר ביטלו את המנוי שלהם או הפסיקו לגלוש לאתר זה, כך שנראה שהעניין בנושא נמצא בירידה. 

קיימים כלים למעקב אחר פעילויות העובד ברשת, אך צביה מציינת כי במקרים אלה ראוי (ואף החוק מציין כך) ליידע את העובדים, על מנת לשמור על זכויותיהם לפרטיות. אזהרה אחרונה היא לגבי צ
25/7/2008
פגיעה בפרטיות - בדר"כ טעויות אנוש

לפי צביה, טעויות אנוש וחוסר ידע הם בדרך כלל הגורם העיקרי לחדירה לפרטיות, החל משימוש באופציית "reply all" בדוא"ל, החושפת כתובות ורישות חברתי, וכלה בתכנים נשלחים, שמגיעים לעיתים למי שלא היית רוצה שיקבלם. מבחינה ט

לפי יובל, ה-CEP היא דרך לרתום זרמים אדירים של מידע, המגיעים ממגוון מערכות, ולגלות בהם מידע משמעותי של אירועים עסקיים באמצעות מנוע עיבוד רב עוצמה המסנן, מתאם ומנהל בזמן אמת בין האירועים שמפעילים תהליכים עסקיים שונים. 

בפני ארגונים העומדים ליישם EDA, קיימת הבחירה לפתח את הפתרון בעצמם או לרכוש מוצר של ספק תווכה מוביל. מבחינת תמורה לזמן ולכסף המושקעים, פתרון מדף מוכח ומנוסה מציג ROI טוב משמעותית מפיתוח עצמי, מה גם שפתרונות בפיתוח עצמי בעייתיים לתחזוקה בטווח הארוך, ואינם תמיד מבוססים על סטנדרטיים עדכניים. 

שתי הפרדיגמות -SOA  ו-EDA, משתלבות היטב. יובל ממליץ לשלב מנוע EDA בתוך ה-SOA הארגונית, ובכך לרתום את כוח העיבוד בזמן אמת של אירועים עסקיים, לתוך כלל מרקם השירותים הארגוניים.
18/7/2008
ה-CEP: רותמים מידע

לפי יובל, ה-CEP היא דרך לרתום זרמים אדירים של מידע, המגיעים ממגוון מערכות, ולגלות בהם מידע משמעותי של אירועים עסקיים באמצעות מנוע עיבוד רב עוצמה המסנן, מתאם ומנהל בזמן אמת בין האירועים שמפעילים תהליכים עסקיים ש

קיימת כיום מגמה  של צמצום שטחי האחסון. בארגונים קיים מידע רב אשר הוא במקרים רבים כפול. זאת, בשל אילוצים, כגון רגולציות או נהלי עבודה שונים המצריכים הפקת עותקים לקבצי הארגון. התוצאה היא שימוש יתר בשרתים ועקב כך, צריכת חשמל גבוהה. צמצום שטחי האחסון ניתן להיעשות על ידי שימוש בשיטת De-Duplication המונעת הכפלת מידע והעברת מידע ישן לשטחי אחסון אשר לא צורכים אנרגיה ועלותם זולה, כגון שימוש בקלטות או אמצעי מדיה אחרים לאחסון המידע. בארגונים רבים ישנו מצב של עודף מקום בשרת אחד ולעומתו, מצב של חוסר מקום בשרת אחר. כתוצאה מכך, הארגון רוכש עוד שרתים על מנת לפתור את בעיית חוסר המקום בשרת המלא במידע ובכך גדלות הוצאות החשמל של השרתים והוצאות החשמל על קירור החדר. כיום, ישנה מגמה להשתמש בשטחי אחסון מרכזיים, כלומר, שרת אחד המיועד למספר מטרות אחסון ובכך לחסוך בשטחי אחסון ובהוצאות חשמל.
18/7/2008
חסכון בשטח אחסון

קיימת כיום מגמה של צמצום שטחי האחסון. בארגונים קיים מידע רב אשר הוא במקרים רבים כפול. זאת, בשל אילוצים, כגון רגולציות או נהלי עבודה שונים המצריכים הפקת עותקים לקבצי הארגון. התוצאה היא שימוש יתר בשרתים ועקב כך,

לפי פיני, בארגונים היום פועלים רק לעיתים רחוקות מתוך בידוד, והם צריכים להיות קשורים זה לזה באופן הדוק, על מנת ליצור פתרונות אינטגרטיביים בעזרתם יוכל הארגון להשיג ערך. 

ה-SOA וה-EDA הנן שתי פרדיגמות שונות, אך שתיהן עונות על אותם אתגרי אינטגרציה, בעוד ה-ESB מאפשר הטמעה של שתי הפרדיגמות. 

הצורך בשימוש חוזר במשאבים קיימים בארגון ושילוב יישומים שונים לכדי פתרון עסקי אחד, הובילו לאימוץ של ה-SOA בארגונים, וכעת גם ה-EDA הולכת בעקבותיה. הבעיה היא שבנייה והטמעה של שתי הארכיטקטורות הללו אינן פשוטות. לכן, חשוב לקבל ייעוץ ממומחים בתחום, ולהיעזר בהטמעת ה-EDA ובניסיון העבר (אם קיים) שנצבר בעת יישום ה-SOA.
18/7/2008
לשלב בין SOA ל-EDA

לפי פיני, בארגונים היום פועלים רק לעיתים רחוקות מתוך בידוד, והם צריכים להיות קשורים זה לזה באופן הדוק, על מנת ליצור פתרונות אינטגרטיביים בעזרתם יוכל הארגון להשיג ערך. ה-SOA וה-EDA הנן שתי פרדיגמות שונות, אך

המגמה כיום היא שימוש בחוקי תכנון מתקדמים וחיסכון באנרגיה ותמיכה במספר רב של שרתים ופתרונות לצפיפות השרתים, הכרוכה במגמה זו. אם בעבר ארון שרתים הכיל 4 עד 6 שרתים, הרי שכיום ארון שרתים מכיל בין 40 ל-80 שרתים. הגידול במספר השרתים יוצר מספר אתגרים, המשפיעים על תשתית חדר המחשב. האנרגיה המושקעת בתפעולם, לצד צפיפותם, גורמים לחום רב, העלול להזיק לרכיבים האלקטרוניים שבשרתים. משקל ארון השרתים מהווה אתגר בתכנון רצפת החדר, מאחר והוא עשוי להגיע ליותר מטון. הרעש הנוצר כתוצאה מעבודת השרתים, יוצר בעיית אקוסטיקה וסיכון בריאותי לעובדים בחדר. לדבריו, אחד מסוגי האסונות שארגונים לא מודעים אליהם, הן  רעידות האדמה שעלולות להתרחש, עקב מיקום מדינת ישראל על השבר הסורי- אפריקאי, ולכן חשוב להיערך גם לנושא זה.
18/7/2008
אתגר התרחבות השרתים

המגמה כיום היא שימוש בחוקי תכנון מתקדמים וחיסכון באנרגיה ותמיכה במספר רב של שרתים ופתרונות לצפיפות השרתים, הכרוכה במגמה זו. אם בעבר ארון שרתים הכיל 4 עד 6 שרתים, הרי שכיום ארון שרתים מכיל בין 40 ל-80 שרתים. הגי

לפי אבירם, שירותים ותכנים חדשים למכשיר הנייד עדיין נמצאים בתחילת דרכם ועוד צפויים לעבור תהפוכות ושינויים משמעותיים.

בהקשר זה, ממשק המשתמש משחק את אחד התפקידים החשובים ביותר, היות והוא משפיע ישירות על תחושת שביעות הרצון של המשתמשים ונאמנותם ליישומים הסלולרים. למשל, מחקרים מראים כי 51% מהמשתמשים יבצעו עסקות רבות יותר באמצעות האינטרנט הסלולרי, אם ממשק המשתמש יהיה נוח ופשוט יותר. 

חשוב להימנע מהעברת יישומים מהמחשב האישי לטלפון הסלולרי מבלי להתאימם להרגלי השימוש השונים בטלפון ולאופי האינטראקציה עם המכשיר. יצירת חוויית משתמש מוצלחת במכשירים ניידים הינה, ללא ספק, משימה מאתגרת ומורכבת. 

בבואנו להתמודד עם אתגרי השימושיות הרבים, חשוב לזכור לכל אורך הדרך עיקרון בסיסי חשוב: קודם כל המשתמש - אחר כך הטכנולוגיה. זוהי אבן היסוד לתכנון נכון של UI, אשר יעשה את ההבדל בין יישום "נחמד" לבין הצלחה מסחרית אמיתית!
4/7/2008
חשיבות הממשק

לפי אבירם, שירותים ותכנים חדשים למכשיר הנייד עדיין נמצאים בתחילת דרכם ועוד צפויים לעבור תהפוכות ושינויים משמעותיים. בהקשר זה, ממשק המשתמש משחק את אחד התפקידים החשובים ביותר, היות והוא משפיע ישירות על תחושת ש

רנית מציעה לארגונים להשתמש בגישת Persona Based Design (התבססות על פרופיל הלקוח) בבואם להקים יישום סלולרי, על מנת לבצע אפיון שיבדוק מה יעדי הארגון מול המשתמש, מה יעדי המשתמש עצמו? ומה השירותים השונים שיכיל הפורטל? 

לדבריה, הטכנולוגיה הניידת הופכת כעת לטכנולוגיה קובעת, המשפיעה רבות על תהליכים גם בארגונים. המכשירים הניידים מאפשרים קישוריות ונוכחות מתמדת, כאשר הניידות מאפשרת לארגונים לשנות את האופן שבו הם פועלים ואת הקשר שלהם עם שותפים, לקוחות וספקים. 

להטמעת יישומים ניידים בארגון תועלות רבות, כולל התייעלות, צמצום בצורך לעבוד עם ניירת מיותרת, שיפור השירות, שימור לקוחות, הגדלת המכירות, יכולת להגיב לבעיות במהירות, ועוד. ארגון המסוגל לתת ללקוחותיו כלים מתקדמים, תוך שיפור רמת השירות, הנגישות והזמינות - בהכרח מרוויח. 

פלטפורמות ניידות מאפשרות לארגונים להציג ללקוחות מידע באופן ידידותי ואישי, במהירות ובנוחות, תוך בניית יחסי אמון ונאמנות.
4/7/2008
פורטל סלולרי - לפי פרופיל הלקוח

רנית מציעה לארגונים להשתמש בגישת Persona Based Design (התבססות על פרופיל הלקוח) בבואם להקים יישום סלולרי, על מנת לבצע אפיון שיבדוק מה יעדי הארגון מול המשתמש, מה יעדי המשתמש עצמו? ומה השירותים השונים שיכיל הפורט

  פרסום בטקסט

  כתבות לפי חודש
2011
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2010
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2009
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2008
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2007
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר


רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


הצטרף ל-pConTip

ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "דוא"ל
שם
 
 pConTop
המלצות למנהלי מידע
הכי מעניין וחשוב במחשוב
פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

 ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
 משרות הייטק בשיתוף AllJobs
 pConTip
הטיפים והסרטונים
הכי טובים שיש!
המלצות * חידושים * קיצורי דרך


חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   תוכן לפי נושא
 
    אבטחה
    אינטרנט
    חומרה
    יישומים
    ניהול
    סלולר
    עובדים
    עסקים
    שירותים
    תוכנה
    תקשורת
    תשתיות
 מודעות דרושים
 איך להתעדכן וליצור קשר
RSS התעדכן ב-RSS
RSS התעדכן ב-Google+
FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
in התעדכן בלינקדין
TWITTER להתעדכן ביוטיוב
TWITTER התעדכן בטוויטר
TWITTER צור קשר במייל
 
©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב