הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שישי 23 אוקטובר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   
  בדברי המומחים

אסון מגדלי התאומים העלה את כל עולם הגיבוי שלב. למרות זאת, בישראל עדיין אין מודעות רחבה לנושא הגיבוי.

מהפכת האינטרנט הובילה לנושא הגיבוי המרוחק וגיבוי האון-ליין. עקב כך, נושא זמינות המידע מושך אליו תשומת לב רבה יותר, מאשר נושא השחזורים. היתרון הגדול בגיבוי און-ליין, הוא באפשרות למשוך מידע מבוקש מכל מקום בעולם ועל ידי כך באות על פתרונן בעיות כצורך לקחת איתך פיזית את המידע ממקום למקום ומתאפשרת משיכת פריט מידע מסוים מרחוק, כשהמשתמש שכח לקחת אותו איתו.
27/6/2008
תועלת הגיבוי המרוחק

אסון מגדלי התאומים העלה את כל עולם הגיבוי שלב. למרות זאת, בישראל עדיין אין מודעות רחבה לנושא הגיבוי. מהפכת האינטרנט הובילה לנושא הגיבוי המרוחק וגיבוי האון-ליין. עקב כך, נושא זמינות המידע מושך אליו תשומת לב ר

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
410 מיליון דולר - זה הסכום ששילמה נוקיה על מנת לרכוש את 52% מהמניות של חברת symbian שעדיין לא היו ברשותה. וזה לא הסוף. מה מתכננת לנו נוקיה? מי תומך? ומי צריך להתחיל לדאוג?אתר radiox הוא אתר ישראלי המציע לכם את כל תחנות הרדיו בישראל באתר פשוט אחד. גלגלצ, 100fm או קול דימונה - הכל כאן בממשק פשוט.אם רכשתם iphone או blackberry, ודאי תשמחו לשמוע ש-clicksingle systems מציעה כעת תוכנה שתאפשר לכם להעביר קבצי וידאו מהמחשב האישי להתקן הנייד בקלות. ומה עוד? מיד.פריצות מוצלחות לאתרי ה-cia, המוסד ושירות הביון הבריטי (mi6) הוכיחו שאין אתר חסין. משיקולי מגבלות תקציב וידע, קשה ואולי ג
נוקיה רוכשת - סימביאן הופכת לפתוחהכל התחנות ב``מכשיר`` אחדמעבירים וידאו ל-iPhoneהגנה על אתר הארגון

  כתבות נוספות

ארגונים בארץ לא תמיד רואים את התועלת העתידית שטמונה בגיבוי . בנוסף, קיימת היום מגמה בקרב ארגונים, להשתמש באתר הגיבוי לעוד מטרות מלבד גיבוי, כגון סביבת ניסוי זמנית, הרצת דו"חות וכדו
27/6/2008
תועלות כלכליות

ארגונים בארץ לא תמיד רואים את התועלת העתידית שטמונה בגיבוי . בנוסף, קיימת היום מגמה בקרב ארגונים, להשתמש באתר הגיבוי לעוד מטרות מלבד גיבוי, כגון סביבת ניסוי זמנית, הרצת דו"חות וכדו'. העליה הגדולה בכמות המידע

מה שמאפיין חברות בישראל הוא החיפוש אחר פתרון הגיבוי הכי זול, ביחוד אצל ארגונים קטנים, ולא תמיד זה עובד לטובתם.

בישראל יש צורך להערך למקרה חירום בשל האיום המתמיד מצד ארגוני טרור. הארגון צריך להחליט מהם הצרכים שלו ואיך לתכנן את המערכת בצורה יעילה, כגון שימוש במערכת גיבוי בחדר נפרד מחדר המחשבים או גיבוי לאתר מרוחק, שם שחזור המערכת במקרה חירום.
27/6/2008
הערכות ותכנון נכון

מה שמאפיין חברות בישראל הוא החיפוש אחר פתרון הגיבוי הכי זול, ביחוד אצל ארגונים קטנים, ולא תמיד זה עובד לטובתם. בישראל יש צורך להערך למקרה חירום בשל האיום המתמיד מצד ארגוני טרור. הארגון צריך להחליט מהם הצרכים

אשר ממליץ לעבוד לפי נהלים מוגדרים שקובע הארגון - או אז, כמות הסכנות שהארגון ייחשף אליהן תהיה נמוכה בהרבה והטיפול בהן פשוט יותר. 

בארץ, אומר אשר, ארגונים נכנסים לנושא הטיפול בסכנות רק אם "מכריחים" אותם - בין אם מדובר בארגונים הנסחרים בבורסה בארצות הברית המחוייבים לעמוד ב-SOX, ובין אם מדובר בארגוני בריאות הנדרשים לעמוד בתקן HIPPA וכיוצא בזה. כך שלמעשה, עבור ארגונים בארץ יש מי שבוחר ומחליט עבורם איך להתמודד עם סכנות ואילו נהלים לקבוע. 

לפי אשר, כל הסכנות מדידות, אם כי יש כאלה שקל יותר למדוד מאחרות. ההחלטה באילו סכנות לטפל או אילו סכנות דחופות יותר, היא כבר החלטה של הארגון ופונקציה של התקציב, אבל צריך גם לדעת כיצד למדוד את הסכנות ואיך לבנות סקרים לעובדים, באופן שיאפשר לקבל מהם נתונים אמיתיים. 

אשר ממליץ לעבוד לפי נהלים, ולבדוק עמידה בהם לעיתים קרובות ככל האפשר (ולא רק אחת לשנה). כך, ניתן יהיה להתמודד גם עם סכנות חדשות או בלתי צפויות, ביתר קלות.
20/6/2008
לעבוד לפי נהלים מבחירה

אשר ממליץ לעבוד לפי נהלים מוגדרים שקובע הארגון - או אז, כמות הסכנות שהארגון ייחשף אליהן תהיה נמוכה בהרבה והטיפול בהן פשוט יותר. בארץ, אומר אשר, ארגונים נכנסים לנושא הטיפול בסכנות רק אם "מכריחים" אותם - בין

רוני מאמין כי אנשי הטכנולוגיה מקלים ראש בנושא הסכנות שמציב המחשוב. עובדים רבים, טוען רוני, לוקחים איתם עבודה לבית, כאשר המחשב הביתי מהווה "פרצה הקוראת לגנב". 

הבעיה הגדולה ביותר, היא חוסר המודעות לסכנות, החל מחיפוש פשוט במנועי חיפוש וכלה בשימוש בלתי מושכל בתוכנות ויישומים. 

חשוב לזכור, אומר רוני, שבעיות האבטחה הן רק חלק קטן מהסכנות, אך גם בעיות אלה לא תמיד מטופלות כראוי! אין מנוס מטיפול בנושא זה לעומק, תוך הגדרת מדיניות ברורה.
20/6/2008
לא להקל ראש בסכנות המחשוב

רוני מאמין כי אנשי הטכנולוגיה מקלים ראש בנושא הסכנות שמציב המחשוב. עובדים רבים, טוען רוני, לוקחים איתם עבודה לבית, כאשר המחשב הביתי מהווה "פרצה הקוראת לגנב". הבעיה הגדולה ביותר, היא חוסר המודעות לסכנות, החל

חיים שוחח איתנו על מצב המקינטוש בארץ מניסיונו האישי. לפי חיים, מאחר והפלטפורמה עצמה הולכת ונהיית פחות חשובה, הפך המקינטוש לפופולארי יותר. 

בנוסף, אפל פתחה את המקינטוש להרבה דברים שלא היו זמינים בעבר או לא היו פשוטים - כמו ניהול המחשבים בצורה הגיונית יותר, מתן כלים למנהלי רשת ואפשרויות פיתוח מגוונות. כל אלה, פתחו עבור המקינטוש את השוק למשתמשים נוספים. 

עם זאת, בארגונים רואים כניסה של המקינטוש בעיקר בעולם, אך הרבה פחות בארץ. בארגונים קטנים או מבוזרים רואים יותר פתיחות לנושא. אחת הבעיות, אומר חיים, היא ההרגל שיש לאנשים לחלונות - הרגל המוטמע בנו כבר בילדות, כאשר האופציה היחידה בבתי הספר היא חלונות, ואנשים לא נחשפים למשהו אחר. הרגל זה ממשיך בצבא ובאוניברסיטאות, כך שרבים מאיתנו כלל לא מכירים אפשרויות שמעבר לחלונות. 

עם זאת, טוען חיים, המקינטוש קל להבנה, הוא אינטואיטיבי ו"כיפי", ולא קשה ללמוד לעבוד עליו.
13/6/2008
עניין של הרגל

חיים שוחח איתנו על מצב המקינטוש בארץ מניסיונו האישי. לפי חיים, מאחר והפלטפורמה עצמה הולכת ונהיית פחות חשובה, הפך המקינטוש לפופולארי יותר. בנוסף, אפל פתחה את המקינטוש להרבה דברים שלא היו זמינים בעבר או לא הי

רפי ענה "חד משמעית: כן!" לשאלה האם הוא רואה שינוי ביחס של ארגונים בארץ למקינטוש. לפי רפי, ניתן לראות גם ארגונים בהם עובדים גם עם חלונות וגם עם מקינטוש, לצד מקרים בהם ארגונים מגדילים את אחוז תחנות המקינטוש על חשבון תחנות חלונות. 

בנוסף, מאז שניתן לעבוד עם חלונות על גבי מקינטוש, אין עוד "תירוץ" נגד המעבר, מאחר שעבור המשתמש מדובר בעבודה עם אותם יישומים אליהם הוא רגיל. ישנם גם ארגונים בינלאומיים, אשר קיבלו הנחייה מגבוה מההנהלה הבינלאומית, לאפשר לכל עובד לבחור על מה הוא מעדיף לעבוד. 

לארגונים החושבים להכניס מקינטושים, כדאי לא להתייחס לעניין כאל כיבוש חבל ארץ נועז (...): אין מה לחשוש מהמקינטוש ואין מה להילחץ מהמעבר - זו אמנם סוג של חלוציות בארץ, אך בהחלט נורמה בחו"ל. מה שכן מומלץ, הוא לבחור חברת שירות שתבצע  את המעבר עבור הארגון ותעזור להקל על המשתמש הרגיל לחלונות, להתרגל למקינטוש.
13/6/2008
המעבר למקינטוש - כיבוש נועז?

רפי ענה "חד משמעית: כן!" לשאלה האם הוא רואה שינוי ביחס של ארגונים בארץ למקינטוש. לפי רפי, ניתן לראות גם ארגונים בהם עובדים גם עם חלונות וגם עם מקינטוש, לצד מקרים בהם ארגונים מגדילים את אחוז תחנות המקינטוש על חש

רון אומר שמחשבי מק היו בארגונים תמיד. כיום, אפל מכוונת במיוחד לארגוני SMB והמק כבר איננו "העוף המוזר" שבמשרד הגרפיקאי. 

אנשים מבינים, שמבחינת אבטחה אין לו תחרות ובשרתים נושא זה משמעותי במיוחד. היו מקרים של תקיפות שהפילו שרתי חלונות ואז ואנשים עבדו ממחשב המקינטוש של הגרפיקאי. 

מחשבים אלה מצטיינים גם בחדשנות - אפל הייתה הראשונה להכניס למחשביה ממשק משתמש גרפי, USB, מצלמות מובנות במחשבים הניידים ועוד. יש ארגונים, בהם מחשבי המקינטוש מוקמו בעבר על רשת נפרדת משל עצמם, בגלל פרוטוקולים כמו Apple talk הישן, שיצר תעבורה רבה ברשת. 

כיום, מערכות אלה משתלבות היטב עם סביבות נפוצות ותוכנות אפל מתחברות הישר מהקופסא, למערכות נפוצות, דוגמת שרת אקסצ
13/6/2008
מקינטוש? לא צריך לפחד

רון אומר שמחשבי מק היו בארגונים תמיד. כיום, אפל מכוונת במיוחד לארגוני SMB והמק כבר איננו "העוף המוזר" שבמשרד הגרפיקאי. אנשים מבינים, שמבחינת אבטחה אין לו תחרות ובשרתים נושא זה משמעותי במיוחד. היו מקרים של ת

הסיבה לכך שאין פריסה רחבה של מערכות זיהוי קולי, נובעת מהעובדה שהעברית לא נתמכה  עד היום בצורה רחבה. למרות זאת, לדעתו קיימת פתיחות לטכנולוגיות חדשות וצורך של ארגונים להתקדם מבחינה טכנולוגית. כיום, כבר קיימות בשוק מערכות שמזהות היטב דיבור בעברית ונחשבות לאמינות. 

בשנתיים האחרונות, אנו עדים לפריסה רחבה יותר של מערכות זיהוי דיבור, כגון מענים קוליים, עם יותר אפשרויות מבעבר. היתרון במערכות המודרניות בתחום זה, הוא שהן מאפשרות להעביר חלק גדול מהקונפיגורציות ממערכת אחת לשניה, כאשר מתבססים על סטנדרטים. הדחף לממש פרויקטים של זיהוי דיבור במוקדי שרות הוא כלכלי, ולכן אין ספק שבמוקדם או במאוחר הטכנולוגיה תוטמע כחלק בלתי נפרד מתהליכי השירות.

המיישמים נתקלים כעת בקושי של העדר מוצר מושלם מצד אחד והעדר ביקושים שיביאו לשיפור המוצר, מצד שני. ברגע שהתהליך יתחיל לנוע, הוא "יטוס"!. 

בניית דיאלוג משוכלל, מהווה מרכיב קריטי בהצלחת פרויקט זיהוי דיבור. מימוש חכם של הדיאלוג, יבטיח העצמת חווית הלקוח. ביצוע כושל לעומתו, יגרום לתסכול של המשתמש, עד כדי איבוד לקוח! לכן, יש להתאים  את הדיאלוג לסוג הלקוח. חשוב לבנות דיאלוג המשדר תדמית, שמתאימה למסרים שהארגון מעוניין להעביר ללקוח ו"מתחבר" לסוג הלקוחות ולציפיותיהם מהארגון.
6/6/2008
מה "יטיס קדימה" את התחום?

הסיבה לכך שאין פריסה רחבה של מערכות זיהוי קולי, נובעת מהעובדה שהעברית לא נתמכה עד היום בצורה רחבה. למרות זאת, לדעתו קיימת פתיחות לטכנולוגיות חדשות וצורך של ארגונים להתקדם מבחינה טכנולוגית. כיום, כבר קיימות בשו

נושא זיהוי הדובר מתחלק לשני ענפים: דיבור קבוע ודיבור חופשי. בדיבור קבוע ישנו תהליך זיהוי לפי משפט מסוים או אפיון מסוים לכל המשתמשים. לעומתו, דיבור חופשי משמעותו זיהוי הדובר על סמך דבריו, באופן שיכול להיעשות בידיעתו או ללא ידיעתו, בהאזנה נסתרת.

נושא זה לא יושם משמעותית מאחר והטכנולוגיה והאלגוריתמיקה שטיפלו בו, לא נתנו מספיק כלים להתמודדות עם מערכות זיהוי קולי. בין האתגרים, היו שינויים שעשויים להתבטא בקול הדובר בשעות שונות של היום ורעשים ברקע. האלגוריתמים והפטנטים בתחום זה, שפותחו כיום, מאפשרים לנצל את הטכנולוגיה הטבעית של זיהוי הדובר, כאלמנט זיהוי מדויק, בכל המערכות בשוק. בנוסף, הדרישה הגוברת לזיהוי נוח ולא חודרני על ידי דיבור, מתחזקת כל הזמן.
6/6/2008
הבשלת תחום זיהוי הדיבור

נושא זיהוי הדובר מתחלק לשני ענפים: דיבור קבוע ודיבור חופשי. בדיבור קבוע ישנו תהליך זיהוי לפי משפט מסוים או אפיון מסוים לכל המשתמשים. לעומתו, דיבור חופשי משמעותו זיהוי הדובר על סמך דבריו, באופן שיכול להיעשות ביד

בישראל מאתגר להכניס קונספט חדש וטכנולוגיות חדשות כגון מערכות לזיהוי קולי, מאחר שלעתים אנו נדרשים להשתלב בתוך מערך קיים ולא בהכרח לבנות את התשתית מהתחלה. מאחר ולרוב לא קיימת תשתית סטנדרטית, בוחר כל ארגון את המוצרים המועדפים עליו ובונה להם ממשקים ייחודיים.

ארגונים נמנעים מלהשקיע ביעוץ אסטרגי ובתכנון כולל, של השתלבות מערכות מסוג זה בכלל הארגון. לטווח הארוך, יוצא שכרם בהפסדם. 

בארץ, קיימים פרוייקטים בעיקר בשני ענפים - זיהוי דיבור וזיהוי דובר ביומטרי. נושא זיהוי הדובר פונה בעיקרו לשוק הבטחוני, אולם נכנס יותר ויותר גם לתחום שירות הלקוחות. שכן, תקנה 357 של בנק ישראל, מחייבת זיהוי בפעולות מסוימות, למניעת כניסת מתחזים. עוד צוברים תאוצה, Speech Analytics והפעלת חיפוש בעזרת הקול, למשל בתחום הסלולאר.
6/6/2008
אתגר הקונספט החדש

בישראל מאתגר להכניס קונספט חדש וטכנולוגיות חדשות כגון מערכות לזיהוי קולי, מאחר שלעתים אנו נדרשים להשתלב בתוך מערך קיים ולא בהכרח לבנות את התשתית מהתחלה. מאחר ולרוב לא קיימת תשתית סטנדרטית, בוחר כל ארגון את המוצ

  פרסום בטקסט

  כתבות לפי חודש
2011
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2010
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2009
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2008
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2007
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר


רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


הצטרף ל-pConTip

ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "דוא"ל
שם
 
 pConTop
המלצות למנהלי מידע
הכי מעניין וחשוב במחשוב
פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

 ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
 משרות הייטק בשיתוף AllJobs
 pConTip
הטיפים והסרטונים
הכי טובים שיש!
המלצות * חידושים * קיצורי דרך


חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   תוכן לפי נושא
 
    אבטחה
    אינטרנט
    חומרה
    יישומים
    ניהול
    סלולר
    עובדים
    עסקים
    שירותים
    תוכנה
    תקשורת
    תשתיות
 מודעות דרושים
 איך להתעדכן וליצור קשר
RSS התעדכן ב-RSS
RSS התעדכן ב-Google+
FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
in התעדכן בלינקדין
TWITTER להתעדכן ביוטיוב
TWITTER התעדכן בטוויטר
TWITTER צור קשר במייל
 
©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב