הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שישי 18 ספטמבר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   
  בדברי המומחים

זהר סיפר לנו כי מעט מאד ארגונים מודעים היום ליכולות החיפוש המתקדמות. ברוב המקרים, השימוש הוא דרך גוגל (או מנוע חיפוש גדול אחר), מה גם שבעברית יש הרבה פחות אלטרנטיבות. בנוסף, הטקסט עדיין שולט בעולם החיפוש, בהשוואה לחיפוש ויזואלי. 

בעיה נוספת היא שרוב האנשים אינם מודעים ליכולות החיפוש המתקדם. למרות שכל מנוע חיפוש מציע מדריך ברור לחיפוש מתקדם, עדיין רוב האנשים משתמשים במילת מפתח, אחת או יותר (וגם אז לא תמיד המילים המתאימות), ללא הבנה שניתן לבקש תוצאות עבור סוג מסויים של קבצים (נניח .ppt או .pdf), שניתן לחפש ספציפית באתרים או שניתן לקבוע מה לא הייתם רוצים שיופיע בתוצאות. 

יש עוד הרבה מקום לניצול היכולות הקיימות, טוען זהר. הוא חושב כי החיפוש הסמנטי עדיין עושה את צעדיו הראשונים וממליץ להיעזר גם ברשתות חברתיות, בלוגים ופורומים, ככלי עזר משלימים לחיפוש בעזרת מנועי החיפוש.
25/4/2008
לא מודעים לחיפוש המתקדם

זהר סיפר לנו כי מעט מאד ארגונים מודעים היום ליכולות החיפוש המתקדמות. ברוב המקרים, השימוש הוא דרך גוגל (או מנוע חיפוש גדול אחר), מה גם שבעברית יש הרבה פחות אלטרנטיבות. בנוסף, הטקסט עדיין שולט בעולם החיפוש, בהשוו

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
בפרוייקט olpc חושבים לעבור להשתמש במערכת ההפעלה חלונות מבית מיקרוסופט במקום בלינוקס. המטרה היא לעודד לקוחות פוטנציאליים לעודד את המחשב שלהם. לא כולם ב-olpc תומכים בכך.אתר zedge מאפשר לכם להוריד מגוון סרטים, משחקים ורינגטונים, ואפילו ליהנות מרשת חברתית. ההרשמה בחינם, והשירות מתאים לכל דגמי הטלפון הסלולריים. למה אתם מחכים? ה-nuance pdf converter 5 professional היא תוכנה המהווה תחליף ל-acrobat ומאפשרת לכם להמיר קבצים לפורמט pdf בשלוש דרכים מעניינות, ובעלויות נמוכות. מעוניינים?פריצות מוצלחות לאתרי ה-cia, המוסד ושירות הביון הבריטי (mi6) הוכיחו שאין אתר חסין. משיקולי מגבלות תקציב וידע, קשה ואולי ג
ב-OLPC יעברו מלינוקס ל-XP?לכל טלפון ניידדרך חדשה להמיר ל-PDFהגנה על אתר הארגון

  כתבות נוספות

עינת מאמינה כי רוב הארגונים מעוניינים בחיפוש ארגוני, אך רק מעטים מוכנים לשלם את המחיר שגובים הספקים על הכלים השונים. 

ברוב הארגונים בארץ, יש "איי חיפוש" בפורטלים ארגוניים, במערכות לניהול תוכן ובחיפוש דסקטופי אישי. עם זאת, בשנה האחרונה חל שינוי, בעיקר ביכולות אך גם במחיר הכלים, עם אפשרויות חדשות פחות מורכבות ופחות יקרות. 

ועדיין, מנמ"רים רבים בארץ חשים שאין מענה לנושא. לארגון המעוניין להיכנס לתחום ממליצה עינת לבדוק את ביצועי הכלים השונים, חיבור למקורות המידע, דיוק וכמובן תמיכה בעברית. 

עינת מאמינה כי ככל שהחיפוש הארגוני יהפוך נפוץ יותר, כך גם יירדו מחירי הפתרונות השונים.
25/4/2008
איי חיפוש או חיפוש ארגוני?

עינת מאמינה כי רוב הארגונים מעוניינים בחיפוש ארגוני, אך רק מעטים מוכנים לשלם את המחיר שגובים הספקים על הכלים השונים. ברוב הארגונים בארץ, יש "איי חיפוש" בפורטלים ארגוניים, במערכות לניהול תוכן ובחיפוש דסקטופי

נחום סיפר לנו כי 2007 הייתה השנה בה ארגונים החלו להתייחס ברצינות לאתרי הרשתות החברתיות. אתרים אלה הופכים פופולאריים יותר ויותר גם השנה, וגם הקהילה העסקית ממשיכה להתעניין בהם ככלי שיווקי. 

קמפיינים של שיווק ויראלי, למשל, עוברים עכשיו מהדוא"ל לרשתות החברתיות, מאחר והרשתות מאפשרות שיווק ממוקד יותר לקהל יעד ספציפי. 

נחום ממליץ לארגונים לאתר את הקהילה המתאימה ביותר למוצר/לשירות שהם מעוניינים לשווק, ולהיות סלקטיביים. בנוסף, מומלץ לחפש את הבלוגרים הנחשבים ברי סמכה בתחומם, וליצור שיתופי פעולה עמם כדרך לשווק מוצרים לקהל קוראי הבלוג. 

כאן חשוב לעשות זאת בעדינות, מאחר והבלוגרים בעלי ההשפעה מודעים לכוח שיש להם, וחשוב לא להציף את האתרים בתוכן שיווקי מדי.
18/4/2008
רשתות חברתיות לקהילה העסקית

נחום סיפר לנו כי 2007 הייתה השנה בה ארגונים החלו להתייחס ברצינות לאתרי הרשתות החברתיות. אתרים אלה הופכים פופולאריים יותר ויותר גם השנה, וגם הקהילה העסקית ממשיכה להתעניין בהם ככלי שיווקי. קמפיינים של שיווק ו

ירון סיפר לנו כי אתרי הרשתות החברתיות היום הם סוג של מציאות שאי אפשר שלא להגיב אליה. ארגונים לא יכולים עוד להתעלם מאתרים אלה, ורבים מהם שואלים את עצמם איך עליהם להגיב ולהשתלב, גם כדי לא להיתפס כמי שנשאר מאחור. 

מבחינה שיווקית, זו במה שאנשים מבלים בה ומנצלים אותה, אך זו עדיין לא הבמה, בה
18/4/2008
לא להתעלם מרשתות חברתיות

ירון סיפר לנו כי אתרי הרשתות החברתיות היום הם סוג של מציאות שאי אפשר שלא להגיב אליה. ארגונים לא יכולים עוד להתעלם מאתרים אלה, ורבים מהם שואלים את עצמם איך עליהם להגיב ולהשתלב, גם כדי לא להיתפס כמי שנשאר מאחור.

היכולת ליצור אמון היא בסיס הניהול. במקום שם אין אמון ויש פחד, אין יצירתיות ואין צמיחה. תפיסת האינטליגנציה הרגשית היא שזה מתחיל מבפנים החוצה - אני מנהל כל הזמן את עצמי. רק אחר כך אני יכול לצאת ולנהל החוצה. השלב הראשון הוא לזהות עם מי אני באינטראקציה ומה הם מצפים ממני. אנו חושבים שאלה הלקוחות, אבל זה הרבה יותר מזה. אלו גם עמיתים, עובדים, לקוחות, מזכירה - כל אלה מפתחים ציפיות מולנו ומאיתנו. 

בעבר, הגישה בעולם המתועש הייתה גישה של "אני מנהל, יש לי דרגות, ולכן אתה תעשה מה שאני אומר לך". כבר הוכח שזו חשיבה לטווח מאוד קצר. כיום, הרעיון הוא שאנו זקוקים לכח מניע משלנו שמסוגל להניע אחרים. וזה לא מגיע מסמכות ומדרגה, אלא ממקור פנימי. מדובר בניהול שמפיח רוח חיים, מוטיבציה, התלהבות. הרעיון הוא לזהות מה מניע אנשים אחרים וגם מה מניע אותי. המטרה, היא שהעבודה תתבצע כי "רוצים" ולא כי "צריך". 

מחקרים מסויימים מראים שמנהל מקדיש מעל 40% מזמנו לניהול קונפליקטים וזו מיומנות מאוד חשובה. קונפליקט שלא מטופל מפריע לתפקוד ואף עשוי להביא למשבר ארגוני. חשוב גם לדעת לאתר את האינטרסים שעומדים מאחורי עמדות האנשים. אלה אינם תמיד אינטרסים כלכליים והם פעמים רבות עניינים של כבוד. נושא המוטיבציה וההנעה הוא רגשי לחלוטין. מנהל צריך לדעת לזהות, לקבל ולחולל רגשות.
11/4/2008
תפיסת האינטליגנציה הרגשית

היכולת ליצור אמון היא בסיס הניהול. במקום שם אין אמון ויש פחד, אין יצירתיות ואין צמיחה. תפיסת האינטליגנציה הרגשית היא שזה מתחיל מבפנים החוצה - אני מנהל כל הזמן את עצמי. רק אחר כך אני יכול לצאת ולנהל החוצה. השלב

סבורה בתחום הטכנולוגי קצת חוטאים בכך שמתייחסים המון למקצועיות הטכנית וקצת פחות לניהול האנושי. עם זאת, המודעות לנושא זה מתחילה לעלות בשנה - שנה וחצי האחרונות. היא נובעת מכך שכשאין מיומנויות ניהול מתאימות, זה מתבטא בביצועי העובדים ואחרי שהביצועים נפגעים ואין תפוקה אופטימלית, יש גם נטישת עובדים. יש מספיק הוכחות בשוק המקומי שהתפוקה עולה כשמשקיעים בעובדים. הכוונה למימוש פוטנציאל העובד, עבודה איתו לרכישת מיומנויות לקידום עתידי, קורסי העשרה וכן הלאה. 

בתהליך כזה, המנהלים הם חוד החנית והם אלו שצריכים להניע תהליכים אלה. הם יוכלו לעשות זאת רק באמצעות הדרכה מסודרת והבנת תפקידם וכוחם כמנהלים. כח זה אינו מתחיל ונגמר בידע טכנולוגי מקצועי, אלא הוא הרבה יותר עמוק מזה. ענת ממליצה לעצור רגע ולנסות לראות את העובד שלך לא רק כעובד מחשוב אלא כאדם. חשוב על רצונו לממש את עצמו ולהתקדם וקח בחשבון את דעתו.
11/4/2008
חשיבות הניהול האנושי

סבורה בתחום הטכנולוגי קצת חוטאים בכך שמתייחסים המון למקצועיות הטכנית וקצת פחות לניהול האנושי. עם זאת, המודעות לנושא זה מתחילה לעלות בשנה - שנה וחצי האחרונות. היא נובעת מכך שכשאין מיומנויות ניהול מתאימות, זה מתב

עינת סיפרה לנו כי ארגונים רבים בארץ מתחילים להביע עניין רב בוירטואליזציה, ובצדק, מאחר וניתן להשיג כעת וירטואליזציה במחירים סבירים, כאשר כמעט כל החברות הגדולות מציעות היום תמיכה ל-Xen. 

המוצרים של Xen מתאימים גם לארגונים קטנים ובינוניים, ולא רק בגלל המחיר הנמוך בהשוואה ל-VMware.  בנוסף, מאחר ו-Xen נהנית מקהילת מפתחים גדולה, המוצרים מתקדמים במהירות, והיום כבר מותאמים לסביבת ה-Enterprise ולסביבת חלונות, ומספקים סביבה וירטואלית יציבה ומהירה. 

עינת ממליצה בחום ללמוד את הנושא, להשתתף בימי עיון, להתייעץ וללמוד מחברות שכבר יישמו Xen.
4/4/2008
וירטואליזציה במחירים סבירים

עינת סיפרה לנו כי ארגונים רבים בארץ מתחילים להביע עניין רב בוירטואליזציה, ובצדק, מאחר וניתן להשיג כעת וירטואליזציה במחירים סבירים, כאשר כמעט כל החברות הגדולות מציעות היום תמיכה ל-Xen. המוצרים של Xen מתאימים

איריס מציעה לארגונים להתחיל להתייחס לוירטואליזציה בכובד ראש ובהקדם. Xen נהנית משיתופי פעולה ותמיכה של חברות רבות, וזו הסיבה שהאימוץ שלה הופך פופולארי. 

חשוב לזכור כי Xen ו-XenSource עדיין צעירות, ובכל זאת השיגו לא מעט בתקופה קצרה. הפתרונות בשוק רבים, אך כדאי להתעמק במה שיש ל-XenSource להציע, מאחר ומדובר בתוכנת קוד פתוח המשתפרת כל הזמן. 

VMware אמנם מובילה ושולטת בחלק ניכר מהשוק, אבל מדובר בנתח גדול משוק שרובו עדיין לא מנוצל, כך שיש מקום לעוד שחקנים רבים. 

עכשיו כשארגונים רבים מתחילים להבין את חשיבות הוירטואליזציה, יותר ארגונים מחפשים פתרונות, ול-Xen יתרונות רבים בתחום זה.
4/4/2008
יתרונות ה-Xen

איריס מציעה לארגונים להתחיל להתייחס לוירטואליזציה בכובד ראש ובהקדם. Xen נהנית משיתופי פעולה ותמיכה של חברות רבות, וזו הסיבה שהאימוץ שלה הופך פופולארי. חשוב לזכור כי Xen ו-XenSource עדיין צעירות, ובכל זאת הש

  פרסום בטקסט

  כתבות לפי חודש
2011
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2010
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2009
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2008
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2007
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר


רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


הצטרף ל-pConTip

ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "דוא"ל
שם
 
 pConTop
המלצות למנהלי מידע
הכי מעניין וחשוב במחשוב
פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

 ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
 משרות הייטק בשיתוף AllJobs
 pConTip
הטיפים והסרטונים
הכי טובים שיש!
המלצות * חידושים * קיצורי דרך


חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   תוכן לפי נושא
 
    אבטחה
    אינטרנט
    חומרה
    יישומים
    ניהול
    סלולר
    עובדים
    עסקים
    שירותים
    תוכנה
    תקשורת
    תשתיות
 מודעות דרושים
 איך להתעדכן וליצור קשר
RSS התעדכן ב-RSS
RSS התעדכן ב-Google+
FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
in התעדכן בלינקדין
TWITTER להתעדכן ביוטיוב
TWITTER התעדכן בטוויטר
TWITTER צור קשר במייל
 
©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב