הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שלישי 20 אוקטובר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   
  בדברי המומחים

קיימת בעיה של ידע ברוב הארגונים בנושא שמירת סודיות והוצאת חומר רגיש. בעיה נוספת שקיימת היא בעיה מנטלית, בכך שארגונים סומכים על העובדים יותר מדי, מצב שגורם לבעיות אבטחה מיותרות. הפתרון לבעיות אלה הוא הגדלת המודעות לנושא הפרטיות והמידע הרגיש ושינוי מנטליות ה"סמוך". 

כמו כן, מומלץ להשתמש בשיטת ההצפנה על ידי חתימה דיגיטלית של דואר נכנס/יוצא, להשתמש במערכות בקרה והגנה לדואר ולבנות  נהלים בהתאם לצורכי הארגון.
28/3/2008
חשיבות המודעות

קיימת בעיה של ידע ברוב הארגונים בנושא שמירת סודיות והוצאת חומר רגיש. בעיה נוספת שקיימת היא בעיה מנטלית, בכך שארגונים סומכים על העובדים יותר מדי, מצב שגורם לבעיות אבטחה מיותרות. הפתרון לבעיות אלה הוא הגדלת המודע

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
הצעת החוק נגד שליחת דואר זבל אושרה בכנסת לקריאה שנייה ושלישית. ההצעה מתייחסת לא רק לספאם בדוא`ל, אלא לכל פרסומת המגיעה במגוון אמצעי תקשורת. מה עוד כוללת ההצעה?תמיד חלמתם להיות כדורגלנים או מנהלים של קבוצת כדורגל? זו ההזדמנות שלכם! אתר hattrick (האטריק) מציע לכם אפשרות להיות מנהל במשחק מקוון ובינלאומי.אלודה מביאה לישראל את אולפן ההקלטות הנייד המקצועי: olympus ls-10, אולפן הקלטות מושלם במשקל 165 גרם בלבד! רוצים אולפן הקלטות בבית? הנה ההזדמנות שלכם.אם נושא ההיגיינה מאוד חשוב לכם ואתם גם אוהבים חידושים טכנולוגיים, המוצר שבקישור הבא הוא בשבילכם. מדובר במתקן סבון מיוחד
חוק נגד דואר זבל? אולי בקרובמשחק מקוון אולפן הקלטות נייד של אולימפוס רוצה מתקן סבון אוטומטי?

  כתבות נוספות

הספאם עובר תהליכים שרק הופכים אותו ליותר ויותר מקצועי והיקפו לא ייצטמצם בעתיד הקרוב. לדבריו, צריך להילחם את המלחמה של מחר ולא של אתמול - כי הספאמרים משתנים כל הזמן. עם זאת, אם אבטחת מייל נעשית נכון, רמת המטרד שהיא מהווה לארגון כמעט אפסית. זיהוי שגוי של דואר לגיטימי כספאם, הוא מטרד משמעותי לגף המחשוב. לכן, פתרון אנטי ספאם צריך להימדד בכמות ה-False Positives שהוא יוצר ולא בהיקף הספאם שהוא חוסם. לשם ההמחשה: בסימנטק מדברים על טעות של אחד למיליון מיילים! 

חלק מהמיילים הלגיטימיים ייחסמו, בגלל שמצורפים להם סוגי קבצים שנאסרו מטעמי אבטחה (כקבצי ZIP). פתרון טוב יספק גם ממשק ניהול שמאפשר לשחרר מיילים כאלה, לא רק על ידי המנמ"ר (שזמנו יקר) אלא גם על ידי בעלי תפקידים זוטרים יותר, כאנשי תמיכה. 

אנקדוטה מעוררת מחשבה: 99% מהספאם נשלח מרשתות בוט ואחת הגדולות שבהן היא רשת שנוצרת בהתקנת שומר מסך מסויים, בתהליך התקנה גלוי, בו יש אפילו בקשה לאישור התקנה מצד המשתמש. רוב מתקיני שומר המסך לא קוראים את האותיות הקטנות האלו, ויש כבר 35 אלף התקנות של התוכנה. 

אחת השיטות להתמודדות (בה משתמשת סימנטק), היא האטת תהליך ההתקשורת בין הספאמר לבין שרת הדואר של הארגון (מעבר לכך שלא מקבלים את הספאם), כאשר מזהים מקור ספאם קבוע לארגון. גישה זו (שמכונה Throttling) גורמת לו להפסיק לשלוח ספאם בעתיד, פשוט כי זה מבזבז לו זמן.
28/3/2008
התמודדות נכונה עם ספאם

הספאם עובר תהליכים שרק הופכים אותו ליותר ויותר מקצועי והיקפו לא ייצטמצם בעתיד הקרוב. לדבריו, צריך להילחם את המלחמה של מחר ולא של אתמול - כי הספאמרים משתנים כל הזמן. עם זאת, אם אבטחת מייל נעשית נכון, רמת המטרד ש

לפי בועז, יישום Dashboard וכלי BPM נוספים באופן יעיל, יספק לארגון כלים למדידת ושיפור תוצאות עסקיות. התקנת Dashboard חייבת להציג ROI מהיר (תוך כמה חודשים), שלא כמו מערכות תוכנה אחרות. 

חשוב שפתרון BPM יהיה מסוגל לנצל מידע הקיים במערכות אחרות בארגון, כולל ERP, CRM, בסיסי נתונים ומחסני נתונים, ושה-Dashboard יוכל להציג את כל הנתונים באופן אחיד וקל להבנה. 

בועז ממליץ לארגונים "ליישר קו" ולהחליט מבעוד מועד על יעדים עסקיים מוסכמים.
21/3/2008
ליישר קו עם ה-BPM

לפי בועז, יישום Dashboard וכלי BPM נוספים באופן יעיל, יספק לארגון כלים למדידת ושיפור תוצאות עסקיות. התקנת Dashboard חייבת להציג ROI מהיר (תוך כמה חודשים), שלא כמו מערכות תוכנה אחרות. חשוב שפתרון BPM יהיה מס

עינת סיפרה לנו כי ה-BPM הצליח לעורר תשומת לב לא מעטה בארץ ובעולם במהלך השנתיים האחרונות. עם זאת, רוב הארגונים בישראל עדיין לא משקיעים מספיק בתהליך התכנון ההכרחי ל-BPM, ומתמקדים בעיקר בצד הטכנולוגי. 

לכן, האתגר העיקרי העומד בפני ארגונים המעוניינים ליישם פתרונות BPM, הוא היכולת לזהות ולהטמיע אינדיקטורים של ביצועים עסקיים עיקריים, ומדדים למדידת ניהול הביצועים בהתאם ליעדי הארגון.
21/3/2008
מתחילים להשקיע ב-BPM

עינת סיפרה לנו כי ה-BPM הצליח לעורר תשומת לב לא מעטה בארץ ובעולם במהלך השנתיים האחרונות. עם זאת, רוב הארגונים בישראל עדיין לא משקיעים מספיק בתהליך התכנון ההכרחי ל-BPM, ומתמקדים בעיקר בצד הטכנולוגי. לכן, האת

יסכה שוחחה איתנו על הקשיים של עובדים עם מצב זה. בארץ יש כ-70,000 חולי אפילפסיה, בדרגות שונות, המהווים 1% מהאוכלוסייה. 

לפי יסכה, הבעיה העיקרית בנוגע לאפילפסיה היא חוסר המודעות והתפישות החברתיות השליליות, בין השאר התפישה הרווחת לפיה אנשים עם אפילפסיה אינם יכולים לעבוד ולהתפרנס. 

חשוב להבין, כי ברוב המקרים ניתן לטפל באפילפסיה בעזרת תרופות, ולעיתים קרובות למנוע כמעט לחלוטין התקפים. 

אין שום קשר בין אפילפסיה למחלות נפש, וברוב המקרים אין השפעה על היכולות הקוגניטיביות של האדם. מה שחשוב הוא להתאים את שעות העבודה לעובד, מאחר ושינה ומנוחה מספקת הכרחיים לאנשים עם אפילפסיה. 

חשוב גם למנוע ריצודים ממסכי המחשב, אשר עלולים לגרום להתקפים בחלק קטן מהאנשים עם אפילפסיה. מעבר לכך, כדאי לעובד יחד עם ההנהלה לתדרך עובדים אחרים איך להגיב, ובעיקר מה לא לעשות, בעת התקף.
14/3/2008
שילוב חולי אפילפסיה בעבודה

יסכה שוחחה איתנו על הקשיים של עובדים עם מצב זה. בארץ יש כ-70,000 חולי אפילפסיה, בדרגות שונות, המהווים 1% מהאוכלוסייה. לפי יסכה, הבעיה העיקרית בנוגע לאפילפסיה היא חוסר המודעות והתפישות החברתיות השליליות, בין

גילה סיפרה לנו כי האינטרנט חיוני לאנשים עם מוגבלויות יותר מאשר לאנשים ללא מוגבלויות, מאחר והוא מספק להם גישה לשירותים ולמידע שזו הדרך היחידה להשיגם. 

חשוב כי ארגונים אשר אתריהם לא מונגשים יבינו כי גם הם מפסידים, מאחר ולנגישות לאינטרנט יש פוטנציאל כלכלי ועסקי עצום עבורם. 

הנגשת אתרים עוזרת לא רק לבעלי מוגבלות, אלא גם מגדילה את מספר המבקרים באתר. אתר נגיש הוא אתר שימושי גם לאנשים ללא מוגבלויות, מאחר ונגישות היא חלק בלתי-נפרד מהסטנדרטים של ה-W3C. 

בארץ, יש כרגע התעוררות בנושא, וחקיקה שתחייב הנגשת אתרים של גופים ציבוריים ופרטיים, עומדת לפני השלמה. 

נגישות מבטיחה גישה טובה יותר גם לטלפונים סלולאריים, PDA ואפילו מנועי חיפוש. חשוב לזכור כי תחת ההגדרה "מוגבלות" נכנסים לא מעט אנשים, כולל עולים חדשים, מבוגרים ואנשים בעלי ליקויי למידה, ולא רק אנשים עם מוגבלות קשה.
14/3/2008
גם ארגונים מרוויחים מהנגשה

גילה סיפרה לנו כי האינטרנט חיוני לאנשים עם מוגבלויות יותר מאשר לאנשים ללא מוגבלויות, מאחר והוא מספק להם גישה לשירותים ולמידע שזו הדרך היחידה להשיגם. חשוב כי ארגונים אשר אתריהם לא מונגשים יבינו כי גם הם מפסי

לפי אלברטו, אורקל מאמינה בעולם ה-SOA וחושבת שבעולם המחשוב רוב הארגונים יעדיפו מוצרים מסוג Integrated Best-of-Breed. 

ארגונים מחפשים כעת גמישות, וחשוב לזכור כי אין עוד שום היגיון במערכות מונוליטיות, ללא אפשרות שדרוג. לכן, אורקל מציעה שדרוג לכל אפליקציה לפי הצרכים העסקיים של הארגון ובהתאם לגודלו. 

מתוך הבנה שרבים מהארגונים עושים שימוש גם במוצרי אורקל וגם במוצרי SAP, באורקל מציעים אינטגרציה מובנית מראש לפתרונות SAP, כך שכל ארגון יכול לבחור אם ואיך לשלב את מוצרי שתי החברות יחד. כל החברות שנרכשו על ידי אורקל בשנים האחרונות הפכו לאחרונה למה שאורקל מכנה Fusion Certified ותחת Fusion מצליחים כל מוצרי החברות שנרכשו לעבוד יחד בתיאום, וכולם נהנים מאותם עדכונים. 

אסטרטגיית הרכישות של אורקל נובעת מהרצון לרכוש את הטובים ביותר בכל תחום, על מנת שתוכל להציע ללקוחותיה את הפתרונות הטובים ביותר במגוון תחומים. הן נובעות מניתוח צרכי לקוחות אורקל ו-SAP גם יחד. 

אורקל מתמקדת באפליקציות ליבה, מעבר ל-ERP הסטנדרטי, בכל התחומים, ומאמינה בשמירה על גמישות.
7/3/2008
באורקל שומרים על גמישות

לפי אלברטו, אורקל מאמינה בעולם ה-SOA וחושבת שבעולם המחשוב רוב הארגונים יעדיפו מוצרים מסוג Integrated Best-of-Breed. ארגונים מחפשים כעת גמישות, וחשוב לזכור כי אין עוד שום היגיון במערכות מונוליטיות, ללא אפשרו

ישי דיבר איתנו על החזון של SAP לשנה-שנתיים הקרובות. ב-SAP מתכוונים להתמקד בשוק ה-SMB, גם בארץ וגם בחו"ל, וזאת מבלי לשכוח את לקוחותיהם בארגונים הגדולים. 

בנושא האינטגרציה מתכננים ב-SAP לשים דגש על שילוב בין מוצריהם לבין מוצר יBusiness Objects, אותה רכשה SAP לא מזמן. בנוסף, מתכננת SAP להתמקד בטכנולוגיית ה-SOA. 

בכל הנוגע לתחרות מול אורקל סיפר לנו ישי כי ל-SAP יש כיוון ברור מיום הקמתה, וכי אחד מיתרונותיה הוא רוחב הפתרונות העסקיים שהיא מציעה. למרות מה שנהוג לחשוב, פחות מ-50% מהרווחים של החברה מגיעים ממכירת רישיונות ל-ERP, בעוד רוב הרווחים מגיעים מפתרונות רוחביים שאינם ERP. 

ישי מדגיש את היתרון היחסי של SAP לארגונים המעוניינים להתרחב מעבר למערכת ERP גם לכיוון תהליכים עסקיים אחרים ופתרונות רוחביים.
7/3/2008
SAP: מעבר ל-ERP

ישי דיבר איתנו על החזון של SAP לשנה-שנתיים הקרובות. ב-SAP מתכוונים להתמקד בשוק ה-SMB, גם בארץ וגם בחו"ל, וזאת מבלי לשכוח את לקוחותיהם בארגונים הגדולים. בנושא האינטגרציה מתכננים ב-SAP לשים דגש על שילוב בין מ

  פרסום בטקסט

  כתבות לפי חודש
2011
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2010
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2009
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2008
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2007
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר


רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


הצטרף ל-pConTip

ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "דוא"ל
שם
 
 pConTop
המלצות למנהלי מידע
הכי מעניין וחשוב במחשוב
פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

 ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
 משרות הייטק בשיתוף AllJobs
 pConTip
הטיפים והסרטונים
הכי טובים שיש!
המלצות * חידושים * קיצורי דרך


חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   תוכן לפי נושא
 
    אבטחה
    אינטרנט
    חומרה
    יישומים
    ניהול
    סלולר
    עובדים
    עסקים
    שירותים
    תוכנה
    תקשורת
    תשתיות
 מודעות דרושים
 איך להתעדכן וליצור קשר
RSS התעדכן ב-RSS
RSS התעדכן ב-Google+
FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
in התעדכן בלינקדין
TWITTER להתעדכן ביוטיוב
TWITTER התעדכן בטוויטר
TWITTER צור קשר במייל
 
©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב