הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום חמישי 22 אוקטובר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   
  בדברי המומחים

חמדה רואה שינוי בדרך שבה ארגונים מתייחסים ל-ITPM, אך רוב הארגונים עדיין  חוששים להשקיע בתחום. הסיבה העיקרית היא שארגונים חוששים, בגלל שמדובר בפרוייקט גדול ומסובך, וקשה מאד לשכנע אותם שלא תמיד זה כך. 

בנוסף, ארגונים רבים משתמשים בפתרונות קיימים לניהול פרוייקטים, כולל אקסל או MSProject, ומעדיפים להמשיך "להסתדר" עם הכלים הללו. 

במקרים אחרים, הארגון רכש כלי מסויים (לעיתים בעלות גבוהה), וכעת למרות שהכלי לא ממש מתאים, קיים אי-רצון להשקיע שוב. 

חמדה ממליצה גם היא לארגונים להתחיל בקטן, ובמקום שבו הכי כואב. בהחלט מומלץ ללכת לימי עיון, סדנאות ואפילו קורסים בנושא, מאחר וגם בדרגים ניהוליים יש לעיתים אי-הבנות ואפילו בורות לגבי הנושא, ובלבול בין כמה מונחים דומים אך שונים במהותם.
25/1/2008
ללמוד על ITPM

חמדה רואה שינוי בדרך שבה ארגונים מתייחסים ל-ITPM, אך רוב הארגונים עדיין חוששים להשקיע בתחום. הסיבה העיקרית היא שארגונים חוששים, בגלל שמדובר בפרוייקט גדול ומסובך, וקשה מאד לשכנע אותם שלא תמיד זה כך. בנוסף,

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
ראש קבוצת הרגולטורים להגנת מידע באיחוד האירופי קבע כי יש להתייחס לכתובות ip כאל מידע פרטי. ומי לא ממש משתפת פעולה? אתר addictinggames מציע אוסף גדול של משחקים מקוונים, פשוט ממכרים. ראו, הוזהרתם!
בלעדי באולימפוס: החלטה אסטרטגית להוסיף תפריט הפעלה בעברית במצלמות הדיגיטליות. באיזה עוד שפות ניתן להשיג תפריטי הפעלה?פריצות מוצלחות לאתרי ה-cia, המוסד ושירות הביון הבריטי (mi6) הוכיחו שאין אתר חסין. משיקולי מגבלות תקציב וידע, קשה ואולי ג
כתובת IP היא מידע פרטי? זהירות, ממכר!תפריט הפעלה בעברית במצלמות דיגיטליות הגנה על אתר הארגון

  כתבות נוספות

גלית סיפרה לנו כי 2007 הייתה השנה בה ארגונים בארץ החלו להיכנס לתחום ה-ITPM. לפני שלוש שנים כבר החלו ניסיונות בתחום, אך מעטים מדי, ורבים מהם ללא הצלחה - דבר שגרם לארגונים בארץ לחכות ולראות מה יתרחש בשטח, לפני שהם נכנסים בעצמם לתחום. 

ה-ITPM החל בגלל תחושה ש"הסנדלר הולך יחף"; גף המחשוב לא השכיל למצוא פתרון טוב מספיק עבור עצמו. כעת, ה-ITPM הופך לפתרון חובה, מאחר והוא מאפשר דו-שיח מלא בין ה-IT לביזנס. 

ה-ITPM מאפשר לרכז במקום אחד את כל הפרוייקטים, הדרישות, היוזמות והרעיונות, ולתת להם ציונים אובייקטיביים, תוך בחינת הצורך העסקי בכל פרוייקט. 

לארגונים המתעניינים בפתרונות ITPM, ממליצה גלית להתחיל בקטן; ברוב המקרים מדובר בפתרונות יקרים ומורכבים, אך ספקים רבים מוכנים להציע לארגונים לרכוש רק מודול בודד או לרכוש את המערכת כולה ולהתחיל להטמיע בקטן. 

גלית ממליצה לא לחפש את ה-ROI, מאחר ובמקרה זה מדובר בהטמעה מורכבת וארוכה, ול-ROI עלול לקחת לא מעט שנים. עם זאת, בניית תהליכי ITPM מאפשרים לארגון לקבוע סטנדרטים אחידים לניהול דרישות ופרויקטים, וקשירת הדרישות ליעדים עסקיים. 

פתרונות ממוכנים עוזרים לקבל את הסטאטוס האמיתי של הפרויקטים כולל נתונים קריטיים, כגון: עמידה בלוחות זמנים, שינויים, סיכונים בכל רגע נתון וכך משפר את הדיאלוג בין IT לביזנס ומאפשר להם לקבל החלטות מושכלות.
25/1/2008
דיאלוג בין ה-IT לביזנס

גלית סיפרה לנו כי 2007 הייתה השנה בה ארגונים בארץ החלו להיכנס לתחום ה-ITPM. לפני שלוש שנים כבר החלו ניסיונות בתחום, אך מעטים מדי, ורבים מהם ללא הצלחה - דבר שגרם לארגונים בארץ לחכות ולראות מה יתרחש בשטח, לפני שה

קיימות עדיין כמה בעיות בנושא שולחן העבודה המקוון. ראשית, בעיית הסנכרון, למשל כשיותר מדי אנשים עובדים על אותו המסמך. הבעיה השנייה אופיינית יותר לישראל, והיא מתמקדת בתמיכה בעברית. 

טלי טוענת כי הפוטנציאל בתחום אדיר וגם ההשקעות מצד חברות שונות גדול, אך הפתרונות עדיין לא הגיעו לשלב של Mass Production. גם פתרונות מקוונים כמו אלה שמציעה גוגל צריכים עוד להתבגר, על מנת שיוכלו לעבור לשלב הבא ולהתחרות באמת עם אופיס. 

במקביל, מחירי הלפטופים בירידה עכשיו, וארגונים רבים עדיין בוחרים באפשרות זו כעדיפה ובטוחה יותר על פני שולחנות עבודה מקוונים.
18/1/2008
דסקטופ מקוון - עדיין לא בשל

קיימות עדיין כמה בעיות בנושא שולחן העבודה המקוון. ראשית, בעיית הסנכרון, למשל כשיותר מדי אנשים עובדים על אותו המסמך. הבעיה השנייה אופיינית יותר לישראל, והיא מתמקדת בתמיכה בעברית. טלי טוענת כי הפוטנציאל בתחום

ארז סיפר לנו כי בעוד שבעבר הקדישו המנמ"רים את רוב תשומת הלב לעובדים במשרד, והתייחסו לעובדים ניידים כאל יוצאי דופן, הרי שהמציאות בשנים האחרונות השתנתה. 

עם ההתפתחות של טכנולוגיות לעבודה מרחוק, באה הדרישה לעבודה גם מהבית בעיקר מצד העובדים. עם זאת, מצד הארגונים, יש עדיין אדישות ולעיתים גם עוינות לרעיון, ומנמ"רים רבים מסתייגים משימוש בטכנולוגיות המאפשרות עבודה מרחוק, מחשש שהן יחשפו את רשת הארגון לגורמים עוינים או לדליפת מידע (ויש בכך לא מעט צדק). 

ארז ממליץ לארגונים לשמור על גמישות, ולספק לעובדים את כל הכלים לחיבור מרחוק, במטרה לאפשר לעובדים להתחבר בנוחות ובאופן שמתאים לצרכיו. 

לפי ארז, כאשר מערכות זיהוי ואימות מתקדמות יהפכו נפוצות יותר, יהפכו ארגונים לגמישים יותר בגישתם לנושא - כולל ארגונים שמרניים מטבעם.
18/1/2008
הניידות דורשת שולחן עבודה

ארז סיפר לנו כי בעוד שבעבר הקדישו המנמ"רים את רוב תשומת הלב לעובדים במשרד, והתייחסו לעובדים ניידים כאל יוצאי דופן, הרי שהמציאות בשנים האחרונות השתנתה. עם ההתפתחות של טכנולוגיות לעבודה מרחוק, באה הדרישה לעבו

על פי ניר, Security is a journey, not a destination והתמודדות עם מצב זה דורשת CISO רציני בארגון. ב-4-3 השנים האחרונות חלים שינויים ותפקיד זה במהירות, מפני שאתגר אבטחת המידע גודל, ומנמ"ר כבר לא יכול להתמודד עם העומס לבד. בעבר הגנה מפני איומים הופנתה בעיקר כלפי חוץ, והיום ארגון צריך להתגונן גם מפני הסכנות שיבואו מתוכו.

תחומים רבים וחדשים הלכו ונכנסו בשנתיים האחרונות למודעות הארגונים. מתוכם, בולטים במיוחד: סכנת דליפת מידע, עבודה בגישה מרחוק ושילוב התקנים ניידים בארגון. ניר ממליץ ל-CISOs להשתתף בפורומים של אבטחת מידע, דוגמת פורום מנהלי אבטחת המידע שמתכנס באוניבסיטת תל אביב אחת לחודש. כמו כן, בולט כנס RSA המתקיים באירופה ובארה"ב, שבו דנים במגמות באבטחה, באיומים ובפתרונות.
11/1/2008
Security is a journey

על פי ניר, Security is a journey, not a destination והתמודדות עם מצב זה דורשת CISO רציני בארגון. ב-4-3 השנים האחרונות חלים שינויים ותפקיד זה במהירות, מפני שאתגר אבטחת המידע גודל, ומנמ"ר כבר לא יכול להתמודד עם ה

מספר כי לפעמים הדברים הקטנים ביותר יכולים להוות איום אדיר, ולכן המנכ"ל צריך לתת למנהל האבטחה את הסמכות להחליט החלטות ולבצע אותן, גם אם זה דורש תקציב גדול. עוד הוא ממליץ, לעודד יחסים טובים בין מנהל האבטחה לקבוצת האבטחה הפיזית בחברה, לשאוף לשיתוף פעולה מקסימלי, ולמנוע מצבים של הטלת אחריות הדדית. 

אחד האתגרים העיקריים איתו נאלץ ה-CISO להתמודד כיום הוא נושא ההאקרים. עד לפני כמה שנים, רוב הפריצות התבצעו כמעין שעשוע או אתגר עבור האקרים, אבל היום במקרים רבים הפעולות מתבצעות על ידי או בחסות קבוצות פשע מאורגן. עובדות אלה הופכות את ההאקר המודרני למסוכן מאי פעם - זהו איננו סטודנט בן 19 שיבהל ויעלם ברגע שיעלו עליו, אלא פורץ רב תעוזה ובעל "חגורת-כלים" מרשימה. כל זה דורש יכולות גבוהות ממנהל האבטחה, וארגז-כלים רציני מאוד משלו. 

לאחרונה, נראית מגמה בה חלק גדול מהאיום הוא מצד עובדי הארגון - עובד ממורמר, עובד שמזיק  תמורת בצע כסף או עובד שאינו מודע מספיק לסיכונים. בהתאם, גם הפוקוס של מוצרי האבטחה בשוק עובר לפתרונות להגנה פנימית.
11/1/2008
לחסום איומים מבחוץ ומבפנים

מספר כי לפעמים הדברים הקטנים ביותר יכולים להוות איום אדיר, ולכן המנכ"ל צריך לתת למנהל האבטחה את הסמכות להחליט החלטות ולבצע אותן, גם אם זה דורש תקציב גדול. עוד הוא ממליץ, לעודד יחסים טובים בין מנהל האבטחה לקבוצת

מדגיש כי על המנמ"ר לדעת כי ה-CISO הוא הביקורת על אבטחת מערכות המידע. תפקידו משלב טיפול בסיכונים שאינם נוגעים רק למחשבים עצמם ונחוצה לו גמישות בהתאם. 

אתגרים מיוחדים של מנהל האבטחה הישראלי, נובעים ממצבנו הבטחוני מחד, וה"אופי הלאומי" מאידך. נטייתנו הטבעית לאלתר יוצרת מצב שבו הוא אינו עובד כ"מדען" אלא כ"אמן". הוא לא נעזר בטבלאות, אינו עובד לפי תקן, אינו מסתמך על שיגרת הוראות וצ
11/1/2008
לעבוד כ"מדען"

מדגיש כי על המנמ"ר לדעת כי ה-CISO הוא הביקורת על אבטחת מערכות המידע. תפקידו משלב טיפול בסיכונים שאינם נוגעים רק למחשבים עצמם ונחוצה לו גמישות בהתאם. אתגרים מיוחדים של מנהל האבטחה הישראלי, נובעים ממצבנו הבטח

  פרסום בטקסט

  כתבות לפי חודש
2011
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2010
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2009
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2008
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2007
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר


רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


הצטרף ל-pConTip

ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "דוא"ל
שם
 
 pConTop
המלצות למנהלי מידע
הכי מעניין וחשוב במחשוב
פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

 ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
 משרות הייטק בשיתוף AllJobs
 pConTip
הטיפים והסרטונים
הכי טובים שיש!
המלצות * חידושים * קיצורי דרך


חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   תוכן לפי נושא
 
    אבטחה
    אינטרנט
    חומרה
    יישומים
    ניהול
    סלולר
    עובדים
    עסקים
    שירותים
    תוכנה
    תקשורת
    תשתיות
 מודעות דרושים
 איך להתעדכן וליצור קשר
RSS התעדכן ב-RSS
RSS התעדכן ב-Google+
FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
in התעדכן בלינקדין
TWITTER להתעדכן ביוטיוב
TWITTER התעדכן בטוויטר
TWITTER צור קשר במייל
 
©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב