הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
שבת 19 ספטמבר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   
  בדברי המומחים

לפי יואב, כמות הפתרונות המוצעים בתחום ניהול ציי הרכב הולכת וגדלה; ככל שהפתרונות הללו מציעים יותר יכולות, כך יותר ארגונים בוחרים לנהל ציי הרכב מהארגון עצמו במקום לפנות למיקור חוץ. 

היכולות רבות ומגוונות, כך שכל ארגון יכול לבחור מאפיינים המתאימים לו, והפתרונות היום משתלבים במערכות אחרות ומסוגלים לקבל ולהעביר נתונים באופן המקל על מעקב, ומאפשר קבלת החלטות יעילה יותר. 

ככל שניתוח הנתונים יהיה ברמה גבוהה יותר, כך יוכל הלקוח להשתמש בהם במינימום משאבים.
28/9/2007
פתרונות מותאמים לארגון

לפי יואב, כמות הפתרונות המוצעים בתחום ניהול ציי הרכב הולכת וגדלה; ככל שהפתרונות הללו מציעים יותר יכולות, כך יותר ארגונים בוחרים לנהל ציי הרכב מהארגון עצמו במקום לפנות למיקור חוץ. היכולות רבות ומגוונות, כך ש

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
אנליסטים מ-butler group קובעים: וירטואליזציה עשויה לחסוך לעסקים מיליוני דולרים, ולהפוך לטכנולוגיית הדטה סנטר העיקרית בשנתיים-שלוש הקרובות.אתר מוסיקה 24 הוא האתר של ערוץ 24 בטלוויזיה, ערוץ המוזיקה הישראלית.חברת fortinet הכריזה על השקתה של fortigate-224b, סדרת מוצרים חדשה לניהול מאוחד של איומי אבטחת מידע.פריצות מוצלחות לאתרי ה-cia, המוסד ושירות הביון הבריטי (mi6) הוכיחו שאין אתר חסין. משיקולי מגבלות תקציב וידע, קשה ואולי ג
לחסוך לעסקים מיליוניםמוסיקה 24גישה חדשה לאבטחת מידעהגנה על אתר הארגון

  כתבות נוספות

אלי סיפר לנו כי בעוד שבעבר פנו ארגונים למערכות קטנות עם יכולות מועטות, הרי שהיום יותר ויותר ארגונים פונים למערכות גדולות, המתחברות לכל המחלקות בארגון, כולל פיננסים, תקציב, לוגיסטיקה, מערכות ERP וכו
28/9/2007
הטכנולוגיה מתקדמת

אלי סיפר לנו כי בעוד שבעבר פנו ארגונים למערכות קטנות עם יכולות מועטות, הרי שהיום יותר ויותר ארגונים פונים למערכות גדולות, המתחברות לכל המחלקות בארגון, כולל פיננסים, תקציב, לוגיסטיקה, מערכות ERP וכו'. המערכו

מערכות ה-SIEM מאפשרות לארגונים לקבל התראות על אירועי אבטחת מידע, לזהות מגמות בעייתיות מבחינת אבטחת מידע, לאכוף מדיניות אבטחה, לנהל את הטיפול באירועים חריגים ולהתמודד עם אתגרי אבטחה משולבים. כמות הלוגים שנצברים תהיה לפי מדיניות הארגון והמספר יכול להגיע גם לחצי מיליארד אירועים ביום. 

מקובל לשמור בזמן אמת אירועים מה-30-60 ימים האחרונים, השאר מקובץ ונשמר כגיבוי לעת הצורך. פרויקט SIEM טומן בחובו בעיות רבות לארגון שלא התכונן כנדרש לפרויקט, קיימים פרויקטים רבים בישראל שנכשלו והלקוחות לא משתמשים במוצר. "הפיל הלבן" שהוקם במשך שנים, לא פעיל ולא נותן תוצר. על-מנת להימנע ממצב כזה יש להשקיע בתוכנה מוכרת ואמינה ולהתכונן היטב לפרויקט. כמו כן, יש חשיבות רבה לניסיון המטמיע, כיוון שהמערכות אינן Out of the Box, אלא הן Custom Made ב-75%.
21/9/2007
למנוע "פיל לבן"

מערכות ה-SIEM מאפשרות לארגונים לקבל התראות על אירועי אבטחת מידע, לזהות מגמות בעייתיות מבחינת אבטחת מידע, לאכוף מדיניות אבטחה, לנהל את הטיפול באירועים חריגים ולהתמודד עם אתגרי אבטחה משולבים. כמות הלוגים שנצברים

מערכת SIEM מאפשרת לנקוט בגישה פרו-אקטיבית כלפי אבטחת המידע. אחד האתגרים המרכזיים ביישום המערכת הוא הגדרת כללי ותפקידי האבטחה וסידורם מול הצרכים העסקיים. אתגר נוסף הוא תיעדוף התראות האבטחה בצורה שתאפשר עבודה יעילה. מאחר וביישום SIEM מדובר בפרויקט חוצה ארגון, הוא מחייב שיתוף פעולה בין קבוצות עבודה רבות בתוך הארגון.
21/9/2007
לנקוט בגישה פרו-אקטיבית

מערכת SIEM מאפשרת לנקוט בגישה פרו-אקטיבית כלפי אבטחת המידע. אחד האתגרים המרכזיים ביישום המערכת הוא הגדרת כללי ותפקידי האבטחה וסידורם מול הצרכים העסקיים. אתגר נוסף הוא תיעדוף התראות האבטחה בצורה שתאפשר עבודה יעי

מערכות SIEM מאפשרות להסיר את הערפל ממה שקורה בארגון. קודם, לא היה ברור מה קורה במערכות השונות ומה עושים המשתמשים הפנימיים והחיצוניים. כדי להבין זאת, מערכות ה-SIEM מאפשרות לראות מה קורה בארגון כולו ממקום מרכזי. 

יש ארגונים שלהם המערכות גם עוזרות לעמוד ברגולציות. מהלוגים ניתן לשלוף כל דבר - פעילות עובדים במערכות, פעילות גורמים חיצוניים ונוכחות פיזית בארגון. חלק מהמערכות משתמשות לא רק בלוגים אלא גם בוחנות את המערכות מבחינת חשיפה ומעריכות מהו הנזק הצפוי במידה שיקרה משהו. 

אחד היתרונות המשמעותיים הוא שהמערכות מציגות נתונים בממשקים מאוד פשוטים להבנה. כך מפעיל המערכת לא חייב להיות בעל הכשרה גבוהה. מספיק להשתמש בכוח אדם פשוט שיידע למי להתקשר במקרה הצורך. עוד הוא מציין, כי זמן יישום הפרויקט הוא בדרך-כלל מספר חודשים ספורים.
21/9/2007
להסיר את הערפל

מערכות SIEM מאפשרות להסיר את הערפל ממה שקורה בארגון. קודם, לא היה ברור מה קורה במערכות השונות ומה עושים המשתמשים הפנימיים והחיצוניים. כדי להבין זאת, מערכות ה-SIEM מאפשרות לראות מה קורה בארגון כולו ממקום מרכזי.

על מנת שהארגון ישתנה, צריך המנכ"ל להשתנות. מניסיונו, ארגון המציע מנוחה והטבות לעובד, זוכה גם בהתעניינות רבה יותר מעובדים פוטנציאליים, ושימור עובדים קיימים. 

מנכ"ל המאמץ גישה נינוחה יסחף את העובדים, כולל הציניים שבהם. מניסיונו, למדיטציות לפני ישיבות השפעה ברורה על הלך הרוח ועל הישיבה עצמה. 

חברה ניבחנת במישור הנתונים החומריים (נתונים פיננסיים, איכות מוצר, מתחרים וכדומה), אבל גם במישור "רוח החברה" / הנשמה או האנרגיה שלה. דבר זה, מורכב ממערכות היחסים בין האנשים, האהבה ביניהם, כמה הם סומכים זה על זה, האנרגיה שכל אדם מביא לחברה וכן הלאה. 

בעיניו, וזו לא דעה רווחת, יש חשיבות לטפח את שני המישורים באותה המידה.
14/9/2007
מנוחה מתחילה מהמנכ"ל

על מנת שהארגון ישתנה, צריך המנכ"ל להשתנות. מניסיונו, ארגון המציע מנוחה והטבות לעובד, זוכה גם בהתעניינות רבה יותר מעובדים פוטנציאליים, ושימור עובדים קיימים. מנכ"ל המאמץ גישה נינוחה יסחף את העובדים, כולל הצינ

בישראל, בדומה לארה"ב ואנגליה, עובדים שעות רבות, לעומת מערב אירופה, שם ישנה ירידה בשעות העבודה. זה נובע מהבדלים בערך תרבותי הנקרא Mastery, המתייחס לשאיפת החברה לשלוט בטבע בו היא פועלת. 

חברות המדגישות ערכים אלו, מעודדות עבודה קשה וחתירה להישגים. בישראל ערכי ה-Mastery חשובים מאוד, בעוד ערכי הרמוניה הם בעלי חשיבות נמוכה (ישראל היא אחת המדינות בהן ערכים אלו הם הפחות חשובים בעולם כולו!). 

דפוסי העבודה בישראל כוללים שעות עבודה ארוכות, ציפייה לזמינות מתמדת של העובדים, והדגשת השורה התחתונה. בישראל קיימת נורמה חברתית חזקה להקמת משפחה, אך החברה איננה מספקת תנאים שעשויים לעזור במשימה זו. 

אנשים מצויים במערכת לחצים כבדה מאד להספיק "הכל". תופעה זו משפיעה בעיקר על נשים, אך גם על גברים. מערכת לחצים זו גובה מחיר כבד מן האנשים הפועלים בתוכה, כמו גם מהארגונים ומהחברה כולה.
14/9/2007
עבודה מול משפחה

בישראל, בדומה לארה"ב ואנגליה, עובדים שעות רבות, לעומת מערב אירופה, שם ישנה ירידה בשעות העבודה. זה נובע מהבדלים בערך תרבותי הנקרא Mastery, המתייחס לשאיפת החברה לשלוט בטבע בו היא פועלת. חברות המדגישות ערכים א

עבור ארגונים רבים, העובד הוא זמני וניתן להחלפה. אכיפת זכויות העובד, הלוקה בחסר בארץ, תורמת לטשטוש הגבול בין פנאי לעבודה. 

על אף שהחברה בארץ מסורתית במהותה והמשפחה תופסת מקום ראשון, אנחנו גם מכורים לעבודה. במחקרים שנעשו בארץ, עומדת המשפחה במקום הראשון בחשיבות, אך בקרב עובדי הייטק העובדים חלק מהזמן גם מהבית, העבודה זוכה למקום הראשון בחשיבות (גם בקרב אימהות!). 

ייתכן ועבודה מהבית מאפשרת איזון טוב יותר בין עבודה למשפחה, וייתכן גם כי התנאים שארגוני הייטק מעניקים הופכים את העבודה למעין משפחה, וכך נדחקת המשפחה האמיתית למקום השני. 

כדאי לארגונים לדרוש מעובדים לצאת לחופשות משמעותיות או לארגן חופשות לעובדים, הכוללים שינוי בנוף ובאווירה, כדרך למנוע שחיקה, בנוסף על הרצאות בנושא WLB. גם עבודה מהבית הופכת פופולארית: בארצות סקנדינביה מדובר בסביבות ה-20%, אך בארץ מדובר בתופעה חדשה אך מבורכת.
14/9/2007
העבודה במקום הראשון

עבור ארגונים רבים, העובד הוא זמני וניתן להחלפה. אכיפת זכויות העובד, הלוקה בחסר בארץ, תורמת לטשטוש הגבול בין פנאי לעבודה. על אף שהחברה בארץ מסורתית במהותה והמשפחה תופסת מקום ראשון, אנחנו גם מכורים לעבודה. במ

החידושים האחרונים אותם ניתן למצוא היום הם מערכות טלפוניה מוצפנת ואינטגרציה בין מערכות הטלפוניה למערכות ה-ERP וה-CRM בארגון. התועלות העיקריות והמידיות מהטמעת מערכת טלפונית IP הן חסכון בעלויות הטלפוניה, שליטה מרכזית במערכות הטלפוניה וזמינות מלאה של אנשי הארגון.
7/9/2007
חסכון, שליטה וזמינות

החידושים האחרונים אותם ניתן למצוא היום הם מערכות טלפוניה מוצפנת ואינטגרציה בין מערכות הטלפוניה למערכות ה-ERP וה-CRM בארגון. התועלות העיקריות והמידיות מהטמעת מערכת טלפונית IP הן חסכון בעלויות הטלפוניה, שליטה מרכ

רוב הארגונים לא ממקסמים את כל האפשרויות של טכנולוגיית ה-IP, הן מבחינת הפונקציונאליות והן מבחינת החסכון הכלכלי. יש ארגונים גדולים, שרכשו פתרונות IP בהון תועפות לפני שנים רבות וקשה להם לעכל שניתן לעשות היום כמעט הכל, ב-5% מהמחיר שהם השקיעו בעבר. 
היום צריכים לחשוב  "מחוץ לקופסא". להתקשר בטלפון, זו לא פעולה שאמורה לעלות כסף. בדיוק כמו שמשלוח מייל למיאמי עולה אפס, אין סיבה שמשלוח קול באינטרנט יעלה כסף. זה כמו שלפני 10 שנים היית צריך לשכנע אנשים שעדיף לשלוח מייל במקום פקס! מי שהיה הראשון להבין זאת, חסך כסף רב, ואף ייעל בהרבה את עבודתו.
7/9/2007
למקסם אפשרויות

רוב הארגונים לא ממקסמים את כל האפשרויות של טכנולוגיית ה-IP, הן מבחינת הפונקציונאליות והן מבחינת החסכון הכלכלי. יש ארגונים גדולים, שרכשו פתרונות IP בהון תועפות לפני שנים רבות וקשה להם לעכל שניתן לעשות היום כמעט

פרוטוקול IP הפך את כל עולם התקשורת לפשוט יותר. ברגע שכולם מדברים באותה שפה הרבה יותר קל לחבר בין מערכות שונות ואמצעי תקשורת שונים. 
אם בעבר דיברנו על Voice ו-Video ש"רוכבים" על רשת ה-Data, היום כבר ניתן לדבר על כך ש-Voice, Video ו-Data מחוברים יחדיו ומספקים שירותים משולבים. אחת הבעיות הגדולות בסביבה העסקית היא ריבוי אמצעי התקשורת שיש לכל אחת ואחד מאיתנו: טלפון במשרד, טלפון נייד, דואר קולי, פקס, אי-מייל, תכנת מסרים מידיים (Chat) ואמצעים נוספים. מערכת Unified Communications מחברת בין כל האמצעים הללו ויוצרת סביבה תקשורת פשוטה שהופכת את היום יום ליעיל יותר. אני יכול להתחיל לתקשר ב-Chat ובלחיצת כפתור לעבור לשיחת טלפון במשרד. 
ברגע שרשת התקשרות משמשת כפלטפורמה מאוחדת לכל השירותים, הארגון הופך לגמיש יותר ויעיל יותר. הרבה יותר קל ליישם אפליקציות חדשות ולבצע שינויים.
7/9/2007
ארגון גמיש ויעיל

פרוטוקול IP הפך את כל עולם התקשורת לפשוט יותר. ברגע שכולם מדברים באותה שפה הרבה יותר קל לחבר בין מערכות שונות ואמצעי תקשורת שונים. אם בעבר דיברנו על Voice ו-Video ש"רוכבים" על רשת ה-Data, היום כבר ניתן לדבר ע

כיום ארגונים נאלצים לתחזק מספר תשתיות שונות - רשת ה-LAN, רשת ה-WAN ומרכזיית הטלפוניה. ה-IP הופך לסטנדרט של התעשייה עבור כל סוגי התקשורת, מה שמביא לגידול בכדאיות ההשקעה בתשתיות ואפליקציות  IP. כאשר כל התשתיות יעברו ל-IP, למשרד ולבית יגיע צינור אחד בלבד והוא צינור IP שעליו ירוצו כל השירותים (רשתות Data מסוגים שונים, טלפוניה, וידיאו), זוהי ה-NGN (או Next Generation Network) כיום, ספקי השירות מאפשרים לרכוש שירות מרכזיית IP מנוהל (IP Centrex). ה-NGN תאפשר לקבל שירות רשת LAN מנוהל, ללא צורך להשקיע בציוד רשת. 
ברגע שהכל ירוץ על תשתית ספקי השירות, גם המושגים LAN ו-WAN יאבדו משמעות. ה-NGN תאפשר אספקת QoS מקצה לקצה גם בתוך רשת ספק השירות (מה שאפשרי כיום רק באמצעות MPLS ורק עבור Data).  עולם ה-Broadcast עומד בפני מהפיכה דומה (עם ה-IPTV ושירותים כמו Joost). החידוש הגדול ביותר בעולם ה-IP הוא האפשרויות האפליקטיביות שנפתחות בזכות ה-Convergence. למשל, חיבור מערכות CRM לטלפוניה, חיבור מערכות שו"ב שונות וחיבור מערכות ממוחשבות להקלטת שיחות. הכל מאוד גמיש ואין גבול לאפליקציות שאפשר לפתח על גבי תשתית ה-IP.
7/9/2007
גידול בכדאיות ההשקעה

כיום ארגונים נאלצים לתחזק מספר תשתיות שונות - רשת ה-LAN, רשת ה-WAN ומרכזיית הטלפוניה. ה-IP הופך לסטנדרט של התעשייה עבור כל סוגי התקשורת, מה שמביא לגידול בכדאיות ההשקעה בתשתיות ואפליקציות IP. כאשר כל התשתיות יע

  פרסום בטקסט

  כתבות לפי חודש
2011
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2010
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2009
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2008
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2007
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר


רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


הצטרף ל-pConTip

ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "דוא"ל
שם
 
 pConTop
המלצות למנהלי מידע
הכי מעניין וחשוב במחשוב
פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

 ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
 משרות הייטק בשיתוף AllJobs
 pConTip
הטיפים והסרטונים
הכי טובים שיש!
המלצות * חידושים * קיצורי דרך


חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   תוכן לפי נושא
 
    אבטחה
    אינטרנט
    חומרה
    יישומים
    ניהול
    סלולר
    עובדים
    עסקים
    שירותים
    תוכנה
    תקשורת
    תשתיות
 מודעות דרושים
 איך להתעדכן וליצור קשר
RSS התעדכן ב-RSS
RSS התעדכן ב-Google+
FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
in התעדכן בלינקדין
TWITTER להתעדכן ביוטיוב
TWITTER התעדכן בטוויטר
TWITTER צור קשר במייל
 
©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב