הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
שבת 19 ספטמבר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   
  בדברי המומחים

שי סיפר לנו כי ארגונים מתחילים סוף סוף להבין שה-BSM איננו רק פתרון ל-IT, אלא פתרון עסקי, ולכן יותר ויותר ארגונים בארץ, שהבינו את חשיבות ה-BSM, מתחילים ליישם פתרונות BSM. 

שי מאמין כי בתקופה הקרובה נראה מימוש CMDB בשילוב עם פתרונות discovery, באופן שיספק לארגון ערך ושיפור יכולות ה-Root Cause Analysis האוטומטי, וכן ניתוח השפעת תקלות על שירותים עסקיים. 

מה שהופך את ה-BSM להכרחי, הוא הצורך לגשר בין המחשוב לצד העסקי של הארגון. חשוב שפתרון BSM מלא יכלול מאפיינים שונים כולל ניהול SLA, שליטה ובקרה ממוקדת שירותים עסקיים, יכולת מדידת חוויית המשתמש בשירותים העסקיים, ניהול תצורה ושינויים וניהול מערך השירות, על מנת שפתרון ה-BSM יספק את כל מה שהוא יכול להציע.
28/12/2007
ה-BSM כפתרון עסקי

שי סיפר לנו כי ארגונים מתחילים סוף סוף להבין שה-BSM איננו רק פתרון ל-IT, אלא פתרון עסקי, ולכן יותר ויותר ארגונים בארץ, שהבינו את חשיבות ה-BSM, מתחילים ליישם פתרונות BSM. שי מאמין כי בתקופה הקרובה נראה מימוש

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
חוקרים מאוניברסיטת סטנפורד פיתחו טכנולוגיה המאפשרת הארכת חיי הסוללה במחשבים ניידים פי עשר. על מה מבוססת הטכנולוגיה החדשה? מה זה בכלל nanowires? ומי בעיקר צפוי ליהנות מהחידוש?זוכרים את קלטות האוסף משנות השמונים? אתר finetune מאפשר לכם להכין קלטת אוסף ממש כמו אז, דרך האינטרנט. איך זה עובד? למה האתר מושלם לעצלנים?whitesmoke משחררת את גרסת 2008 החדשה שלה. ממשק משתמש יעיל משפר את התוכנה המתקדמת ביותר לשיפור טקסטים באנגלית. איך ניתן לחסוך זמן יקר, וגם לשפר את האנגלית? בהמשך...פריצות מוצלחות לאתרי ה-cia, המוסד ושירות הביון הבריטי (mi6) הוכיחו שאין אתר חסין. משיקולי מגבלות תקציב וידע, קשה ואולי ג
Nanowires להארכת חיי סוללהFineTuneWhiteSmoke לשיפור האנגליתהגנה על אתר הארגון

  כתבות נוספות

חגי סיפר לנו כי בתקופה האחרונה, יותר ארגונים בארץ לומדים את התחום, גם אם עדיין אינם מיישמים זאת בשטח. חלק מהסיבה לעניין ב-BSM, נובע גם מהעלייה בדרישה לתאימות לתקנות, והעלייה בפופולריות ה-ITIL. 

ארגונים מתחילים להבין כי ניהול המחשוב בראייה עסקית הנו קריטי ומקדם את הארגון. מדובר בתהליך מתמשך, אמר לנו חגי, והמליץ לארגונים המעוניינים להטמיע פתרון BSM להתייעץ, לתכנן וללמוד את הנושא לעומק. 

מאחר ומדובר בתפישה, הרי שכל ספק יכול "להחליט" בעצמו מה זה BSM, ולכן מומלץ לפנות למקצוענים ובעלי ניסיון מוכח בלבד. 

חשוב שארגון ישמור על אורך-רוח, מאחר והטמעת BSM דורשת שלבים רבים ואינה נעשית בבת-אחת.
28/12/2007
הטמעת BSM - רצוי לאט

חגי סיפר לנו כי בתקופה האחרונה, יותר ארגונים בארץ לומדים את התחום, גם אם עדיין אינם מיישמים זאת בשטח. חלק מהסיבה לעניין ב-BSM, נובע גם מהעלייה בדרישה לתאימות לתקנות, והעלייה בפופולריות ה-ITIL. ארגונים מתחיל

פנחס טוען כי ניידות המספרים בתחום התקשורת הקווית מספקת הזדמנות עסקית לארגונים להוזיל משמעותית את הוצאות התקשורת שלהם. 

בתחום התקשורת הסלולארית, התשובה מורכבת מעט, לאור הניסיון של החברות הסלולאריות להתמודד מול האתגרים הקשים שמעמיד בפניהן משרד התקשורת, ועדיין לשמור על שולי רווח גבוהים. 

התחרות בין חברות התקשורת תיעשה מורכבת יותר, כך גם בהסכמים ובשירותים למגזר העסקי. 

ניידות המספרים כשלעצמה לא תביא להוזלת הוצאות התקשורת לארגונים, אם לא בוצעה היערכות מספקת לקראת יישומה, היינו - ניתוח מקצועי ומקיף של כל עלויות התקשורת בארגון, ויישום טכנולוגיות ושיטות מתקדמות לחיסכון בהוצאות.
21/12/2007
רק היערכות תוביל לחיסכון

פנחס טוען כי ניידות המספרים בתחום התקשורת הקווית מספקת הזדמנות עסקית לארגונים להוזיל משמעותית את הוצאות התקשורת שלהם. בתחום התקשורת הסלולארית, התשובה מורכבת מעט, לאור הניסיון של החברות הסלולאריות להתמודד מו

ד"ר שבי מדגיש כי מטרת תוכנית ניידות המספרים היא לקדם את התחרות בתחום הטלפוניה, לטובת הצרכנים. 

למשרד התקשורת שלוש מטרות עיקריות: החדרת טכנולוגיות חדשות, קיום תחרות ושמירה על זכויות הצרכן. בין השאר, המטרה היא להביא לקיצור תקופת ההתחייבות, תמחור שיחה לפי שניות ולא לפי דקות, וביטול מחוייבות המנוי למפעילת התקשורת. 

במשרד התקשורת מאמינים כי תוכנית ניידות המספרים תוריד את חסמי המעבר, ותעלה את טיב השירות שמציעות ספקיות התקשורת. ולראייה - כל המבצעים שמציעות עכשיו חברות הסלולאר, כאמצעי לשימור לקוחות. תוכנית ניידות המספרים בישראל מציעה את זמן הניוד הקצר בעולם כרגע, מה שיאפשר מעבר מהיר ללא הפסדים הנובעים מהשבתות מיותרות. 

אין אמנם מדד להצלחת ניידות המספרים, אך מאחר והמטרה אינה להביא לעלייה במספר המנויים המתניידים, אלא לעלייה ברמת השירות, אין דרך ממשית למדוד זאת.
21/12/2007
מקדמים תחרות

ד"ר שבי מדגיש כי מטרת תוכנית ניידות המספרים היא לקדם את התחרות בתחום הטלפוניה, לטובת הצרכנים. למשרד התקשורת שלוש מטרות עיקריות: החדרת טכנולוגיות חדשות, קיום תחרות ושמירה על זכויות הצרכן. בין השאר, המטרה היא

איל סיפר לנו כי יש מעבר ברור לצגים רחבים (Wide), כניסיון לענות על הצורך ההולך וגדל של הצרכנים בצגים המסוגלים להעניק יותר תוכן ומידע בתמונה אחת בודדת. 

הגידול ברוחב הצג מאפשר להציג בו-זמנית שתי אפליקציות A4 על צג אחד (למשל, אתר אינטרנט לצד מסמך Word), דבר שמשפר באופן ברור את תפוקת העבודה. 

המגמה כעת, היא להפוך את העבודה לקלה, יעילה ואינטואיטיבית יותר עבור העובד בכל דרך אפשרית, והצגים החדשים מאפשרים לעשות זאת. 

כמו כן, הצגים הרחבים נותנים מענה מירבי לצפייה בסרטונים, כמו גם באפליקציות וידאו באתרי תוכן וידאו.
14/12/2007
צג רחב לעבודה נוחה

איל סיפר לנו כי יש מעבר ברור לצגים רחבים (Wide), כניסיון לענות על הצורך ההולך וגדל של הצרכנים בצגים המסוגלים להעניק יותר תוכן ומידע בתמונה אחת בודדת. הגידול ברוחב הצג מאפשר להציג בו-זמנית שתי אפליקציות A4 ע

מאיר אומר שהמגוון עצום וממליץ לרוכשים לבצע סקר שוק כראוי, לפני רכישת צגים. במונחי עלות/תועלת, על הצרכן לאפיין את צרכיו היישומיים לפי החלטת הרכישה ולא להתפתות למחיר בלבד. 

הפרמטרים העיקריים עליהם צריך לשים דגש, הם זמן תגובה, יחס ניגודיות, זווית צפייה, טכנולוגיה דיגיטלית או אנלוגית, פאנל רגיל או רחב, זווית צפייה, כתב אחריות של יבואן מורשה ומוכר, כתובת לפניות בעת הצורך ודומיננטיות של המותג בישראל. רצוי שהספק המקומי יהיה אמין ובעל ניסיון. 

כמו כן, חשוב שהמשתמש יחוש בנוח עם הצג שאיתו יעבוד, כשהתאמת הצג לתפקיד ולצורך, תסייע להגדיל  פרודוקטיביות.
14/12/2007
לבצע סקר שוק

מאיר אומר שהמגוון עצום וממליץ לרוכשים לבצע סקר שוק כראוי, לפני רכישת צגים. במונחי עלות/תועלת, על הצרכן לאפיין את צרכיו היישומיים לפי החלטת הרכישה ולא להתפתות למחיר בלבד. הפרמטרים העיקריים עליהם צריך לשים דג

ה-BI הפך בשנתיים האחרונות לכלי לקבלת החלטות, כלי ביצועי, המשפיע על תהליכים ארגוניים על בסיס יומיומי. 

ארגונים מתחילים כעת להטמיע באמצעות התובנה העסקית גם יישומים ייעודיים, המאפשרים להם להשיג ביתר קלות מטרות עסקיות ואסטרטגיות מדידות. במקביל, שיטת הצגת הנתונים (ויזואליזציה) משתנה, באופן המאפשר שימוש במידע בזמן ובמקום הנכון - היינו, BI תפעולי. 

בועז טוען כי שימוש נכון ב-BI הוא מיומנות חשובה לכל המנהלים בכל הדרגים, בעוד ה-BI התפעולי הופך מיומנות זו לחשובה לא רק למנהלים, אלא לכמות עובדים גדולה. למנהלים, ממליץ בועז, כדאי לדרוש מהמנמ"ר לספק את כל היכולות הרלוונטיות ב-BI, בעוד המנמ"ר צריך להבטיח שימוש נכון ביכולות הללו.
7/12/2007
תפקיד המנמ"ר בעולם ה-BI

ה-BI הפך בשנתיים האחרונות לכלי לקבלת החלטות, כלי ביצועי, המשפיע על תהליכים ארגוניים על בסיס יומיומי. ארגונים מתחילים כעת להטמיע באמצעות התובנה העסקית גם יישומים ייעודיים, המאפשרים להם להשיג ביתר קלות מטרות

עינת סיפרה לנו כי שוק התובנה העסקית כולו משתנה, בעיקר בכיוון ה-BI התפעולי. השוק היום מחפש מודלים חדשים, וארגונים עוברים מיוזמות תובנה עסקית מבודדות לשילוב שירותי BI במערכות שונות בארגון - או מגמת ה-New-age Analytics, בה מתערבבים תחומי היישומים והאנליזה. 

עד לא מזמן, השתמשו בעיקר מנהלים ברמה הגבוהה ביישומים אנליטיים, בעוד שהיום גם עובדי ידע, המהווים בסביבות 80% מהארגון, צורכים יישומי תובנה עסקית. מצב זה מוביל גם לשינויים בפתרונות שמציעים הספקים, המציעים כעת שילוב של שכבה וירטואלית, המסוגלת לאחד ולנהל בסיסי נתונים של יישומים תפעוליים. 

עינת טוענת כי השילוב המנצח הוא שילוב נתונים בזמן-אמת ביישומים אנליטיים יחד עם מחסני נתונים, כלומר שילוב בין BI תפעולי למערכות המסורתיות.
7/12/2007
שילוב בין התפעולי למסורתי

עינת סיפרה לנו כי שוק התובנה העסקית כולו משתנה, בעיקר בכיוון ה-BI התפעולי. השוק היום מחפש מודלים חדשים, וארגונים עוברים מיוזמות תובנה עסקית מבודדות לשילוב שירותי BI במערכות שונות בארגון - או מגמת ה-New-age Anal

  פרסום בטקסט

  כתבות לפי חודש
2011
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2010
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2009
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2008
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2007
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר


רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


הצטרף ל-pConTip

ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "דוא"ל
שם
 
 pConTop
המלצות למנהלי מידע
הכי מעניין וחשוב במחשוב
פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

 ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
 משרות הייטק בשיתוף AllJobs
 pConTip
הטיפים והסרטונים
הכי טובים שיש!
המלצות * חידושים * קיצורי דרך


חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   תוכן לפי נושא
 
    אבטחה
    אינטרנט
    חומרה
    יישומים
    ניהול
    סלולר
    עובדים
    עסקים
    שירותים
    תוכנה
    תקשורת
    תשתיות
 מודעות דרושים
 איך להתעדכן וליצור קשר
RSS התעדכן ב-RSS
RSS התעדכן ב-Google+
FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
in התעדכן בלינקדין
TWITTER להתעדכן ביוטיוב
TWITTER התעדכן בטוויטר
TWITTER צור קשר במייל
 
©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב