הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
שבת 19 ספטמבר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   
  בדברי המומחים

רונן סיפר לנו כי הדבר החשוב ביותר שצריך הארגון לעשות לפני הוצאת בדיקות לשירות חיצוני הוא להחליט בדיוק מה להוציא, מה המודל הרצוי ומה השיטה המתאימה לו. 

יותר ויותר ארגונים בארץ מוציאים בדיקות לשירותים חיצוניים, חלק ניכר מהם עושים זאת כחלק ממגמת מיקור החוץ בכלל, וה-Offshore בפרט. היתרונות ברורים: עלות נמוכה, כמות גדולה של כוח אדם מיומן, והאצת תהליך הבדיקות. 

במקביל, חשוב לבחור ספק שירותים מוכר, מנוסה ומיומן, על מנת להימנע מסוגיות אבטחה או מתהליך בדיקות לקוי. 

כדאי, אם כי לא הכרחי, לבחור בספק הנמצא קרוב - בין אם בישראל, ובין אם במזרח אירופה - כך ניתן למנוע בעיות הנובעות ממרחק; במקרה הצורך, קל יותר לטוס למזרח אירופה מאשר להודו, למשל, מה גם שהמדינות נמצאות באותו אזור זמן, דבר המקל על ניהול שיחות טלפון בין הארגון לבין ספק השירות. 

מומלץ בחום לא לקפוץ לתהליך מבלי "לבדוק את המים", להתייעץ, ולבחור ספק באופן מושכל, רצוי כזה שמעבר לבדיקות, מסוגל גם להציע ערך מוסף.
30/11/2007
לבדוק מה להוציא החוצה

רונן סיפר לנו כי הדבר החשוב ביותר שצריך הארגון לעשות לפני הוצאת בדיקות לשירות חיצוני הוא להחליט בדיוק מה להוציא, מה המודל הרצוי ומה השיטה המתאימה לו. יותר ויותר ארגונים בארץ מוציאים בדיקות לשירותים חיצוניים

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
חברת גוגל מתכננת להציע בקרוב שירותי אחסון אונליין, ה-gdrive. כמה יעלה השירות, מה הוא יכלול ומתי יתחיל השירות לפעול? בהמשך.האתר של חגית קליש, זמרת שירי ארץ ישראל העורכת גם ערבי שירה בציבור, כולל גם שירונים בעברית למחפשי שירים מוכרים או אהובים. מה מיוחד בו? במה הוא שונה?בעזרת פתרון מבית highview יוכלו מנהלים לצפות בנתוני החברה ולקבל התראות בזמן אמת למכשיר הסלולארי. האם מדובר על פיתרון מלא של בינה עסקית בסלולאר?פריצות מוצלחות לאתרי ה-cia, המוסד ושירות הביון הבריטי (mi6) הוכיחו שאין אתר חסין. משיקולי מגבלות תקציב וידע, קשה ואולי ג
גוגל מציעה: שירות אחסון מקווןחגית קלישBI בסלולאר למנהליםהגנה על אתר הארגון

  כתבות נוספות

גיא סיפר לנו שהרבה ארגונים פשוט לא מבצעים בדיקות, בגלל העלויות הגבוהות של הבדיקות הללו. 

מדובר במצב מסוכן ביותר, מאחר וארגונים אלה מסתכנים בקריסת מערכות או אתרים, ובהופעת תקלות בתוכנה ובמוצרים לאחר שיווקם, כאשר ארגונים חייבים להגיע למצב בו הם יכולים לפעול ללא השבתות ותקלות. 

לכן, ביצועים, יכולת הרחבה, זמינות ושרידות הופכים לחשובים וקריטיים מאי-פעם. הארגון אינו יכול להרשות לעצמו להפסיד כסף ו/או זמן עקב השבתות, האטות או דליפת מידע עקב אבטחה בלתי-מספקת. 

מאחר ורוב הארגונים אינם מסוגלים לבצע בדיקות מקיפות - מסיבות של עלות או ממחסור בידע, מיומנות ומקצוענות בתחום הבדיקות - הופכים שירותי הבדיקות החיצוניים לפתרון מעולה, שחשוב לבדוק אותו.
30/11/2007
שירותי בדיקות - כדאי לבדוק

גיא סיפר לנו שהרבה ארגונים פשוט לא מבצעים בדיקות, בגלל העלויות הגבוהות של הבדיקות הללו. מדובר במצב מסוכן ביותר, מאחר וארגונים אלה מסתכנים בקריסת מערכות או אתרים, ובהופעת תקלות בתוכנה ובמוצרים לאחר שיווקם, כ

גלית סיפרה לנו כי ה-OCIO נולד מתוך הצורך לענות על דרישות ה-IT Governance. 

בשנה האחרונה, יותר ויותר ארגונים עושים "סדר בבית"; רואים פחות פרוייקטי ענק, ותשומת הלב היא יותר פנימה, אל ה-IT, עם שאלות כמו האם אנו עובדים באופן נכון ויעיל? מדוע הארגון לא מרוצה מה-IT? 

בתחום ה-OCIO, ישראל אמנם מפגרת אחר ארגונים בעולם, אך גלית מאמינה כי השנה הבאה תהיה שנת הפריצה בתחום, כאשר כרגע ניתן לראות אימוץ OCIO בארגונים גדולים, בעיקר במגזר הפיננסי ובטלקום. 

הבעיה העיקרית היא חוסר-רצון ואי-הבנה מצד ארגונים לגבי הצורך בשינוי התרבות הארגונית. בעוד שלארגונים קטנים ובינוניים ה-OCIO אמנם רלוונטי אך פחות קריטי, הרי שעבור ארגון גדול המנהל מאות פרוייקטים עם מאות תוכנות, נכסי IT ותקציבי ענק, הופך ה-OCIO לחיוני ביותר.
23/11/2007
שנת ה-OCIO?

גלית סיפרה לנו כי ה-OCIO נולד מתוך הצורך לענות על דרישות ה-IT Governance. בשנה האחרונה, יותר ויותר ארגונים עושים "סדר בבית"; רואים פחות פרוייקטי ענק, ותשומת הלב היא יותר פנימה, אל ה-IT, עם שאלות כמו האם אנו

ד"ר ישי דרור סיפר לנו כי ה-OCIO הוא אחת הצלעות במשולש תפישת ה-IT Governance (השתיים האחרות הן: מנגנונים ברמת הארגון, וכלים ומתודולוגיות). 

מאחר ואין נוסחא קבועה מראש להרכב האידיאלי ל-OCIO, הרי שכל ארגון צריך להתאים את הרכב וגודל ה-OCIO לצורכי הארגון, כמו גם לתפישה הניהולית שלו. 

לכן, כל OCIO יכול לכלול החל מ-2 אנשי צוות בלבד (נניח, CIO ו-CTO) ועד ל-20 אנשים ויותר, בנוסף על אנשים נוספים, בארגון ומחוצה לו, שאינם חברי צוות קבועים, אך תורמים ל-OCIO מדי פעם.
23/11/2007
צלע אחת במשולש

ד"ר ישי דרור סיפר לנו כי ה-OCIO הוא אחת הצלעות במשולש תפישת ה-IT Governance (השתיים האחרות הן: מנגנונים ברמת הארגון, וכלים ומתודולוגיות). מאחר ואין נוסחא קבועה מראש להרכב האידיאלי ל-OCIO, הרי שכל ארגון צריך

למרות שה-MDM וה-CDI הנם תחומים חדשים יחסית, הרי שבארץ כבר רואים התייחסות משמעותית לנושא מצד ארגונים, בעיקר בתחומי הביטוח, הבנקאות, הטלקום, וסקטורים אחרים בהם יש כמות אינטראקציות גבוהה עם לקוחות על בסיס גבוה, כאשר המידע נמצא במספר מערכות שונות. 

כלומר, ה-MDM תופס מקום משמעותי בעיקר בתחום ניהול הלקוחות, באופן בולט יותר, יחסית להשפעה בתחומים אחרים. 

מסתבר כי למרות שהנושא חדש, הרי שתחום כלי ה-MDM כבר דומה בגודלו לגודל שוק כלי ה-BI (וצפוי להמשיך לגדול בסדר גודל של 50% לשנה), וזאת עקב צורך ברור ומשמעותי שהופיע בשוק. 

חלק מהצורך נבע מאכזבות בתחום ה-CRM ורצון ליצור נקודת מבט מרכזית ובודדת על הלקוח. 

עינת מאמינה כי אם תהיה התעוררות משמעותית בתחום, הרי ששנת 2009 תהיה השנה בה ההתעוררות תתחיל, מאחר וכרגע ארגונים בעיקר "אוהבים" את הרעיון, אך יישומו לוקח זמן.
16/11/2007
צורך ברור ומשמעותי

למרות שה-MDM וה-CDI הנם תחומים חדשים יחסית, הרי שבארץ כבר רואים התייחסות משמעותית לנושא מצד ארגונים, בעיקר בתחומי הביטוח, הבנקאות, הטלקום, וסקטורים אחרים בהם יש כמות אינטראקציות גבוהה עם לקוחות על בסיס גבוה, כא

חלה בהחלט התעוררות בשנה האחרונה בנושא, וכי ארגונים מביעים יותר עניין בפתרונות ובאסטרטגיות MDM. 

ארנון ממליץ לארגונים להבין כי פתרון MDM צריך להיות פתרון מרכזי, אשר ישרת את כלל המערכות בארגון, ולא רק מערכות ה-BI או המערכות התפעוליות בארגון. 

מאחר ואין הרבה ארגונים בארץ עם ניסיון ביישום פתרון MDM, הרי שקשה לארגון המעוניין ליישם MDM להתייעץ עם בעלי ניסיון, אך ניתן בהחלט להתייעץ עם מומחים בתחום. בכל מקרה, ה-MDM מיועד בעיקר לארגונים הטרוגניים ולא לארגונים אשר נבנו על פלטפורמה אחת. 

בקשר לחיסכון, הרי שבשנה הראשונה לאחר יישום MDM, טוען ארנון, ניתן לראות רווחים של קרוב לפי חמש מההשקעה המקורית, רק אם מדובר בשינוי ארגוני מלא, עם תמיכה מצד ההנהלה.
16/11/2007
שוק ה-MDM מתעורר

חלה בהחלט התעוררות בשנה האחרונה בנושא, וכי ארגונים מביעים יותר עניין בפתרונות ובאסטרטגיות MDM. ארנון ממליץ לארגונים להבין כי פתרון MDM צריך להיות פתרון מרכזי, אשר ישרת את כלל המערכות בארגון, ולא רק מערכות ה

איתי ממליץ לארגונים שאינם מעוניינים בהטמעת השימוש בהתקנים ניידים, לבנות מדיניות של Non Usage of Mobile Device Policy, אשר לעיתים תדרוש שילוב מערכות ממוחשבות ליישומה. כדאי לבצע בדיקה של שימוש בהתקנים הניידים בארגון. גם אם באופן רשמי לא נעשה בהם שימוש, מנהלי מחלקת IT עלולים להיות מופתעים ולגלות כי בפועל נעשה שימוש משמעותי. 

לעומת זאת, ארגונים המאמצים את תפיסת "הארגון הנייד", בעצם מוסיפים לארגון הנייח ארגון חדש אשר אינו מוגבל במיקומו. מבחינה ארגונית, הרשת הארגונית והמידע של הארגון אינם תחומים עוד רק בקירות המבנה בו ממוקם הארגון.
9/11/2007
ללא מגבלות מיקום

איתי ממליץ לארגונים שאינם מעוניינים בהטמעת השימוש בהתקנים ניידים, לבנות מדיניות של Non Usage of Mobile Device Policy, אשר לעיתים תדרוש שילוב מערכות ממוחשבות ליישומה. כדאי לבצע בדיקה של שימוש בהתקנים הניידים באר

טכנולוגיית מחשבי כף יד וטלפונים סלולריים חכמים היא בשלה, ובשוק מתחיל להתרחש תהליך בנושא אבטחת המידע: טכנולוגיה נכנסת לשימוש, והאקרים מחפשים דרכים לנצלה. מצד שני, כיוון שהטכנולוגיה עדיין לא נפוצה, ההאקרים עדיין לא מסוגלים להזיק משמעותית. איומיהם מובילים לפיתוח פתרונות, והפתרונות זקוקים לזמן כדי להתפתח ולספק הגנה הולמת. 

תוך שנה עד שלוש שנים, לכל עובד יהיה התקן נייד לשימוש ארגוני, וארגונים שלא יערכו עלולים להישאר חשופים. דוגמה לסכנה בולטת היא Bluetooth, זו טכנולוגיה שאינה מאובטחת מספיק, ולכן אפילו בהתקנים פשוטים, זו פירצה שקוראת לגנב. אדם יכול לעמוד מחוץ לדלת הארגון עם התקן נייד בעל חיבור Bluetooth, ולקחת מידע מכל עובד ארגון בעל התקן נייד (בעל חיבור Bluetooth) אשר עובר לידו, והנה בידו מידע ארגוני חסוי כגון שמות וטלפונים של לקוחות. 

בנוסף לסיכון אבטחת המידע, התקנים אובדים וכך עלול להיגרם נזק תדמיתי לארגון, מעבר לנזק הכלכלי הישיר. תהליך שילוב התקנים ניידים בארגון אינו פשוט, כאשר גורם מעכב להצלחת תהליך שילוב הניידים בארגון, יכול להיות פוליטי, ולא בהכרח טכנולוגי. לדוגמה, הצורך באבטחה גורם לקושי בשימוש בהתקן, למשל מאיט אותו, או דורש שימוש בסיסמה. אפילו מנכ"ל יכול להפוך למתנגד בגלל שיעדיף לעבוד ביתר נוחות.
9/11/2007
איומים ניידים

טכנולוגיית מחשבי כף יד וטלפונים סלולריים חכמים היא בשלה, ובשוק מתחיל להתרחש תהליך בנושא אבטחת המידע: טכנולוגיה נכנסת לשימוש, והאקרים מחפשים דרכים לנצלה. מצד שני, כיוון שהטכנולוגיה עדיין לא נפוצה, ההאקרים עדיין

שוק ה-ECM עבר שינויים רבים בשנה האחרונה, וארגונים רבים, בעיקר ארגונים בינוניים, מוכנים כעת להשקיע זמן ומשאבים בניהול תכנים. 

יסמין ממליצה לארגונים לקבל החלטות מהירות בכל הקשור לניהול תכנים, וזאת לאור הגידול המשמעותי בכמות המידע. 

העניין הגובר במערכות ECM נובע לא רק מעלייה בכמות המידע והתכנים שעמם נאלץ הארגון להתמודד, אלא גם עקב הדרישה הגוברת לציות לחוקים ותקנות, המובילה לצורך במציאת פתרון הולם לניהול התכנים בהתאם לתקנות הללו. 

יסמין מציעה לבצע הטמעה איטית למערכות ECM, ולעשות זאת רק לאחר הגדרת צורכי הארגון. הטמעה נכונה מובילה, ברוב המקרים, ל-ROI גבוה ומהיר (שנה-שנה וחצי), בעיקר בגלל החיסכון בזמן ובכוח אדם.
2/11/2007
לקבל החלטות במהירות

שוק ה-ECM עבר שינויים רבים בשנה האחרונה, וארגונים רבים, בעיקר ארגונים בינוניים, מוכנים כעת להשקיע זמן ומשאבים בניהול תכנים. יסמין ממליצה לארגונים לקבל החלטות מהירות בכל הקשור לניהול תכנים, וזאת לאור הגידול

צחר שוחח איתנו על ניהול תכנים באינטרנט, וסיפר לנו כי בשנתיים-שלוש האחרונות הבינו ארגונים רבים כמה חשובים התכנים וניהולם. 

צחר טוען כי השיקול המרכזי בבחירת פתרון/ספק ניהול תכנים לאתר אינטרנט צריך להיות שימושיות הפתרון על ידי מי שאמור לנהל אותו, עם כמה שפחות תלות בספק; המטרה היא להגיע למצב בו אין כמעט צורך לפנות למתכנת על מנת להזין תכנים. 

למרות שהשוק רווי, חשוב מאד לבחור ספק בקפידה, לשאול את כל השאלות החשובות מראש (כולל מה קורה אם שני אנשים עורכים בבת-אחת אותו מסמך, מה בנוגע להרשאות, שמירת גרסאות קודמות וכו
2/11/2007
לבחור ספק בקפידה

צחר שוחח איתנו על ניהול תכנים באינטרנט, וסיפר לנו כי בשנתיים-שלוש האחרונות הבינו ארגונים רבים כמה חשובים התכנים וניהולם. צחר טוען כי השיקול המרכזי בבחירת פתרון/ספק ניהול תכנים לאתר אינטרנט צריך להיות שימושי

  פרסום בטקסט

  כתבות לפי חודש
2011
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2010
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2009
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2008
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2007
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר


רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


הצטרף ל-pConTip

ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "דוא"ל
שם
 
 pConTop
המלצות למנהלי מידע
הכי מעניין וחשוב במחשוב
פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

 ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
 משרות הייטק בשיתוף AllJobs
 pConTip
הטיפים והסרטונים
הכי טובים שיש!
המלצות * חידושים * קיצורי דרך


חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   תוכן לפי נושא
 
    אבטחה
    אינטרנט
    חומרה
    יישומים
    ניהול
    סלולר
    עובדים
    עסקים
    שירותים
    תוכנה
    תקשורת
    תשתיות
 מודעות דרושים
 איך להתעדכן וליצור קשר
RSS התעדכן ב-RSS
RSS התעדכן ב-Google+
FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
in התעדכן בלינקדין
TWITTER להתעדכן ביוטיוב
TWITTER התעדכן בטוויטר
TWITTER צור קשר במייל
 
©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב