הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
שבת 26 ספטמבר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   
  בדברי המומחים

עדי דיבר איתנו על חזון חברת מיקרוסופט בהקשר למודל התוכנה כשרות (SaaS); חברות אחרות מאמינות כי בבוא היום כל השירותים יהיו ברשת, וה-desktop יהיה מעין מכונה טיפשה שרק תדע להתחבר לרשת. לעומת זאת, במיקרוסופט מאמינים בגישה מעט שונה, שאנו מכנים Software Plus Services, במקום  SaaS. 

כלומר, גם שירותי רשת וגם תוכנות על ה-desktop, כאשר הגדולה של מיקרוסופט, תהיה ביכולת לחבר בין השניים. כך לדוגמא, בימים אלה נשיק את חבילת השירותים Windows Live, המממשת אסטרטגיה זו, הלכה למעשה. 

בכל הנוגע לשירותים מקוונים המנסים להתחרות באופיס של מיקרוסופט, טוען עדי כי יישומים אלה רחוקים מאד ברמתם מזו של אופיס, שנמצאת כאן על מנת להישאר עוד שנים רבות. 

בשורה התחתונה, גוגל מתמחה בחיפוש ובפרסומות, ואין ממש תחרות בינה לבין מיקרוסופט בכל הנוגע לשירותים ותוכנות לארגונים. 

מעבר לכך, החזון של מיקרוסופט הוא רחב יריעה וכולל כניסה למגוון תחומים, כולל ERP, אבטחה, בידור ועוד.
26/10/2007
תוכנה פלוס שירותים

עדי דיבר איתנו על חזון חברת מיקרוסופט בהקשר למודל התוכנה כשרות (SaaS); חברות אחרות מאמינות כי בבוא היום כל השירותים יהיו ברשת, וה-desktop יהיה מעין מכונה טיפשה שרק תדע להתחבר לרשת. לעומת זאת, במיקרוסופט מאמינים

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
במיקרוסופט מציגים את ה-business ready customer care, יוזמה חדשה לתמיכה בלקוחות dynamics, המציגה מפות דרכים עתידיות מראש, תמיכה משופרת, ושיטת תמחור חדשאתר meemix מאפשר לבחור שירים לפי סגנון, להעלות שירים ולחלוק אותם עם אחרים.בזק משיקה חבילת 4 מגה, ומרחיבה ההיצע בחבילות הגלישה במהירויות הגבוהות.פריצות מוצלחות לאתרי ה-cia, המוסד ושירות הביון הבריטי (mi6) הוכיחו שאין אתר חסין. משיקולי מגבלות תקציב וידע, קשה ואולי ג
יוזמה חדשה לתמיכה ל-DynamicsMeeMixחבילה חדשה באינטרנט המהירהגנה על אתר הארגון

  כתבות נוספות

ריקי סיפרה לנו כי גוגל מתמקדת בשיפור חוויית המשתמש. הדרך הטובה ביותר לשרת את המשתמשים, אומרת ריקי, היא כל הזמן לחדש. 

הפתרונות שגוגל מציעה עולים בקנה אחד עם החזון של גוגל לארגן את כל המידע בעולם ולהפוך אותו לנגיש ושמיש לכל. חלק ניכר מהמידע בעולם נמצא בארגונים, כך שבגוגל רואים בעולם העסקים הזדמנות אדירה לשיפור. 

גוגל תמיד משפרת את המוצרים שלה. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא משוב מהמשתמשים. כל המוצרים של גוגל נועדו לסייע לאנשים ליצור, למצוא, לתקשר ולחלוק מידע. בגוגל מאמינים שבאמצעות פיתוח יישומים ברשת שהם קלים וידידותיים לשימוש, ניתן לסייע לארגונים בכל העולם לתקשר טוב יותר גם פנים ארגונית וגם עם גורמים מחוץ לארגון.  

פעילות הליבה של גוגל נשארה חיפוש ופרסום, אך יחד עם זאת, Google Apps הוא תחום מאד חשוב עבור גוגל. השוואה ישירה בין Google Apps לאופיס 2007 היא לא השוואה בין דומה לדומה. גרסת Google Apps Premier Edition הושקה רק בפברואר 2007, כך שעדיין מדובר במוצר צעיר שמשתנה ומתבגר כל הזמן. כמו כן, הוא לא נועד להיות מתחרה או חלופה ל-Office 2007. 

ההתמקדות היא בשימוש פשוט ובפונקציונאליות שרוב המשתמשים צריכים ברמה היומיומית. משמעותם של מאפייני השיתופיות ופלטפורמת האירוח, היא לספק בחירה למשתמשים המבקשים דרך אלטרנטיבית לעבודה וזקוקים לגישה לכלים שיאפשרו להם לחלוק מידע ושיתופיות. מסיבה זו, ארגונים רבים בוחרים לעבוד עם שני המוצרים זה לצד זה. 

החזון של גוגל מתמקד סביב רעיון ה-Cloud Computing. אנשים רוצים שהאפליקציות שיש להם בסביבת העבודה יהיו פשוטות כמו אלו של הצרכנים. הם רוצים נגישות למידע מכל מקום ומכל מכשיר והם רוצים לשתף את עמיתיהם ולתקשר איתם, בדיוק כמו שהם עושים באינטרנט.
26/10/2007
מתמקדים במשתמש

ריקי סיפרה לנו כי גוגל מתמקדת בשיפור חוויית המשתמש. הדרך הטובה ביותר לשרת את המשתמשים, אומרת ריקי, היא כל הזמן לחדש. הפתרונות שגוגל מציעה עולים בקנה אחד עם החזון של גוגל לארגן את כל המידע בעולם ולהפוך אותו

אבי מזהיר כי פרוייקט EA אינו פרוייקט פשוט, ולכן דורש צוות אנשים מיומנים ומנוסים, המובל על ידי ארכיטקט ארגוני. 

הארכיטקט הארגוני חייב להבין כי מערכות המידע והטכנולוגיות הן האמצעי בלבד; ללא הבנה זו, הארכיטקט הופך למנתח מערכות בלבד. לכן, חשוב שהארכיטקט יבין את הצרכים העסקיים של הארגון. 

מאחר וקיים קשר ישיר וברור בין הצלחה עסקית לטכנולוגיות המידע, הרי שהשקעות נכונות ב-IT יכולות להוביל את הארגון לשיפור יעילות, תחרותיות, גמישות וזריזות עסקית. ב

מציאות בה המטרה היא הארכת חיי המערכות העסקיות ושיפור הערך שלהן, הופכת ה-EA חשובה אף יותר.
19/10/2007
להבין צרכים עסקיים

אבי מזהיר כי פרוייקט EA אינו פרוייקט פשוט, ולכן דורש צוות אנשים מיומנים ומנוסים, המובל על ידי ארכיטקט ארגוני. הארכיטקט הארגוני חייב להבין כי מערכות המידע והטכנולוגיות הן האמצעי בלבד; ללא הבנה זו, הארכיטקט ה

רפי מספר על השפעת המיזוגים והרכישות בתחום ה-ERP. תהליכים אלה שינו השוק והפיחו חיים חדשים בתחום. 

הנהנים העיקריים היו ארגונים בינוניים וקטנים, אשר זכו ל"חיזורים" מצד ספקיות פתרונות ERP; מאחר ורוב הארגונים הגדולים כבר הטמיעו פתרון ERP זה או אחר, הרי שספקיות הפתרונות פונות כעת לארגונים הבינוניים והקטנים. 

רפי ממליץ לא לוותר על ייעוץ בכל הקשור להטמעת מערכת ERP. ויתור על עלות הייעוץ עלול להוביל לעלות גבוהה יותר בהטמעה יעילה של ERP; חברת ייעוץ מיומנת מסוגלת לבצע עבודה ניכרת והכרחית עבור הארגון, מתוך ניסיון קודם רב, ולמנוע טעויות הנובעות מחוסר הבנה וניהול משא ומתן לקוי עם ספק השירות.
19/10/2007
הטמעת ERP דורשת ייעוץ

רפי מספר על השפעת המיזוגים והרכישות בתחום ה-ERP. תהליכים אלה שינו השוק והפיחו חיים חדשים בתחום. הנהנים העיקריים היו ארגונים בינוניים וקטנים, אשר זכו ל"חיזורים" מצד ספקיות פתרונות ERP; מאחר ורוב הארגונים הגד

עד לאחרונה, לא סיפק ה-ERP את הסחורה; דגש רב מדי הושם על הצד הטכנולוגי-תפעולי של המערכת, ונוצר פער בין הפיתוח הטכנולוגי לבין התוצאות הרווחיות שהמערכת אמורה לספק. 

ארגון הנכנס לתהליך המייגע של יישום מערכת ERP חייב לשנות הלך חשיבה, ולשנות גם כללים עסקיים. 

כעת, עומד שוק ה-ERP בפני שינוי משמעותי, והתמקדות בהצדקה עסקית והחזר ההשקעה. היתרונות הרבים שמציע ה-ERP (שקיפות, שיפור זרימת המידע, מבט כולל), לא מספקים  דיים לשכנוע הדרג הניהולי לגבי הצורך ב-ERP, ללא ערך כספי ורווחים, לצד היתרונות הבסיסיים.
19/10/2007
שינוי בשוק ה-ERP

עד לאחרונה, לא סיפק ה-ERP את הסחורה; דגש רב מדי הושם על הצד הטכנולוגי-תפעולי של המערכת, ונוצר פער בין הפיתוח הטכנולוגי לבין התוצאות הרווחיות שהמערכת אמורה לספק. ארגון הנכנס לתהליך המייגע של יישום מערכת ERP

iteam היא ספקית שרותי המחשוב של בנק מזרחי-טפחות. דני סיפר על המעבר שהם מבצעים מהמערכת הסניפית הישנה שפותחה בשנים 91-92 ועובדת בסביבת OS/2 למערכת סניפית חדשה, המבוססת על ארכיטקטורת .NET. 

מערכת ה-OS/2 נתקלה בקשיים משני היבטים. הראשון הוא ש-IBM הפסיקה לתמוך ב-OS/2 והשני הוא שמערכת ההפעלה OS/2 מסוגלת להריץ אך ורק יישומי Windows שנכתבו ב-16-bit (כלומר חלונות 3.11). בעיה זו חייבה פתרון מבוסס Citrix עם חוות Citrix מרכזית לצורך הפעלת יישומי חלונות (Office, למשל). המצב שנוצר הוא שהריצו שתי מערכות שונות על כל עמדה. המערכת החדשה תעבוד עם חלונות XP ומעלה. 

במקביל, בוצע והופעל פרויקט שדרוג מערכת האינטרנט של בנק מזרחי טפחות לתשתית .net עדכנית, כך ששתי המערכות המרכזיות, הסניפית והאינטרנט, מבוססות על פלטפורמת .net חדשה אחת.
12/10/2007
דוגמא מהשטח

iteam היא ספקית שרותי המחשוב של בנק מזרחי-טפחות. דני סיפר על המעבר שהם מבצעים מהמערכת הסניפית הישנה שפותחה בשנים 91-92 ועובדת בסביבת OS/2 למערכת סניפית חדשה, המבוססת על ארכיטקטורת .NET. מערכת ה-OS/2 נתקלה ב

הסיבה הנפוצה ביותר להגירה לפלטפורמה חדשה היא הפסקת התמיכה בפלטפורמה הישנה. לעיתים, התמיכה לא מופסקת לחלוטין, אך הפלטפורמה הופכת ללא נפוצה ונהיה קשה להשיג כוח אדם מיומן לתפעולה. סיבה אחרת היא הסיבה העסקית, למשל הגירה מיוניקס ללינוקס או הגירה לסביבה חדשה, על-מנת לממשק מערכות לאינטרנט. 

תהליכי ההגירה הקשים ביותר הם בתחום האפליקציות. החלפת מערכות הפעלה היא בעיה קטנה יחסית, אך ברגע שיש להחליף אפליקציה ולעשות הטמעה למשתמשים, הפרויקט הופך למורכב בהרבה. עלויות הכשרת כוח אדם הן יותר יקרות כאשר מדובר באפליקציות. גם עלות הבדיקות היא משמעותית. מגמת ההגירות הייתה יותר חזקה לפני כ-5-6 שנים ממה שהיא היום. אחד הגורמים שהורידו מגמה זו היא ה-SOA שמאפשרת לחברת מערכות Legacy לאינטרנט. 

חשוב שהמנמ"ר ידע לנהל נכון סיכונים הכרוכים בפרויקט ההגירה, לחזות עלויות נסתרות ולתכנן את הדו-קיום בין המערכות.
12/10/2007
האתגר בהגירת יישומים

הסיבה הנפוצה ביותר להגירה לפלטפורמה חדשה היא הפסקת התמיכה בפלטפורמה הישנה. לעיתים, התמיכה לא מופסקת לחלוטין, אך הפלטפורמה הופכת ללא נפוצה ונהיה קשה להשיג כוח אדם מיומן לתפעולה. סיבה אחרת היא הסיבה העסקית, למשל

אין סיבה להגר מפלטפורמה ישנה אלא אם כן רוצים להתקדם לאפליקציה מסוימת שדורשת פלטפורמה חדשה. הפלטפורמה היא כמו שולחן, ברגע שהוא קטן מדי יש צורך בשולחן חדש. חשוב לתכנן תהליך זה נכון אחרת יהיו לו חבלי לידה קשים. הקשיים שיכולים להיווצר יכולים להיות טכנולוגיים, קשיי חוסר ידע וקשיים פרסונאליים - אנשים לא אוהבים חידושים ולא אוהבים להתמודד עם אתגרים. מדובר לאו דווקא במשתמשים אלא במנהלי רשתות ומערכות. 

חשוב לדרוש ממבצע ההגירה לספק תוכניות מפורטת לכל התהליך, לגיבוי המערכת הישנה ולביצוע Rollback במקרה הצורך. כמו כן, מומלץ לבחור בפלטפורמה שקיימת עבורה תמיכת חברת האם ולא רק תמיכת האינטגרטור המקומי.
12/10/2007
לתכנן נכון

אין סיבה להגר מפלטפורמה ישנה אלא אם כן רוצים להתקדם לאפליקציה מסוימת שדורשת פלטפורמה חדשה. הפלטפורמה היא כמו שולחן, ברגע שהוא קטן מדי יש צורך בשולחן חדש. חשוב לתכנן תהליך זה נכון אחרת יהיו לו חבלי לידה קשים. הק

חמדה טוענת כי יש לנהל IT באופן הדומה לדרך בה מנוהלים תיקי השקעות פיננסיים; ניהול כזה הופך את ה-IT ליותר יעיל ואפקטיבי, על ידי מדידת השקעות מול הכנסות, סיכונים מול מטרות וכו
5/10/2007
מדידת השקעות מול הכנסות

חמדה טוענת כי יש לנהל IT באופן הדומה לדרך בה מנוהלים תיקי השקעות פיננסיים; ניהול כזה הופך את ה-IT ליותר יעיל ואפקטיבי, על ידי מדידת השקעות מול הכנסות, סיכונים מול מטרות וכו'. חמדה ממליצה לא להטמיע ITG כמכלו

גל הורביץ, מנכ"ל פנמ, מתייחס לכך שה-ITG צבר תאוצה בשנים האחרונות, עקב השינוי בסביבה; התחרות גברה, וה-IT נאלץ להתאים עצמו למצב. הוא מאמין כי נראה תהליך התכנסות בכל התחומים הנוגעים ל-ITG ולרגולציות וכי אין טעם להמשיך להתייחס לכל תחום בנפרד, ולהמשיך בתהליך "כיבוי השריפות" בכל פעם שתקנה חדשה מופיעה. 

בנוסף, גל מאמין בשקיפות, ובשילוב בין שיפור תהליכים עסקיים (BPI אוBusiness Process Improvement) לבין ITG, כשהמטרה היא להגיע לשקיפות, אשר תאפשר התייחסות פשוטה לשינויים בתחום. גל מתריע כי בשלב הראשוני יש לצפות לשינויים ולבעיות, וממליץ לפנות לייעוץ, וליישם את התהליך בשלבים. המטרה היא לבנות פלטפורמה שלתוכה ניתן להוסיף שינויים ללא השפעה משמעותית על הארגון. כאשר נוצר סדר, כל תוספת היא קלה ופשוטה.
5/10/2007
קודם כל סדר

גל הורביץ, מנכ"ל פנמ, מתייחס לכך שה-ITG צבר תאוצה בשנים האחרונות, עקב השינוי בסביבה; התחרות גברה, וה-IT נאלץ להתאים עצמו למצב. הוא מאמין כי נראה תהליך התכנסות בכל התחומים הנוגעים ל-ITG ולרגולציות וכי אין טעם לה

  פרסום בטקסט

  כתבות לפי חודש
2011
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2010
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2009
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2008
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר
2007
ינוארפברוארמרץאפרילמאייונייוליאוגוסטספטמבראוקטוברנובמברדצמבר


רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


הצטרף ל-pConTip

ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "דוא"ל
שם
 
 pConTop
המלצות למנהלי מידע
הכי מעניין וחשוב במחשוב
פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

 ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
 משרות הייטק בשיתוף AllJobs
 pConTip
הטיפים והסרטונים
הכי טובים שיש!
המלצות * חידושים * קיצורי דרך


חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   תוכן לפי נושא
 
    אבטחה
    אינטרנט
    חומרה
    יישומים
    ניהול
    סלולר
    עובדים
    עסקים
    שירותים
    תוכנה
    תקשורת
    תשתיות
 מודעות דרושים
 איך להתעדכן וליצור קשר
RSS התעדכן ב-RSS
RSS התעדכן ב-Google+
FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
in התעדכן בלינקדין
TWITTER להתעדכן ביוטיוב
TWITTER התעדכן בטוויטר
TWITTER צור קשר במייל
 
©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב