הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום חמישי 1 אוקטובר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  מדברי המומחים


תחקיר מספר 1513
התחום -

דברים שנאמרו על ידי עוסקים בנושא יוכלו לסייע לך
להרחיב ולהעמיק את התועלת שניתן להפיק מהתחקיר השבועי.
 
  מומחים אומרים
כיום רשתות IP הפכו כבר לחלק מחיינו, הן בעולם הפרטי (אינטרנט) והן בעולם העסקי. היישומים הראשוניים שהע וידיאו ב-IP

אנטולי קושניר - CTO

כיום רשתות IP הפכו כבר לחלק מחיינו, הן בעולם הפרטי (אינטרנט) והן בעולם העסקי. היישומים הראשוניים שהעברנו ל-IP בשנות ה-90 במאה הקודמת היו יישומי נתונים – דואר אלקטרוני, קטלוג והצגת מידע (web). אחרי התייצבותן והתרחבותן, רשתות ה-IP הפכו בתחילת שנות האלפיים לתשתית ליישומי Voice באמצעות טכנולוגיות VoIP. וכיום התוכן הבא שעולה על גל ה-IP הינו Video over IP במגוון צורותיו – Video Streaming, Web Streaming,IPTV, Video conferencing, E-learning וכו'. הארגונים הראשוניים שמפיצים וידאו על גבי רשתות IP אלה ארגונים שצורכים או מייצרים וידאו ממילא – אולפני עריכה, ספקי טלויזיה, מוסדות המיישמות אבטחה באמצעות מצלמות במעגל סגור, ארגונים בעלי פריסה עולמית ודרישה מובנית בשיחות ועידה בתדירות גבוהה וכו'. ארגונים אלה מפיקים תועלת ישירה משימוש ב-Video over IP, הם מנצלים תשתית קיימת לאספקת סוג נוסף של תוכן, תוך שימוש יתרונות בסיסיים ברשתות IP –נקודות גישה זולות, יכולת הרחבה מובנית ואמינות מוכחת. התועלת הנוספת שמושג היא יצירת תשתית לשימוש Multimedia אמיתי, כאשר ניתן לשלב כל סוגי התוכן (נתונים, שמע ווידאו) תחת פתרון אינטגרטיבי אחד ומאמץ מחשובי משותף. הדבר מקל על עיבוד ואינטגרציה של נתונים ומאפשר פיתוח ושימוש בזן חדש של מערכות.

קודם כל ניתן ליישם אפליקציות וידאו גנריות שמתאימות לכל ארגון מודרני. אלה אפליקציות כגון Video conferencing, שידור וידאו ממצלמות אבטחה ו-e-learning - הקלטת הדרכות משולבות וידאו ובניית ספרית הדרכות לשימוש עובדי ולקוחות החברה. כידוע מידע חזותי נקלט מהר יותר במח אנושי ולכן ביצוע הדרכות באמצעות וידאו יכול לשפר את איכות מערכי ההדרכה. יישום כגון Video conferencing יכול לשמש כבסיס ליישום Video broadcasting ארגוני המשמש לשידור הודעות דחופות\סיכומים שבועיים וכדומה. כמוכן ארגונים יכולים גם להפיק סרטוני שווק\הוואי ולהשתמש בהם להעברת מסרים שונים לעובדי החברה או לקוחות (פוטנציאליים או קיימים).

בארץ הארגונים שמובילים בהטמעה של יישומי וידיאו הם ארגונים בטחוניים. הם צורכים כל סוגי אפליקציות וידיאו הן לצרכים מבצעים (שידורי וידאו חיים לצרכים מודיעיניים או אופרטיביים), הן לצרכי תחקור (הקלטת ותחקור וידאו) והן לצרכי ייעול תהליכים (Video conferencing, e-learning). בנקים ומוסדות ציבוריים משתמשים ביכולות e-learning ו-Video conferencing לצד שימוש ב Video streaming לצורך הקניית אבטחה מתקדמת. המובילים בסוג זה של יישומים הם שדות תעופה, חברת חשמל, רכבת וכו'. בארגונים מסוג זה מותקנים מערכות וידאו עם יכולת הקלטה והתרעה בזמן אמת.

ההשפעה של Video conferencing משפיעה באופן ישיר על פרודוקטיביות של ארגונים בעלי פריסה גיאוגרפית נרחבת. לדוגמא במשטרת ישראל וזרועות הבטחון מתקיימות תדריכים ארציים שבועיים באמצעות Video conferencing במקום התאספות פיזית במקום מרכזי. הדבר חוסך זמן יקר של מנהלים, נסיעות\טיסות ואינו פוגע בהליכי עבודה שוטפים. שימוש בשיחות וידאו Peer-to-peer או ועידות בין עמיתים בעבודה מקצרים את השיחות תוך שימוש בהעברת מסרים חזותיים בלתי אמצעיים.

יישומי וידאו הינם יישומים גזלנים בהיבטי משאבי מחשוב ותקשורת – הם דורשים כח עיבוד במחשבים ושרתים ורוחב פס ברשת תקשורת. מבחינת מחשוב, צריך לוודא תמיכה בcodec-ים מתאימים ואמצעי Multimedia במחשבים המריצים את הוידאו (כרטיסי מסך וקול). לגבי מרכיב התקשורתי הסיפור קצת יותר מורכב. אם שיחת שמע בד"כ דורשת פחות מ-100Kbps, שיחת וידאו דורשת לפחות כ-384Kbps בכוון אחד. בנוסף שידורי וידאו אינם סובלים packet loss יותר מ-0.1%. מבחינת השהייה (delay), יישומי Video conferencing צריכים לעמוד בפחות מ-400ms בכוון אחד, כאשר המספר האופטמלי הינו 150ms. יישומי וידוא חי הינם סבלניים להשהיה קבועה, אך אינם סובלניים כלל ל-jitter (השהייה משתנה) אשר לא יכול לעלות מעל 20ms. לפיכך, ברשת מקומית (LAN) הוספת וידאו בד"כ איננה בעיתית אך בעת שאנחנו מפיצים וידאו ב-WAN יש להיערך בהתאם – הרשת צריכה לתמוך במנגנוני איכות שירות ( (QoS ולהבטיח רוחב פס, delay ו-jitter מתאימים לכל סוגי האפליקציות. חוץ מזה רבות מאפליקציות ה-Video streaming משתמשות ב- IP Multicast כשיטת ההפצה היעילה של התוכן. מנהל התשתיות צריך במקרים אלו להפעיל מנגנוני ניתוב ומיתוג Multicast אופטמליים ברשת, כגון פרוטוקולי ניתוב PIM ויכולות מיתוג IGMP Snooping.

שיחות ועידה בשילוב וידאו הינו שגרה בארגונים רבים בפריסה ארצית ועולמית. רבים מהבנקים, חברות היי טק, ארגונים בטחוניים (זרועות יבשה, חה"א, משטרת ישראל וכו') משתמשים בפתרונות מתקדמים מתוצרת Polycom, VCON ו-Tanberg.
לאחרונה מרכיב וידאו הפך לחלק בלתי נפרד גם במערכות messenger/soft phone שמציעים vendor-ים של vendor-ים שונים. כמוכן יצאו לשוק טלפוני IP מתקדמים בעלי יכולת שידור וידאו (Cisco, Avaya, Nortel). הטמעתם של מערכות אלה עדיין אינו נפוץ בעיקר בשלב המחיר, אך מרחק ישנם לא מאט הפעלות ניסויות ושילובים במערכות Video conferencing (כגון שילובים מערכת LCS של Microsoft עם עמדות ושרתי Video conferencing של Polycom).

טכנולוגית שידורי וידאו הינה בשלה לגמרי ונמצאת בשוק כבר כ-5 שנים. אמנם הטכנולוגיה הזו עוברת שידרוגים של איכויות וקצבי הדחיסה בערך פעם בחצי שנה (קודק האחרון לדחיסה הינו H.264+), אך מודל ההפעלה הינו די ממוסד ומתוקנן. כמוכן הרשתות ומרכיבי המחשוב הינן מתאימות היום לכל סוג אפליקציה ולכן כיום זהו יותר עניין של צורך מאשר של יכולת בהפעלת יישומים אלו.

עבור יישומי Video conferencing בארגונים עם פריסה גיאוגרפית ניתן לבצע שיערוך ROI בהתאם לעלויות נסיעות\טיסות ותדירות הפגישות. יחד עם זה אפליקציות וידאו משפרות גם תהליכי עבודה שלא ניתנים לכימות פשטני אלא יכולים לבוא על ידי ביטוי בקיצור תהליכי פיתוח וייצור, פתרון תקלות ושיפור יחסי עבודה המביאים לניצול טוב יותר של הזמן ופרודוקטיביות ארגונית.

כפי שנאמר מקודם רק הארגונים שימפיקים תועלת מהפעלת יישומי וידאו מתקדמים הינם ארגונים הצורכים וידאו אנלוגי או דיגיטלי ע"ג תשתיות מופרדות וישנות. ארגונים נוספים הינם ארגונים הדורשים ניהול מידע ויכולת העברת מידע\הדרכה מהירים ושוטפים. בין גופים כאלה ניתן למנות בנקים, מוסדות ציבוריים, חברות היי טק ומפעילים גדולים

המגבלה העיקרית של טכנולוגיות וידאו הינה עדיין רוחב פס הזמין ברשתות המרחביות והאמינות של הרשתות הציבוריות. בהתאם לזה רוב יישומי החוזי נמצאים היום בשימוש בחברות בעלות שליטה על תשתיות הרשת המרחבית שלהם (WAN) שלהם. כצפוי, המגבלה הזו תוסר בשנים הקרובות עם כניסתם של טכנולוגיות כגון ADSL2+, DOCSIS3 ו-WiMax.

היות ורב השאלות התיחס לשימוש ודיאו בארגונים לא הבאתי שום התיחסות לאפליקציה המובילה כיום בתחום הוידאו – טלויזיה. המילה האחרונה בתחום זה הינו IPTV וInternet TV– טכנולוגיות המאפשרות שידורי טלויזיה ע"ג תשתיות IP מובטחות של ספק או ע"ג תשתית אינטרנט ציבוריות. פתרונות אלה תופסים תאוצה בזמן האחרון וצפוים לדחוק את יישומי ה-TV הקיימים (כבלים ולווין) במהלך עשור הקרוב. כמות הספקים של IPTV ו-Internet TV הולך וגודל והמאמץ של חברות המובילות בשוק בתחום זה ניכר, כאשר בין המובילים כיום הם Microsoft, Huawei, Cisco, Google כתור Newcomers לתחום זה לצד יצרני ענק של TV מסורתיים כמו Ericsson, Alcatel-Lucent ו-Nortel. הוידאו נתפס היום content בעל פוטנציאל רווח גדול ביותר ולכן המלחמות המידע הנוכחיים מתרכזים בתחום היצירה, השינוע, ההצגה והמכירה של ה-content הזה בחבילה משותפת עם נתונים ושמע בכל סוגי הפלטפורמות – מחשב, TV, טלפון ופלאפון. סוג העידן החדש בו כל האפליקציות הנ"ל מתקיימות יחד ומזינות אחת את השניה הינו עידן ה-4-play אליו אנחנו צועדים כיום בצעדי ענק.
 052-6122202
 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon תחקיר דוגמא הצע תכנים בחר נושאים
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש

רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


הצטרף ל-pConTip

ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "דוא"ל
שם
 
 pConTop
המלצות למנהלי מידע
הכי מעניין וחשוב במחשוב
פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

 ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
 משרות הייטק בשיתוף AllJobs
 pConTip
הטיפים והסרטונים
הכי טובים שיש!
המלצות * חידושים * קיצורי דרך


חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   תוכן לפי נושא
 
    אבטחה
    אינטרנט
    חומרה
    יישומים
    ניהול
    סלולר
    עובדים
    עסקים
    שירותים
    תוכנה
    תקשורת
    תשתיות
 מודעות דרושים
 איך להתעדכן וליצור קשר
RSS התעדכן ב-RSS
RSS התעדכן ב-Google+
FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
in התעדכן בלינקדין
TWITTER להתעדכן ביוטיוב
TWITTER התעדכן בטוויטר
TWITTER צור קשר במייל
 
©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב