הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שלישי 2 יוני 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

26/6/2009
תחקיר מספר 926 - המחשוב - 10 שנים קדימה

מעת לעת טוב לעצור לרגע, להתנתק מכבלי ההווה ולהביט אל האופק. כך בעיות היום יום מתכווצות וניתן לחוש משב מרענן של קורת רוח ואולי גם קצת להתרגש, מהעתיד השונה, המסעיר והמרתק, שמחכה לנו בהמשך הדרך. במסגרת מאמץ רחב היקף, סיננו ומיינו בתחקיר זה, מספר רב של טכנולוגיות, תחזיות, בשורות והבטחות, וריכזנו את אלה שנראו לנו כמעשיות וסבירות. אנו מקווים כי פרספקטיבה רחבת יריעה זאת, תוכל תת מעבר לאתנחתא המהנה, גם מבט כולל ומבוסס יותר, להחלטות שתקבל בשנים הקרובות.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
מהן התחזיות המפתיעות והמעניינות בעולם המחשוב ואינטרנט 10 שנים מהיום? יש הרבה דברים חדשים...
בראייה חדשה


לחשוב "מחוץ לקופסא", לשכוח לרגע מה"ברזלים" והתוכנות ולהפליג אל העתיד ובמיוחד לאותם שימושים חדשים, אפשריים ומעוררי דמיון, שתציע לנו הטכנולוגיה, אנו מציעים בתקציר זה.

אם נתמצת את העיקר כבר בהתחלה, הרי שבין תחומי הטכנולוגיה החדשניים ובמבט לעשר שנים קדימה, נראים לנו כמעניינים במיוחד: אינטראקציה עם גוף האדם, ממשקי משתמש חדשניים, שכלולים ברשת האינטרנט, התפתחויות בתקשורת, התחזקות מגמת הניידות ושיפורים שונים בחומרה. עוד בולטים, מחשוב מבוזר, מחשוב ביולוגי, מערכות המתאימות עצמן אוטומאטית למשתמש, ננו טכנולוגיה, רשת חשמל חכמה והמשך תרומתה הרוחבית של הבינה המלאכותית.


התפתחויות נוספות

מעבר לתחומי מפתח אלה, מתגבשות שורה של התפתחויות מעניינות במיוחד, בתחומים רבים, בהם מחשוב מבוזר - Ubiquitous Computing - המצב בו המחשב "יצא מהקופסא" ויתחבר לחיים באופן מבוזר - לבגדים שלנו, ליומן הפגישות, לשעון וכו'.

Smart grid היא רשת חשמל חכמה שנמצאת בפיתוח, כשהמטרה היא לאפשר קבלת מידע רחב יותר לגבי צריכת רכיבים ספציפיים, כהתקני אספקת חשמל וקירור לדטה סנטרים וניתוחו. כך, ניתן יהיה לדעת כמה בדיוק הם צורכים ומתי ולשפר זאת. טכנולוגיה זו כבר בשלבי יישום מתקדמים וסביר שהיא תהפוך לסטנדרט, בתוך עשור.

1:1,000,000,000 מטר, הוא סדר הגודל של עולם ה"ננו". מדובר על עולם חדש לגמרי, המתנהל לפי פיזיקת הקוואנטים, ופותח שלל אפשרויות מרתק. מימוש מחשב קוואנטי, עשוי לקחת הרבה יותר מעשור, אך כבר נמצאת בפיתוח טושיבה ואוניברסיטת קיימברידג' הצפנה קוואנטית, שאמורה להיות כמעט בלתי ניתנת לפריצה. עוד תחומים מעניינים נוספים, ניתן לקרוא בתחקיר עצמו.


עתיד האינטרנט

כיצד תראה רשת האינטרנט, בעד עשור? בין נקודות המפתח, שאספנו מהתחזיות השונות, כלולות הרשת הסמנטית - יש המכנים אותה Web 3.0 - דור חדש של אינטרנט, ש"מבין" את ההקשר של ההתכנים ומאפשר גם חיפוש סמנטי מהיר (גישושים בתחום ניתן לראות כבר כעת, עם Powerset המציעה חיפוש סמנטי בויקיפדיה). פעילות מחקרית רבה בתחום זה, מתבצעת כבר עתה.

הדפדפן עשוי להרחיב את תפקידו, במידה מפתיעה, למצב בו האינטרנט מהווה פלטפורמה עליה ניתן להריץ כל יישום. לדוגמא: Opera Unite - תכונה מעניינת של הדפדפן הוותיק, שהופכת אותו לשרת אינטרנט פשוט. יש לכך השלכות אפשריות מעניינות, כולל ביטול הצורך בשרות אירוח אתרים.

לפי IBM, הגלישה באינטרנט תהפוך תלת-ממדית, והגולש יוכל לצפות בתמונה הולוגרמית; האינטראקציה הבין-אישית באינטרנט תשתפר ותהפוך דומה יותר ויותר לשיחה בבית בין חברים. לקידום התלת-ממד בדפדפנים, תורם כיום התוסף למפתחים O3D שהציגה גוגל. הוא מפותח בקוד פתוח, ומאפשר למתכנת לנצל יותר את משאבי המעבד הגרפי שבמחשב, בתכנות JavaScript.

ממשקי המשתמש

עולמו הנוח של המשתמש, בעוד עשר שנים יכלול בין היתר שורת פיתוחים, שיבשילו ויוזלו, צפויה לשחרר אותנו מכבלי המקלדת והעכבר ולשפר פרודוקטיביות: מסכי מגע זוכים כבר היום לפריחה ודוגמא בולטת וחדשנית, מהווה Microsoft Surface. אפשרות נגיעה מצידם האחורי, מאפשרת שלא להסתיר את התצוגה. אחרים, מאפשרים תפעול ללא מגע, באמצעות הזזת הידיים באוויר (כמו שמאפשר שלט המשחקים Wii של נינטנדו, למשל).

עוד רלבנטי, הזיהוי הקולי ומתן האפשרות לתקשורת עם המחשב, באמצעות שפה טבעית. כל אלה, יאפשרו להתמקד יותר בעבודה ופחות בתפעול הטכני. נזכיר, שהשימוש במקלדת ובעכבר גם אינו בריא, כי הוא מוביל לישיבה ממושכת.

הצגת תמונה תלת ממדית, תזניק את אופן השימוש בצגים, כפי שלא ראינו עד כה, בשילוב תוכנות שיעשו בה שימוש חכם. דמיין למשל, שימוש בטבלת אקסל תלת ממדית, דרך תוכנת מציאות מדומה. הטכנולוגיה לכך כבר מתפתחת (בין השאר, באמצעות הולוגרפיה), כולל טכנולוגיות שמוזילות את המשקפיים המיוחדות הדרושות לכך (LG) וטכנולוגיות שמבטלות את הצורך בהן לגמרי. ייתכן שבעוד עשור, כבר נגיע לנקודה הקריטית, בה יהיו מוצרים על המדף, במחיר סביר ובבשלות מוכחת. בינתיים, אייסר הודיעה, כי תציג באוקטובר השנה מחשב נייד, עם צג 15.6”, תלת ממדי.

בתקשורת

עולם התקשורת, יאיץ ויפתיע, בשורה של חדשנויות. המהירות נמצאת במרכזם של פיתוחים רבים בתחום התקשורת. למרות שהמשתמש הממוצע, כבר נהנה מזמן ממהירויות שמספיקות לרוב צרכיו, מהירות מנגנוני התקשורת עצמם, משליכה על יכולתם לטפל בשידור כמויות מידע גדולות, בו זמנית.

סימן לבאות: אינטל, מיקרוסופט, Dell, נוקיה, פנסוניק וספקיות בולטות אחרות, חברו לאחרונה להקמת Wireless Gigabit Alliance, שתקדם סטנדרט לשידור במהירות 6 גיגהביט לשניה. צפוי שהרשת העתידית, תבטא את הגמישות שרואים כיום ביישום וירטואליזציה בשרתים ובאחסון. היא תדע להסתגל באופן אוטומאטי וחכם ובזמן אמת, לדרישות תקשורת משתנות, מבחינת סוגי השידור או רוחבי הפס שיוקצו לו.

יופיעו גם גישות תקשורת מפתיעות - תקשורת אלחוטית באמצעות אור הנורות הרגילות שבבית. זה הוא הרעיון המעניין, עליו עובדים כעת באוניברסיטת בוסטון. בנוסף, הפתרון אמור להיות זול, מהיר ומאובטח טוב יותר, מתקשורת אלחוטית רגילה. מדובר בהחלפת נורות החשמל הרגילות בבית ואף ברחובות, בנורות LED. עוד חידושים מעניינים שצפויים בתקשורת, אנו מפרטים במסגרת התחקיר.


הגוף הממוחשב

מרתקות במיוחד הן התחזיות שמספרות איך "ימוחשב" גוף האדם: ממשק מחשב-מוח יהווה מהפיכה באמצעי הקלט במחשוב. זו ההתפתחות ה"עתידנית" ביותר כנראה, אך כזו שנמצאת בשלב התפתחות מתקדם להפתיע כבר כיום, בין השאר במעבדות אינטל. Honda הדגימה הפעלת רובוט באמצעות קסדת חיישנים, שמזהה פעילות חשמלית ודפוסי זרימת דם בגולגולת.

שילוב התקני מחשוב בגוף, ייתבטא למשל במצלמה אלחוטית, שמובנת בעין האדם. דוגמא זו, כבר קיימת, אצל אדם בשם Rob Spence, והיא ממחישה, עד כמה שילוב כזה עשוי להיות ממש "מעבר לפינה". Gartner מדברת על המגמה העתידית של Augmented Reality - מציאות וירטואלית, בה נוכל להוסיף לפי בחירתנו פרטים, שיוקרנו ישירות לקרנית העין, כאשר במקביל נוכל לשתף אחרים בחוויות שלנו.

נדגיש כי בתחקיר עצמו הוספנו עוד ראיונות ותחזיות של מומחים, טיפים מעשיים וכמובן תחזיות מרתקות נוספות. ביחד עם זה, אנחנו מזמינים אנשים מהתחום, להגיב לתרום ולהוסיף...

הערה חשובה – הסיפור על עתיד המחשוב בעוד עשור, לקוח מתוך תחקיר pCon והוא רק חלק מהסיפור הענק על טכנולוגיות מרתקות ואיומים מסכנים במחשוב, שמשפיעים על כולנו. איך נחשפים לסיפור כולו וגם מרוויחים יותר זמן פנוי?


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
מה חשוב לדעת על המחשוב בעוד עשור?
אלה שאלות מפתח קריטיות, עליהן עונה התחקיר:

1. אילו תמורות משמעותיות, יחולו במחשוב בעוד עשור?
2. היכן מסתתר בגופך משדר אלחוטי?
3. מה היא "מציאות מורחבת"?
4. איזו מהפכה דרמטית, צפויה בצגי המחשב?
5. כיצד יתאים עצמו המחשב, למשתמש?
6. מה הם מחשבים לבישים ובדים חכמים?
7. במה יתבטא המחשוב הקוונטי?
8. איך יראה ה-PC בעוד עשור?
9. במה חלוקים, העתידן ד"ר אשר עידן וואדים סולובי, מנהל הטכנולוגיות ב-We!?
10. באיזה שלב מתקדם להפתיע, נמצא ממשק מוח-מחשב?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב