הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שישי 25 ספטמבר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

26/2/2009
תחקיר מספר 909 - כדאי לשלב קוד פתוח

היקף הבזבוז העולמי של ארגונים בהוצאות על תוכנה מסחרית במקום לשלב קוד פתוח, עומד על טריליון דולר בשנה. כך טוען מייקל טיימן, סמנכ``ל Red Hat! גם אם אפשר לחלוק על גובה הסכום, קשה לערער את הטענה כי שילוב חכם של יישומי קוד פתוח בארגון, עשוי להביא לשורה של הזדמנויות ממשיות לחסכון, כבר בטווח הקרוב.

במצב הכלכלי הנוכחי, שבו ארגונים מחפשים דרכים אפשריות לקצץ בהוצאות, צעדים ראשוניים וזהירים של בחינת האפשריות לשילוב קוד פתוח, עשויה להביא לשינוי מבני ארוך טווח בתמהיל התוכנות בארגון ולהביא ליתרונות כלכלים כבר בטווח הקצר והרבה יותר מכך בהסתכלות כוללת. כאשר השקעה ראשונית נמוכה, פתיחות, גמישות והיצע פתרונות בשלים שהולך וגדל (כולל פתרונות ל-ERP) נמצאים על סף הדלת, לנו נראה כי הגיע הזמן לחשוב ברצינות, היכן ואיך כדאי לשלב קוד פתוח בארגון.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
היקפו של הבזבוז העולמי של ארגונים בהוצאות על תוכנה מסחרית במקום לשלב קוד פתוח, עומד על טריליון דולר בשנה. כך טוען מייקל טיימן, סמנכ"ל Red Hat! גם אם אפשר לחלוק על גובה הסכום, קשה לערער את הטענה כי שילוב חכם של יישומי קוד פתוח בארגון, עשוי להביא לשורה של הזדמנויות ממשיות לחסכון, כבר בטווח הקרוב. במצב הכלכלי הנוכחי, שבו ארגונים מחפשים דרכים אפשריות לקצץ בהוצאות, צעדים ראשוניים וזהירים של בחינת האפשריות לשילוב קוד פתוח, עשויה להביא לשינוי מבני ארוך טווח בתמהיל התוכנות בארגון ולהביא ליתרונות כלכלים כבר בטווח הקצר והרבה יותר מכך בהסתכלות כוללת. _ כאשר השקעה ראשונית נמוכה, פתיחות, גמישות והיצע פתרונות בשלים שהולך וגדל (כולל פתרונות ל-ERP) נמצאים על סף הדלת, לנו נראה כי הגיע הזמן לחשוב ברצינות, היכן ואיך כדאי לשלב קוד פתוח בארגון.
הקוד הפתוח ב-2009

בשנים האחרונות ובמיוחד על רקע המשבר הכלכלי, מתחזק מעמדו של הקוד הפתוח בארגונים, כתחליף או משלים לתוכנות הקנייניות. בהתמדה ובעקביות, מתבסס היצע רחב יותר של פתרונות קוד פתוח, במגוון תחומי מפתח הרלוונטיים לכל ארגון. פירוש הדבר, הוא חסכון בעלויות רישוי ותפעול, עצמאות רבה יותר ביישום, גמישות וקשת הזדמנויות.

כניסת הספקים המסחריים ממשיכה להתרחב בתחום זה. מיקרוסופט שיחררה את פלטפורמת הוירטואליזציה שלה - Hyper-V בחינם (אם כי לא בקוד פתוח), על רקע מגמת הוירטואליזציה ה"לוהטת" והצלחת פתרון הקוד הפתוח לתחום זה, של XEN. מיקרוסופט גם הכריזה לאחרונה, כי תשתף פעולה עם מפיצת הקוד הפתוח הבולטת Red Hat, במסגרתה תספקנה שתיהן, תמיכה משולבת במוצריהן. IBM הודיעה כי תשתף פעולה עם מגוון ספקיות לינוקס בולטות על מנת להציע PC מבוסס קוד פתוח. Android היא מערכת ההפעלה בקוד פתוח מבית גוגל שהחלה להופיע בטלפונים חכמים. נוקיה רכשה את מערכת ההפעלה הסלולרית סימביאן, ובכוונתה להפוך אותה לקוד פתוח. חברת סאן רכשה את בסיס הנתונים המצליח בקוד פתוח MySQL והכריזה על מערכת הפעלה בקוד פתוח - OpenSolaris. בסוף 2008, סיסקו הכריזה על פיתוח תשתית בשם Etch, לבניית שרותי רשת בקוד פתוח.

למרות זאת, קשיי תמיכה עדיין נראים בשטח, במיוחד בישראל, וארגונים נופלים לפעמים בין הכיסאות כשיש צורך לפתור תקלות קריטיות בצורה זריזה. הטמעות כושלות ופרוייקטי יישום שמתקשים להביא את החסכון המובטח נראים גם הם בתחום, כתוצר של תכנון לקוי ואי הבנת הצרכים והאתגרים הכרוכים בכך.

תחזית STKI צופה, כי הקוד הפתוח יהיה אחת הטכנולוגיות שייבלטו בשנתיים הקרובות, ו-IDC הגדירה את הקוד הפתוח, כטרנד הגדול ביותר בעולם התוכנה ב-20 שנים האחרונות. גרטנר מדווחת כי מתוך 274 ארגונים שנסקרו במאי-יוני אשתקד, טרם פרוץ המשבר הכלכלי, 85% השתמשו בתוכנות קוד-פתוח ו-15% הנותרים, תכננו להטמיע פתרון קוד-פתוח בשנה הקרובה, מה שמאשר כי ארגונים מצביעים ברגליים ורואים בקוד הפתוח פתרון בשל מספיק, כדי לאמצו בשורות המחשוב שלהם. בנוסף לתועלות הכלכליות, ארגונים מעריכים את הגמישות בעבודה עם התוכנה, גמישות בעבודה מול ספקים ואת התאימות לסטנדרטים, שמספק הקוד הפתוח.


מגמות ותחומי יישום

מגמות אלו בולטות כיום, בתחום הקוד הפתוח: כניסה מואצת לארגונים, יישום בתחום הוירטואליזציה, כניסת ספקים מסחריים לתחום, גוגל שפיתחה מערכת הפעלה בקוד פתוח בשם Android לטלפונים סלולריים.

אלו התחומים שבהם הקוד הפתוח התבגר ומיושם בארגונים: מערכות הפעלה, יישומים ארגוניים כמו ERP או CRM, חבילות משרדיות, וירטואליזציה ופיתוח, דפדפנים, שרתי דואר ומנועי חיפוש.

מגמות ותחומי יישום נוספים, מפורטים בתחקיר.


פתרונות בולטים

בשוק הקוד הפתוח, בולטים Sun שמובילה ומתבלטת בתחום זה, עם פלטפורמת הפיתוח JAVA, החבילה המשרדית OpenOffice, בסיס הנתונים MySQL, ושרת Apache. Novell עם לינוקס SUSE, אוראקל, Red Hat (בהפצת מטריקס), ג'ון ברייס, קהילת הקוד הפתוח Eclipse, ארגון הקוד-הפתוח הבולט Mozilla עם דפדפן Firefox, תכנת הדואר Thunderbird, יומן Sunbird והדפדפן הנייד Minimo.

ספקים ויועצים נוספים, תמצא בתחקיר.


תמונה מקומית

לאחרונה, שומעים על לא מעט יישומים נקודתיים של קוד פתוח בארגונים ממשלתיים בעולם, דוגמת משרד ההגנה האמריקני, שהקים אתר ייעודי לשיתוף ופיתוח בשיטה זו, לצרכיו הפנימיים. בהולנד, כבר ב-2007 קיבלו החלטה עקרונית להשתמש במשרדי הממשלה בקוד פתוח. בישראל, הדברים מתקדמים יותר לאט. התסכול מכך, אף התבטא בבחירות האחרונות במצעי מפלגות (הליכוד והתנועה הירוקה-מימד), אך כידוע, לנושאים כאלה עדיין יש משקל נמוך מאוד, בזירה הפוליטית המקומית. בין החדשות הטובות: פרוייקט אופן אופיס העברי, ממשיך בהסבת התוכנה ואובונטו לינוקס קיבלה לאחרונה נציגות מקומית - חברת קומפיומדיה


סיכום

גם אם איננו חולקים על חשיבותן של התוכנות הקנייניות, על רקע המצב הכלכלי, הבשלות הגוברת והגדלת היצע היישומים, כדאי לכל מנמ"ר לבחור מספר תחומים רלוונטיים ולהתחיל להתנסות ביישומים מוגבלים, בתפיסה מבטיחה ואטרקטיבית זאת.


אנשים מהתחום, מוזמנים להגיב לתרום ולהוסיף...

הערה חשובה – הסיפור על קוד פתוח לקוח מתוך תחקיר pCon והוא רק חלק מהסיפור הענק על טכנולוגיות מרתקות ואיומים מסכנים במחשוב, שמשפיעים על כולנו. איך נחשפים לסיפור כולו וגם מרוויחים יותר זמן פנוי?


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
מה חשוב לדעת על קוד פתוח?
אלה שאלות מפתח קריטיות, עליהן עונה התחקיר:

1. מהו היקף החסכון שניתן להשיג, במעבר לקוד פתוח?
2. מהו באמת, ה-ROI של לינוקס?
3. איזה היקף מפתיע של ארגונים, כבר מיישם קוד פתוח?
4. כמה מהם, מתכננים לעשות זאת בעתיד?
5. איזו יוזמה מעניינת קמה לאחרונה, למדידת השימוש בקוד הפתוח ומה הנתונים הראשונים שהיא מספקת?
6. מדוע ארגונים שונים, בוחרים לתרום לקוד הפתוח?
7. האם הקוד הפתוח בשל ליישום ארגוני? ולמשימות קריטיות? עומר פומרנץ, CTO בחברת סאן, מסביר.
8. אילו תובנות מעניינות, מוסיף שחר שמש, מנ"כל חברת לינגנו יעוץ קוד פתוח וחבר ועד עמותת המקור?
9. מה צופה העתיד לתחום זה?
10. אילו אתגרים, סיכונים ומכשולים, עדיין ממתינים בדרך?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב