הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שלישי 26 מאי 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

12/2/2009
תחקיר מספר 907 - איך לחסוך באחסון?

ההשקעה באחסון היא אחת מההשקעות הגדולות בחומרה, כמעט בכל ארגון. כך למשל, ב-2008, ארגונים רכשו 74TB של אחסון, בממוצע (Storage Strategies). מצד שני, לפי סקר של סימנטק, עולה כי בפועל ארגונים רבים מנצלים רק 33% ממשאבי האחסון שברשותם.

נושא זה ``כואב`` במיוחד בימים אלה, על רקע הצורך לחסוך כל שקל אפשרי והעובדה שמדובר בהוצאה גדולה יחסית. מצד שני יש היום מגוון חלופות שיכולות לחסוך בתקציבים שכבר שוריינו לשנת 2009 ולהציע ROI גבוה ומהיר, על ידי פתרונות ניהול חכמים, בחירת מדיות מושכלת וכדומה. למנהלים שרוצים לחסוך, תחקיר זה יוכל לשמש כנקודת התחלה מעוררת מחשבה ומכוונת לחסכון.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
ההשקעה באחסון היא אחת מההשקעות הגדולות בחומרה, כמעט בכל ארגון. כך למשל, ב-2008, ארגונים רכשו 74TB של אחסון, בממוצע (Storage Strategies). מצד שני, לפי סקר של סימנטק, עולה כי בפועל ארגונים רבים מנצלים רק 33% ממשאבי האחסון שברשותם. נושא זה "כואב" במיוחד בימים אלה, על רקע הצורך לחסוך כל שקל אפשרי והעובדה שמדובר בהוצאה גדולה יחסית. מצד שני יש היום מגוון חלופות שיכולות לחסוך בתקציבים שכבר שוריינו לשנת 2009 ולהציע ROI גבוה ומהיר, על ידי פתרונות ניהול חכמים, בחירת מדיות מושכלת וכדומה. למנהלים שרוצים לחסוך, תחקיר זה יוכל לשמש כנקודת התחלה מעוררת מחשבה ומכוונת לחסכון.
חוסכים באחסון

היקפי המידע בעולם מוכפלים בכל שנתיים (IBM). בארגונים, האחסון הופך לנטל כבד יותר ויותר, במיוחד על רקע המשבר הכלכלי הנוכחי, כאשר הדרישה לאחסון גדלה מצד המשתמשים ודרישות רגולטוריות מוסיפות לעומס. במציאות הקיימת, ארגונים משקיעים בתחום זה באופן שוטף והם נדרשים לשדרג את מערך האחסון שלהם, שוב ושוב. במקביל, גם לפי ההערכות היותר אופטימיות, ארגונים רבים מנצלים בפועל רק 40%-50% ממשאבי האחסון שלרשותם, לעומת הארגונים היעילים בניהול האחסון, שמשתמשים ב-80% ממנו או יותר (McKinsey).

דגש מרכזי, הוא ה-ROI של פתרונות האחסון השונים, כאשר ניתן למצוא כיום, פתרונות שמציעים ROIגבוה ומהיר. גם ארכיטקטורת האחסון משפיעה על נצילותו. לדוגמא: RAID 10 (RAID 1 + 0) ייתן נצילות דיסק של עד 55% בלבד, לעומת עד 88%, ב-RAID 6 אוRAID-DP (לפי נטאפ). מערכי אחסון מסוגים שונים (SAN / NAS), עשויים להיות משתלמים יותר, בהתאם לנסיבות.

במבט לעתיד, אנו רואים שורת התפתחויות מעניינות, שחלקן וודאי תבואנה לידי ביטוי, בשנים הקרובות: בטווח הקרוב בולטים הדיסקים במצב מוצק, שנכנסים בהדרגה למיינסטרים. בטווח הארוך יותר, רואים טכנולגיות אחסון חדשות, דוגמת Quantum Holographic Storage שהדגימו לאחרונה חוקרים מאוניברסיטת סטנפורד (פריצת דרך מדהימה, בה אוחסנו 35 ביטים של מידע, בתוך החלל הקוואנטי, שמסביב לאלקטרון בודד!).

בסקר בו נשאלו מנמ"רים, מהן יוזמות האחסון החשובות ביותר שארגונם מתכוון לישם בשנתיים הקרובות, ענו 27% שבכוונתם ליישם וירטואליזציית אחסון, 26% - שיטות לצמצום בנפחי המידע, 25% - חומרת אחסון חסכונית יותר בצריכת חשמל ו-24% - Tiered Storage (ESG Research).


המגמות והגישות

אלה המגמות העיקריות, שמשפיעות על ההשקעה באחסון: הלחץ הקבוע שמופעל על המנמ"ר מצד ההנהלה, לצמצם בהוצאות המחשוב, ככל הניתן. לחץ זה, מחריף בעקבות המשבר הכלכלי. הגידול בהיקפי המידע. העובדה שהמחשוב תופס מקום מרכזי יותר ויותר בארגונים וכך גם ההוצאות עליו. תקנות שונות (סרבנס אוקסלי, HIPPA, Basel ll) מעודדות שמירת מידע בכמויות גדולות ולאורך זמן רב יותר, ממה שארגונים נהגו לשמור, לפני התקנות. התפתחויות טכנולוגיות שונות בדיסקים. פורמטי אחסון בזבזניים. דיסקים במצב מוצק (Solid State Disks).

גישות המפתח העיקריות לחסכון, הן: Tiered Storage - אחסון מידע מסוגים שונים, על מדיות בעלות מחיר וביצועים שונים, בהתאם לצורך. זאת, על פי גישת ניהול מחזור חיי המידע (ILM). שימוש חכם במדיות. מיצוי הציוד הקיים. צמצום עלויות נוספות (ציוד רישות האחסון, כח האדם המקצועי, השטח שהאחסון תופס והוצאות צריכת החשמל, כולל המיזוג). ייעול העבודה. תכנון נכון. מיקור חוץ ואחסון ב"ענן". צמצום עלויות רכישה.


פתרונות בולטים

בין הספקים הבולטים בנושא זה, נכללים: אינטל שהוזילה לאחרונה את מחירי הדיסקים שלה במצב מוצק (SSD), סימנטק עם VERITAS CommandCentral, COPAN - מוצרי ארכוב "ירוק", בשיטתMassive Array of Idle Disks, שמבטיחה שלפחות 75% מהדיסקים כבויים בכל זמן נתון. EMC עם מערכות יעילות בצריכת חשמל, שעושות שימוש בדיסקים מסוג Low Power SATA, שיעילים ב-30% יותר מדיסקים מקבילים. Hitachi עם גישתService Oriented Storage Solutions שמאפשרת הפחתת עלויות אחסון והיא כוללת פלטפורמת וירטואליזציה ומגוון פתרונות DeDuplication,Intelligent Archiving ,Tiered Storage ו-Thin Provisioning. NetApp מבטיחה, כי במידה ולקוחותיה לא יגיעו להפחתת 50% בשטחי אחסון בעזרת ה-Best Practices שלה, היא תספק להם את שטחי האחסון הנוספים הדרושים על מנת לגשר על המחסור ללא עלות נוספת, עד ל-50% מהיקף האחסון שנקנה במקור.

הצעות חסכון מעניינות נוספות, משורת ספקים ארוכה, תמצא בתחקיר.


חסכון ממוקד

כמה פתרונות מעניינים לחסכון, בסביבות אחסון ספציפיות: ברשתות אחסון, Fibre Channel over Ethernet (FCoE) מתחיל לאחרונה לקבל תמיכה מעשית, מכמה ספקים מובילים, כולל EMC ו-NetApp. בהתקני אחסון, הזדמנויות מעניינות מבחינת חסכון, מגיעות פעמים רבות בפורמט של התקן (חומרה + תוכנה). בדיסקים, 80% מצריכת החשמל של דיסקים, מיועדת להנעתם (Wikibon) וכניסת הדיסקים במצב מוצק (SSD) תבטל זאת ותהיה רלבנטית, כשמחירם יהיה משתלם, ביחס למחיר דיסק רגיל. באחסון המקוון, האחסון בענן Amazon S3, ירד מ-15 סנט ל-GB לחודש לכל נפח, למחירים נוחים יותר לארגונים.

לאיזה מחיר הוא ירד ועוד גישות חסכון ממוקדות, תמצא בתחקיר.


סיכום

מומלץ להתעמק בהקדם וביסודיות, בגישות השונות לאחסון ולמצות את הפוטנציאל המשמעותי לחסכון שגלום בהן.אנשים מהתחום, מוזמנים להגיב לתרום ולהוסיף...

הערה חשובה – הסיפור על חסכון באחסון לקוח מתוך תחקיר pCon והוא רק חלק מהסיפור הענק על טכנולוגיות מרתקות ואיומים מסכנים במחשוב, שמשפיעים על כולנו. איך נחשפים לסיפור כולו וגם מרוויחים יותר זמן פנוי?


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
מה חשוב לדעת על חסכון באחסון?
אלה שאלות מפתח קריטיות, עליהן עונה התחקיר:

1. איזה ROI צפוי , מייישום שיטות ייעול אחסון שונות?
2. מהו היקפו האדיר, של המידע המאוחסן בעולם?
3. איזה קצב גידול מרשים צפוי לו?
4. מה ניתן ללמוד, מנסיונם של מיישמים שונים?
5. כיצד יישתנו תקציבי האחסון בארגונים השנה?
6. איך השתנתה עלות האחסון, בשנים האחרונות?
7. איזה המלצות מעניינות, מביא ארז עציון, מנהל Presale ב-EMC ישראל?
8. אילו תובנות חשובות, מציע פיני כהן, סגן נשיא ואנליסט STKI?
9. מהן יוזמות האחסון החשובות ביותר שארגונים מתכוונים לישם בשנתיים הקרובות?
10. איזו פריצת דרך מדהימה, הודגמה לאחרונה באחסון?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב