הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שני 25 מאי 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

5/2/2009
תחקיר מספר 906 - לשלוט בתחנות הקצה

איך תבטיח שמידע חסוי של הארגון אינו נשלף בסתר, דרך התקן דיסק-און-קיי או שלא מוכנס דרכו וירוס? האם אתה בטוח שאנשים אינם מתקינים תוכנות ללא רישוי על מחשבי הארגון? כיצד ניתן לצמצם את ההוצאות לכוח אדם, לעדכונים ותמיכה מרחוק? מענה לכל אלה, ניתן לקבל באמצעות התוכנות לניהול תחנות הקצה.

כיום כאשר מגוון האמצעי הקצה הולך וגדל, השליטה בהם נהיית לקשה יותר ויותר, האיומים הולכים ומתרבים וכן צו השעה לחיסכון רק מתחזק, פתרונות שיכולים לתת מענה לכל אלה קיימים וזמינים והשקעה בהם נראית יותר מכדאית.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
איך תבטיח שמידע חסוי של הארגון אינו נשלף בסתר, דרך התקן דיסק-און-קיי או שלא מוכנס דרכו וירוס? האם אתה בטוח שאנשים אינם מתקינים תוכנות ללא רישוי על מחשבי הארגון? כיצד ניתן לצמצם את ההוצאות לכוח אדם, לעדכונים ותמיכה מרחוק? מענה לכל אלה, ניתן לקבל באמצעות התוכנות לניהול תחנות הקצה. כיום כאשר מגוון האמצעי הקצה הולך וגדל, השליטה בהם נהיית לקשה יותר ויותר, האיומים הולכים ומתרבים וכן צו השעה לחיסכון רק מתחזק, פתרונות שיכולים לתת מענה לכל אלה קיימים וזמינים והשקעה בהם נראית יותר מכדאית.
התמונה הגדולה

ניהול תחנות הקצה, הוא חלק מניהול כולל של נכסי המחשוב, שמתייחס גם לניהול מחזור חיי התחנה והקונפיגורציה שלה (אוPC Configuration Life Cycle Management), למידע שבמערכת ה-ERP ולפעילות שמרכז ה-Help Desk. תחום זה, ידוע גם בכינויEndpoint Management או Pc fleet management אוIT asset management (ITAM) והוא חלק מה-Enterprise Asset Management (EAM).

מדובר בתחום מרכזי, עבור כל מנהל מחשוב, המשווע לייעול וחסכון, באמצעות כל ניהול משופרים ואוטומאציה. זה הוא למעשה אילוץ קבוע - נושא בו חייבים לטפל ביעילות, בכל מקרה ובמיוחד, כשמדובר בטיפול יעיל, באוסף מחשבים גדול. ישנו חשש גדול מאבדן שליטה, כאשר עובדים מוסיפים לתמונה המורכבת של המחשוב בארגון, שלל התקנים שונים, ללא תאום.

טיפול יסודי בכך, יגדיל את התועלת העסקית שמפיקים מהתקני המחשוב השונים בארגון, וימקסם את החזר ההשקעה הכספית בחומרה ובתוכנה. ניהול תחנות קצה ביעילות, הוא גם בסיס לניהול הרישוי, ניהול התמיכה והבטחת התאימות לתקנות. תוכנות העזר שמוצעות בנושא זה, מסייעות לפישוט ההתמודדות עם האתגרים הטכניים הרבים, שגוזלים זמן, על ידי מתן יכולות רבות, דוגמת ניהול מחזור חיי התחנה, זיהוי התקנים ושינויים, פריסת תחנות, ניהול הרישות, טיפול בתקלות, ניהול משתמשים וגיבוי. בו בזמן, נושא תפעול וניהול תחנות הקצה הופך להיות מורכב מאי פעם. ריבוי התקני הקצה (עד רמת טלפון סלולארי או התקניUSB (שהמחשב הממוצע כיום, מזהה ואפילו מאפשר איתחול מהם), ניידות ועבודה מהבית, עבודה מרחוק, התקני קצה שמיובאים לארגון על ידי עובדים או חברי הנהלה, יוצרים מציאות מורכבת לשליטה ובקרה שיש עמה בעיות רבות של תחזוקה, ניהול זהויות והרשאות וכדומה. לכך נוספים ריבוי היישומים המותקנים בארגון הממוצע, ניהול לא רשמי של התקנים שונים על ידי המשתמשים עצמם ואף חברי הנהלה (שמרשים לעצמם לעקוף מדיניות), והמורכבות שמכניסים שינויים ארגוניים גדולים, כמיזוגים ורכישות.

אתגרי האבטחה שמציבות תחנות הקצה רבים ומתרבים. זכרונות USB מאפשרים הוצאת מידע רגיש בקלות והכנסת נוזקות וכך גם מדיות אופטיות. התקני המחשוב הניידים בכלל, מהווים סיכון אבטחתי וניהול סיכונים אלה, הוא כיום חלק מהניהול היעיל של תחנות הקצה.

ההתפתחויות בתחום זה, בהן יש להתחשב, כוללות את השינויים התכופים במערכות ההפעלה (במיוחד הדילמות שסביב XP - ויסטה - חלונות 7), התחזקות הניידות והתקשורת האלחוטית, סוגי התקנים חדשים שיש לנהל (כנטבוקס וטלפונים סלולאריים חכמים), חידושים כוירטואליזציה של תחנות קצה, מגמה מעניינת של העברת חלק מהניהול למשתמשים עצמם, מגמת ה-SaaS, התחזקות הקוד הפתוח, לוחות אם מתקדמים, ריבוי ליבות ומעבדים מבוססי 64 ביט.

77% מהמנמ"רים בבריטניה, רואים בעדיפות גבוהה לשנה זו, יישום פרוייקט Configuration Management Databases (CMDBs) (לפי סקר Axios).


ההתקנים והאתגרים

אלו ההתקנים האופיניים, שיש לנהל בארגון: מחשבים אישיים, מחשבים ניידים, מחשבי כף יד וטלפונים סלולאריים חכמים, מחשבים ביתיים והתקני USB. לכך, בהתאם לנסיבות, עשויים להתווסף גם התקנים מיוחדים, דוגמת מסופי לקוח רזה, מסופים ייחודיים או קופות ממוחשבות, מדפסות משולבות ומצלמות.

ניהול תחנות קצה, עונה על האתגרים הבאים: ניהול מחזור חיי התחנה, רישום וניהול אוסף התחנות, פריסת תחנות סטנדרטיות, עם סט תוכנות וחומרה סטנדרטיים, רישות התחנות, ניהול שינויים, הבטחת האבטחה וטיפול בתקלות.

שורת אתגרים נוספים, תמצא בתחקיר.


פתרונות בולטים

בין הספקיות של פתרונות לניהול תחנות קצה, בולטות סימנטק, BMC, CA, HP, Microsoft, Novell ו-SAManage.

בין הספקים הנוספים בתחום זה IBM עם Tivoli, חטיבת NessPRO של נס טכנולוגיות,LANDesk Management Suite, Managesoft ו-Matrix42.

בניהול הגנת תחנות קצה בולטות מק'אפי, סימנטק וטרנד מיקרו, שנכנסה לאחרונה לשותפות, עם חברת ניהול תחנות הקצה Bigfix.


העובדים מנהלים

עובדים רבים מיומנים כיום במחשוב, יותר מאי פעם, במיוחד אנשים שעובדים מהבית ולכן אחראים על חלק ניכר מהתמיכה הטכנית, במחשב האישי שלהם. גישה זו מקלה על גף המחשוב ומעודדת "ראש גדול" ותחושה טובה, אך ישנו גם סיכון, שנובע מחוסר ידע של עובדים ומחייב יישום זהיר. להערכת גרטנר, עד 2010, כמחצית מהחומרה והתוכנה של תחנות הקצה, ייבחרו על ידי המשתמשים. גוגל מאפשרת לעובדיה לבחור באילו התקני מחשוב ותוכנות הם יישתמשו, מתוך "תפריט" אפשרויות מוגדר מראש. חברת הנפט הענקית BP מפעילה תכנית נסיונית, במסגרתה היא נותנת לעובדיה תקציבים אישיים, לרכישת מוצרים לפי בחירתם. להערכתה, היא תחסוך כך 200 מיליון דולר בשנה, בהוצאות תמיכה!


לסיכום -

מומלץ להבטיח שאתה מכיר וממצה נושא מרכזי ורב אפשרויות זה, בכדי למקסם את התועלת, שגלומה בהתקני הקצה שבארגון, לשיפור השליטה ולחסכון.


אנשים מהתחום, מוזמנים להגיב לתרום ולהוסיף...

הערה חשובה – הסיפור על ניהול תחנות קצה, לקוח מתוך תחקיר pCon והוא רק חלק מהסיפור הענק על טכנולוגיות מרתקות ואיומים מסכנים במחשוב, שמשפיעים על כולנו. איך נחשפים לסיפור כולו וגם מרוויחים יותר זמן פנוי?


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
מה חשוב לדעת על ניהול תחנות קצה?
אלה שאלות מפתח קריטיות, עליהן עונה התחקיר:

1. מהו החסכון המפתיע, של מערכת ניהול תחנות קצה?
2. מה נמצא בעדיפות גבוה, אצל 77% מהמנמ"רים בבריטניה?
3. אילו סיכונים ייחודיים, מגיעים מהתקני ה-USB?
4. מהן העלויות הכבדות, של פיראטיות תוכנה בארגונים?
5. כיצד ניהול תחנות קצה, יכול לסייע בצמצומן?
6. מהו השינוי המעניין, שחל במחירי התחנות והמחשבים הניידים, על פני השנה החולפת?
7. מה מתוכנן לעתיד חלונות ומהן ההשלכות המשמעותיות של כך, על ניהול התחנות?
8. אילו חידושים בלוחות האם, פותחים אפשרויות חדשות?
9. אילו תובנות מעניינות, מציעים מומחי REL ו-BMC?
10. האם כדאי להעביר את הניהול למשתמשים?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב