הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שני 1 יוני 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

15/1/2009
תחקיר מספר 903 - רישוי חכם חוסך בתקציב

עלויות רישוי התוכנה ירדו והן צפויות להמשיך ולרדת בשנים הבאות. הסיבות לכך רבות והן כוללות שורת תמורות משמעותיות כמו הקוד הפתוח, פתרונות במודל SaaS ומחשוב ענן, פתרונות וירטואליזציה שמאפשרים לחסוך בשרתים וברישיונות, וכמובן פתרונות לניהול יעיל יותר של התוכנות בארגון. יחד עם זה ריבוי החלופות החדשות, ריבוי ליבות ושימוש במספר שרתים וירטואליים על אותה תחנה פיזית, הפכו את נושא הרישוי למורכב מתמיד. כך, הצורך של ארגונים לחסוך, במיוחד בימים אלה, יכול למצוא את ביטויו באופן מוחשי ומשמעותי, בתנאי שתעשה עבודה מקיפה, להכיר את החלופות החדשות, לעשות בקרת מצאי וצרכים והתמקחות מחודשת, שתתבסס על הממצאים החדשים.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
עלויות רישוי התוכנה ירדו והן צפויות להמשיך ולרדת בשנים הבאות. הסיבות לכך רבות והן כוללות שורת תמורות משמעותיות כמו הקוד הפתוח, פתרונות במודל SaaS ומחשוב ענן, פתרונות וירטואליזציה שמאפשרים לחסוך בשרתים וברישיונות, וכמובן פתרונות לניהול יעיל יותר של התוכנות בארגון. יחד עם זה ריבוי החלופות החדשות, ריבוי ליבות ושימוש במספר שרתים וירטואליים על אותה תחנה פיזית, הפכו את נושא הרישוי למורכב מתמיד. כך, הצורך של ארגונים לחסוך, במיוחד בימים אלה, יכול למצוא את ביטויו באופן מוחשי ומשמעותי, בתנאי שתעשה עבודה מקיפה, להכיר את החלופות החדשות, לעשות בקרת מצאי וצרכים והתמקחות מחודשת, שתתבסס על הממצאים החדשים.
מחירי רישוי התוכנה נמצאים בירידה, ומודלים חדשים לתמחור ורישוי מופיעים חדשות לבקרים. יחד עם זה, תחום רישוי התוכנות סובל מרמת מורכבות גבוהה, וארגונים רבים מוצאים עצמם משלמים על תוכנות יותר מהנחוץ. מודעות לתמורות, למודלים החדשים ובקרה הדוקה יותר אחרי הקיים בארגון, יוכלו להביא לחיסכון בסכומי כסף משמעותיים.

עם זאת, התחום עמוס גם במגבלות ואתגרים, החל מרמת המורכבות הגבוהה המאפיינת את הסכמי הרישוי השונים, כולל סעיפים בעייתים שאינם לטובת הלקוח, דרך הבעיה בבחירת המודל המתאים, ועד חוקים ותקנות חדשים, שמחייבים את הארגונים לעקוב ביתר קפידה אחר התוכנות והרישיונות. כל זאת, לצד בעיית התקציב שאיתה מתמודד כמעט כל ארגון, ובעיות של אי-עמידה בהסכמים, גם לאור המורכבות שלהם. ואכן, לפי Forrester, רישוי ותמחור תוכנות ממשיך להיות מורכב, חסר גמישות, חסר התאמה למטרות העסקיות, ועם עלויות הולכות וגדלות בתחום התחזוקה.

הכנסות מרישוי תוכנה בחברות וספקיות התוכנה הגדולות בארץ (כמו מטריקס, טלדור, מלם-תים ואחרות) מוערכות בכ-20-50 מיליון דולר בשנה לחברה או כ-20% מהכנסותיה (לפי STKI). זו היא סיבה נוספת, בגללה ספקיות התוכנה משתדלות להעניק תנאים משופרים ללקוחות, במטרה להתחרות במודלי תמחור התוכנה החדשים.

לפי מומחי ביה"ס לעסקים של אוניברסיטת פנסילבניה, סביר להניח כי בעתיד לא ינצח מודל אחד של רישוי, אלא נראה שילוב כמה מודלים, המורכב מתמחור מסורתי, On-demand, קוד פתוח, תמחור על תמיכה בלבד ועוד. המודל המנצח של העתיד אמנם לא ברור, אך לפי Wharton, לאינטרנט יהיה בו תפקיד מרכזי.


מגמות ומודלים

בין המגמות העיקריות שרואים בנושא הרישוי: במהלך העשור הקרוב יקבלו המנמ"רים ואנשי הרכש יותר כוח מיקוח, מה שיוביל לירידה בעלויות התוכנה. ספקיות רבות עוברות להציע תוכנות במודל SaaS, המשנה לגמרי את הדרך שבה אנו משלמים על רישוי תוכנות - הן מבחינת ביטול הצורך ברישוי, הן מבחינת הירידה המשמעותית בעלויות בהשוואה ל"תוכנות בקופסא", והן בזכות היכולת לשלם לפי שימוש. התחזקות מוצרי הקוד הפתוח, שמוצעים בחינם, עם עלויות נמוכות למדי על תמיכה ותחזוקה. שרתים וירטואליים מגדילים את מספר היישומים ומערכות ההפעלה שיכולים לרוץ על כל שרת פיזי, מה שגורם לבלבול של ממש בנושא הרישוי.

מגמות נוספות, תמצא בתחקיר.

רישוי יכול להתבצע במספר מודלים: הגישה ה"קלאסית" של רישוי לפי מספר המשתמשים בתוכנה, לפי מספר התקנות (מספר מחשבים או שרתים), מספר מעבדים וליבות או על ידי שילוב אפשרויות אלו. רישוי בגישת התוכנה-כשירות, מאפשר למשתמש לשלם על התוכנה לפי השימוש, בתעריפים שהם ברובם על בסיס חודשי או שנתי. שיטה נוספת שצוברת פופולאריות היא שימוש בליסינג או חכירה. ישנם גם הצעות תפורות במיוחד ל-SMB's, רישוי מבוסס קיבולת ותמחור תוכנות ושירותים באמצעות רכישה מראש של כמות מסויימת של tokens, בעזרתם ניתן להשתמש במגוון שירותים.


הצעות מעניינות

בתחקיר תמצא מידע על מגוון אפשרויות רישוי מעניינות, שמציעות ספקיות תוכנה בולטות, בהן סימנטק, Google, HP, IBM, Microsoft, Oracle, SAP ו-Sun. שירותי עזר לניהול הרישוי, מציעות בין השאר אקספנדיון, BOS ו-Webox.


בקרת הרישוי

חשוב לזכור כי ניהול רישוי התוכנה, אינו רק מול הספקיות, אלא גם מול המבקרים. כל ארגון עלול לעמוד לביקורת, וגם מסיבה זו, הכרחי לעקוב אחר כל רישיונות התוכנה. הנה מספר נקודות, שמבקר עשוי לבדוק: הוכחות לרכישת התוכנה, קבלות מהספקיות, הוכחות ותיעוד לאותנטיות של התוכנות, השוואה והתאמה בין הרישיונות שנרכשו לבין העותקים שהותקנו בארגון, רישום שדרוגים ועדכונים שביצע הארגון, בין אם בחינם ובין אם בתשלום.


סיכום

לסיכום - לאור המצב הנוכחי כדאי לבדוק מה יש למודלים החדשים לרישוי תוכנות להציע, לבדוק את מצב התוכנות בארגון, לבחון הסכמים, לנהל מו"מ מחודש ולחסוך!


אנשים מהתחום, מוזמנים להגיב לתרום ולהוסיף...

הערה חשובה – הסיפור על רישוי לקוח מתוך תחקיר pCon והוא רק חלק מהסיפור הענק על טכנולוגיות מרתקות ואיומים מסכנים במחשוב, שמשפיעים על כולנו. איך נחשפים לסיפור כולו וגם מרוויחים יותר זמן פנוי?


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
מה חשוב לדעת על רישוי
אלה שאלות מפתח קריטיות, עליהן עונה התחקיר:

1. מה הם המודלים החדשים בעולם רישוי התוכנה?
2. כמה עולה לארגון שלך רישוי התוכנות?
3. אילו מוצרים יכולים לעזור לך, לעקוב אחר התוכנות בארגון?
4. מדוע הסכמי רישוי נחשבים למורכבים מאד?
5. איזה מגמות חדשות שינו את תחום זה?
6. כיצד ניתן לשנות הסכמי רישוי סעיפים, שהם לכאורה בלתי ניתנים לשינוי?
7. איך ניתן לחסוך עד 12% מעלויות רישוי תוכנה?
8. מדוע יש עלייה משמעותית בתחזוקה ותמיכה לתוכנות?
9. מה המגבלות והאתגרים בתחום?
10. מה הם תת-רישוי ורישוי-יתר?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב