הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שני 25 מאי 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

8/1/2009
תחקיר מספר 902 - Netbook - קל נייד וחסכוני

6.5 מליון נטבוקים, נמכרו בשלושת הרבעונים הראשונים של 2008 (IDC)! נתון זה, מצביע על מוצר חדש שכובש בסערה את השוק. מדובר במחשבים ניידים קטנים במיוחד, שמספקים את יכולות המחשוב הבסיסיות (והנדרשות) ביותר, במחיר נמוך במיוחד. מאחר והרבה משתמשים זקוקים רק ליכולות בסיסיות אלו, ולאור המצב הכלכלי שמחייב חסכון והתייעלות, זאת הזדמנות מעניינת, שכדאי להכיר. היא גם מבטאת מגמה כללית חשובה, של הוזלה וייעול, שמושכת אחריה את כל עולם המחשוב הנייד.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
6.5 מליון נטבוקים, נמכרו בשלושת הרבעונים הראשונים של 2008 (IDC)! נתון זה, מצביע על מוצר חדש שכובש בסערה את השוק. מדובר במחשבים ניידים קטנים במיוחד, שמספקים את יכולות המחשוב הבסיסיות (והנדרשות) ביותר, במחיר נמוך במיוחד. מאחר והרבה משתמשים זקוקים רק ליכולות בסיסיות אלו, ולאור המצב הכלכלי שמחייב חסכון והתייעלות, זאת הזדמנות מעניינת, שכדאי להכיר. היא גם מבטאת מגמה כללית חשובה, של הוזלה וייעול, שמושכת אחריה את כל עולם המחשוב הנייד.
נטבוקס היא קטגוריה חדשה של מחשבים קומפקטים קלים זולים ומוגבלים ביחס לאחיהם הגדולים, שפותחים הזדמנויות חדשות לחסכון (עם מחירים ברמה של $500 ואף פחות מכך) ולייעול העבודה הניידת.

בתחום זה של המחשוב הנייד, קיים מגוון מבלבל של מוצרים ומונחים. כאשר ננסה "לעשות סדר", זו התמונה הכללית: כל המחשבים הניידים הקטנים מהרגיל, מכונים Subnotebooks, כששמות נרדפים, אם כי פחות נפוצים לקטגוריה זו, הם UltraPortables או MiniLaptops. הנטבוקס מהווים תחום משנה של Subnotebooks, שמתמקד במחשבים ניידים זעירים, המיועדים רק לצרכי העבודה הבסיסיים ביותר. יש להם "קרוב משפחה" לא נייד, המכונה Nettop והוא מחשב PC זעיר, שמיועד לצרכי העבודה הבסיסיים ביותר. עוד נזכיר את ה-UMPC אוUltra Mobile PC, שהוא Tablet PC קטן מהרגיל.

ניתן להשיג כיום ניידים מבוססי סלרון, בפחות מאלפיים ש"ח, אך הם מסורבלים ובעלי חיי סוללה קצרים יחסית. בו בזמן, מחשבים ניידים קומפטיים, בעלי אורך סוללה גדול, יהיו לרוב יקרים - 10,000 ש"ח ויותר - פי 3 עד 5 ביחס לנטבוק.

חברת ASUS הקוריאנית, חלוצת תחום הנטבוקים, הציגה בתערוכת Computex 2007 בקיץ 2007 אתPC 701 Eee ואת Eee PC 1001, שהיוו מהפכה בתחום וסחפו אחריהם את השוק כולו לייצר מחשבים קטנים יותר, זולים יותר ובעלי מפרט בסיסי ולכן זול וקל משקל. הצלחת הנטבוקס הגיעה לרמה כזו, שקבוצת יצרניות ניידים מטאייוואן, מצאה עצמה לאחרונה עם עודפי חלקים לניידים רגילים, שהם מתקשים למכור, בין השאר עקב הצלחת הנטבוקס. עקב כך, הם פנו לאינטל, בבקשה לעכב את הצגת פלטפורמת Calpella שלה לניידים. לפי Digitimes.

מאז יצאו כמעט כל יצרניות המחשבים, עם דגמי נטבוק משלהם והשוק מושפע גם משורת מגמות, שמרכזית בהן היא עליית חשיבות המחשוב הנייד והמודעות לו. מכירות הניידים עברו לראשונה את מכירות ה-PC, ברבעון השלישי של 2008, עם 38.6 מיליון יחידות שנמכרו, לעומת 38.5 מיליון יחידות PC (לפי iSuppli). מגמות נוספות, כוללות הוזלת מחירים, פתיחות לחדשנות וזמינות תקשורת מכל מקום. הנטבוקס בלטו לאחרונה, גם בתערוכת CES 2009.

משתמש המחשב הממוצע משתמש במחשב בעיקר לגלישה, מייל ועיבוד תמלילים. לפעולות אלו מספיק מחשב בסיסי, אך לרוב המשתמשים יש מחשב חזק מהנדרש. למחשב הנייד החזק יש תג מחיר גבוה ובעידן של קיצוצים וחיסכון, מחשבים המאפשרים עבודה בסיסית ונוחה במחיר זול, כובשים את השוק.

מידע נוסף ונתונים עדכניים, ראה בתחקיר.


המגמות והחידושים

בין המגמות בתחום זה, בולטים צורך גובר בניידות, עליית כח המחשוב, אינטרנט אלחוטי שזמין במקומות רבים כמו בתי קפה, קניונים, אוטובוסים, שדות תעופה ובתים פרטיים, פתיחות רבה מתמיד לחדשנות, ירידות במחירי הנטבוקים ואף פריצת דרך במכירותיהם.


המפרט האופייני

המפרט האופייני של הנטבוק, כולל לרוב מסך שגודלו נע בין "7-"10, מעבד קטן זול ובעל צריכת חשמל נמוכה ככל האפשר, כונן קשיח רגיל או כונן SSD (Solid State Drive), סוללה עם זמני עבודה של 2-5 שעות, מקלדת QWERTY מלאה, שגודלה הוא לרוב 80%-95% מגודל מקלדת מחשב נייד רגילה, מערכת הפעלה חסכונית במשאבי החומרה וגם זולה ככל ניתן (לרוב, חלונות XP), ומשקל של בין 900 גרם בנטבוקים בעלי מסך "7, ל-1.45 ק"ג לנטבוקים בעלי מסך גדול יותר.


פתרונות בולטים

בין הספקים הבולטים בתחום זה, Acer עם דגם Aspire One הפופולארי מאוד, ASUS עם Eee PC, Dell עם דגם INSPIRON Mini וכן HP, לנובו, LG וטושיבה. עוד פועלות בתחום זה, החברות סוני (עם המוצר הבולט Vaio), סמסונג, MSI, NEC ו-Gigabyte.


כובשים את השוק

Cyber Monday הוא כינויו של יום קניות מקוונות עמוס במיוחד בארה"ב, אשר בא לאחרBlack Friday - מועד תחילת ימי הקניות העמוסים ביותר בשנה, בין Thanksgiving וחג המולד. הנטבוקים כבשו לאחרונה 7 מתוך 10 המקומות הראשונים, ברשימת המוצרים הנמכרים ביותר באמזון, במסגרת Cyber Monday. בראש הרשימה,Asustek Eee PC 900HA, אחריו במקומות שני ושלישי, שני דגמים של Acer Aspire One, בחמישי הנטבוק XO של פרוייקט One Laptop Per Child, במקומות השביעי והתשיעי, דגמי Samsung NC-10 ובמקום העשירי - Micro-Star Wind.


סיכום

מומלץ לבדוק בהקדם, האם וכיצד תוכל קטגוריית מחשבים זו לסייע לך בחסכון ובייעול המחשוב בארגון ולעקוב אחר ההתפתחויות התדירות בתחום זה.


אנשים מהתחום, מוזמנים להגיב לתרום ולהוסיף...

הערה חשובה – הסיפור על הנטבוקס, לקוח מתוך תחקיר pCon והוא רק חלק מהסיפור הענק על טכנולוגיות מרתקות ואיומים מסכנים במחשוב, שמשפיעים על כולנו. איך נחשפים לסיפור כולו וגם מרוויחים יותר זמן פנוי?


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
מה חשוב לדעת על הנטבוקס?
אלה שאלות המפתח הקריטיות, עליהן עונה התחקיר:

1. כיצד מוגדר נטבוק? מה הוא בדיוק?
2. מהן המגמות בשוק, על פי אנליסטית IDC חני שטרן?
3. לאיזה נתח שוק, הם צפויים להגיע עד 2011?
4. אילו התפתחויות מעניינות, צפויה התפתחותם לגרום בשוק המחשבים?
5. מהן המגמות שהשפיעו על התפתחות הנטבוק?
6. במה הם שונים ממחשב נייד?
7. איך הנטבוק יכול להחליף מחשב נייד או PC?
8. מה אומר חן פישמן, מנהל שיווק ברונלייט, לגבי שילוב נטבוק בארגונים?
9. מהם האתגרים בפניהם עומד התחום?
10. כיצד נראית השוואת מפרט נטבוק, מול מפרטי סוגי מחשבים אחרים, בהם הוא מתחרה?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב