הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שני 1 יוני 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

26/12/2008
תחקיר מספר 900 - שוק ה-ERP בישראל

נושא ה-ERP יעמוד על סדר יומם של מנהלי מחשוב רבים בישראל במהלך 2009, כך התרשמנו מהשיחות הרבות שאנחנו מקיימים עם מנויים. עד 2011 יגיע שוק ה-ERP העולמי להיקף של 25.2 מיליארד דולר (לפי Gartner), וגם בארץ צפוי השוק לגדול באופן משמעותי. במקביל שוק ה-ERP המקומי עומד בפני שינוי, בעקבות מספר תמורות משמעותיות, בהן פתיחת הסניף המקומי של SAP וגרסה מקומית מתוכננת, של תוכנת ה-ERP של מיקרוסופט. המשבר הכלכלי שבהחלט נותן אותותיו בכל הנוגע להשקעות במחשוב בכלל, הפופולאריות הגדלה של SOA וה-BI הם חלק מהמשפיעים הנוספים על שוק זה, ובסה``כ מדובר על תחום חם ומעניין, שיהיה חשוב למרבית המנמ``רים.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
נושא ה-ERP יעמוד על סדר יומם של מנהלי מחשוב רבים בישראל במהלך 2009, כך התרשמנו מהשיחות הרבות שאנחנו מקיימים עם מנויים. עד 2011 יגיע שוק ה-ERP העולמי להיקף של 25.2 מיליארד דולר (לפי Gartner), וגם בארץ צפוי השוק לגדול באופן משמעותי. במקביל שוק ה-ERP המקומי עומד בפני שינוי, בעקבות מספר תמורות משמעותיות, בהן פתיחת הסניף המקומי של SAP וגרסה מקומית מתוכננת, של תוכנת ה-ERP של מיקרוסופט. המשבר הכלכלי שבהחלט נותן אותותיו בכל הנוגע להשקעות במחשוב בכלל, הפופולאריות הגדלה של SOA וה-BI הם חלק מהמשפיעים הנוספים על שוק זה, ובסה"כ מדובר על תחום חם ומעניין, שיהיה חשוב למרבית המנמ"רים.
תמונת מצב ב-ERP

שוק ה-ERP המקומי נראה כיום חם מתמיד. יותר ויותר אנו נתקלים בארגונים שבחרו לבדוק, לשדרג ולהיכנס לתחום זה לאחרונה. במקביל, יש מספר מגמות עולמיות ומקומיות המשפיעות עליו. אחד השינויים החשובים היה פתיחת סניף מקומי של SAP, לאחר 14 שנים בהן היא יוצגה בלעדית על ידי Ness. עוד בולטים, גרסה מקומית של תוכנת ה-ERP של מיקרוסופט שנראה בשנה הבאה וחידושים של ספקים מקומיים, שמשפיעים גם הם על השוק.

ככלל, רואים פעילות רבה בתחום זה. לדוגמא: הפרוייקט הממשלתי מרכב"ה (מערכת רוחבית כוללת במשרדי הממשלה), שהחל בשנת 2001, יישםmySAP Business Suite בכל משרדי הממשלה וסבל מעיכובים רבים, כולל חריגה מתקציבים ולוחות זמנים. גם מערכת ה-ERP של משרד הביטחון סבלה מעיכובים, מצד וועד העובדים, שטען כי הוא ייפגע בעבודתם. המערכת עלתה לאוויר ביולי 2008 (לאחר עיכוב של כשנה וחצי). ברכבת ישראל בחרו ליישם השנה מערכת של SAP, בעלות של 100 מיליון ש"ח (20 מיליון רק עבור היישום), במטרה לתת מענה ל-700 משתמשי מחשב. מזור הוא פרוייקט ERP של בתי החולים הממשלתיים, שתוכנן כפרוייקט עצמאי, מאחר ולבתי החולים צרכים ייחודיים משלהם. הדיונים (והויכוחים) לגביו, החלו עוד ב-2007. היישום אמור היה להתחיל השנה. עוד נזכיר, את ביטול פרוייקט ה-ERP בצה"ל.

מערכות ה-ERP החדשות תומכות בתהליכי Back Office, כולל רכש, תקציב, משכורות וכדומה, ולמעשה עוזרות לאוטומציה של תהליכי הליבה בארגון, איחוד מערכות ושיכלול הניהול, על כל השלכותיו החוסכות ומשפרות התחרותיות, השרות, תהליכי הייצור ועוד.

השקעה בפרוייקטים אלה נותרה אחת מההשקעות היקרות והמורכבות ביותר בתחום המחשוב, ולכן כה חשוב לדעת למה נכנסים, מה הפתרונות המוצעים, מי מהספקים כבר התנסה ביישום פרוייקט דומה, ואיך כדאי להתכונן לקראת העתיד. בתחקיר זה, תמצא שיקולים חשובים כלליים אליהם יש להתייחס לפני בחירה במערכת ERP, וכן שיקולים פרטניים ואופייניים לבחירה בארץ.

לפי IDC, השוק המקומי בתחום זה היה ב-2007 בשווי של 80 מיליון דולר, בעלויות רישיונות ואחזקה שוטפת ובוצעו במסגרתו כ-6,000 פרויקטי ERP. נכון למרץ 2008, ל-26% מהארגונים בארץ לא היתה מערכת כזו, כש-60% מהם אלו ארגונים בגודל של 500 עובדים ומעלה. (לפי גלובס). הצפי של אנליסטים הוא, שעד 2011 יגדל השוק בעולם ויגיע לגבול ה-50 מיליארד דולר, כאשר בישראל הוא צפוי לצמוח השנה ב-8% (לפי איל לוי, מנהל פיתוח עסקי ביעל תוכנה ומערכות, בראיון ל-DailyMaily). עם זאת, STKI מעריכה שהשנה נראה פחות רכישות של מערכות חדשות, ויותר התעמקות ושדרוגים, לקבלת ערך מוסף מהקיים.


המגמות והחידושים

המגמות והחידושים הבולטים כיום בשוק זה בארץ, כוללים את השפעות המשבר הכלכלי , התמקדות מקומית בארגוני SMB, SAP ישראל - לאחר 14 שנים של ייצוג בלעדי בידי Ness, חיזקה SAP את פעילותה בארץ עוד יותר, עם פתיחת סניף מקומי. עוד רואים לוקליזציה ל-Dynamics AX 2009 לעברית, שצפויה במחצית השניה של 2009, דומיננטיות לחברות הגדולות והתעמקות בשיפור, ופחות ברכש.

יש גם כמה מגמות עולמיות חשובות המשפיעות על שוק זה: השפעת ה-SOA, פתרונות במודל SaaS, ה-BI והפורטלים שצוברים חשיבות.

ראה עוד, בתחקיר.


פתרונות בולטים

אלו הספקים הבולטים כיום בתחום זה, לדעתנו (לפי א,ב): אביב פתרונות מתקדמים, אורקל, אינטגרל, מטריקס, סיגמא מקבוצת מלם תים, קו מערכות, Lawson-Intentia, Microsoft, One1, Priority ו-SAP.

יש גם לא מעט פתרונות בקוד פתוח (ראה דוגמאות בתחקיר), דבר שמתבטא בעיקר במחיר הנמוך בהשוואה לפתרונות קנייניים. חלקם מוצעים לגמרי בחינם, אך כאן יש לבדוק כמובן את שאלת התמיכה.

ספקים נוספים בתחום זה, כוללים את אלמוג, גן תוכנות חשב מקבוצת אמן מחשבים, Comax, Epicor, Infor ו-MFG/PRO.

בין הספקים שמציעים ייעוץ וסיוע ביישום, תמצא את ביט פלוס, Byon, Deloitte ו-Tulip.


מדוע כדאי

אלה הסיבות העיקריות בגללן כדאי להשקיע במערכות ERP: חסכון ותחרותיות, תמיכה בתהליכי הארגון, שיפור השירות ללקוחות, איחוד מערכות ושיתוף מידע - בנוסף, טובה לגלובליזציה - בארגונים רבים יש סניפים ברחבי הארץ ובחו"ל והלקוחות נמצאים בכל פינות הגלובוס. מערכת ה-ERP יכולה לעזור להפוך את כל עולמו של הארגון ל"כפר גלובלי" ולגשר בינינו לבין לקוחות, שותפים וספקים. ולבסוף, כניסה לתהליך יישום, מביאה לתהליך שיטתי ומסודר של בחינת מכלול היבטי החסכון, נושא שעומד כיום בראש סולם הקדימויות הארגוני. פעילות הדרגתית שתתחיל עכשיו, יחד עם ניצול התנאים האטרקטיביים שבשוק, יאפשרו לארגון לנצל את הסיטואציה הנוכחית, בכדי להגדיל את שרידותו ולהיערך לעתיד.


סיכום

לסיכום - מומלץ להתעדכן בהתפתחויות בתחום זה, כדי לשקול כדאיות יישום בארגון ולבחון אפשרויות לשדרוג ומיצוי מערך ה-ERP הקיים.אנשים מהתחום, מוזמנים להגיב לתרום ולהוסיף...

הערה חשובה – הסיפור על עולם ה-ERP לקוח מתוך תחקיר pCon והוא רק חלק מהסיפור הענק על טכנולוגיות מרתקות ואיומים מסכנים במחשוב, שמשפיעים על כולנו. איך נחשפים לסיפור כולו וגם מרוויחים יותר זמן פנוי?


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
מה חשוב לדעת על ERP?
אלה שאלות מפתח קריטיות, עליהן עונה התחקיר:

1. מה חדש בשוק ה-ERP המקומי?
2. מהי עלות הטמעת מערכת ERP אופיינית?
3. איזה פתרונות מוצעים במחיר נמוך יחסית?
4. מהו הגידול הצפוי, בשוק ה-ERP המקומי?
5. מדוע עכשיו התקופה טובה לארגוני SMB המעוניינים ב-ERP?
6. מה הרלבנטיות של הקוד הפתוח ל-ERP?
7. כיצד מתמודדים עם סיכונים בהשקעה גדולה כזו?
8. איזה פתרונות משלימים זמינים בשוק?
9. מה המגבלות והאתגרים בתחום זה?
10. מה יש למומחים לומר מנסיונם?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב