הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום רביעי 27 מאי 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

5/12/2008
תחקיר מספר 897 - הוירטואליזציה של מיקרוסופט

שוק הוירטואליזציה רותח! כאשר אפשר להחליף את ההשקעה ברכישת שרתים חדשים, בפתרונות וירטואליזציה שיעלו פחות וגם יאפשרו לחסוך בהוצאות החשמל, ברישיונות, בעלויות האחזקה ובתקורות נוספות, הסיבה גלויה לעין. דווקא בימים אלה של חיפוש אחר מקורות התייעלות, הנושא כולו מקבל תמריץ מיוחד. חברת מיקרוסופט שהצליחה להשתלט על שוק מערכות ההפעלה, היישומים והתקשורת הפנים ארגונית, לוטשת את עיניה גם לשוק זה, והיא כבר תופסת 23% ממנו (לפי IDC, בהתייחס לרישיונות חדשים). הפיתרון שהיא מציעה יחד עם החלופות של VMWARE ו-XEN (אותם סקרנו בתחקירים קודמים) וכן מתחרים ידועים נוספים, צריכים לדעתנו, לעמוד מול עיניו של כל מנהל מחשוב שמסתכל קדימה.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
שוק הוירטואליזציה רותח! כאשר אפשר להחליף את ההשקעה ברכישת שרתים חדשים, בפתרונות וירטואליזציה שיעלו פחות וגם יאפשרו לחסוך בהוצאות החשמל, ברישיונות, בעלויות האחזקה ובתקורות נוספות, הסיבה גלויה לעין. דווקא בימים אלה של חיפוש אחר מקורות התייעלות, הנושא כולו מקבל תמריץ מיוחד.
מיקרוסופט נכנסת לעולם הוירטואליזציה

מיקרוסופט נכנסה השנה לשוק הוירטואליזציה, כמתחרה של ממש. מחד, היא מפעילה את עוצמתה במטרה להיכנס במהירות לשוק זה, תוך רצון להוביל בתחום החדש עבורה. מאידך, פתרונות הוירטואליזציה שמיקרוסופט מציעה, עדיין אינם בשלים כפתרונות אחרים בתחום, ולכן מיקרוסופט משקיעה כסף רב, ומציעה מחירים נמוכים, במטרה להביא לקומודיטיזציה של התחום ו"שבירת שוק". בזכות מעמדה בתחום מערכות ההפעלה והתקשורת, יכולה מיקרוסופט לקדם את מוצרי הוירטואליזציה שלה במשולב איתם, כפי שעשתה בעבר עם הדפדפן ותוכנת הדואר האלקטרוני, שנמכרו יחד עם חלונות. גם הפעם, משולב מוצר הוירטואליזציה של מיקרוסופט, ה-Hyper-V, ב-Windows Server 2008, ובהחלט ייתכן שסיפורי ההצלחה המסחריים של Excel, Word, SQL ו-Windows Servers, יחזרו על עצמם גם בתחום זה.

במטרה להצליח בתחום הוירטואליזציה, נוקטת מיקרוסופט במספר צעדים נוספים. בין השאר, היא רוכשת חברות בתחום (הרכישה האחרונה בתחום היא Kidaro הישראלית); מתמחרת באגרסיביות את פתרונות הוירטואליזציה שלה; משנה את גישתה לתחום הרישוי; ומתכננת לשלב את פתרונות הוירטואליזציה שלה גם בפתרונות אחרים, כולל חלונות 7 העתידי.

פתרונות הוירטואליזציה של מיקרוסופט אמנם אינם בשלים כמו אלה של VMware, Citrix (המציעה את Xen) אוVirtual Iron, אך הם מציעים כמה יתרונות ברורים. ראשית, העובדה שמוצרי מיקרוסופט פופולאריים מאוד בארגונים רבים בארץ, מקלה על המשתמש הממוצע, לעבוד עם פתרונות אלה, במיוחד למי שכבר עובד עם Windows Server 2008, שכולל בתוכו את האפשרויות לוירטואליזציה, וזאת ללא כל השקעה נוספת. מעבר לכך, הפתרונות מבית מיקרוסופט מציעים פשטות, יכולת תאימות ואינטגרציה למערכות אחרות הקיימות בארגון, ובמיוחד הממשק והתפיסה, שכבר מוכרים למשתמשים הרלבנטיים. יתרונות נוספים, הם: שימור השקעות קיימות (במידה ורוכשים את מוצרי מיקרוסופט, שבהם משולבים מוצרי הוירטואליזציה שלה), וכן כלי ניהול ופיתוח מוכרים.

82% מהארגונים שמיישמים וירטואליזציה באירופה, משתמשים בפתרונות VMware. עם זאת, היקף יישום וירטואליזציית השרתים צפוי לצמוח מ-35% ב-2007 ל-52% עד 2009 (IDC), כך ש"יש מקום לכולם", והזדמנות למיקרוסופט להרחיב מכירות בתחום זה, באופן משמעותי.


מאפייני המוצרים

מיקרוסופט נקטה במספר פעולות, על מנת לחזק את מעמדה בשוק הוירטואליזציה: התחזקות באמצעות רכישות, שורה של שותפויות עם חברות מפתח, ביטול תעריפי הרישוי שמוטלים על העברת תוכנות שרתים ממחשב מארח אחד לשני ותמיכה בוירטואליזציה בגרסא הבאה של מערכת ההפעלה חלונות. בנוסף, מעמדה הבולט של מיקרוסופט, פירושו שכל הודעה לעיתונות שלה זוכה להד תקשורתי רב, גם אם מדובר רק בהודעה על תכנון עתידי או על גרסה ראשונית ביותר של מוצר.

לפתרונות הוירטואליזציה של מיקרוסופט, כמה מאפיינים: תמחור אגרסיבי, פתרונות וירטואליזציה בסיסיים ופשוטים יחסית, התבססות על תשתיות קיימות, שילוב במוצרים בולטים שלה, תאימות למערכות ההפעלה שלה, זמינות לכל מי שכבר יש לו את המערכות האלה ומגוון רחב של פתרונות.


מה מיקרוסופט מציעה

בין מוצרי הוירטואליזציה שמציעה מיקרוסופט, בולטים Windows Server 2008 Hyper-V - פתרון וירטואליזציה לשרתים. Virtual Server 2005 R2 SP1, Microsoft Terminal Services שמבצע וירטואליזציה לתצוגה, Microsoft Application Virtualization שמבצע וירטואליזציית יישומים. Virtual Desktop Infrastructure (VDI) שמסייע לניהול, הפעלת ואחסון שולחנות עבודה במסגרת דטה סנטר ו-Microsoft Virtual PC - מוצר וירטואליזציה חינמי, שמאפשר להריץ כמה מערכות הפעלה במקביל, על אותו PC.

המתחרות העיקריות

מתחרותיה העיקריות של מיקרוסופט בתחום, הן: VMware שמובילה כרגע בשוק הוירטואליזציה. Xen - טכנולוגיית וירטואליזציה בקוד פתוח, המוצעת על ידי XenSource אשר נרכשה על ידי Citrix ב-2007. Virtual Iron שמציעים פתרונות וירטואליזציה וניהול וירטואליזציה, על בסיס ההיפרוויזור של Xen. חברת Oracle - משתתפת חדשה יחסית בשוק הוירטואליזציה, אשר השיקה לפני כשנה את OracleVM, היפרוויזור לשרתים (המבוסס על Xen). חברת Sun - משתתפת חדשה נוספת בתחום הוירטואליזציה, אשר השיקה את xVM Server השנה, הנסמכת על סולאריס כקונסולת הניהול, מה שהופך אותה לבעלת יתרון מסויים מבחינת האבטחה (לפי Gartner).


סיכום

לכל בעלי Windows Server 2008 ולכל מי שמתכוון להיכנס לתחום הוירטואליזציה וליישם אותו, כדאי לבדוק גם את החלופה שמציעה שחקנית משמעותית זו.


אנשים מהתחום, מוזמנים להגיב לתרום ולהוסיף...

הערה חשובה – הסיפור על פתרונות הוירטואליזציה של מיקרוסופט לקוח מתוך תחקיר pCon והוא רק חלק מהסיפור הענק על טכנולוגיות מרתקות ואיומים מסכנים במחשוב, שמשפיעים על כולנו. איך נחשפים לסיפור כולו וגם מרוויחים יותר זמן פנוי?


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
מה חשוב לדעת על הוירטואליזציה של מיקרוסופט
אלה שאלות מפתח קריטיות, עליהן עונה התחקיר:

1. מה חושבים 75% ממנהלי המחשוב על תחום ניהול הוירטואליזציה?
2. מה תוצאות המחקר המשווה על ספקיות הוירטואליזציה?
3. בכמה צפוי שוק וירטואליזציית השרתים לצמוח?
4. אילו תובנות, עולות מסקר לגבי ניהול וירטואליזציה?
5. מהם יתרונות מיקרוסופט על פני מתחרותיה?
6. מה מוסיף גור פרופר, מנהל שיווק שרתים במיקרוסופט ישראל?
7. מה מדגיש פיני כהן, סמנכ"ל ואנליסט בכיר ב-STKI?
8. מה השלכות ההסכמים הגלובליים שיש לארגונים רבים עם מיקרוסופט, לגבי תחום הוירטואליזציה בארץ?
9. איזה מגבלות ואתגרים יש לפתרונות של מיקרוסופט?
10. כיצד משתלבים פתרונות הוירטואליזציה של מיקרוסופט, עם פתרונות וירטואליזציה של ספקים אחרים?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב