הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שני 25 מאי 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

27/11/2008
תחקיר מספר 896 - שיקולים בתקצוב המחשוב

חוסר ודאות גבוהה של העולם הכלכלי בארץ ובעולם, יחד עם חוסר ידע וקושי להבין את מכלול המשמעויות של הטכנולוגיות והתפיסות החדשות, שנכנסו לאחרונה לעולם המחשוב, עושים את תקצוב המחשוב בשנה זאת, לקשה במיוחד. הערכות לגידול התקציב של 2009, שדיברו על 9.4% (פורסטר) עד 5.8% (גרטנר) והצטמצמו (בהתאמה) ל-6.1% ו-2.3%, מקשות להיעזר במדדים חיצוניים. למרות כל אלה, המחשוב ממשיך לשאת את ההבטחה של לתת יותר תמורת פחות. לכן מנהלי מחשוב שידעו לזהות את החשוב והעיקר, כמו גם לאתר מוקדי ``בזבוז`` שניתן לחסוך בהם מבלי להיפגע, יוכלו לצלוח את השנה הקרבה בהצלחה.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
חוסר ודאות גבוה של העולם הכלכלי בארץ ובעולם, יחד עם חוסר ידע וקושי להבין את מכלול המשמעויות של הטכנולוגיות והתפיסות החדשות, שנכנסו לאחרונה לעולם המחשוב, עושים את תקצוב המחשוב בשנה זאת, לקשה במיוחד. הערכות לגידול התקציב של 2009, שדיברו על 9.4% (פורסטר) עד 5.8% (גרטנר) והצטמצמו (בהתאמה) ל-6.1% ו-2.3%, מקשות להיעזר במדדים חיצוניים. למרות כל אלה, המחשוב ממשיך לשאת את ההבטחה של לתת יותר תמורת פחות. לכן מנהלי מחשוב שידעו לזהות את החשוב והעיקר, כמו גם לאתר מוקדי "בזבוז" שניתן לחסוך בהם מבלי להיפגע, יוכלו לצלוח את השנה הקרבה בהצלחה.
שוקלים במה להשקיע

חוסר ודאות, מורכבות גדלה ושינויים תכופים הם רק כמה מאבני הנגף שמקשות על מנהלי המחשוב השוקדים בימים אלה על הכנת התקציב לשנה הבאה. המשבר הכלכלי בארץ ובעולם שעומד כמו עננה שחורה, עושה את התהליך למורכב יותר ובעייתי יותר, במיוחד לאור העובדה שמדובר במשבר כלכלי שטרם הכרנו כמותו, וסופו לא נראה בעין. כאשר נוסיף לכך את התקציבים המצומצמים, הלחץ הקבוע להתייעל ולהצטמצם, המצב אינו נראה פשוט.

עוד נזכיר כי היום יותר מתמיד מצפים מהמנמ"ר, להצדיק עסקית את כל ההשקעות מול ההנהלה, דבר שמחייב התארגנות נוספת.

לפי ד"ר ג'ימי שוורצקופף, מנכ"ל STKI(המצוטט ב-TheMarker), במהלך הרבעון השני של השנה החלה להצטמצם ההוצאה על המחשוב בארץ ובמהלך הרבעון הרביעי, נראה מיתון, שיימשך לפחות עד הרבעון השלישי של 2009. להערכתו, מרבית תקציבי המחשוב לשנה הבאה לא ישתנו.

מול כל האתגרים יש גם הרבה הזדמנויות. המגמה הנמשכת של הוזלה במחירי החומרה, התוכנה והתקשורת, מאפשרת במאמץ קל יחסית לאתר מוקדי "בזבוז" ללא תמורה בכל אחד מהתחומים. מעבר לזה יישום מושכל של המחשוב יאפשר לארגון לחסוך באופן עקיף על חשמל, נסיעות ואפילו ניירת. (בנושאים אלה כבר הרחבנו ונראה עוד בתחקירים הבאים).

גישה שאנו ממליצים לראות כקו מנחה, היא בדיקת חלופות לקיצוצים, בחלופות טכנולוגיות שמציעות ROI קצר ומהיר. יש כיום לא מעט כאלה שסקרנו בעבר, וכדאי לחפשן וליישמן.

הערכות מקדימה שתכלול כמה תסריטים אפשריים והכנת תוכניות מגירה מראש, יחד עם תעדוף פרויקטים, וניצול חלופות חיצוניות של מיקור חוץ או מחשוב בענן, יאפשרו להיות מוכן כמעט לכל מצב אפשרי.


המגמות והחידושים

המשפיעים העיקריים על תקצוב המחשוב כיום, הם המשבר הכלכלי בארה"ב, שיצר תגובת שרשרת שלילית בכלכלות העולם, לרבות ישראל, אווירת מיתון ובעיקר, חששות רבים ואי וודאות לגבי ההמשך. על מנהלי המחשוב מופעל לחץ קבוע לצמצם הוצאות מחשוב. ישנה באופן מתמיד אי וודאות פוליטית וכלכלית בעולם ובארץ, כששינויים בתחומים אלה, עשויים להשפיע גם על עולם המחשוב. היקף הרחב של טכנולוגיות חדשות ומתפתחות, יוצר דילמה בתכנון התקצוב: במה להשקיע? כמה להשקיע? מה באמת התמורה הפוטנציאלית, שגלומה בטכנולוגיה חדשה ומבטיחה, שעדיין לא נוסתה בשטח מספיק? לכך נוספים חידושים במודלים ובתפיסות המחשוב, לצד פריצת טכנולוגיות חדשות.


כך ההשקעה מתפלגת

מרכיב כוח האדם מהווה כיום 34% מההוצאות לפי InformationWeek. בחתך של תחזוקה-פיתוח המספרים הם: לתחזוקת הקיים (61%) ופרויקטים חדשים (39%).

בישראל, מושקעים בכח האדם שבגף המחשוב 40% מתקציב המחשוב. בשרותי מחשוב חיצוניים (מיקור חוץ, פרוייקטים) מושקעים 27%, בתוכנה - 11%, ברכש PC, ניידים ותחנות עבודה - 8%, בשרתים - 5%, באחסון - 3%, בתקשורת - 3% ובציוד היקפי - 2%. על פי IDC ישראל. נדגיש, כי יש ארגונים שמראים התפלגות שונה.

בארגונים גדולים בארה"ב (שהכנסותיהם הן מעל 11 מיליארד דולר, בממוצע), ההשקעות מתפלגות כך: כללית, הם מקדישים למחשוב, בממוצע, 354 מיליון דולר בשנה, שהם 2.8% מהכנסותיהם. כמחצית מכך מוקדש לשרותים ומוצרים וכשליש לכח אדם (השאר, לתפזורת של דברים שונים ומשתנים). 61% מוקדש לתחזוקת המחשוב הקיים ו-39% לפרוייקטים חדשים. משכורות והטבות 34%, תוכנה 19%, חומרה 16%, שרותים 14%, פיתוח 4% ו"כל השאר" 13%. נתונים אלה, זהים כמעט לגמרי לנתוני השנה שעברה (InformationWeek).


פתרונות בולטים

כמה שרותים וכלים, שיסייעו בהכנת התקציב: ביט פלוס מציעה ניתוח ובניית תקציב מחשוב להשקעות ולתפעול שוטף, חישוב ההוצאה השנתית למיחשוב והשוואתה לפרמטרים בינלאומיים, במטרה לבחון את יעילות יחידת המחשב, איתור אפשרויות לייעול תקציבי המיחשוב וגיבוש המלצות לגבי דרכי ההתייעלות וניתוחי כדאיות ההשקעה (ROI) בפרוייקטי מיחשוב. ג'ון ברייס מציעה את הקורס ROI כפרדיגמה וכלי לחישוב עלות תועלת בניהול פרויקטים, כולל Case Studies של יישום נושא זה, לגבי תחומי מחשוב שונים.

ייעוץ ומחקרים לגבי תקצוב, זמינים גם מחברות המחקר שוורצקוף אינטגרציית ידע, גרטנר ו-IDC ומהספקיות מטריקס, מלם-תים ונס טכנולוגיות.


הטכנולוגיות והתמורות המשפיעות

כך משפיעות על התקציב, הטכנולוגיות והתמורות החדשות: קוד פתוח משנה משמעותית את כללי המשחק, בכך שהוא מאפשר, ברמתו הבסיסית, לקבל תוכנות בחינם. SOA היא טכנולוגיה שארגונים רבים מיישמים או מתעניינים בכך. בעקבות היישום, מתקבלת מערכת מחשוב גמישה, מודולארית והטרוגנית, שבטווח הארוך חוסכת כסף רב ומסייעת לצמצם בהשקעות מחשוב חדשות. הוירטואליזציה בולטת מאוד כיום, כגישה לייעול וחיסכון במשאבי חומרה. היא מסייעת להוציא את המירב, מההשקעה הקיימת במחשוב ולהבטיח חסכון של עשרות אחוזים. מחשוב ירוק מתבטא בעיקר בצמצום הוצאות החשמל של ציוד המחשוב ותמיכת המחשוב, בצמצום הוצאות נסיעה (על ידי הצעת יכולות תקשורת מרוחקת לסוגיה), הוצאות על נייר ועוד.

בנוסף, בולטים ירידה מתמדת במחירי החומרה, בעיקר האחסון, ותמורות בתקשורת - הוזלת עלויות לצד הגדלת רוחב הפס והבשלת כלים מתקדמים כמו VoIP, מאפשרים להפיק יותר, מההשקעה הכספית בחיבור לאינטרנט.

סיכום

לאור המצב הנוכחי, מומלץ לבחון מחדש את השקעות המחשוב והתפלגותן בראש פתוח וגישה יצירתית. גם אם תידרש השקעה רבה יותר מבעבר, אלה שיערכו כיאות, יעברו את מהמורות השנה הקרבה, בקלות יחסית.


אנשים מהתחום, מוזמנים להגיב לתרום ולהוסיף...

הערה חשובה – הסיפור על תקצוב המחשוב לקוח מתוך תחקיר pCon והוא רק חלק מהסיפור הענק על טכנולוגיות מרתקות ואיומים מסכנים במחשוב, שמשפיעים על כולנו. איך נחשפים לסיפור כולו וגם מרוויחים יותר זמן פנוי?


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
מה חשוב לדעת על תקצוב המחשוב
אלה שאלות המפתח הקריטיות, עליהן עונה התחקיר:

1. כיצד ישפיע המשבר הכלכלי על תקצוב המחשוב?
2. על איזה תחום, מוציאים 34% מהתקציב?
3. על מה מוציא המנמ"ר המקומי הממוצע, 27% מתקציבו?
4. איזה חלק מהווה ההשקעה במחשוב, מתקציביהם הכלליים של הארגונים?
5. מה בין המשבר הכלכלי, לסיכוני אבטחה?
6. איזו השפעה מעניינת, תהיה ל-SOA על ההוצאות?
7. מה הוא הצפי, לגבי פיטורים בעולם המחשוב המקומי?
8. איזו השפעה הפוכה, במפתיע, תהיה לוירטואליזציית שרתים ולשרותים מקוונים?
9. למה מוקדשים 80% מצריכת החשמל של דיסקים קשיחים?
10. מה מציעים בנושא זה, מומחים שונים?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב