הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שני 25 מאי 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

20/11/2008
תחקיר מספר 895 - מחשוב ירוק חוסך כסף!

``התחשב בסביבה, אל תבזבז וחסוך הרבה כסף`` - אלה הם שלושת המסרים העיקריים שמ``מסתתרים`` תחת הכותרת של מחשוב ירוק. בעוד שהתפיסה הרווחת מתמקדת בהתחשבות בסביבה (דבר שחשוב לכל מי שמסתכל על אחרים ועל העתיד), שני המסרים הנוספים, עשויים לדבר למרבית המנמ``רים בארגונים השונים. בפועל, רבים מהארגונים עדיין חוששים ליישם יוזמות ירוקות, בעיקר בגלל אתגרים הקשורים לעלויות, אולם מתברר שיש שורת תחומים ופעילויות שניתן לבצע - עם ROI קצר ומהיר ובמקרים רבים ללא כל עלות; רק על ידי יותר תשומת לב, נהלים חדשים והסברה. תועלת תדמיתית, תחושת ערך, וכמובן שיפור בשורה הסופית של המאזן (שהופך לחשוב יותר ויותר דווקא בימים אלה), שיכול להגיע לעשרות ועד מאות אלפי ש``ח בשנה, סביר שיאמרו את דברם.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
מחשוב "ירוק" הינו במהותו תפיסה ודרך הסתכלות חדשה שמביאה מסר חשוב לארגונים ועסקים שאומר - אל תבזבז משאבים. אל תבזבז ללא צורך משאבי חומרה, אל תבזבז חשמל, אל תבזבז כסף! נכון שההתיחסות הרווחת היא דווקא למודעות האקולוגית והחברתית, שמחלחלת לארגונים ולציבור הלקוחות ומתמקדת בצמצום התחממות כדור הארץ, פליטות הפחמן וזיהומים מציוד אלקטרוני, שחשובים גם הם בפני עצמם, אולם בצד הפרקטי יש לנושא זה לדעתנו מסר ברור - חיסכון!
גורמים פנימיים וחיצוניים

מגמות רבות משפיעות על יחס הארגונים למחשוב ירוק. גורמים פנימיים וחיצוניים כוללים חוקים ותקנות חדשים בתחום, עלייה בניידות העובדים, וצורך גובר בחומרה המוביל לניסיונות לאיתור חלופות. גורמים חיצוניים, כוללים עלויות דלק (גם אם הוא נמצא כרגע בשפל זמני) ומודעות הולכת וגדלה בקרב הציבור, המצפה מארגונים לספק פתרונות ידידותיים לסביבה.

הפתרונות בתחום הם רבים, וארגון יכול לתרום לאיכות הסביבה בעשרות דרכים, החל מרכישת ציוד חסכוני בחשמל (שגם עומד בתקנות ובחוקים), דרך היפטרות נכונה מפסולת ומעקב אחר נכסי מחשוב, ועד עידוד ניידות העובדים והגברת המודעות. בארגונים בהם המודעות מתקדמת במיוחד, מבצעים "קיזוז" לפליטות החמצן להן הארגון אחראי, בעזרת צעדים כשתילת עצים או נטיעת גינות על גג מבנה הארגון.

באופן מיוחד נדגיש, כי עולם המחשוב הנוכחי נערך למעבר לירוק. החל ממעבדים שבהם פרט לביצועים ולמחיר, נוסף גורם דומיננטי שלישי - צריכת הספק מינימלית, דרך פתרונות וירטואליזציה שמאפשרים לחסוך 30-80% ממערך השרתים הקיימים (על כל התקורות הנלוות) וכלה בפתרונות גיבוי בזמן אמיתי שמאפשרים לכבות את מרבית המחשבים בארגון בשעות הלילה או בסופי שבוע. מגוון רחב של אמצעי קצה זמינים ונוחים, מאפשרים להשתמש בפחות נייר ולחסוך גם בתחום זה.

יחד עם זאת ולמרות הרצון לתרום ולחסוך, יש לא מעט בעיות ומכשולים בדרך; הבעיה הראשונה והעיקרית שבהם היא שאלת העלות והכדאיות, אליה נלוות חוסר מודעות לפתרונות שאינם יקרים, שפוגעת ביישום יוזמות ירוקות בארגונים רבים. מחקר של מגזין Computer Economics מצא כי צריכת החשמל בדטה סנטרים בארה"ב מגיעה ל-1.2% מכלל צריכת החשמל במדינה! לפי גרטנר, תעשיית ה-ICT אחראית כיום ל-2% מפליטת הפחמן בעולם!

העניין ביוזמות ירוקות בארגונים, נובע בדרך כלל משתי סיבות עיקריות: אחריות חברתית (38% ציינו סיבה זו, בסקר CIO Magazine) וקיצוץ בעלויות המחשוב (37%). הפעילויות בהן נוקטים הארגונים לתכנון או יישום יוזמות ירוקות, כוללות הורדת צריכת החשמל בשרתים (64%), חינוך המשתמשים לכיבוי הציוד בלילה (57%), Sleep Mode לציוד כשאינו בשימוש (49%), ושדרוג או עיצוב מחדש של תשתית הקירור בדטה סנטרים (44%). לפי Cutter, חוקים ירוקים נוקשים מבעבר, עלייה במודעות הציבורית ויצירת לחץ על הארגונים, דוחפים ארגונים להיות יותר ירוקים. 19% מהארגונים באירופה, כבר מינו אדם שתפקידו מוקדש ליישום אסטרטגיות מחשוב ירוק (לפי IDC). עוד מתברר כי 82% מהמנמ"רים יהיו מוכנים לשלם יותר, עבור מוצרים חסכוניים בצריכת אנרגיה (סקר Lenovo ו-AMD).

בסך הכול, היוזמות ירוקות בהחלט משתלמות כלכלית, בעיקר בכל הנוגע לחסכון בהוצאות החשמל, חיסכון בנייר וכמובן חסכון בציוד מחשוב. מי שיתחיל לחפש באופן שיטתי אחר אפשרויות, יוכל למצוא עשרות כאלה. כל שישאר זה להתחיל לפעול ולממש את הפוטנציאל הסמוי והמשמעותי הזה לחיסכון.

תרומת המחשוב

המחשוב יכול להשפיע על יוזמות ירוקות במספר דרכים:

• צמצום בהיקף החומרה - פתרונות וירטואליזציה, גריד או ניהול חכם, מאפשרים להפחית ציוד, להחליפו בציוד חסכוני או לעשות שימוש רב יותר בציוד הקיים ובסך הכל, להקטין בהדרגה רכישת חומרה חדשה.

• רכישת ציוד חסכוני בחשמל - 50 סנט מכל דולר שמוציאים על חומרה, מיועד לצריכת האנרגיה (IDC). על ידי רכישת ציוד מחשוב חסכוני בצריכת חשמל (כמעבדים נמוכי צריכה או שרתי בלייד), מצומצמת צריכת החשמל הכוללת של הארגון וההוצאות על כך. יש תקנים רבים למוצרי מחשוב חסכוניים בחשמל וידידותיים לסביבה, דוגמת Energy Star או הנחיית RoHS, העוסקת בהגבלת חומרים מסוכנים, ברכיבי אלקטרוניקה.

• מעקב אחר נכסים - מעקב ממוחשב אחרי נכסי הארגון, עשוי לסייע בשני אופנים: ראשית, על ידי מעקב אחר המלאי, נבטיח שלא יירכש ציוד מיותר. שנית, על ידי מעקב אחר מחזור חיי הציוד בארגון, נוודא טיפול יסודי בסוף חייו.

אלה רק חלק מהדרכים בהן יכול המחשוב להשפיע. בתחקיר המלא פירטנו עוד משמעויות.

על המדף

מוצרים ושירותים למחשוב ירוק:

• אלכסנדר שניידר - מציעים ייעוץ לתכנון וייעול דטה סנטרים חסכוניים, לצד פתרונות תשתית לחדרי מחשב, כולל ארונות מקוררי-מים לשרתים, שיוכלו לצמצם משמעותית בצריכת החשמל.

• המשרד הדיגיטלי - מציעים שירות להפיכת המשרד ל"משרד ללא נייר", בעזרת אבחון והמלצות, וסריקת כל המסמכים והסבת הארגון לדיגיטלי.

• Accenture - מציעים את ה-Green Technology Suite, מערך כלים המאפשר לארגון למדוד את מצב הסביבה ולקבל המלצות לשיפור פליטת הפחמן.

• COPAN - מציעים פתרון לארכוב ירוק, בעזרת מערכות המשתמשות בטכנולוגיית MAID (או Massive Array of Idle Disks), המבטיחה שלפחות 75% מהדיסקים כבויים בכל זמן נתון. א.מ.ת מחשוב.

• HP - רכשה את חברת הייעוץ EYP Mission Critical Facilities, המתמחה בייעוץ, תכנון ותמיכה בתפעול מרכזי מחשוב גדולים, עם דגש על ייעול אנרגטי.

זהו רק חלק מרשימה של מוצרים בתחום. את הרשימה המלאה ניתן למצוא בתחקיר המלא.

לסיכום

בימים אלה של הידוק החגורה, מומלץ להתעמק בתחום חשוב זה, להתחיל לפעול ובעיקר לחסוך כסף! במיוחד, כאשר חלק גדול מהכספים שמתבזבזים, יורדים לטמיון ללא כל תמורה מעשית לארגון.

אנשים מהתחום, מוזמנים להגיב לתרום ולהוסיף...

הערה חשובה – הסיפור על מחשוב ירוק לקוח מתוך תחקיר pCon והוא רק חלק מהסיפור המלא על נושא חשוב זה. איך נחשפים לסיפור כולו וגם מרוויחים יותר זמן פנוי?לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
מה חשוב לדעת על מחשוב ירוק?
אלה שאלות מפתח קריטיות, עליהן עונה התחקיר:

1. מה הסיבה ליוזמות ירוקות בקרב 38% מהארגונים?
2. מה עושים 19% מהארגונים באירופה על מנת לשנות את המצב?
3. אילו פתרונות מוצעים לך כעת בתחום?
4. איך ניתן לחסוך עד 80% מצריכת החשמל?
5. מה היקף ההוצאה הכספית על צריכת החשמל של ה-IT?
6. איך תורמות ספקיות כמו גוגל, IBM ומיקרוסופט לסביבה?
7. מה המגבלות והאתגרים בתחום?
8. מדוע 51% ממקבלי ההחלטות טוענים כי לא יישמו יוזמות ירוקות?
9. מה הוא תכנון אקולוגי של דטה סנטרים?
10. איך הארגון שלך יכול לתרום לאיכות הסביבה?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב