הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שני 25 מאי 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

8/10/2008
תחקיר מספר 889 - הצלחה בעבודה מהבית

עד 2011, כמיליארד איש יעבדו מהבית (IDC). למעשה כבר היום המספרים אינם רחוקים מנתון זה, כאשר נביא בחשבון את כל אלה שממשיכים בעבודתם, גם כשהם בבית; על ידי מענה לשיחות עבודה, SMS-ים ובעיקר מיילים. יוזמה למיסוד העבודה מהבית, באופן חלקי וגמיש או באופן כמעט מלא, מספקת כיום כמה יתרונות בולטים שמסייעים לארגונים ולעובדים. החל בהעלאת הפרודוקטיביות וחיסכון בהוצאות וכלה בהעלאת שביעות רצון העובדים, קלף מנצח בגיוס עובדים איכותיים ותרומה לתדמית הארגון. גם אם יש ארגונים שניסו זאת ובדיעבד החליטו לצמצם את ההיקף ואף לחזור לצורת העבודה המקובלת, בסך הכול, התוצאות בשטח מראות כי מדובר במגמה שרק תואץ ותגבר, דבר שמלמד על – הצלחה!
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
עד 2011, כמיליארד איש יעבדו מהבית (IDC). למעשה כבר היום המספרים אינם רחוקים מנתון זה, כאשר נביא בחשבון את כל אלה שממשיכים בעבודתם, גם כשהם בבית; על ידי מענה לשיחות עבודה, SMS-ים ובעיקר מיילים. יוזמה למיסוד העבודה מהבית, באופן חלקי וגמיש או באופן כמעט מלא, מספקת כיום כמה יתרונות בולטים שמסייעים לארגונים ולעובדים. החל בהעלאת הפרודוקטיביות וחיסכון בהוצאות וכלה בהעלאת שביעות רצון העובדים, קלף מנצח בגיוס עובדים איכותיים ותרומה לתדמית הארגון. גם אם יש ארגונים שניסו זאת ובדיעבד החליטו לצמצם את ההיקף ואף לחזור לצורת העבודה המקובלת, בסך הכול, התוצאות בשטח מראות כי מדובר במגמה שרק תואץ ותגבר, דבר שמלמד על – הצלחה!
ייעול וחסכון, בעבודה מהבית

המודעות לעבודה מהבית או Telecommuting (המונח הנפוץ באנגלית) מתחזקת אצלנו וכמעט כל מנהל מחשוב עובד כיום מהבית, לפחות באופן חלקי, בזכות השימוש באמצעים מתוחכמים למחשוב נייד. לרוב, הדבר מיושם באופן לא רשמי ומסודר, כ"גלישה" של עבודה שלא מספיקים לעשות במשרד ובשעות העבודה המקובלות, לבית. כאשר תפיסת עבודה זו מאומצת על ידי הארגון באופן רשמי ומיושמת בצורה מסודרת, היא נתפסת כאמצעי לייעול, צמצום הוצאות ומתן הטבות לעובד, שנהנה מגמישות ומחסכון בעלויות ובזמני נסיעות. בכך, גם משתפרת יכולת הארגון למשוך עובדים איכותיים. אצל העובדים הנכונים, צורת עבודה זו יכולה להתבטא בשיפור האיזון בין העבודה למנוחה. היא תביא לחסכון בהוצאות, שיפור פרודוקטיביות, ייעול בשימור ואיתור עובדים, ייעול התגובה למקרי חירום, שילוב הארגון במגמת "המחשוב הירוק" ושיפור תדמיתו. מהיבט נוסף, העובד חוסך הוצאות וזמן לנסיעה לעבודה וחזרה ממנה, וניתן לראות בכך הטבה כלכלית.

ניתן ליישם עבודה מהבית בהיקף של מלוא המשרה או רק בחלקה, בימים גמישים ושעות גמישות (שהעובד קובע) או בשילוב גמישות חלקית עם תהליכי עבודה קבועים מראש (כמו פגישות צוות תקופתיות).

לא מדובר כאן בנוסחת פלא והדבר אינו מתאים לכל ארגון, לכל תפקיד, לכל עובד או לכל זמן. יש גם חסרונות שבהם יש להתחשב: אתגרי הבקרה על העבודה, חששות ההנהלה, עובדים שלא מסתגלים לכך, עובדים אחרים שמקנאים, אתגרי אבטחה והסחות הדעת שבבית עצמו. בנוסף, יש המגיעים למצב, שבו הם הופכים להיות "שבויים" של העבודה.

המנמ"ר משתלב בנושא זה כגורם משפיע, מאחר והטכנולוגיה נמצאת במרכז התקשורת מול עובד מרוחק, ויש צורך בטיפול שוטף למחשבים שבבתים ואחריות לגיבויים, לתחזוקה ולטיפול באבטחה. כמו כן, בגף המחשוב ניתן ליישם עבודה מהבית של אנשי גף המחשוב עצמו. במסגרת מציאת דרכים למינוף המחשוב לתועלת הארגון, עבודה מהבית עשויה לספק חסכון כלכלי משמעותי לארגון, לצד שיפור פרודוקטיביות ניכר.

18% מכח העבודה בישראל, עובדים מרחוק, במידה כזו או אחרת, לעומת 68% בארה"ב (IDC). לשם ההשוואה, ב-2004, מצא מכון ברנדמן למחקר וייעוץ בשיווק, ש-7% מהעובדים בארץ, עובדים מהבית. 44% מהציבור סבורים שיש לאפשר לבצע חלק מן העבודה מן הבית. כך עולה מסקר שנערך על ידי מכון דיאלוג עבור נעמ"ת. לפי יו"ר נעמת, עו"ד טליה לבני, "שוויון מגדרי מלא בשיעורי ההשתתפות בכוח העבודה, היה מביא להצטרפות 277 אלף נשים לשוק העבודה. תוצאות הסקר מעידות, כי בקרב הציבור כבר רווחת ההבנה כי התאמת עולם העבודה להורות צריכה להפוך ליעד מרכזי, שכרוך במערך של שינויים, שמטרתם לא רק לעודד נשים ולהקל על עבודתן מחוץ לבית, אלא גם לעודד גברים ולהקל עליהם לקחת חלק מלא בטיפול בבית ובמשפחה."


מגמות, חידושים ויתרונות

אלה עיקר החידושים והמגמות, שמשפיעים כעת על העבודה מהבית: התבססות צורת עבודה זו, התקדמות המחשוב, התקדמות המחשוב הנייד מקלה על עבודה מכל מקום שמרוחק מהמשרד, עקב התקדמות הזמינות מכל מקום נוצר מצב קיצוני בו העובד זמין ועוסק בעבודתו יותר מדי, התקדמות חבילות התקשורת לאינטרנט, תקשורת מאוחדת, עלייה במחירי הדלק, מבט מאוזן יותר בעקבות הנסיון שנצבר בתחום זה והצעת חוק חדשה המתייחסת לכך.

מעבר לחסכון בהוצאות ולשיפור פרודוקטיביות ותפוקה, אלה יתרונות העבודה מהבית: ייעול בחיפוש עובדים, מסייע לשימור עובדים, ייעול הטיפול במקרי חירום, משתלב במגמת "המחשוב הירוק" ושיפור תדמית.


פתרונות בולטים

עבור עבודה יעילה מהבית, דרושים כמה סוגי מוצרים: עזרי ניהול, מחשב עדכני, ציוד משלים - אל פסק, מדפסת, פקס או סורק - פתרונות תקשורת, אמצעי שיתוף, שרותי תמיכה טכנית למחשב ופתרונות אבטחה.


להפריד בין עבודה לבית

אחת הבעיות של עבודה מהבית, היא הקושי של העובד ושל הארגון ליצור הפרדה ברורה בין העבודה לחיים הפרטיים. למעשה, הדבר קורה כבר היום והוא הולך ומתרחב ויוצר מצב שבו היתרון שבעבודה מהבית עלול להתמסמס, עם הפיכת העובד (לרבות מנהלים) ל"שבויים" של הארגון 24 שעות ביממה ו-7 ימים בשבוע. בכדי להתמודד עם סיכון זה, על שני הצדדים להיערך לכך.

מומלץ, עבור הארגון, להבטיח מסגרת זמן ברורה, הגדרת חריגים ופיצוי על פניות חריגות. מומלץ, עבור העובד עצמו, להגדיר מהיכן בדיוק לעבוד, מתי וכיצד (ניהול זמן).


לסיכום

עבודה מהבית נראית גישה מעניינת ומבטיחה. לכן, מומלץ לבדוק בהקדם, האם וכיצד תוכל לתרום לארגון ולגף המחשוב עצמו, ביישום ובתמיכה בעבודה מהבית, באופן מועיל לעובדים ולארגון.


אנשים מהתחום, מוזמנים להגיב לתרום ולהוסיף...

הערה חשובה – הסיפור על עבודה מהבית לקוח מתוך תחקיר pCon והוא רק חלק מהסיפור הענק על טכנולוגיות מרתקות ואיומים מסכנים במחשוב, שמשפיעים על כולנו. איך נחשפים לסיפור כולו וגם מרוויחים יותר זמן פנוי?


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
מה חשוב לדעת על עבודה מהבית?
אלה שאלות המפתח הקריטיות, עליהן עונה התחקיר:
1. מהו היקף העבודה מהבית בארץ?
2. אילו תועלות מיוחדות, מוצאים בכך ארגונים?
3. איזה היקף גידול מפתיע, צפוי בתחום זה?
4. מה שמענו על נסיונה המיוחד של אינטל ישראל?
5. כיצד משתלב גף המחשוב, בתכנית ארגונית לעבודה מהבית?
6. מהן המסקנות המעניינות, שעלו לאחרונה מניתוח מרוכז של 64 מחקרים על עבודה מהבית?
7. כיצד ישפיע על הארגון, החוק החדש שמתגבש בתחום זה?
8. כיצד מבצעים זאת ביעילות?
9. מהם האתגרים, בדרך ליישום יעיל?
10. היכן ומתי משתלם ליישם זאת? היכן ומתי לא?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב