הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום ראשון 20 ספטמבר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

3/10/2008
תחקיר מספר 888 - איך להבטיח נתונים אמינים?

42% ממנהלי הארגונים הגדולים בארה``ב מקבלים החלטות על בסיס מידע הכולל נתונים שגויים, 47% אינם בטוחים שהמידע שקיבלו הוא אכן אמין ו-59% מהם חשים שאינם מקבלים את המידע הדרוש להם לניהול יעיל של הארגון (לפי סקר קוגנוס-יבמ)! המצב אינו שונה בארץ, והוא מחמיר ככל שנפחי המידע הולכים וגדלים, מה גם שארגונים רבים לא נותנים לנושא משקל ראוי, למרות שמדובר בנושא קריטי. כל ארגון יכול להרוויח מניהול הנתונים באופן איכותי, כך שיתרמו באורח מרבי לפעילות העסקית, וכך יובילו לקידומו העסקי לאורך זמן.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
אף ארגון לא יכול להרשות לעצמו נתונים בלתי מעודכנים, שגויים או בלתי מדוייקים, אך בשטח זה בדיוק המצב בארגונים רבים. למה כל כך הרבה ארגונים נמנעים מלטפל בנושא קריטי כמו הבטחת איכות נתונים? איך ניתן לעשות זאת בקלות? כמה זה עולה ומה עלות ההימנעות מיישום?
אתגר ניהולי

הבטחת איכות ואמינות הנתונים בארגון, היא אתגר אליו חייבים להתייחס כחלק מניהול שיטתי של המידע בארגון (או Data Governance), שהוא בעצמו חלק מניהול שיטתי של המחשוב בכלל (IT Governance). חשוב להבין, שהבטחת איכות הנתונים הוא קודם כל תחום עסקי, ולא רק טכנולוגי. נתונים משובשים, בין אם הם מוצגים להנהלה כמו שהם או מנותחים באמצעות כלי BI, מובילים לקבלת החלטות עסקיות שגויות. הדבר משמעותי במיוחד כיום, כשמתגברת המודעות לכך ש"הכל מדיד" ולחשיבות קבלת ההחלטות, על סמך מדידות. לכן, הובלת הנושא צריכה לבוא מהמנהלים העסקיים או מהמנכ"ל, לצד שיתוף פעולה עם המנמ"ר, האחראי לצד הטכנולוגי. גם ההקשר של הנתונים - היינו, משמעותם וחשיבותם - הוא עניין עסקי מובהק. במקביל, חשוב לטפל בנושא באופן פרואקטיבי, שיטתי ולאורך זמן, מאחר ולנתונים יש נטייה להשתנות ו"לסבול" ממגוון בעיות, כולל כפילויות, הזנות שגויות, התיישנות וגם משיבוש בידי גורמים עויינים, המחפשים לפגוע בארגון או לנצל חלק מהנתונים לטובתם. למרות זאת, לא אחת נופל הנושא בין הכיסאות, מאחר ולא ברור מי אחראי לנושא - המנמ"ר, ההנהלה או המבקר הפנימי?

בעבר, שימשו מחשבי מיינפריים לאחסון נתונים דוגמת שמות וכתובות, כאשר טעויות שונות בהם תוקנו בעזרת חוקים עסקיים. בהמשך, הוצע בארה"ב שרות ממשלתי בשםNational Change of Address Registry, כדרך להצליב מידע ולבדוק שינויים בכתובות, מה שחסך לחברות מיליוני דולרים. למעשה, ניתן לומר שאיכות הנתונים נמכרה בתחילה כשירות, אך בהמשך עבר התחום אל בין חומות הארגון, כששרתים חזקים בעלויות נמוכות הפכו זמינים יותר, והתחום כולו התרחב מעבר לטיפול בשמות וכתובות גם לטיפול במגוון הנתונים, בארגון כולו. תחום זה הופך לחשוב יותר, ככל שהארגון גדול יותר וכל שגדול המרחק בין ייצור הנתונים בשטח לבין ההנהלה, וישנה כמות גדולה של יצרני וצרכני מידע. במקביל, ארגונים רבים עוברים לעבוד לפי תקנות כמו SOX ומערכות בקרה כמו ITIL ו-COBIT, על מנת להבטיח תהליך עבודה נכון.

מגמות משפיעות

מגמות רבות משפיעות על אמינות הנתונים, בעיקר היקפי המידע שרק הולכים וגדלים, כאשר הירידה בעלויות האחסון מעודדת שמירת נתונים במקום מחיקה ושמירת עותקים ישנים ולא עדכניים. מגמה נוספת היא הסתמכות הולכת וגדלה על המחשוב, ככלי עזר עסקי חיוני; הנתונים הופכים לקריטיים במיוחד להצלחת הארגון, אך במקביל ניתן לראות הסתמכות ואף תלות יתר במחשוב. לכן, חשוב לבצע טיוב ובקרת איכות נתונים, בעיקר (אך לא רק) במקרים של הסבות ממערכת אחת לשנייה, במקרים בהם הרגולציה דורשת נתונים מדוייקים, וכמובן כאשר מצטברות כמויות גדולות של מידע.

לפי Gartner, שוק כלי איכות הנתונים צפוי לגדול בשיעור גידול שנתי של 17.6%, ועד 2011 הוא יגלגל 677 מיליון דולר. לפי דו"ח זה, לארגונים בכל התעשיות בעולם, יש מודעות גבוהה לעלויות ולסיכונים, שכרוכים באיכות נתונים נמוכה. להערכת IBM Data Governance Council (קבוצה של 50 לקוחות ושותפים של IBM), בחלק מהמדינות יהפוךData Governance לדרישה רגולטורית.

שאלה של איכות

מה הם בעצם נתונים איכותיים ואמינים?

• נתונים נכונים - נתונים התואמים את הערכים האפשריים לפי ההגדרה במערכת, כולל מה שמוגדר כ-valid, אך גם נתונים נכונים בהתאם לשדה המתאים. למשל, אסור שנתוני מכירות של מחלקה X יופיעו בטעות כנתוני מחלקה Y.

• נתונים מדוייקים - נתונים שאינם עומדים בסתירה לנתונים אחרים או כאלה שאינם חסרים או בלתי עקביים. למשל, דיווח על רווחים חייב להיות מדוייק ולא בערך, ותאריך מוזן חייב להיות נכון ומדוייק.

• נתונים עדכניים - נתונים איכותיים חייבים להיות עדכניים. לדוגמא, תוכניות תמריצים שכבר הסתיימו ואינן רלוונטיות עוד או הטבות ללקוחות, שהיו חלק ממבצע שהתקיים בעבר.

• נתונים שלמים - נתונים איכותיים חייבים לתת תמונה שלמה ומקיפה. למשל, האם יש בידנו מידע על כל העדכונים שנעשו או לא נעשו לתוכנות בארגון או האם יש לנו נתונים לא רק לגבי מכירות, אלא גם לגבי פילוח הלקוחות?

• עקביות וסטנדרטיות - בארגון עם נתונים איכותיים, כל המידע חייב להיות מובנה באותה צורה, על בסיס סטנדרטים שנקבעו ברחבי הארגון כולו. לדוגמא, הזנת נתונים לאתר באותו פונט ובאותו סגנון עיצוב או תיוק ושמירת מסמכים בספרייה שנקבעה לכך, עם שמות לפי סגנון קבוע מראש.

• נתונים נקיים - נתונים איכותיים חייבים להיות נקיים, כאשר הכוונה היא לטיפול ומניעה של כפילויות, שימוש בחוקים עסקיים ובגיבוי והזנת נתונים באופן ברור לכל ואחיד. כאן, למשל, חשוב לבדוק מצבים של שגיאות כתיב, סימנים חסרים או מיותרים, תאריכים וזמנים נכונים והתאמת נתונים לנתונים.

מוצרים שעוזרים

להלן מוצרים, כלים ושירותים להבטחת איכות הנתונים:

• Actiview - מציעים את Active Quality, מערכת בקרה העוקבת אחר שלמות הנתונים ואיכותם.

• Business Objects - מציעים מגוון מוצרים בתחום, ביניהם Data Quality Management לטיפול באיכות נתונים; Data Integrator להבטחת שלמות המידע; פתרונות בשיתוף עם SAP גם בסביבות שאינן SAP לטיפול בנתונים מכל מקום; ו-Data Federator, לטיפול בדרישות המשתנות של ניהול הנתונים.

• DataFlux - חברת בת של SAS, שמציעה פתרונות המאפשרים מעקב, הלימה לתקנות, ניתוח והבטחת איכות נתונים, במקביל ל-ROI מהיר.

• DCL - מציעים שירותי טיוב והעשרת נתונים, איתור נתונים "מלוכלכים", מיותרים או כפולים, גיבוש המלצות לתיקון הנתונים, ויצירת סדרי עבודה שיעזרו לבנות סטנדרט לעבודה עם נתונים.

• Group 1 Software - מציעים את Profiler Plus, לניתוח ומיפוי נתונים. את Customer Data Quality Suite הכוללת את CDQ On-Demand, פתרון איכות נתונים וובי; פתרון CDQ למשתמשי Windows Dynamic CRM, ל-SAP, ל-Siebel או ל-Salesforce.com; ומגוון יישומים stand-alone המתמקדים במניעת כפילויות, אינטגרציה ואיחוד פורמטים.

• IBM - מציעים מגוון מוצרים, כולל InfoSphere MDM לטיפול ברשומות אב; Information Integration לאינטגרציית נתונים וטיפול בהעברתם; InfoSphere Change Data Capture לזיהוי והעברת נתונים בין מאגרי מידע הטרוגניים בזמן אמת; WebSphere Data Event Publisher לטיפול בנתונים ששונו או עודכנו; ופתרונות מותאמים אישית למערכות שונות.

אלה רק חלק מהמוצרים השונים שיכולים לעזור לך בכל הנוגע להבטחת איכות נתונים. מוצרים מועילים נוספים תוכל למצוא בתחקיר המלא.

לסיכום

הנתונים עומדים בלב לבו של הארגון. שמירת איכותם ואמינותם קריטית להצלחה, ולכן מומלץ לבדוק מה מציעים הפתרונות, ולהתחיל ליישמם, מהר ככל האפשר.

אנשים מהתחום, מוזמנים להגיב לתרום ולהוסיף...

הערה חשובה – הסיפור על הבטחת איכות נתונים לקוח מתוך תחקיר pCon והוא רק חלק מהסיפור הענק על חשיבות נושא הבטחת איכות הנתונים בארגונים. איך נחשפים לסיפור כולו וגם מרוויחים יותר זמן פנוי?


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
יתרונות הבטחת איכות הנתונים
אלה שאלות מפתח קריטיות, עליהן עונה התחקיר:

1. כיצד יכולה הבטחת איכות נתונים לקדם את הארגון?
2. מי אחראי לטיפול בנושא זה?
3. מה טוענים 59% מהמנהלים בארה"ב לגבי תחום זה?
4. מה גורם לאיכות נתונים לקויה?
5. כמה עולה לארגון איכות נתונים לקויה?
6. אילו סוגי פתרונות מוצעים בשוק?
7. איך נתונים משפיעים על תפקיד המנמ"ר?
8. איך דואגים לאיכות נתונים גבוהה באתרי אינטרנט?
9. מהם המגבלות והאתגרים בתחום זה?
10. מה ניתן ללמוד, מדוגמאות יישום של פתרונות לאבטחת איכות נתונים?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב