הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום חמישי 1 אוקטובר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

26/6/2008
תחקיר מספר 874 - מגמות חדשות בגיבוי

מחקר IDC מראה, כי רק 40% מארגוני ה-SMB מבצעים גיבוי באופן קבוע ומסודר וגם הביצוע, לרוב אינו טוב מספיק. כך מסכנים ארגונים רבים את אחד הנכסים העיקריים שלהם - המידע. במקביל, עולם הגיבוי עובר שורת תמורות, ביניהן: מעבר לגיבוי רציף ובזמן אמיתי, גיבוי מרוחק, ניהוליות משופרת של הגיבוי ושיפורים באבטחת הגיבוי. לכן, לאור הסכנות והתמורות, חשוב להתעדכן בתחום קריטי זה, כדי להיות מוכנים לכל צרה אפשרית.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
מחקר IDC מראה, כי רק 40% מארגוני ה-SMB מבצעים גיבוי באופן קבוע ומסודר וגם הביצוע, לרוב אינו טוב מספיק. כך מסכנים ארגונים רבים את אחד הנכסים העיקריים שלהם - המידע. במקביל, עולם הגיבוי עובר שורת תמורות, ביניהן: מעבר לגיבוי רציף ובזמן אמיתי, גיבוי מרוחק, ניהוליות משופרת של הגיבוי ושיפורים באבטחת הגיבוי. לכן, לאור הסכנות והתמורות, חשוב להתעדכן בתחום קריטי זה, כדי להיות מוכנים לכל צרה אפשרית.


תחום הגיבוי עובר לאחרונה שורת שינויים משמעותיים. בעולם, זה הוא נושא קריטי באופן מיוחד, בעקבות הדגשת הנושא של תאימות לתקנות. בארץ יש לו חשיבות מיוחדת, מאחר ותמורות ביטחוניות עשויות להעמיד כל ארגון בפני שוקת שבורה, מבחינת מוכנות לאסון. במהירות בה שינויים כאלה קורים בישראל, כמו למשל פריצת המלחמה בצפון, אין מספיק זמן להסתגל וחייבים להתכונן מראש. אלמנט בסיסי וקריטי במוכנות לאסון, שהכרחי תמיד בארגונים, הוא הגיבוי.

אסונות בקנה מידה גדול, כגון נפילת מגדלי התאומים ורעש האדמה בסין או אסונות בקנה מידה ארגוני, כגון שריפה, הצפה וטעויות אנוש, מצריכים היערכות ומוכנות תמידית, שכוללת גם גיבוי. כל זאת, מצריך מודעות לנושא הגיבוי, כמו גם לאבטחת אמצעי ומדיות הגיבוי עצמם, באמצעים כהצפנה וגיבוי מרוחק. לצד הגיבוי היעיל, יש לוודא שתהליך השחזור אכן עובד וגם מתורגל מדי פעם. עם הגידול המתמיד בהיקפי המידע שיש לנהל ובהתקנים השונים שיש לגבות (ושלא תמיד זמינים), גדל גם אתגר הניהול המרכזי והיעיל של הגיבוי. להערכת ג'ון תומפסון, יו"ר ומנכ"ל סימנטק, היקף המידע בארגונים צומח בקצב של 50% בשנה! גידול זה, מביא לכך שכבר לא ניתן לגבות הכל. לדעתו, הגבולות בין מוצרי גיבוי, אירכוב והתאוששות מאסון מיטשטשים. כמו כן, הוא סבור שבעתיד עובדים ירצו לעבוד רק עם מכשירי קצה ניידים, דבר שיחייב גיבוי ואבטחה מתקדמים שלהם (על פי דיילי מיילי).

שורת מגמות משפיעה כיום על תחום הגיבוי: גידול בכמות הנתונים שצריך לגבות, השפעת דרישות תקנות שונות, דרישה לזמני תגובה משופרים של מערכות הגיבוי והשחזור ושל מערכות המחשוב בכלל (זמינות), שיטות שונות לאחסון מרוחק דרך האינטרנט, מגוון איומי אבטחה, ריכוז המידע בארגון בגישת Master Data Management, האפשרות המעניינת של וירטואליזציה וכן הפופולאריות הגוברת של השימוש בגיבוי על ידי דיסק.

גם באמצעי ושיטות הגיבוי עצמם, יש תמורות וחידושים: De-Duplication (תחום אליו נכנסה לאחרונה גם HP), גיבוי מקוון, Continuous data protection - גיבוי רציף ואוטומאטי, מדיות אחסון חדשות כדיסקים במצב מוצק ו-RAID מובנה בלוחות אם. עוד נציין, שכיום מגבים גם לדיסקים חיצוניים או דיסק און קי, תוך שימוש בממשק USB. ולהתייחס גם לעניין אבטחת הגיבויים החיצוניים.

כל אלה מציבים בפני המנמ"ר, שלל אפשרויות חדשות, שלצידן גם אתגרים וסיכונים מובנים. בסופו של דבר, למרות שהגיבוי נחשב לנושא "אפור", מתחזקת המודעות לחשיבותו, להמשכיות ואף לשרידות עסקית של הארגון. מכאן, החשיבות העצומה של התעדכנות בנושא זה.

על פי מחקר Pepperdine University, בכל שנה עוברים 6% מהמחשבים האישיים, אירוע של איבוד מידע. על פי חברת שחזור המידע האמריקאית DRS, עלות כל מקרה ממוצע של איבוד מידע, היא $2,557, המורכבת מ-$380 לשחזור המידע + $177 על פרודוקטיביות אבודה עקב השבתת המערכת + $2,000 בעלות ממוצעת של המידע שאבד. כ-80,000 מחשבי ממשל הושפעו מקריסת מערכות, שהתרחשה בבריטניה ב-2004, במחלקת Department of Work and Pension. שוק התוכנות לגיבוי ושחזור גדל ב-11.4% בשנת 2007 והסתכם ב-2.6 מיליארד דולר, לעומת 2.3 מיליארד דולר ב-2006 (גרטנר).

מגמות וחידושים

אלו המגמות העיקריות שמשפיעות כיום על תחום הגיבוי: חוקים ותקנות כגון SOX , אחסון באינטרנט, וירטואליזציה של הגיבוי, כמות המידע הגדלה בכל יום, דרישות בזמן תגובה מהיר, איומי אבטחה , קונסולידצית נתונים , גיבוי לדיסק במקום לקלטות.

בעולם הגיבוי עצמו, נראים חידושים אלה: • אמצעי גיבוי חדשים כגון גיבוי און-ליין או RAID, גיבוי מוצפן ,CDP , De-Duplication , גיבוי מקוון ו- RAID .

פתרונות בולטים

אלו כמה מוצרים ושירותים בולטים בתחום הגיבוי: IBM - החברה מציעה את סדרת Tivoli המעניקה ניהול אחסון הכולל, הגנה על המידע הנשמר, זמינות גבוהה של המידע וניהול פונקציות אוטומטיות למטרות גיבוי ושחזור ומיועדת לארגונים גדולים כמו כמו בולטות סימנטק, Glasshouse ,Infinity IT TerraSafe , Veracity, HP ו-Oracle

המשכיות עסקית

זמינות המידע חיונית להמשכיות עסקית ובארגונים מסויימים, חלק מהמידע הממוחשב (כמו מידע פיננסי בבנקים), חיוני ישירות לליבה העסקית של הארגון, הגורם האנושי עלול להוות מכשול להמשכיות עסקית, במקרים בהם תהליכי גיבוי אינם מתבצעים כראוי. הפתרון לבעיות אלו, טמון ביצירת כללי עבודה ברורים ובהדרכה.

סיכום

חשוב להישאר "עם היד על הדופק" בנושא הגיבוי ולהתעדכן בחידושים, בכדי לוודא שהגיבוי מספק לארגון את מירב ההגנה והסיוע, למקרי אסון ולעבודה השוטפת
לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
מה חשוב לדעת על גיבוי ?
אלה שאלות מפתח קריטיות, עליהן עונה התחקיר:

1. מהם החידושים העדכניים והמעניינים בגיבוי?
2. מהו היקף הנזק הנגרם לארגון כתוצאה מאיבוד מידע?
3. כיצד משפיעות הרגולציות השונות, על התחום?
4. האם וכיצד, תשפיע טכנולוגיית ה-SSD על עולם הגיבוי?
5. כיצד תורם הגיבוי המקוון?
6. מה הם חסרונותיו?
7. מהם השיקולים החשובים ביותר בבניית מערך גיבוי?
8. כיצד משליכות מגבלות שונות על אופי הגיבוי?
9. כיצד מגבים טלפון סלולארי? מי צריך לעשות זאת?
10. מה מחדשים המומחים בתחום זה?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב