הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שני 25 מאי 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

13/6/2008
תחקיר מספר 872 - מה מציעה אפל לארגון?

iPhone 2.0 עשה השבוע ``רעש`` גדול בתקשורת. מדובר בעוד מוצר פורץ דרך, שמציעה חברת אפל, שמתאפייינת בהצעת ממשקי משתמש חדשניים, עיצוב מושך ופתרונות מחשוב מתקדמים. כאשר אפל פונה לארגוני SMB, מציעה שרתים, פורצת דרך בטלפונים סלולאריים חכמים, יש מה לבדוק ולחשוב מחדש. כך למשל, נתח השוק של מחשבי מקינטוש עלה השנה לראשונה למעל ל-8% (לפי Net Applications). נתון זה, ממצב את מקינטוש כחלופה משמעותית, גם למערכת ההפעלה חלונות, שכעת במילא מציבה את הדילמה של שדרוג נוסף או שקילת החלופות.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
חלפו עברו הימים בהם המקינטוש נחשב למחשב נישתי המיועד לגרפיקאים ובעלי מקצועות דומים. היום, יותר ויותר ארגונים מתחילים להבין את היתרונות האדירים שמציע המקינטוש, וזאת במקביל לפתרונות אחרים שמציעה אפל, הנכנסים גם הם לארגון. מדוע מקינטוש סובל פחות מוירוסים? מה מציעה מערכת ההפעלה שלו? מה העובדים באמת רוצים?
חלופה אמיתית

אפשר גם אחרת. זה המסר שמציעה לנו חברת אפל - חלופה אמיתית לעולם ה-WinTel (או Windows + Intel), עם מחשבי המקינטוש. החלופה הזו קיימת כבר שנים רבות לצד עולם ה-PC המוכר, אך הפופולאריות של חלונות וה-PC's, בתוספת חששות רבים מהלא-מוכר, מנעו מארגונים רבים לעשות את המעבר. ואכן, מדובר במעבר לא פשוט, מאחר ומעבר ליתרונות שיש למקינטוש להציע - ממשק משתמש מתקדם, כח גרפי (כולל מחשב עם מסך "24, שמאפשר לעבוד על שני דפי A4 במקביל), בטיחות ועיצוב מתקדם, יש גם לא מעט חסרונות (מבחר מצומצם, חומרה יקרה ועוד), והתהליך עצמו אינו חסר בעיות.

חשוב לזכור, כי למרות חידושיה הטכנולוגיים, עד לא מזמן נתפשה אפל כחברה נישתית, המציעה מחשבים בעיקר לגרפיקאים, מעצבים ואנשים העוסקים בעיצוב. עם זאת, בשנים האחרונות היא הפתיעה והתחזקה בשוק הארגוני, עם מכירות שהולכות וגדלות ותחילת התבססות גם כמחשב למשתמש הארגוני מן השורה.

התפיסה הבסיסית של אפל לגבי מוצריה, היא פשטות בשימוש מחד, ועיצוב מרשים מאידך. כל אלה מביאים היום לשינוי של ממש בתפיסת השוק את מוצריה, לא מעט בזכות ה"רעש" שעושה הקהילה הקטנה אך העקשנית של מכורי מקינטוש בעולם.

נציגות חדשה בישראל

אפל מציעה כיום נציגות מקומית חדשה ונמרצת, סל מוצרים ושורת חידושים, כולל ה-iMac, וירטואליזציה, מערכת ההפעלה החדשה - לאופרד, שמציעה מאות מאפיינים חדשים והטלפון הסלולארי המתקדם iPhone. בתחום המחשבים הניידים, מציעה החברה את MacBook אשר לו דגם Pro וגם דגם המכונה Air, שהוא מחשב נייד דק במיוחד. מערכות אפל נתמכות על ידי יישומים רבים, כולל חבילת הקוד הפתוח OpenOffice.org 3 שיצאה לאחרונה.

עד לא מזמן הייתה חברת ידע מחשבים נציגת אפל בישראל. באוקטובר 2007 פינתה ידע מחשבים את מקומה ל-iDigital. ידע נחשבה שנויה במחלוקת בקרב קהילת המשתמשים והמשווקים של אפל, וטענות על התנהלות בעייתית, מחירים גבוהים וחוסר התאמה לצרכן העברי (כולל פיתוח ממשק עברי מלא ללאופרד, שמאוחר יותר נגנז עקב באגים). כל אלה הובילו, כנראה, לבחירה של אפל לעבור ל-iDigital כנציגתה בארץ.

מרון קלדס, מנהל טכנולוגיות והדרכה ב-iDigital, שמענו כמה דגשים, שעשויים לגרום לחשוב מחדש על המק: אפל נכנסת במהירות לתחום ה-SMB וצופה שההשפעה שיש לה אצל לקוחות פרטיים, תיראה בהדרגה גם בארגונים. מחשבים אלה בולטים ברמת אבטחה גבוה מהמקובל ובחדשנות (לדוגמא - המסך שמשולב במחשב), הם משתלבים בסביבה סטנדרטית בארגונים בקלות רבה מתמיד, תפעולם ותחזוקתם פשוטים מהרגיל. לדבריו, בשורה התחתונה, אין סיבה שלא להשתמש בהם. ראה עוד בראיון איתו, בידיעה 41.

חלק ניכר מהדחף להכניס את אפל לארגון, מגיע מהעובדים עצמם ולעיתים אף מצד חברי ההנהלה הבכירה, שחלקם "מעריצי" מק. ו/או העיצוב הייחודי של אפל. כך למשל, בסקר בין 1,400 מיועצי חברת Deloitte, נמצא כי 45% מהם היו בעלי מקינטוש.

יתרונות המקינטוש

למקינטוש כמה יתרונות יחסיים, העושים אותו מעניין עבור ארגונים:

• גרפיקה - בתחומי הגרפיקה, העיצוב והעריכה, רבים מאמינים כי אין למקינטוש תחליף, בזכות המעבדים המהירים, המסכים הרחבים, ומגוון כלים ספציפיים למטרה זו.

• מערכת ההפעלה - ה-OS X היא אולי הגורם המושך העיקרי לבחירה במקינטוש. מערכת ההפעלה מציעה יעילות ואמינות רבה (כזכור, היא מבוססת Unix). בנוסף, מאז עברה אפל להשתמש במעבדי אינטל, ניתן לעבוד במחשב זה גם עם חלונות או לינוקס.

• פשטות בהפעלה - ארגונים רבים נמשכים למחשבי אפל בגלל הפשטות בהפעלה, למרות שמשתמשי חלונות מנוסים עלולים להתקשות מעט במעבר למקינטוש. עם זאת, לפי CIO.com, משתמשים חדשים יצליחו ללמוד לעבוד על מקינטוש מהר יותר, מאשר יוכל משתמש חדש להתרגל לחלונות.

אלה רק חלק מהיתרונות שמציע המקינטוש. יתרונות חשובים נוספים מופיעים בתחקיר.

מערכת הפעלה ייחודית

בשש השנים האחרונות, הציגה אפל כשש גרסאות משמעותיות למערכת ההפעלה שלה, כשלאחרונה נחשפה הגרסה החדשה Mac OS X 10.6, המכונה Snow Leopard. במערכת זו תיכלל בין השאר מערכת הקבצים ZFS, שמבוססת 128 ביט.

Mac OS X משלבת בין היכולות של מערכת Unix לבין ממשק משתמש גראפי ידידותי בשם Aqua. מערכת ההפעלה כוללת שכבת ליבה, שכבת תצוגה, שכבת יישומים, שכבת ממשק משתמש, ואת קלאסיק - אמולטור המריץ גרסאות ישנות יותר של מערכת ההפעלה, כך שניתן יהיה להשתמש גם ביישומים ישנים.

ל-Mac OS X כמה יתרונות חשובים כגון: גיבוי אוטומטי ידידותי למשתמש; יכולת להציץ בתוכן קבצים מבלי להפעיל לשם כך תוכנה ייעודית; תמיכה טכנית ברמה גבוהה; מנגנוני אבטחה מובנים ואמינים (מה גם שפחות נוזקות שמו את מקינטוש כמטרה); שימוש בשפה פשוטה וברורה בהודעות מערכת ההפעלה; ומראה נקי ואחיד.

עוד על מערכות ההפעלה של אפל ניתן למצוא בתחקיר.

לסיכום

אפל מציעה כיום פתרונות חדשניים, נוחים ובעלי עיצוב מושך, שיכולים להשתלב טוב יותר מבעבר, בסל הפתרונות הארגוני. כדי להיערך ללחץ מלמטה (או מלמעלה) ולבחון כיוונים חדשים, חשוב להכירם.

אנשים מהתחום, מוזמנים להגיב לתרום ולהוסיף...

הערה חשובה – הסיפור על מה מציעה אפל לארגון לקוח מתוך תחקיר pCon והוא רק חלק מהסיפור הענק על מה שמציעה היום אפל למשתמשים פרטיים ולארגונים. איך נחשפים לסיפור כולו וגם מרוויחים יותר זמן פנוי?
לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
המקינטוש מגיע לארגון
אלה שאלות מפתח קריטיות, עליהן עונה התחקיר:

1. מה מציעה כיום אפל למגזר הארגוני?
2. באיזו מידה גדלו נתחי השוק שלה?
3. מה התועלות הכלכליות שמציע המקינטוש?
4. מדוע עובדים הרגילים למקינטוש חשובים לארגון?
5. מה מיוחד כל כך בממשקי המשתמש של אפל?
6. האם ניתן למצוא מספיק מומחים לתחום זה?
7. מה כרוך בהפעלת מק לצד PC בארגון?
8. מדוע מחשבי מקינטוש פגיעים פחות לוירוסים ונוזקות?
9. מה אומרים המומחים בתחום זה?
10. כיצד ניתן לעבוד על מחשב מקינטוש גם עם מערכות הפעלה אחרות, כולל חלונות?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב