הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום רביעי 27 מאי 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

7/5/2008
תחקיר מספר 867 - ILM - ניהול מחזור חיי המידע

שמירת מידע לטווח ארוך היא חלק חשוב במחזור החיים של המידע בארגון, אך לפי ארגון SNIA, עולם המחשוב עומד בפני משבר בתחום האירכוב. 80% מהארגונים נדרשים לשמור מידע מסוים מעל 50 שנה ו-68% לשמור מידע מעל 100 שנה! למרות זאת, 70% לא מרוצים מהפתרונות לכך, שכוללים יותר מדי פעילות ידנית יקרה ומועדת לטעויות. Information Lifecycle Management היא גישה ואוסף פתרונות ליישומה, שמטפלים בניהול מחזור חיי המידע, מיצירתו ועד השמדתו. גישה זו מסייעת לטיפול שיטתי ב``הררי המידע`` שמצטברים בארגון, הבטחת גישה מהירה למידע חיוני, עמידה בדרישות תאימות לתקנות, צמצום הוצאות התפעול (כולל צמצום מספר הספקים והמוצרים לניהול מידע), פישוט תהליכים ומערכות, סטנדרטיזציית מערכות ושיפור רמות שרות ויעילות.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
למידע אין תחליף, והוא נכס חשוב מאין כמוהו עבור כל ארגון. לאור נפחי המידע ההולכים וגדלים מדי יום, נוצר צורך לנהל את המידע מתחילת חייו - היינו, יצירתו - ועד השמדתו. את כל זה מספק ה-ILM, תחום שנכנס כעת במלוא עוזו לארגונים בארץ ובעולם.
ניהול מחזור חיי המידע

ILM (או Information Lifecycle Management) הנו שם כולל לניהול מחזור חיי המידע, גישה בה נקבעים ומתבצעים המדיניות, התהליכים והכלים לניהול המידע באופן יעיל וחסכוני. מחזור זה, כולל את יצירת המידע, ניהולו והפצתו, השימוש בו לצרכי הארגון, תחזוקה (כולל תיוק) והשמדה (טיפול במידע שהגישה אליו פחות שכיחה או שעבר את תקופת השימור שנקבעה לו מראש).

בעבר, היה חוסר בהירות מסוים לגבי משמעות ה-ILM. סקר StorageNetworking.org ואוניברסיטת קליפורניה מ-2006, אישר זאת: כשני שליש מבעלי תפקידי ניהול המידע (כמנהלי פרוייקטים למשל), מגדירים זאת כמדיניות ניהול מידע, בעוד מנהלים בעלי אחריות יותר טכנית, נוטים יותר לכיוון הגדרות טכניות של התחום (ולא מתייחסים אליו כ"מדיניות...").

המידע הנו נכס יוצא דופן וחסר תחליף בארגון. בעוד שאת ציוד המחשוב ניתן להחליף, וגם עובדים באים והולכים, הרי שאובדן מידע חיוני, עלול להיות אסון של ממש לארגון. לכן, גישת ה-ILM מטפלת במידע ולא רק בנתונים, תוך דגש על מידע עסקי. כלומר - לא מדובר בניהול קבצים, כמו שמדובר בניהול יעיל של המידע העסקי שבהם.

ILM מציעה ניהול מחזור חיי המידע באמצעות שני שלבים עיקריים: הראשון הוא הצגת תמונה ברורה על הדרישות לאחסון המידע, והשני הוא התאמת הדרישות לאפשרויות האחסון הקיימות. מדובר לאו דווקא ביישום העושה את שני אלה, אלא קודם כל באסטרטגיה ארגונית המתחילה מהמטרות העסקיות, ממשיכה בתכנון יסודי ומוצאת לפועל באמצעים טכניים שונים. ישום ILM בארגון מאפשר למיין מידע, לסווגו ולאחסנו על פי רמות חשיבות וזמינות שונות, כך שמידע חשוב פחות יישמר במערכות פשוטות וזולות יותר, שמספקות ביצועים בסיסיים, בעוד שהמידע החשוב יותר, יישמר במערכות המהירות והיקרות יותר. בכך, הארגון חוסך לא מעט כסף וגם מבטיח ביצועים אופטימאליים.

תחומים עיקריים

אסטרטגיית ILM עוסקת במספר תחומים:
• תיאור המידע - ה-ILM עוזר לארגון לבחון את המידע הקיים בו, המגיע ממקורות שונים, לתאר אותו, לסווגו, ולעקוב אחר מחזור חייו המלא - מיצירת המידע ועד השמדתו.

• סיווג ומיון - סיווג המידע ומיונו הוא הליך פשוט עבור בני-אדם, אך הליך מורכב למדי למחשבים, שאינם מבינים את תוכנו ולכן הוא לרוב אינו מבוצע אוטומטית. חשיבותו, בכך שמה שלא ממויין, מבזבז מקום, מדיית אחסון שלא מתאימה לנגישות הנדרשת, זמן איחזור למציאתו וכדומה.

• הגדרת המצב - על ידי מעקב אחר המידע לאורך זמן, ניתן לקבל תמונה של ההיסטוריה שלו והשינויים שעבר. היסטוריה זו עשויה להיות חשובה לצרכים עסקיים שונים, כמו שחזור דברים שקרו בעבר וניתוח תהליכים שונים.

• תוכן המידע - החלק החשוב ביותר בכל מידע הוא התוכן, כלומר המילים במסמך, המספרים בגיליון האלקטרוני, התוצאות לחישובים וכו'. הסקת ההקשר נעשית לעיתים קרובות בעזרת התוכן. ב-ILM, אחראים בני האדם לתהליך הסקת ההקשר.

• הגדרת כללים - הקביעה איך לטפל במידע על מנת לנצל אותו כראוי, בהתאם לנתונים שיש לנו על התוכן וההקשר. לדוגמא: ניתן לקבוע כלל במערכות המידע, לפיו כל קובץ בעל סיומת .doc, בספריה מסויימת, שגילו עובר רף מסויים, יימחק.

• פתרון לזמינות - בכל ארגון יש מידע שצריך להיות זמין יותר, ומידע שהשימוש בו נעשה לעיתים רחוקות. ה-ILM מאפשר לאחסן את המידע הזמין או החשוב לחוד, ואת המידע הפחות חשוב באחסון זול יותר.

• שיתוף מידע - חלק חשוב ב-ILM הוא שיתוף מידע בין מערכות וסביבות שונות בארגון, מה שמבטיח שכולם מקבלים מבט עדכני, מדוייק ואחיד על המידע.

מגמות משפיעות

לא מעט מגמות וחידושים משפיעים כעת על שוק ה-ILM. בראש ובראשונה, הגורם שללא ספק משפיע על אימוץ ILM הוא העלייה בנפחי המידע המאוחסנים, וגם גיוון סוגי המידע המאוחסן. מעבר לכך, ארגונים רבים מודעים יותר מאי-פעם לחשיבות תוכניות התאוששות מאסון, וגם כאן גישת ה-ILM מקלה על ההתמודדות. עוד משפיעים על נושא זה תקנות וחוקים הדורשים גישה מסודרת לניהול והגנת מידע, לצד גישות לניהול המחשוב כמו ITIL, שבבסיסן עומד ניהול מידע יעיל. לבסוף, אם כי לא פחות חשוב, הסתכלות קדימה בעזרת תוכניות אב למחשוב, דורשת מהארגון לשלוט היטב במידע הקיים, על מנת לקבל החלטות נכונות לגבי העתיד.

לפי סקר TheInfoPro בקרב 1,000 הארגונים הגדולים בארה"ב, 22% ענו כי פתרונות ILM נמצאים בשימוש בארגונם. לפי Gartner, ניהול מחזור חיי המידע הופך להיות חשוב יותר מאשר האחסון עצמו! Financial Insights מגדיר כיוזמה האסטרטגית העיקרית לארגונים ב-2008, את ניהול המידע, שכולל ILM, לצד וירטואליזציה, קונסולידציית דטה-סנטר, אבטחה ומחשוב ירוק.

שירותים ומוצרים

להלן חלק מרשימת ספקים ופתרונות בתחום ה-ILM המופיעים בתחקיר:

• אבנת - יייעוץ וסיוע ביישום ILM בארגון. 

• אנקור - מציעים פתרונות ארכוב ו-ILM, הכוללים בניית מערך ארכוב יעיל וחסכוני העומד בדרישות החוק, והעברה אוטומטית של דוא"ל וקבצים מאחסון ראשוני למשני.

• מיקרוסופט - מציעים את Microsoft ILM 2007, פתרון ILM המנהל גם זהויות, סיסמאות והרשאות, הן לחלונות והן למערכות ארגוניות שונות.

• סימנטק - מציעה את Enterprise Vault, סדרת פתרונות ארכוב וניהול מחזור חיי מידע.

• CommVault - מציעה פתרונות בגישה שהיא מכנה Singular Information Management, בהם פלטפורמת Simpana (QiNetix לשעבר), שמשלבת את תוכנת הגיבוי והשחזור Galaxy.

עוד ספקים ומוצרים, כאמור, ניתן למצוא בתחקיר.

לסיכום

לשם מינוף עסקי מיטבי של המידע המצטבר בארגון, חיוני שתנהל אותו בצורה אופטימאלית. לשם כך, כדאי להכיר ולישם את תחום ה-ILM.


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
מה מציע ה-ILM?
אלה שאלות מפתח קריטיות, עליהן עונה התחקיר:

1. מה בדיוק מציע ה-ILM?
2. בכמה מהארגונים גישה זו כבר מיושמת?
3. כמה ניתן לחסוך בעלויות אחסון בזכות יישום זה?
4. אילו מגמות וחידושים משפיעים כעת על התחום?
5. מה הפתרונות המוצעים למיישמים?
6. איך מיישמים נושא זה בפועל?
7. מה מציע ILM מבחינת טיפול באבטחת מידע?
8. מה הם המגבלות והאתגרים בתחום?
9. באילו סדרי גודל גדלים נפחי האחסון מדי שנה, ואיך ILM עונה על אתגר זה?
10. מה יש למומחים בתחום לומר בנושא?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב