הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום ראשון 20 ספטמבר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

1/5/2008
תחקיר מספר 866 - ליסינג - למי ומתי כדאי?

הליסינג (חכירה) הופכת יותר ויותר לאופציה מימונית מעניינת, לכל ארגון שעומד להשקיע בציוד מחשוב. בתקופה האחרונה הוא צובר פופולאריות, בזכות מודלים דומים המאפשרים לשכור במקום לרכוש, כמו מודל ה-SaaS, למשל. תחשיב כדאיות ההשקעה בליסינג הוא די פשוט - בגין הפרמיה הנוספת שעל הארגון לשלם בעד הליסינג, מעבר למחיר ההון שבו הוא יכול לגייס כסף, הוא מקבל שלל יתרונות כמו: גמישות, אי שעבוד משאבים, יכולת להחליף את הציוד, תמיכה ותחזוקה, הכול לפי סוג הליסינג הנבחר. הפער בין התשלום הנוסף לבין מחיר ההון, הוא המחיר האמיתי של הליסינג, וכל ארגון צריך לכמת את שוויו של פער זה ולהחליט.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
היום, אפשר לשכור כמעט כל שירות ומוצר. אפשרות הליסינג המוכרת לרובנו מעולם הרכבים, עושה דרכה אל עולם ה-IT, ומציעה לארגונים אפשרות לשכור או לחכור ציוד, במקום לרכוש אותו. שיטה זו מאפשרת ליהנות מציוד עדכני, ולשמור על כסף נזיל, אך היא אינה חסרה מגבלות משלה.
כמו לשכור רכב

ממש כמו שניתן לחכור רכבים בשיטת הליסינג, ניתן כיום גם לחכור ציוד מחשוב. השיטה זהה: במקום לרכוש ציוד מחשוב יקר (מחשבים, שרתים, מדפסות וכו'), ניתן לשכור אותו מחברת ליסינג, במגוון תוכניות המותאמות לצרכי הארגון. במידה מסויימת, נראה כאילו אין הבדל בין ליסינג לבין הלוואה בנקאית, מאחר ובשתי האפשרויות מחזיר הלווה/השוכר את סכום הכסף בתשלומים חודשיים נוחים. עם זאת, הליסינג מציע יתרונות שאין להלוואה הבנקאית, כגון: אפשרויות תמיכה ותחזוקה לציוד, תיקונים, תוכניות המציעות שדרוג לציוד כל שלוש שנים, וטיפול בכל מיני "כאבי ראש" וסיכונים שהבנק לא מטפל בהם. בנוסף, חשוב לזכור כי לקיחת הלוואה עלולה להשפיע על האשראי של הארגון, בעוד שליסינג לא ישפיע עליו.

יתרונות הליסינג

לליסינג יתרונות רבים. מעבר לאפשרות לשלם בתשלומים במקום לשלם סכום חד-פעמי גבוה, נהנים ארגונים הבוחרים בליסינג, מעדכון מתמיד של הציוד, שמאפשר להם לשמור על יתרון תחרותי, ולצמצם את ההפסדים על פחת ציוד והוצאות תחזוקתו. נזכיר, שבענף המחשוב, ערך הציוד יורד מהר מאוד. ליסינג גם מסייע בגמישות, במיוחד בהשקעות ארוכות טווח. לפי IDC, 97% מ-200 מנמ"רים בארגונים שבחרו בליסינג, בחרו בשיטה זו כ"ביטוח" נגד התיישנות הציוד וככלי לשימור עדכניות טכנולוגית; 76% דיווחו כי ליסינג משחרר תקציבים פנימיים ומהווה תחליף מסויים למימון בנקאי; ו-75% רואים את הליסינג כמתודולוגיה פשוטה וברורה, לניהול מחזור חיי הציוד.

בהחלטה לגבי ליסינג, יש להתייחס ליחס הסופי בין שני צידי המטבע: היתרונות שהזכרנו כאן, מול מחירם, שהוא עוד פרמיה שאתה משלם על עלות ההון של הארגון.

מגמות בתחום

לא מעט מגמות הובילו לכך שארגונים מביעים היום יותר ויותר עניין בליסינג לציוד מחשוב. בין השאר, נציין את נושא מיקור החוץ שצובר תאוצה ופתרונות במודל SaaS - שני מודלים אשר הוכיחו לארגונים שלא חייבים לרכוש אם אפשר לשכור, ושלעיתים קרובות מאד משתלם להוציא אלמנטים מסויימים אל מחוץ לארגון. למרות שארגונים רבים עדיין חשים כי אין תחליף לרכישת הציוד, הרי שלפי סקר IDC, במקרים רבים ליסינג, כולל ליסינג של חלק מנכסי הטכנולוגיות, עשוי להניב יתרונות גדולים מאלה של אסטרטגיית רכישה של כל פרטי הציוד והטכנולוגיה. ואכן, לא מעט ארגונים בעולם פונים לליסינג: לפי ה-Equipment Leasing Association, 85% מחברות הפורצ'ן 1000 בארצות הברית חוכרות חלק מציוד המחשוב שלהן או את כולו.

בעידן בו המנמ"ר מתבקש לצמצם הוצאות ובו בזמן, לתרום לרווחיות הארגון, ליסינג מספק כלי עזר רב ערך, וספקים רבים, כולל כמה מחברות המחשוב המובילות, מציעים זאת.

סוגי הליסינג

ישנם שני סוגים עיקריים של שרותי ליסינג:

ליסינג תפעולי - Operational Leasing הוא למעשה מצב בו הארגון שוכר ציוד מגורם הליסינג, כאשר בתשלום כלולים גם עלויות האחזקה והתחשבות בירידת ערך המוצר לאורך זמן. ליסינג תפעולי חוסך לארגון הוצאות וטרחה על תחזוקה. בחלק מהמקרים, ניתן לרכוש את הנכס בתום תקופת הליסינג. במקרים אחרים, יש להתחיל חוזה חדש לליסינג של ציוד חדש. ברוב המקרים, ליסינג תפעולי מוצע על ידי ספקים שגם מייצרים ציוד למחשוב.

ליסינג מימוני - Financial Leasing הוא ליסינג המציע רק מימון של הציוד, כלומר הציוד נרכש על ידי ספק הליסינג, ומושכר ללקוח. ליסינג כזה עשוי להיות מוצע על ידי גורם מממן כלשהו או ספק המייצר את הציוד עצמו והוא יתאים לארגונים שמתכוונים לטפל בתמיכה בציוד, בעצמם.

מעבר לשני הסוגים העיקריים, ניתן למצוא תת-סוגי ליסינג שונים:

FPO - בליסינג מסוג Full PayOut העלות הכוללת של הציוד משמשת לקבוע את התשלום, מבלי להתייחס כמעט לערך השוק שלו שהולך ויורד (הפחת). השוכר משלם בדרך כלל את ערך הציוד בתוספת ריבית, ויכול לרכוש את הציוד בתום החוזה (אז מדובר על LtP או Lease-to-Purchase), בדרך כלל תמורת 1$. סוג זה של ליסינג, מתאים במיוחד לארגונים המתכננים לשמור את הציוד לתקופה ארוכה משלוש שנים.

FMV - ליסינג מסוג Fair Market Value מאפשר לארגון ל"שאול" ציוד, בדרך כלל לתקופה של שנתיים-שלוש, אשר בסופן ניתן לחדש את החוזה או להחזיר את הציוד ולהתחיל חוזה חדש. בליסינג מסוג זה, ניתן ליהנות מתשלום נמוך בהשוואה ל-LtP ו-FPO. מצד שני, בתום החוזה צריך צוות המחשוב להתכונן להחזיר את הציוד ולהחליפו בחדש, על כל העבודה הרבה הכרוכה בכך, כמו התקנת מערכות הפעלה ויישומים, קונפיגורציות וכו'.

Sale-Leaseback - בסוג ליסינג זה, ארגון שסיים תקופת ליסינג ורכישה בסופה, מוכר את הציוד הזה בחזרה לספק הליסינג, ואז חוכר אותו בחזרה. "תמרון" מעניין זה, מקל על הארגון מבחינה תקציבית והוא מתאים לארגונים המעוניינים להמשיך ולהשתמש בציוד שברשותם, גם לאחר תקופה של שלוש שנים.

חשוב להבין, כי חברות הליסינג מעוניינות לבוא לקראת הלקוח, ולכן מציעות מגוון תוכניות שונות, ואף משלבות בין סוגי הליסינג השונים.

שירותי ליסינג

אומניטק מציעים ייעוץ ללקוח בכל הקשור למימון, ליסינג, אשראי ומגבלות פיננסיות, ומסייעים במימון בעת סגירת העסקה; אפיק מוצרי הדפסה מציעים ליסינג למדפסות, לפי צרכי הלקוח, בתשלום חודשי או בשירות לפי פעימות מונה; טי.סי.או ליסינג מציעים מימון לציוד לפי בחירתך, עם פריסת תשלומים חודשית וקבועה ופינוי ציוד מחשוב ישן תוך עמידה בתקני אבטחת מידע ואיכות הסביבה; טקליס - ליסינג מימוני או תפעולי לציוד מחשוב מכל סוג ומכל ספק. כולל מסלול חדש, בו ניתן לרכוש ציוד מחשוב בליסינג תפעולי בפריסה של 36 חודשים ובריבית נמוכה מהפריים (עד היום המסלול ל-36 חודש גילם ריבית שנתית של כ-8%). לטקליס צוות מומחים מקצועי, שמלווה את מנהלי המחשוב לאורך כל התהליך, כולל פגישת ייעוץ ואבחון צרכים; תדיראן טלקום - מציעים שירות ליסינג תפעולי לתקשורת IP, עבור ארגוני SMB; ב-AllTrade Group מציעים ליסינג תפעולי או מימוני לציוד מחשוב חדש או משומש ב-24-36 תשלומים; Dell מציעים את Dell Financial Services, הכולל את QuickLease, ליסינג ללא תשלום ב-90 הימים הראשונים, עבור ארגונים המתכננים להחזיר את הציוד בתום התקופה. למי שמעוניין לרכוש את הציוד בתום התקופה מוצעת תוכנית1$ Buy-Out Lease, בה ניתן לשלם במשך 24-48 חודשים, ובתום התקופה לשלם 1$ ולרכוש את הציוד.

אלה רק חלק מהפתרונות והשירותים המוצעים. פתרונות נוספים מופיעים בתחקיר.

לסיכום

מומלץ לבחון את האפשרויות השונות שמציעות חברות הליסינג. לכל הפחות כאופציה נוספת לקידום הגמישות בתקצוב המחשוב.


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
יתרונות הליסינג מול חלופות אחרות
אלה שאלות המפתח הקריטיות, עליהן עונה התחקיר:

1. מהם היתרונות הייחודיים של הליסינג בהשוואה לרכישה?
2. מה ניתן לשכור היום בליסינג?
3. מאילו הקלות במס ניתן ליהנות בשיטה זו?
4. מה הן תוכניות הליסינג השונות, ואיזו מהן מתאימה לך?
5. מה חושבים 97% ממנמ"רים שכבר בחרו בליסינג?
6. מה קורה בתום חוזה הליסינג ומהן אפשרויות הבחירה?
7. מה אחוז חברות הפורצ'ן 1000 שכבר בחרו בליסינג?
8. אילו יתרונות יש לרכישה דווקא, על פני ליסינג?
9. אילו ספקים מציעים ליסינג כיום בישראל?
10. מה חשוב לבדוק לגבי בחירה בספק הליסינג?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב