הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום רביעי 27 מאי 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

25/4/2008
תחקיר מספר 865 - חידושים מסקרנים בחיפוש

פעילות חיפוש מידע היא פעילות מרכזית ויום יומית של כולנו. לפי Gartner, שוק התוכנות לחיפוש ארגוני צפוי לגדול למעל ל-1.2 מיליארד דולר עד סוף העשור. ארגונים מתחילים להבין, כי קיים צורך מיידי ובוער לשפר את יכולות החיפוש בארגון. ספקי כלי החיפוש מצידם, מנסים להציע כיום תפיסות חדשות ופתרונות חדשניים, מתקדמים ומתאימים יותר למשתמש. בסך הכל, מדובר בתחום דינאמי וחדשני, שחשוב להתעדכן ולהתעמק בו.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
אם גם אתם חושבים על גוגל, או מנוע חיפוש גדול אחר, בכל פעם שנושא החיפוש עולה, אולי כדאי שתדעו שעולם החיפוש (ובעיקר החיפוש הארגוני) משתנה ממש לנגד עינינו. על החידושים ושלל הטכנולוגיות בנושא החיפוש הארגוני בתחקיר שלפניכם.
לא רק גוגל

המחשבה הראשונה שעולה אצל רוב האנשים כאשר מדברים על תחום החיפוש היא, כמובן, גוגל. למרות שגוגל אכן מובילה בתחום החיפוש באינטרנט, ושומרת על מקומה גם בתחום החיפוש הארגוני, הרי שמגוון הפתרונות בעולם החיפוש רב מבעבר, וכדאי להכיר ולבחון את החידושים השונים. אחת הבעיות העיקריות בעולם החיפוש היא חוסר היכולת של המשתמשים לנצל את הכלים באופן מיטבי. לפי Ynet, מחקרים שונים מראים כי הצלחת הגולש במציאת התוצאות המתאימות עומדת על 40%-60% הצלחה, בתלות במיומנות המחפש והיכרותו עם עולם התוכן והכלי בו הוא מחפש. חלק מהכלים החדשים עשויים לשפר את אחוזי ההצלחה האלה, בעיקר כאשר מדובר על חיפוש ארגוני.

תרומת ה-Web 2.0

חלק מהחידושים נובעים מה-Web 2.0, שהוביל לגישות חיפוש חדשות ומעניינות, כשימוש ברשתות חברתיות או הסתייעות במומחים בתחומים שונים. מגמות אחרות כוללות ממשקים חדשניים, דרכי הצגה גרפית חדשות לתוצאות, שימוש חוזר בתוצאות שכבר התקבלו על ידי מחפשים אחרים בעבר, שימוש באשכולות ותגיות, מנועי חיפוש המציעים תוצאות לפי הגדרת המשתמש, כלים המוטמעים במערכות הפעלה וחיפוש סמנטי, אשר נמנה על סממניו הבולטים של Web 3.0.

גם הרגלי החיפוש השתנו. מחפשים מסתפקים בשלושת עמודי התוצאות הראשונים ולרוב, בעמוד הראשון בלבד. בנוסף, רבים מגיעים לאתרים באמצעות חיפוש שם האתר, במקום כתיבת ה-URL, גם כשמדובר באתר מוכר כמו Ynet או וואלה!.

חיפוש בארגון

האפשרויות עבור ארגונים רבות, וכוללות חיפוש בהודעות בדואר האלקטרוני, חיפוש אנשים (עם לא מעט מנועי חיפוש המתמחים בכך), חיפוש תמונות ווידאו, חיפוש ברשתות חברתיות, חיפוש בבלוגים ואפילו חיפוש במסרים מיידיים. עבור כל אלה, יש היום פתרונות שעשויים להועיל רבות לארגון. כמו כן, תחום המידענות מתפתח מאוד ומציע סיוע בנושא זה.
שלושת הספקיות המובילות בעולם החיפוש - גוגל, יאהו ומיקרוסופט - ממשיכות להילחם על לב הלקוח. מעבר לכלים חדשים, ניתן לראות גם מאבקים עזים בתחום, בעיקר בזירה הארגונית, ושלל מיזוגים, רכישות ושיתופי פעולה - כולל הניסיון (הכושל בינתיים) של מיקרוסופט לרכוש את יאהו, במטרה לעקוף את גוגל. בארץ, ראינו שיתוף פעולה בין וואלה! לבין יאהו! ואת רכישת ידע (yedda.com), שפיתחה מנוע חיפוש סמנטי חברתי, על ידי AOL.

לפי סקר TIM, שדירג את כלל האתרים המובילים בישראל בחודש פברואר 2008, גוגל מובילה עם 90.8%(!) חשיפה. בין שאר מנועי החיפוש הגדולים, MSN דורג במקום השישי עם 29.8% חשיפה, ויאהו דורג במקום ה-15, עם 17%.

איפה מחפשים?

לחיפוש שימושים רבים לארגון, בלא מעט תחומים:

חיפוש בדוא"ל - לא מעט הודעות דוא"ל נשלחות ומתקבלות מדי יום, ובארגון גדול מדובר לעיתים בכמויות עצומות. הודעות אלה הן מידע לכל דבר, ויש היום לא מעט כלים לחיפוש בדוא"ל, כולל אפשרויות חיפוש הבנוי על הקשרים, חיפוש חוזר וכו'.

חיפוש במסרים מיידים - גם התכתובות במסרים מיידיים עשויות להיות מידע חשוב, כשעובדים מול לקוחות ושותפים ברחבי הארץ והעולם.

חיפוש תמונות - חלק ניכר מהחיפוש הוא אחר תמונות. החיפוש זהה לחיפוש טקסטואלי, ונעשה בעזרת מילות מפתח. רוב מנועי החיפוש מציעים אופציה חיפוש שכזאת, כחלק אינטגראלי מהשירות.

חיפוש אנשים - מציאת פרופיל ומידע מהימן על אנשים, היא תהליך חשוב מאד. היום ניתן לחפש מידע שכזה גם במנועי חיפוש רגילים, אך גם במנועים המיועדים ספציפית לכך.

רשתות חברתיות - אתרי הרשתות החברתיות מהווים היום מעין מנוע חיפוש בפני עצמו, מאחר וניתן לחפש בהן בין המשתמשים הרבים שלהן. דבר זה שימושי במיוחד, כשמדובר ברשתות חברתיות כמו LinkedIn, שמציעה כלי עזר מיוחד למשתמשיה לצורך זה (כ-PlugIn לדפדפן.

חיפוש בבלוגים - לבלוגים יש חשיבות גדולה עבור ארגונים, ולא מדובר רק על בלוגים מקצועיים הנכתבים על ידי אנשי מקצוע. בלוגרים רבים בעלי השפעה עשויים לכתוב דעה על המוצר שלכם (ולא תמיד מדובר בדעה חיובית). לכן, גם כחלק ממודיעין תחרותי, חיפוש בבלוגים חשוב מאי-פעם.

חיפוש בקוד - בפיתוח תוכנה נעשה באופן מסורתי שימוש חוזר בקוד קיים, בכדי לקצר הליכי פיתוח ובדיקה. לשם כך יש צורך בחיפוש, כמו גם למטרות נוספות בפיתוח, כחיפוש בתיעוד לקוד קיים, כולל חיפוש תיאורי באגים. מפתחים משקיעים 25% ויותר מזמנם בחיפוש קודים (Krugle).

פתרונות

כמה דוגמאות למוצרים ושירותים בולטים בתחום החיפוש:

אקסיומה מציעה גישה ייחודית לחיפוש, שעיקרה מיון תוצאות החיפוש באופן הניתן לשינוי והתאמה אישית על ידי המשתמש. החיפוש עצמו, יכול להתבצע ממקורות שונים, כולל מתוכנות חיפוש ארגוני אחרות. תומכת בינתיים באנגלית בלבד; טלדן - TDNet Searcher Analyzer מאפשר איחזור מידע מבסיסי נתונים רבים בו זמנית, כולל ניתוח טקסטואלי של התוכן המאוחזר, בזמן אמת, מיון לאשכולות נושאים, תקצור אוטומטי של מסמכים והצגת Metadata וביטויי מפתח במסמך. הוא עונה על הצורך לחפש מידע במספר בסיסי נתונים, שחיפוש בהם מחייב מעבר בין מערכות וממשקים שונים. כל זאת, ישירות מסביבת עבודה אחת; מורפיקס - מנוע חיפוש ייחודי מבית מלינגו. מציע חיפוש חינמי בעברית, תוך התחשבות בכל הטיות המילה; מטריקס - מציעה את סדרת מוצרי החיפוש IDOL של Autonomy שכוללת מוצרי Server, Desktop ו-Mobile, גם בעברית. מנוע החיפוש Virage מציע ניתוח (כולל חיפוש) בתוך קבצי וידאו ואודיו ותמלול אוטומטי. הוא מאפשר פיענוח אופטי של טקסט (OCR) לכיתוב שמצולם בוידאו, זיהוי דובר, זיהוי צלילים סטנדרטיים (כשירת ציפורים) ושימוש במטה דטה שמסייע להתמצאות; FAST - מנוע חיפוש לארגונים, מבוסס אלגוריתם ייחודי, שמקטלג את תוצאות החיפוש, באופן המסייע לגלות ידע (בנושא החיפוש המדובר); KartOO מציע הצגת תוצאות בצורה גרפית מעניינת מאוד, שגם ממפה את היחסים בין תוצאות החיפוש השונות; Netex - מנוע חיפוש חינמי, שמאפשר לבצע את החיפושים ישירות מחלון הכתובת של הדפדפן. מאגר האתרים של netex מתוחזק ומנוהל הן ע"י תהליכים אוטומטים ייחודים ומתקדמים והן על ידי צוות מידענים מיומן ומקצועי המכיר את רשת האינטרנט לעומקה, ודואג לספק את הזווית "האנושית" בתהליך החיפוש; Omgili - מנוע חיפוש ורטיקלי חינמי, המתמקד בתוכן גולשים, כולל בעברית. סורק עשרות מיליוני דיונים מקוונים, בכל העולם, בלמעלה ממיליון פורומים ופלטפורמות דיונים, מנתח ומזהה רכיבי דיון כגון כותרת, נושא, תגובות, תאריכים וכו'; Opinion - חיפוש חינמי של פוסטים בכל הבלוגספירה הישראלית. המטרה, היא לאפשר למצוא דעות גולשים, בכמה תחומים ספציפיים, מהם רלבנטיים לארגונים החיפוש בבלוגים וחיפוש שממוקד בעולם הסלולאר; Quintura - יאפשר לכם להכניס מילת חיפוש ולמקד בהדרגה את החיפוש, בסיוע תצוגה ויזואלית של "ענן" מונחים; 2Find - מנוע חיפוש מורפולוגי (מזהה גם הטיות מילים) עברי, חינמי. מזהה גם את תוכנם הטקסטואלי של קבצים מסוג PDF, DOC, XLS ופאוורפוינט.

לסיכום

כדאי לבדוק מה יש לכלי החיפוש החדשים להציע, וכיצד ניתן לשפר את תהליך החיפוש. לא פחות חשוב, להנחיל את הידע והכלים האלה, לכלל העובדים בארגון.


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
איך מבצעים חיפוש נכון?
אלה שאלות המפתח הקריטיות, עליהן עונה התחקיר:

1. מהן המגמות המובילות כעת את עולם החיפוש?
2. אילו מנועי חיפוש ייחודיים ומסקרנים ניתן למצוא היום?
3. כיצד ניתן לחפש בתוך קבצי מולטימדיה?
4. איזה כלים חדשים מציעות גוגל, יאהו ומיקרוסופט?
5. מהן הטכנולוגיות המעניינות שנמצאות כעת בפיתוח?
6. מה המגבלות והאתגרים בתחום החיפוש?
7. איך בוחרים כלי חיפוש אפקטיבי, יעיל ומתאים?
8. מה היא הרשת הנסתרת ואיך מוצאים בה מידע?
9. איזה הפתעות צופן העתיד לתחום זה?
10. מהו ההיקף הגבוה של שאילתות חיפוש ייחודיות?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב