הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שלישי 2 יוני 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

10/4/2008
תחקיר מספר 863 - מיומנויות ניהול כמפתח לעתיד

כושר ניהול, מנהיגות ושליטה בעולם הכלכלי הן מיומנויות מפתח שמשקלן ילך ויעלה, כמאיצים או חסמים לקידום אישי של המנמ``ר. כך, כאשר המיזוג והשילוב של המחשוב בעולם העסקי הולכים ומתממשים, הרעיונות והמילים שאנו שומעים בהרצאות או קוראים עליהם במחקרים, מחייבים פעילות מעשית. גם חברות המחקר דוגמת גרטנר, טוענות כי: ``2008 היא השנה בה על מנהלי מחשוב להתעמק בכישורי ניהול שמעבר לניהול המחשוב עצמו.`` לכן, בתחקיר זה, בחרנו לסייע לך מעשית להתעמק ולהתמקד בתחום הקריטי של מיומנויות ניהול מעשיות, שכל מנהל חייב להכיר. השליטה בהן, עשויה להיות מפתח חשוב להזנקת הקריירה, בעתיד.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
יש כיום קשת רחבה של מיומנויות ניהול מתקדמות וחיוניות, שהמנמ"ר הממוצע לא קיבל הזדמנות לרכוש, במסגרת הכשרתו הטכנית לאורך השנים. בו בזמן, מיומנויות אלה חיוניות יותר ויותר לביצוע יעיל של תפקידו, ככל שהוא מתקדם בקריירה שלו כמנהל גף המחשוב. עבודה מול עובדי הגף, מנהלי הארגון, ספקים, לקוחות ושותפים, מביאה את המיומנויות הבין אישיות של הניהול, למרכז הבמה.
רוכשים מיומנויות מחשוב

מאז תחילת ימי המחשב, ישנה מגמה שקטה של צמצום היקף עובדי הצווארון הכחול והרחבת היקף אוכלוסיית המנהלים וכפי שאומר Thomas L. Whisler, "נצטרך ללמוד לנהל, בעולם בו ארגונים ייתקרבו למצב בו הם יורכבו מאוסף צ'יפים ורק אינדיאני אחד. האינדיאני הוא, כמובן, המחשב...".

כיום המנמ"ר שומע דרך קבע את ה"מנטרה" לגבי התמורה בתפקידו לעבר כיוון עסקי וכלכלי והשתלבות בהנהלה. מעבר להבנה העקרונית / תאורטית / אסטרטגית של הנושא, יישומו בשטח דורש שלל "טקטיקות", בהן יש לרכוש מיומנות. ה"איך" מתבטא בשאלות מפתח כמו: מיומנויות הנהגה והנעת עובדים, המיומנות לנהל עבודה, מיומנויות נאום, הרצאה ושיכנוע, ניהול ישיבות, ניהול קונפליקטים, מיומנויות ספציפיות לניהול פרוייקטי מחשוב, תקשורת בין אישית, מיון וראיון עובדים, ניהול משא ומתן וניהול זמן. מבחינה זו המנמ"ר הממוצע נמצא בעמדת נחיתות ביחס למנהלים אחרים בארגון, שכן, הוא הגיע למעמדו, לרוב בזכות כישורים טכניים ולא ניהוליים. אין לו בהכרח רקע אקדמי ולא תמיד הכשרה מסודרת בשטח, לגבי מיומנויות ניהול. פעמים רבות, הוא גם לא בגיל ובמצב משפחתי שמקלים על לימודים אקדמיים. בו בזמן, הכישורים הניהוליים עשויים להיות פשוטים הרבה יותר ללמידה מנושאים הטכניים בהם הוא מתמצא, וגם מעניינים ומהנים ללימוד.

חשוב להדגיש, שניהול גף מחשוב איננו עניין של מה בכך מבחינת מיומנויות ניהול. גם אם יש לך אוסף מקצוענים עצמאיים יחסית, שעובדים היטב גם בלי ש"ישבו להם על הראש" (וסביר להניח שזה המצב), עדיין מדובר בניהול צוות שעליו מוטלת אחריות רבה, שעומד דרך קבע למבחן מצד גורמים רבים שרואים את עבודתו ומעבירים עליה ביקורת, גוף שההמשכיות העסקית של הארגון תלויה בו במידה רבה, של מקצוענים שחלקם מומחים בתחומם ואולי יותר מהמנמ"ר עצמו. יש צורך להבין מה מטריד את המנכ"ל וההנהלה ולדעת לדבר איתם בשפתם ולתת להם מענה לצרכיהם. כל אלה מהווים מקור למתחים ולאתגרים ניהוליים שונים, שאיתם חשוב לדעת להתמודד ביעילות.

לא תמיד יש צורך ממשי בהשקעה גדולה בתחום זה. בו בזמן, אפשרויות ההכשרה רבות ומגוונות וכדאי לשקול היטב באיזו גישה בוחרים: לימודים אקדמיים, קורסים יעודיים, קורסים פתוחים, לימוד עצמי, לימוד דרך האינטרנט, אימון ומיומנות רישות חברתי.

מחקר של Goleman שניתח תוצאות כלכליות של חברת מזון, מצא שמנהלים "חכמים" מבחינה רגשית, הציגו תוצאות שנתיות כלכליות גבוהות ב-20% בממוצע, מהתחזיות.

המיומנויות העיקריות ודרכי רכישתן

אלו מיומנויות הניהול החשובות ביותר למנמ"ר: מיומנויות הנהגה והנעת עובדים, המיומנות לנהל עבודה, תקשורת בין אישית, מיומנויות בניהול פרוייקטי מחשוב, מיומנויות נאום, הרצאה ושיכנוע, ניהול יחסי ציבור, ניהול משא ומתן, ניהול ישיבות, מיון וראיון עובדים וניהול קונפליקטים.

הדרכים המקובלות לרכישת המיומנויות השונות, כוללות הכשרות פנימיות של הארגון, לימודים אקדמיים, קורסים יעודיים, קורסים פתוחים, לימוד עצמי, לימוד דרך האינטרנט ואימון.

פתרונות בולטים

בין הספקים שיסייעו לך בהכשרה לרכישת מיומנויות ניהול, נמצאים אורית ארזי יועצים, ג'ון ברייס, ד"ר עדנה פשר, הטכניון וביט פלוס, המרכז לאימונים בעסקים, המרכז לאינטליגנציה רגשית, מגנט, סקיליקס, קבוצת סאט, תפנית - בית הספר למנהלים של האוניברסיטה הפתוחה ו-ZOOZ.

ספרים בתחום זה ניתן למצוא בספריה הבינלאומית לאנשי עסקים. אחד המומלצים הוא The 7 Habits of Highly Effective .עוד ספר בולט, עם זווית מקומית חשובה, הוא המנהל הממוקד של פרופסור אריה סקופ, מייסד מיקרוסופט ישראל ומנכ"לה לאורך 16 שנה. מסלוליMBA קלאסיים בניהול מוצעים על ידי האוניברסיטאות השונות, כשהטכניון מציעMBA במנהל עסקים עם דגש על ניהול חברות עתירות טכנולוגיה. האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לימודי תואר ראשון בניהול, בשיטה עצמאית ובזמנך החופשי. תכניות גמישות ונוחות, מציעות גם מרבית המכללות בארץ.

ניהול ישיבות

ישיבות הן פעילות המתרחשת לעתים קרובות וככל שהמנמ"ר מתקרב לתפקידי ניהול בכירים, כך הוא יהיה מעורב ביותר ישיבות וגם ינהל ישיבות צוות בגף המחשוב וישיבות עם אנשי הנהלה וגורמים שמחוץ לארגון. לניהול ישיבה יעיל, חיוני תכנון יסודי כולל הגדרת נושאים, זמני דיון מתוכננים עבורם ומטרות ברורות לגבי הדיון בכל אחד מהם. רישום במהלך הישיבה והבטחת הרלבנטיות למשתתפים.

לניהול ישיבה יעיל, יש צורך בעיקר ביכולת הצגת נושאים יעילה (חופף לנושא מיומנויות הפרזנטציה) ובתקשורת אישית טובה שמסייעת לניהול הדיון עצמו. אתגר בולט מבחינה זו הוא לאפשר לכולם להתבטא, ועדיין לא להניח לדיון בנושאים מסויימים להיסחף לזמן יותר מדי ארוך ועקב כך, לנושאים אחרים להיפגע.

סיכום

לסיכום - יישום נכון של טכניקות הניהול המעשיות השונות, יאפשר ייעול כולל של יכולתך כמנהל בארגון, שיפור תפקוד גף המחשוב וחיזוק מעמדך בהנהלה.


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
מה חשוב לדעת על מיומנויות ניהול?
אלה שאלות המפתח הקריטיות, עליהן עונה התחקיר:

1. איזו מיומנות ניהול הביאה להצגת תוצאות שנתיות כלכליות גבוהות ב-20% בממוצע מהתחזיות?
2. מה היא אינטליגנציה רגשית וכיצד היא מסייעת לניהול?
3. מדוע מיומנות בניהול קונפליקטים חשובה כל כך?
4. האם כישורים בין אישיים פירושם כריזמה ומוחצנות? מה עושים אם לא נולדתי עם זה?
5. איזו חשיבות יש לרכישת מיומנויות כלכליות?
6. מהן המגבלות בדרך לרכישת מיומנויות ניהול?
7. מדוע יש צורך בהקניית מיומנויות ניהול לעובדים נוספים בגף המחשוב?
8. מהו בפועל רישות חברתי, וכיצד הוא ישרת אותך?
9. מהו האתגר המשמעותי בניהול ישיבות יעיל?
10. אילו גישות זמינות, לשיפור מיומנויות הניהול?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב