הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שני 25 מאי 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

13/3/2008
תחקיר מספר 859 - למה לספק נגישות?

למעלה מ-10% מהאוכלוסייה בארץ הנם נכים או סובלים מנכות כזאת או אחרת (נתוני הביטוח הלאומי). מעבר לפן האנושי הבסיסי, מתברר כי פעילות יזומה של ארגונים למתן נגישות לאוכלוסיה רחבה, בקשר עם הציבור בכלל והעסקת עובדים בפרט, עשויה להיות כדאית ומשתלמת, כלכלית ותדמיתית. היום יותר מאשר בעבר זוכה הנושא למודעות והערכה. בו זמנית קל לעשות זאת, ומדובר פעמים רבות בהשקעה מינימאלית.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
ארגונים רבים מתלבטים בשאלה האם להעסיק עובדים עם מוגבלויות ו/או האם להנגיש את סביבת העבודה לטובת עובדים קיימים הסובלים מבעיות שונות. נראה כי הנגשה, כמו גם העסקת כוח אדם מגוון, רק תורמת לארגונים, ולא עולה יותר מדי.
מתאימים את הארגון לעובד

נגישות היא ההתאמה של מערכת מסויימת לשימושם של אנשים בעלי צרכים שונים, כולל אנשים עם לקויות ומוגבלויות. חשוב להבין כי מדובר לא רק במגבלות ראייה, בשמיעה או תנועה, אלא גם במחלות מגבילות בדרגות שונות, מוגבלות נפשית ומנטאלית, ואפילו מוגבלויות הנובעות מגיל מתקדם.

כשארגון מתאים עצמו לעובד עם מוגבלות - או מנגיש את סביבת העבודה - לא מדובר רק בעובד בודד, אלא לעיתים במספר רב של עובדים, כל אחד עם המוגבלות שלו. בנוסף, ייתכנו מצבים של עובדים הסובלים זמנית משימוש חוזר במחשב באותו אופן לאורך זמן (Repetitive Strain Injury או RSI) או מוגבלות זמנית של עובד שכבר מועסק, ושהארגון מעוניין לשמר. כמו כן, עובדים פוטנציאליים רבים מתעניינים במכלול התנאים שמציע הארגון, וארגון המחוייב לסביבת עבודה המתאימה לעובד, הנו אבן שואבת לכוח אדם איכותי.

ככל שהטכנולוגיה הופכת לחלק משמעותי בחיינו, חשוב לא להותיר מאחור אנשים עם צרכים מיוחדים. החידושים המסייעים בכך רבים והם מאפשרים להתאים את סביבת העבודה לכל עובד ולכל צורך. גם הפופולריות של עבודה מהבית מסייעת היום לעובדים עם מוגבלות להשתלב בכוח העבודה בקלות. בנוסף, חשוב לזכור כי לעיתים קרובות נדרשות התאמות מינימליות ביותר של סביבת העבודה. למשל - סידור מחדש של לוח הזמנים, התקנת מכשירי בטיחות סביב מכונות, החלפת נורה מהבהבת בנורה חדשה או חלוקה מחדש של מטלות. מעבר לכך, ארגון המחוייב לעובדים עם מוגבלות, מאותת גם ללקוחות פוטנציאליים עם מוגבלות, שיש לו עניין בהם.

לפי עמותת נגישות ישראל, 25% מאוכלוסיית ישראל מתקשה או אינה יכולה לגלוש באינטרנט. זה נראה אמנם אחוז גבוה, אך חשוב לזכור כי הוא כולל מוגבלויות פיזיות, חושיות, לקויות למידה, עולים חדשים עם מוגבלות שפה, אנשים הסובלים מקשיים קוגנטיביים ובעיות הקשורות לגיל מתקדם.

סוגי המוגבלויות העיקריים

מוגבלות ראייה - חשוב להבדיל בין בעיות ראייה לבין עיוורון. אנשים בעלי ראייה חלשה יכולים להשתמש בכלי עזר מגדילים (כמו כלי "זכוכית מגדלת" של חלונות), הגדלת הפונטים בדפדפנים, שימוש במדבקות עם פונטים זוהרים למקלדת ועוד. חשוב לזכור כי לעובדים רבים יש בעיית ראייה כזאת או אחרת, וכי בעיות ראייה נפוצות בקרב אנשים מבוגרים, שאינם בהכרח נחשבים לבעלי מוגבלות באופן רשמי. עיוורים, לעומת זאת, זקוקים לפתרונות מיוחדים, כאשר הנפוצים שבהם הנם עזרים הקוראים בקול טקסטים שמוצגים על הצג, ועזרים המציגים את הטקסט שעל הצג במכשיר ברייל מיוחד, ממנו המשתמש העיוור יכול לקרוא.

מוגבלות תנועה - יש אנשים שמסוגלים לבצע בידיהם שימוש מוגבל בלבד, דבר שעשוי להפריע לשימוש בעכבר ובמקלדת. כשלא ניתן למשל להקיש בו-זמנית צירופי מקשים נחוצים, ניתן להפעיל את תכונת StickyKeys בחלונות (ראה Accessibility Options ב-Control Panel). בקטגוריה זו המגבלות רבות ומגוונות, וגם הפתרונות רבים. עובדים הנעזרים בכסא גלגלים יזדקקו למרחב תנועה, וייתכן ויהיה צורך להתאים את השולחן והמרחק שלו מהעובד, להשתמש במקלדת ועכבר אלחוטיים, וכיוצא בזה.

מוגבלות שמיעה - אנשים עם מוגבלות שמיעה, כמו גם אנשים עם מוגבלות ראייה קשה, עלולים להיתקל בבעיות תקשורת חמורות עם עובדים אחרים, וגם לכך יש לשים לב. למרות שרוב התכנים במחשב ובאינטרנט אינם קוליים, הרי שיש עדיין צורך במתן אלטרנטיבה טקסטואלית לתכנים קוליים, כגון תרגום תכנים קוליים לטקסט כתוב, ויכולת להגביר את הקול תוך שימוש באוזניות (על מנת שלא להפריע לעובדים אחרים).

מחלות מגבילות - עובדים רבים סובלים ממחלות מגבילות ברמה כזאת או אחרת, כמו אפילפסיה, פוליו או ניוון שרירים ואפילו סוכרת. בחלק ניכר מהמקרים, אין למחלה השפעה על יכולת העבודה של החולה; למשל, חולי אפילפסיה וסוכרת רבים המטופלים בתרופות יכולים להימנע כליל מהתקפים. עם זאת, יש מגוון פתרונות המקלים על עבודתם של אנשים בעלי מחלות מגבילות, כולל התאמת החומרה לעובד, שימוש בצגי מחשב חדשים שהריצוד בהם אינו גורם להתקפי אפילפסיה (מסך LCD או מסך עם קצב רענון של 75Hz ומעלה ורזולוציה של 1024*768 ומעלה). בניוון שרירים יש ברוב המקרים החמרה של המחלה עם הזמן, ושילוב עובדים בעלי ניוון שרירים דורש היערכות לכך.

קשיי למידה - קשיי למידה היא קטגוריה רחבה הכוללת קשיים החל מבעיות קשב וריכוז ועד דיסלקציה. אנשים עם קשיי למידה יזדקקו גם הם לפתרונות כמו קוראי מסך, עזרה בהבנת הנקרא, מערכות לזיהוי דיבור ועוד.

קשיים הקשורים לגיל - על אף שהגיל המתקדם איננו מוגבלות כשלעצמו, הרי שאין ספק שעם הגיל חלה ירידה ביכולות הראייה, השמיעה ותנועת אברי הגוף. לכן, אין זו בושה להשתמש בכלים המיועדים להקל על מוגבלות מסויימת.

מוצרים שעוזרים

דגש - מציעים מוצרי טכנולוגיה מסייעת ופתרונות נגישות ארגונומיים, כולל רהיטים נגישים; מיקרוסופט - עבור לקויי שמיעה מציעה החברה מוצרי זיהוי קול, ומודמים להמרה מסוג TTY/TDD לתרגום קלט ופלט; עבור לקויי שפה מציעה החברה כלי שירות לסקירת מסך (מסנני דיבור, זיהוי דיבור ומסכי מגע); עבור לקויי למידה - תוכניות לחיזוי מילים ולהבנת הנקרא; עבור מגבלות תנועה - תוכניות לוח מקשים על המסך, עזרי הקלדה, מסכי מגע והתקני קלט חלופיים; עבור לקויי ראייה - מגדילי מסך, קוראי מסך, מערכות זיהוי דיבור, ותצוגות ברייל הניתנות לרענון; מכון קרטן - רשת מכונים ייחודיים לשימושי מחשב, העוסקים בהתאמה, הדרכה ופיתוח בתחום טכנולוגיה מסייעת, ואבזרי עזר לסביבת עבודה מול מחשב; מלינגו - מציעה את מערכת קולן, שמאפשרת הקראה אוטומטית של טקסט בעברית. המערכת תממשקת לכל יישום Server או Client, במערכות ההפעלה של מיקרוסופט ובעתיד גם ב-Unix. כל טקסט בעברית הופך באמצעותה בזמן אמיתי לקול מסונתז, ברור ומובן בעברתי;.עזרים - מאגר המידע הישראלי לטכנולוגיה מסייעת ואביזרי עזר לאנשים עם מוגבלויות; תשר-געש - מציעים מוצרים לעיוורים, כולל מדפסות ברייל ואת JAWS - תוכנת קורא מסך בעברית; פתרונות לכבדי ראייה, הכוללים הגדלת מסך, מערכות הגדלה ניידות ומצלמות מערכות הגדלה המתחברות לטלוויזיה; פתרונות ללקויי למידה, כולל לסריקה והקראת טקסטים. 

לסיכום

סייע לשילוב עובדים בעלי מוגבלויות בארגון, ותסייע הן לעובדים והן לארגון, לשמר עובדים ולמשוך כוח אדם איכותי ולקוחות.לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
למה חשוב להנגיש את הארגון?
אלה שאלות המפתח הקריטיות, עליהן עונה התחקיר:

1. אילו מגמות משפיעות כעת על תחום ההנגשה?
2. מהם החידושים בטכנולוגיות ובאביזרי העזר?
3. מה היתרונות בהעסקת עובדים עם מוגבלות?
4. אילו פתרונות הנגשה יש בהתאם למוגבלות?
5. מהו ההיקף הגבוה של עובדים מבוגרים עם מוגבלויות הקשורות לגיל?
6. איזו עזרה במימון מציעים מוסדות כמו הביטוח הלאומי לארגונים המעוניינים להנגיש את סביבת העבודה?
7. כמה עולה להנגיש אתרי אינטרנט?
8. למה חשוב להנגיש אתרים, ומה אומר החוק?
9. מהו האחוז המפתיע של גולשים מקומיים, שמתקשה או לא יכול לגלוש באינטרנט?
10. אילו מגבלות עומדות בפני הנגשת הארגון?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב